V središču

Povožen maček


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To nov 06, 2012 3:10 pm

Re: Povožen maček

Če je še živ in ga oskrbijo, ne če je mrtev...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To nov 06, 2012 3:14 pm

Re: Povožen maček

Ja, v tem primeru pa ja.

Mogoče bi bila lahko izjema občine, kjer ni pogodbe z zavetiščem in če kličeš (razumnega) dežurnega inšpektorja, da se lahko uredi kako drugače.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 226

Pridružen: Če jun 27, 2013 6:57 pm

Odgovor Po nov 04, 2013 8:38 am

Re: Povožen maček

mene pa zanima pri povoženih mrtvih mačkih, ki jih odpelje higienik, ali potem oni preverijo če ima čip in obvestijo ter mogoče kaznujejo lastnika??

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po nov 04, 2013 8:47 am

Re: Povožen maček

Ne, še nisem slišala, da bi to naredili.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 04, 2013 8:59 am

Re: Povožen maček

Za pse tega NE delajo...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 226

Pridružen: Če jun 27, 2013 6:57 pm

Odgovor Po nov 04, 2013 10:01 am

Re: Povožen maček

mogoče bi bil to tudi en način da bi se imelo lastniške živali bolj pod nadzorom, ampak če še bolj osnovnih stvari nima država interesa urediti ...itak pa taki povoženi mački verjetno sploh niso čipirani, če jih puščajo lastniki cele dneve zunaj in jih ne briga kje se potikajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po nov 04, 2013 10:43 am

Re: Povožen maček

ne vem, kako je žival klasificirana po zakonu. Tukaj v Nemčiji je še vedno "stvar", lastnina, kar sem zvedela, ko smo osveževali ceplenja in se vpisovali v register. To pomeni, da za pse se sicer plačuje davek, pri mački pa prosto po Prešernu, lahko počneš z njo kar želiš, tako je vsaj izjavila veterinarka. To mi je povedala, ko sem se pohvalila, da sta samo notri za zamreženim balkonom in da imamo eno luštno pogodbo z MH. Tja....
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če feb 27, 2014 2:23 pm

Re: Povožen maček

Ne vem, če to paše v to temo (če ne, prosim prestavite) :girlblush:

Na žalost sem danes naletela na povoženega muca, ki je ležal na cesti ob pločniku, črnobel :girlsad: Ker nisem mogla ustaviti in pogledati, kako je z njim, sem javila naprej na 112 oz. higienikom.
Če je kdo s tega konca, bi bilo fino, če preveri, a so prišli ali ne, oz. kako je... Lokacija: če se pelješ od Pizzerije Boccacio v Šentjakobu čez savski most in zaviješ desno proti Lj (šmartinki), je kakšen km naprej, tam kjer se začnejo hiše. Mi je hudo za mucija :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 27, 2014 2:28 pm

Re: Povožen maček

Ne računat na to, da gre kdorkoli pogledat, meni se to še ni zgodilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če feb 27, 2014 3:03 pm

Re: Povožen maček

:girlsad: jaz na žalost res nisem mogla fizično nič :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če feb 27, 2014 3:39 pm

Re: Povožen maček

jaz sem glih včeri imela novo izkušnjo. opažam da je moja yariska skor k terenc. sem vidla obležanega tigra od stožic proti krožnim žale, tist ta novi odsek, kjer so trije krožni zapovrstjo. pa sem vmes med drevesa zavila na gredice...mal kolesnic sem pustila. mucek je bil žal že mrtev, ga je nekdo z hudo brzino moral zbit :girlsad: . uboge prostoživečke res, vsaj vse tiste na nevarnih delih.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

Iry

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: Sr okt 02, 2013 7:49 pm

Odgovor Ne avg 31, 2014 2:10 pm

Re: Povožen maček

Pozdravljeni.

Naj vam povem svojo izkušnjo. Pred blokom v LJ je nekdo povozil mucka. Bilo mi je tako hudo, kot če bi šlo za katerega od mojih. Klicala sem veterinarja, kamor vozim svoja mucka. Če bi bil muci še živ, bi ga morala peljati na Gmajnice, v zavetišče, kjer sprejemajo poškodovane muce. Muci je bil žal mrtev. Dali so mi direktno številko Veterinarsko higienske službe, kateri opravljajo odvoz mrtvih živali (01/477 93 53). Tam mi je gospa povedala, da bodo mucka pobrali šele naslednji dan, lahko pa ga sama odpeljem na veterino oz. k kakšnemu veterinarju, kjer imajo hladilnico. Povedala mi je, kje v LJ imajo hladilnice. Torej sem pobrala mucija in ga peljala v 300 kosmatih, kjer so ga brez problema sprejeli.

Mogoče bo ta informacija v pomoč še komu, čeprav si želim, da bi bilo takšnih situacij čim manj.
Prejšnja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.