V središču

Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????


Moderatorji: andreja, helena

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jun 30, 2014 9:38 pm

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Ma kdo kako pametno idejo kako NE ujeti kun, podlasic in jezev v zivolovko? Cez noc na 4 ure trajbam divje zivali iz kletke namesto da bi ujela mackonko, cez dan pa nicesar ne ujamem. Ježe preselim in jih nahranim drugje, kune pa niso ravno nagnjene h sodelovanju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jul 01, 2014 5:52 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Pred vhod v živolovko namesti tablo z velikim napisom: vhod kunam, podlasicam in ježem strogo prepovedan! :P

Mal se hecam, pa ja, saj vem, da ni smešno...ampak dostikrat nas samo še humor pokonci drži. S kunami in podlasicami res nimam izkušenj, z ježem sem pa postopala točno tako, kot si sama napisala. Sori, v nobeno pomoč ti nisem :girlsad: ampak mogoče bo pa katera druga imela kakšno fajno idejo! :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 01, 2014 7:20 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Če ne bo šlo drugače bom začela zapirat vse kar niso mačke u transportne boxe in jih v tej zapuščeni bajti skladat v kaki manj podrti sobi.

Moj dragi in jst sva že naveličana redit lokalne ježe, za katere kot zgleda da so vsaj 4je (različne velikosti in rahlo drugačna barva). Pa te male brihte so zdaj začele po moje opažat da tam zdaj hrana pač ves čas je, in se vračajo, tudi če jih nesem precej daleč stran. Po vrh vsega pa še po tem ko se ujamejo nočejo iz živolovke. Oni bi kar notr ostali.

Kadar pa kuno ali pa podlasico dobim pa že na daleč v temi slišim da imam malce bolj divjo držbo. Pihanje, renčanje,...Pač divja zver ko se ujame. Bi si človek mislil da jim bo 1 obisk dovolj da jih izuči, ampak ali mam kar ornk veliko skupino kun, ali mam pa eni dve res zabiti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 01, 2014 7:26 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Tista o tabli me je pa v smeh spravla Oaza, kar je mali čudež glede na to kako zmatrana sem trenutno in pač jezna, ker sem pol urce nazaj še enega ježa iz živolovke zbezala, pa še bolhast je bil mulc in me zdaj zarad bolhaških ugrizov na enih treh mestih ornk gleženj srbi.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor To jul 01, 2014 7:34 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Proti ježkom bi pomagalo, da kletko postaviš na nek podest. Par zidakov za višino in eno desko čez...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 01, 2014 7:53 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Hmmmm čombetka a bi to res delovalo? Ker to bi blo pa res super.
Lovim v neki na pol podrti hiši in je pač na pol dotrajanih zidakov in starih desk res čisto dovolj. Bi lahko čist preprosto nekaj iz tistega sestavla. da bi dobila nekaj višine.
Kako visoko bi pa to moralo bit da bi zaleglo?
Za kune tako ali drugače nebi pomagalo, ampak že če se ježje nadloge rešim se mi bojo zeloooo povečale šanse za uspeh.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jul 01, 2014 8:24 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Sorcerer je napisal/-a:.......veliko skupino kun, ali mam pa eni dve res zabiti.


no tole je pa mene nasmejalo...si zelo v živo predstavljam dve zabiti kuni... rofl
khm....po moje, da sta samčka :lol:

Samo res zanimivo....mačka, ki se enkrat ujame v žv, zlepa ne gre spet notri (izjema je kakšen zabit požrešen mačkon, se razume.... :lol: )


Evo, glede ježev imamo pa zdaj še ostali eno koristno informacijo. Čisto simpl - pa priznam, da sama nisem nikoli pomislila na to. Je pa tudi res, da je bil jež moj prvi (in drugi in tretji :fool: :lol: ) ulov, potem pa nikoli več.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor To jul 01, 2014 9:25 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Višine mora biti toliko, da se ne more povzpeti na desko, ker splezajo lahko le tja kamor dosežejo. Tudi desko položiš čez tako, da je nekaj previsa ob straneh.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 01, 2014 9:29 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Moj prvi ulov je bil čist predober. Živolovka ni bila 5 minut postavljena (sredi belega dne na zelo obljudeni lokaciji), pa sem že imela mačko - pa to ne katerokoli mačko. Točno tisto mačko ki sem jo imela namen ulovit.
Naslednjih 7 ali 8 ulovov (mladičev) je šlo čist super. Plezanje po skalah, lestvah, gradbiščih pač - ampak so se res ujeli samo mladiči. Potem sem mela nesrečo z enimi tremi ulovi ježev preden sem polovila ostale mame in mladiče, ampak je bilo to pač sprejemljivo.

