V središču

Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če okt 02, 2014 8:18 pm

Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Spoštovane Gospe, Gospodične in scarecrow :D (ki se zdaj sprašuje, zakaj je posebej omenjen - vse bo jasno v kratkem!)

nekaj mi je padlo na pamet. Namreč, verjetno nas je kar nekaj takih, ki znamo štrikat al pa kvačkat ali pa vsaj imamo potrebno strokovno literaturo in iščemo dober razlog, da bi s tem začeli. Pa se mi je utrnila ena ideja. Kaj če bi probali s skupnimi močmi narediti eno (ali pa več, le nebo je meja) pisano dekico, ki bi jo potem prodali na licitacijah in izkupiček dali za mucke?

Torej, ideja je taka: vsi ustvarjamo kvadratke, kakšne uporabljamo za isprobavanje vzorca. Mogoče jih tudi imate doma cel kup narejenih ;) In potem še rabimo eno umetniško dušo, ki bi to lepo znala skupaj sešit v eno urejeno celino (jaz tega ne znam narediti lepo, zato se za ta del ne ponujam), ki bi ji vsi pošiljali narejene kvadratke. Lahko bi delali kar prosto po poljubnem pesniku, ali se pa zmenimo za barvni/dimenzijski koncept.

Če ste za, dajte se pofočkat, in napisat, v katero skupino sodite: štrikarce, kvačkarce, konceptualne šivilje ali pa kupci teh prav posebnih artefaktov.

Zase lahko napišem FOČK za štrikanje. In nakup, jasno :good:

Kaj pravite, bi lahko naredili kaj takega? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 02, 2014 8:30 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Štrikarca :girlblush: Kvačkarca :girlblush: Konceptualna šivilja :girlblush: Kupec :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če okt 02, 2014 8:45 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

:good: :) Jaz lahko samo navijam in kaj kupim.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Če okt 02, 2014 9:23 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Cats, hvala, da si se spomnila tudi name :D .
Sicer že dolgo nisem kvačkal, ampak kak kvadratek bi pa že še znal narediti...
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če okt 02, 2014 9:32 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

ojoj zakaj ne znam kvačkat :girlcry:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 02, 2014 9:44 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

joj kozmopolitanka, to je pa res nekaj najlažjega, kar se ve po tem, da to zmorem še celo jaz, ki nimam dveh levih rok, ampak 4 leve noge :D Ne vem, če bi te znala naučit, ampak sem pa prepričana, da bi ti to obvladala 1, 2, 3, če le najdeš nekoga, da te nauči.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če okt 02, 2014 9:58 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Strikam, kvackam, ali pa tudi ne vec, kupim itak, sivam, ce ni drugega,
Fock s klukico nad c :D
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Pe okt 03, 2014 4:51 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

No, mogoče je pa res čas, da se naučim karkoli od tega delat :D pravim že nekaj časa sedaj, da bi bilo fino, če bi me kdo naučil :P
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 6:07 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Štrikam, kvačkam, šiviljsko sem pa tko-tko. :P
Kaj pa, če zorganiziramo eno učno/delovno delavnico? :girlblush:
Če se nas zbere ene 6-8 naenkrat, ene dve seansi, bo 1 izdelek ziher na voljo za prodajo. ;)
Jest se še dobro spomnim, kako me je babi :kiss: :kiss: učila.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Pe okt 03, 2014 6:10 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Jaz sem za, itak :good: samo lokacija naj bo nekje na sredini, da lahko pridemo do tja :) :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe okt 03, 2014 6:36 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Štrikam in inštruiram. :) :good: Če ne bo kaj prekompliciranega, lahko tudi pomagam šivati skupaj (na roke).
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe okt 03, 2014 7:35 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Že dolgooooooo nisem štrikala :girlblush: , ampak če bi se kdaj pa kdaj uvedla tudi kakšna skupinska štrikalno-kvačkalno-šivalna ura, kjer bi se dobile, bi pa z veseljem še za igle prijela pa kej naštrikala :rolleyes: :clap: .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 9:06 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Ful dobra ideja :good: Sem ravno en teden nazaj rekla mami, da mogoče bi pa poskusila s štrikanjem spet...ko sem bila majhna nisem imela potrpljenja in so nastali eni čudni nedoločni izdelki. :D Tako, da če bi mi kdo malo bolj to razložil oz., če ima kakšno literaturo kakšni naj bi te kvadratki bili potem rečem mami za učne ure štrikanja. Btw kakšen pa naj bi bil material? Volna ali akril ipd.?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 9:25 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

