V središču

Zaprtost pri mačkah


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:05 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

A z vodo razmočene bi jedel, glede na to, da pol zgleda kot meski :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:18 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Kje pa, on noče, da zgleda kot meski :) , mesa se ne pritakne v nobeni obliki.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:32 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

:S težek kaliber je potem, ga ne moreš na nobeno finto spravit jest :negative: Bučko, lačen si, papaj!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:36 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Povej ti njemu, da mu bo prišla dr. Rava in bo, če ne začne jest, šel k Posranetovim na pansijon - če ga to ne predrami, pol pa res ne vem :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:44 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

tale stran je sicer namenjena tistim s kronično odpovedjo ledvic, ampak tamle pri Tips for getting your cat to eat imaš kar nekaj nasvetov, kako pripraviti mačko, da bo jedla... http://www.felinecrf.com/managd.htm
jaz lahko zase rečem, da sem mislila, da smo sprobali vso možno mokro hrano, ampak ko gledaš mačka, kako se pred tvoji očmi tanjša... začneš res kupovati VSE :) tudi, če si je neka hrana podobna med sabo (recimo koščki v omaki), lahko maček eno je, druge pa. pa čeprav sta si navidez enaki, samo druge znamke. jaz sem nad bučko že skoraj obupala, potem sva pa začeli počasi odkrivat hrano, ki njej paše. seveda to ne pomeni, da je potem to hrano večkrat- o, ne.... non stop cikliramo hrano...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po avg 18, 2014 4:30 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Eno vprašanje imam. Ita je že od petka zaprta, nekaj je tudi bruhala. Ker me ni bilo doma cel vikend, jo je pazil bratranec, kateremu sem naročila, naj jo nujno opazuje, tako da vem, da do sobote zvečer ni šla kakat, včeraj, ko sva prišla domov, pa tudi ni bilo njenega pridelka (čeprav se je nekdo zelo potrudil in pustil nezakopan pridelek na vrhu peska, bravo, res). Bruhala včeraj sicer ni, se je pa zelo trudila, da bi šla kakat, jo je napenjal. In ker sem prebrala, da se mačkom lahko da Portalak sirup, ki ga imam doma, sva ji ga dala po brizgi (brizgo sem dobila še pri Puhiju, pa sem jo shranila za hude čase), in sicer mislim, da tri enote, ne vem kako drugače povedat. Čez noč se je nekaj namatrala in driskala po stanovanju, tudi en lep malce trši kupček je bil, je dvakrat bruhala večinoma slino (če sem našla vse, kar je za najti), zdaj pa spet ne gre. Hodim za njo že skoraj eno uro, pa nič. Trenutno čepi v njeni hišici in čaka na ne vem kaj :(

Zdaj pa me zanima - a sem full zafrknila, ko sem ji dala Portalak? Razmišljam, da bi danes doma ostala in jo pod nujno peljala takoj zjutraj k veterinarju (če bi le dobila frej v službi), drugače jo bom sigurno popoldan peljala. Ker se vidi, da trpi. Včeraj je bila tako vesela, ko sva prišla domov, živahna, crkljiva, ješča, vse ... danes je pa vsa uboga, verjetno zato, ker jo napenja še bolj kot prej, pa nič ne gre ven.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 8:41 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Če je bilo Portalaka 3ml, je to malo huda doza za na enkrat in se zna zgodit da bruha. Večkrat (se pravi na par ur) po 2ml je bolje.
Ful zaprti mački znajo driskat - temu se reče paradoksna driska.
Ko se zaštopan maček odpre in pokaka, mora bit ne kupček ampak KUP.

Kljub temu je pa zelo zelo čudno - od petka nikakor še ne bi smelo biti take panike, da bi se napenjala in bruhala zaradi zaprtosti.
A lula normalno?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 8:51 am

Re: Zaprtost pri mačkah

rava je napisal/-a:A lula normalno?


Ker če se napenja zaradi lulanja in če ne more lulat in ima poln mehur, JE VELIKA PANIKA in ni za čakat niti par ur in je treba iti TAKOJ.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po avg 18, 2014 9:16 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Je ze pri veterinarju pa menda tudi z klistirana. So opravili preiskave in ugotovili, da je zaprta. Vrc bom pa vedela popoldan, ko jo grem iskat. Ljubico mojo <3

Lulala je, povsod, zato vem da je.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 10:48 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Ita je že imela težave z zaprtostjo, ko je bila drugič vrnjena in v hudem stresu. Tudi takrat je dobila klistir in se je počasi vse uredilo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po avg 18, 2014 11:30 am

Re: Zaprtost pri mačkah

No, mislim, da v stresu ni bila, ker se ni dogajalo nič novega. Pa tudi veterinar je rekel, da verjetno ni zaradi svežega mesa (sem jim poskusla dati malo govejega mesa, pa ga je ona največ pojedla), ampak da je to verjetno tudi zaradi dlake. Več mi bo seveda povedal potem, ko pridem ponjo po službi. Bo pa še nekaj časa prejemala Portalac, ker menda še ni šlo vse ven, pa neke tabletke bo imela. Tako da upam, da se vse vrne v normalno stanje, čimprej seveda, ker me je kar skrbelo. Sicer je pa stric veterinar rekel po telefonu, da je vse ostalo čisto v redu, da je zdrava, ledvica v redu, samo zaprta je bila. Sem si oddahnila :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 4:05 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Ker ima revca zdajle not celo štalo, ji daj še probiotike. Linex - ene pol kapsule zjutraj in pol zvečer.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 6:53 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Super da ste uredili. :good:

Drugače za zaprtost pomaga tudi žlička stepene smetane, če ni sirupa pri roki, pa še mačke rade pojedo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 8:47 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Samo, da ste zrihtali :good: Kako nas plašijo teli naši srčki :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po avg 18, 2014 8:49 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Kaj si mi zdej lušte naredila s to stepeno smetano, all, packa... :O

Imam pa eno vprašanje: a razne tiste rastline kot na primer ciperus pomagajo tudi pri prebavi, ali samo za bruhanje kep dlak?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 9:28 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Hahah, I feel your pain :D

Jaz mislim da trava /ciperus pomaga tudi prebavit? Upam, ker vse mačke po tem ne bruhajo npr.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To avg 19, 2014 4:40 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Hvala rava in all :)

Ita je danes vidno boljše :yahoo: sicer jo moram filat z zdravili, ampak v redu, samo da bo :) je stric V. rekel, da je večji del s klistiranjem šel ven, ne pa vse, tako da ji moram dajat še portalak, pa tabletke Synulox dvakrat na dan in pasto Bezo-Pet. Sem pa itak vesela, ker je rekel, da je vse ostalo super, da vse štima :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Pe avg 22, 2014 2:10 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Moja Ita je spet bruhala, kaka pa ne, kljub vsem zdravilom. Sicer je ješča, normalno pije, pač taka kot vedno, prijazna, samo kakat ne more. Torej, kaj naj naredim? Spet do veterinarja? Aja, bruhala je malce obarvano slino, ni bila prozorna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe avg 22, 2014 3:31 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

:girlsad: boga! Upam, da bo vse uredu z njo :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe avg 22, 2014 3:36 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Povečuj dozo portulaka - vsaj +50%, jutri še več. Edini stranski učinek predoziranja bi bla driska, kar je boljše kot ponovno klistiranje čez par dni.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.