Tale nova lokacija je pa med vrtovi, blizu gozda, na precej mirni lokaciji, in sem zaenkrat ujela samo eno mačkonko, ostalo so bile pa divje živali (pod pasom je že ene 15 - 20 napačnih ulovov v šestih dneh).

Kletka je zdaj dvignjena nekje na višino mojih kolen. Upam da bo zadoščalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jul 01, 2014 10:05 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Predstavljam si dve zabiti kuni, ki si ogledujeta tole na novo zgrajeno reč in študirata, kako se zdaj not pride :lol: tkole približno Slika :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jul 01, 2014 10:26 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

ojoj, nehejte no, cepam od smeha :lol: :lol: rofl
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 01, 2014 11:46 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

:lol: :lol: :lol: Dej cats nehi, bojo ja vsi v pisarni pogruntali da neki čudnega berem med delovnim cajtom...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 02, 2014 9:20 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Ze 24 ur se ni ujelo nic. Zalostna za mackonko ampak izjemno srecna za dejstvo da mi ni blo treba na vsake par ur jezev vn metat. Celo nobene kune ni blo noter. Ocitno so pogruntale da se jim pol foruma posmehuje.
Hvala za nasvete. Manj "stranskega ulova" mam, vec casa je zivolovka res odprta za pravo tarco.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Sr jul 02, 2014 9:41 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Zabite kune... hahaha!! Cats, a misliš da se praskata za ušesi? :lol:

Slišala sem tudi, da pri tistih mačkah, ki so že imele izkušnje z živolovko, pomagajo različne kamuflaže. Kot prvo kamufliranje v videz kartonske škatle (itak), pa z vejami, itd...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 02, 2014 9:53 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Na takšnalih lokacijah je čist možno da nismo prvi prostovoljcih tam, samo ni videt da bi bil kak procent populacije poštiman. Nobenih pokrajšanih ušes ni videt nikjer.

Zaenkrat sem probala z enimi tremi različnimi sortami mačje hrane, parimi dišečimi "ostanki" človeške hrane od doma ker jih z ostanki (in različnimi doma skuhanimi godljami iz živalskih pljuč, kosti in namočenega kruha) pač hranijo upokojenke na lokaciji, cela kletka je praktično utopljena z mačjo meto v spreju, kamufliranje v škatlo pa tudi nebi blo preveč zahtevno. Vse kar mi poveča šanse ulova je dobra ideja.

Glede kun sem pa tut jst pomislila če so res tok glupe da ne pogruntajo kako v dvignjeno živolovko splezat. :O V vsakem primeru sem full happy da sodelujejo.

K bo tale mačkonka ulovljena jim magari za nagrado celo ta veliko piksno pasje hrane nesem če bojo sodelovale in dale mir.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jul 02, 2014 10:07 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Ženskam dopovedat, da jih ne smejo hranit in bodo lačne prej ujete.
Če ne, jim pa z mano zagrozi. ;) :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jul 02, 2014 10:21 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Pa, na Poli in tuno ne pozabi. Enkrat eno vabo nastavi, drugič drugo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 02, 2014 10:34 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Trixi grožnje nekako ne pomagajo.
So mamce le marsikatera že čez 80, in imajo nekatere pač kompleks nepremagljivosti, spet druge pa že demenco.
Ena je sposobna po 10x v enem pogovoru ponovt isto stvar in kot kaže pozabit da je to že povedala. Trmaste so pa čist vse po vrsti.

Zdaj sem začela ugotavljat točne vedenske vzorce teh upokojenk.
Futrajo v času maše (2x dnevno zjutraj in zvečer). Če sem prisotna ob tistem času, da me vidijo, posode s kuhanimi godljami kar poniknejo, in glede na to da sem na službenem 2 tedenskem dopustu, je nadzor pač opcija.

Pa še zanimivo mi jih je opazovat, k se prav vidi da z učkami zavijejo pa začnejo ena drugi šepetat k se pojavim. K opravljive srednješolke k se pribljiža prfoks k ga ne marajo.
Še bolj se mi zdi pa smešno da so one me spravile v pogon, torej so si same sebi mene na hrbet spravle.

Hmmmm, poli salama - bom stestirala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr jul 02, 2014 10:53 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

:D Sorcerer, veliko sreče s temi trdimi orehi... :good: še dobro, da si tudi ti trmasta ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jul 02, 2014 11:08 am

Re: Kako ujeti prostiživeču mačko - triki, finte?????

Ja, poznamo tudi take, a ne se dat, res ne. Povej, da jo boš šla župniku povedat, da ni pridna. :P
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.