:good: Super ideja. Štrikam, kvačkam, pri šivanju pa zmer vse zafušam :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe okt 03, 2014 10:13 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Potem bi bilo fajn, da se zmenimo za materiale, ki bodo pralni v stroju in bodo pri tem čim manj spreminjali dimenzije. :) Se pravi akril ali superwash volna, mogoče tudi kakšen bombaž, če je dovolj na trdo nakvačkan (ali naštrikan), da se ne bo razvlekel.

Kaj pa, če se za začetek zmenimo za eno barvno temo, recimo odtenki modre, ali pa jesenske barve, ali pa kaj podobnega? Če ima kakšna doma zalogo ostankov, naj pregleda, da se uskladimo (tudi jaz bom danes). Pa recimo, da poskusimo za začetek z enim manjšim pregrinjalom, da vidimo, kako nam gre?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 10:22 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Jest zadnji predlog zelo lajkam. :clap:
Načeloma (oziroma po defoltu) se kvačkano precej manj razvleče, kot štrikano. Sploh bombaž.
Je pa slednji precej hladnejši kot volna.
Glede na to, da smo koledarsko že krepko v jeseni predlagam odtenke od rumene, rdeče do rjave.
Juj, bo šen. <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe okt 03, 2014 10:54 am

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Jaz jesenskih barv ravno nimam, ampak se bom šla oskrbet z njimi, če se tako zmenimo :D

Lihkar sem predlagala IsKrIcI, da se dobivava med malico na klopci v parku in štrikava vsaka svoje :D Tko da, če boste vidli tisti kombi, ki kroži po mestu in pobira potnike za Polje, da se kaj po Bežigradu zadržuje, to bo to :lol: :lol:

Pri kvačkanju in tudi štrikanju bi bilo fajn, da izberemo vzorce, pri katerih ni velikih sprememb dimenzij zaradi raztezanja. Pa kakšne zelo rahle cvetlice pri kvačkanju znajo biti zelo občutljive na glodanje #letaizkušenj 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 12:09 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

eh, Cats, jaz prav vsak (vsaj napol sončen) dan vidim eno gospo štrikati na klopci sredi mesta :D pri nas bi pobirali za Begunje, pa je gospa še vedno tam ;)

jaz jesenskih barv nimam na zalogi, znam pa načeloma štrikati in kvačkati (ampak, priznam, razen par res lepih šalov, ki jih prejemniki še vedno (več kot 10 let :O ) nosijo, še ničesar nisem uspela zaključit :lol: :lol: :lol: )

če prijava ni tako zelo fiksna, da me boste grdo gledali, če mi ne uspe zaključit tega kvadrata, se tudi jaz prijavljam :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe okt 03, 2014 12:25 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Ma glej, jaz sem pod pojmom kvadrat mislila kvadratek velikosti kapavem 10x10 cm, tisto, ko nasnuješ 20-25 pentelj in pleteš toliko vrstic, potem pa meriš, če se volna obnaša tako, kot zahteva načrt. Torej, tak kvadratek po moje ni preveč zahtevna naloga ;)

Lahko pa regionalne centre za samopomoč pri ročnih delih naredimo, če bo treba :D Tako kot pri sosedih: KLIK :D :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe okt 03, 2014 1:09 pm

Re: Jaz imam eno idejo ali Izziv tople dekice

Zanč sem prebrala, da zdaj stari ljudje ne bodo več znali štrikat/kvačkat/sadja vkuhavat ampak selfije z duck faceom delat pa photoshopirat :D tako, da sem se takrat odločila, da bom jaz nekega dne taka ta prava stara gospa (inshallah al kako že) in bom znala tud to. :D zdaj pa da ugotovim kdaj moja mami v Ljubljano pride, da me nauči osnov...sam ve tukaj že govorite o vzorcih in podobnih zadevah :O
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.