V središču

Muca in napad panike


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So maj 14, 2011 8:36 pm

Re: Muca in napad panike

Patricija je napisal/-a:kako je neki maček pleteno leseno košaro popolnoma razcefral v petih minutah in ušel.


razcefral dobesedno, jo prav raztrgal? :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 7:30 am

Re: Muca in napad panike

Jaz čisto verjamem. Če pomislim, kaj Jaka dela s pletenim stolom, bi bila ena košara za njega mala malica :(
No, zvečer sva ugotovila, da imava poleg rok oba sfrizirane dekolteje, pa jaz še pol hrbta. Svašta! Ampak monstrum je prišel k sebi in to mi je ta hip glavno. Pa še uček je boljši.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 9:16 am

Re: Muca in napad panike

Valda je uček boljši, kje pa upa bit bolan po tem incidentu. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 11:15 am

Re: Muca in napad panike

Ma jst si ne morem predstavljat, no vsaj da bi se to tej naši košari zgodilo. To je res že ful stara košara, ampak še vedno ista kot leta nazaj in je kar močna. :girlblush:

Ve najbolj svoje mačke poznate, tako da itak ne tvegat, če je tako močan. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So maj 21, 2011 8:24 pm

Re: Muca in napad panike

Hec. Ena dobra stvar je pa vseeno bila pri tej naši drami prejšnji teden. Od takrat naprej je Jaka prav vsak dan bolj priljuden, non stop hodi za nama in se dobrika in nastavlja za božanje. Kot vi hotel reči, saj me ne boste dali od hiše. Pikec moj zlati.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne maj 22, 2011 12:43 pm

Re: Muca in napad panike

:) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 3:50 pm

Re: Muca in napad panike

Revček 'bogi!

;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To sep 25, 2012 6:50 pm

Re: Muca in napad panike

No, pa smo spet tam. Danes smo bili naročeni na Veterini MH za cepljenje. Po treh dneh priprav, takih in drugačnih, pripravljanju terena, ma ni da ni, je Jaka spet dobil živčni zlom in poskus je klavrno propadel. Ne vem, a sva dva odrasla res čisto nesposobna, da ne znava ukrotit enega nadpovprečno plašnega mačka? Ampak kaj to počne, to je prav za posnet. Sploh ne vem več, kaj naj. Cepit ga bo enkrat pač treba. Ne mi predlagat Feliwaya, ker ne pomaga spljoh nič. Na žalost, na to karto sem igrala...
Vsaj Eli nama je uspelo ukrotit, čeprav se je celo pot drla kot zmešana. Na kliniki se je pa potem čudežno pomirila. Upam, da bo razložila Jakatu, da dela scene za brez veze in da je imela čisto fin izlet k samim prijaznim puncam :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To sep 25, 2012 7:01 pm

Re: Muca in napad panike

a je panika notri v boxu ali je problem že prej, ko ga je treba v box tlačit?
Ne vem sicer, kaj točno vaš počne, jaz pri naši histerični dami delam tako, da eden drži
box pokonci (trdno drži box in vratca),stoji za za vogalom, jaz mačko dvignem, malo pobožam
(dolgo ne, ker itak noče biti v naročju) in jo hitro dam v box z ritjo naprej, porinem, ostalo
naredi gravitacija. Zadeva se mora odviti res hitro in odločno, ker bolj mečkam bolj je mačka živčna.
Nato box pokrijem, večina mačkov je bolj mirnih, če so pokriti.
V bistvu sploh več nobenega ne dajem notri z glavo naprej, ker seveda prej pogruntajo, kaj
se dogaja, lažje se tudi fizično uprejo.
Pri naši potem seveda sledi tuljenje celo pot, ponavadi tudi driska od stresa,ampak kaj čmo, treba
je. Sem pa opazila, da se bolj dere, če govorim z njo.

Jaz nič prej ne pripravljam terena, so zelo senzibilne in hitro pogruntajo, da se nekaj dogaja in
so še bolj živčne.

Seveda so mačke različne, pri nas gre takole najlažje za vse.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To sep 25, 2012 7:19 pm

Re: Muca in napad panike

Po moje bi se pa dalo zmenit na kakšen dan, ko ni posebne gužve na veterini, da pridete po vetko in ga pač piči na domu. To se menda sme, ne?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To sep 25, 2012 7:30 pm

Re: Muca in napad panike

Hvala za idejo, naslednjič probamo še s pokončno kletko. Tokrat sva si sposodila pasji box za precej velikega psa. Ker se nama je zdelo, da bo manjši šok, če bosta skupaj in če bo več prostora kot v transporterju. In sta prej kot v 10 sekundah oba ušla skozi rešetke. Niti pod razno si nisem mislila, da prideta skozi tiste rešetke. In to čisto brez težav. Preden sva dojela sta bila oba zunaj. Kot v risanki. Ok, k sreči se je to zgodilo doma in ni bilo nobene škode. Ker prvotna ideja je bila, da ju neseva v avto in tam dava v kletko. Jaka je bil v hipu pod kavčem s tistim svojim dihanjem, kot da ga bo infarkt. Bi bilo brez veze vztrajat in ga vlečt ven, ker bi bi bil samo še bolj v šoku.
Senzibilni so pa res, imaš prav. V hipu jima je bilo jasno, da nekaj naklepava :O Kaj naj rečem, v tretje gre rado. Počutim se pa res totalno nesposobno. Celo življenje imam živali, vse sorte situacije sem že dala skozi, Jaka je pa čisto zgodba zase. Srček moj.

Ja gipsy, tudi ta ideja je že padla, ampak to bo pa res zadnji ukrep. Navsezadnje slej ko prej prideš v situacijo, ko je enostavno treba k vetu. Ne morem pustit, da ena mrcina tako manipulira z mano. :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr okt 03, 2012 6:34 pm

Re: Muca in napad panike

Slavica, stokrat ti hvala za nasvet :rose:
Jaka je tokrat nasedel v transporter brez problema. Samo polulal se je revež od strahu, v trenutku, ko je videl, kaj se bo zgodilo. Pa po poti še enkrat, so nam morali v ambulanti prav obrisati transporter, dati plenično podlogo, zapakirati njegovo blazinico... A bi mogoče tako prijaznost doživel v človeški ambulanti :S
V glavnem, očitno smo preživeli brez večjih travm, ker že hodi okrog in gleda, če je kaj za prigriznit. Je pa vetka ugotovila, da mu je treba izruvati zob :O in gremo v kratkem še en krog. Bogi moj smotko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 03, 2012 6:49 pm

Re: Muca in napad panike

:clap: To s pokonci boxem je metoda, ki jo uporabljamo tudi mi pri naši Gipsy. Ko se ji namreč zazdi, da se dogaja nekaj nenavadnega, postane prava huda mačka. :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr okt 03, 2012 6:52 pm

Re: Muca in napad panike

veri velkom, sem zelo vesela, da ste opravili :)
Plenične so res fajn, jaz jo dam zmeraj, ker fejst popivnajo in mačjad ne leži na mokrem, če se polula

gipsy, a ni Gipsy stalno huda mačka, ne šele, ko ji "grozi" box :lol:
(jest je ne upam pobožat, priznam :D )

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr okt 03, 2012 7:13 pm

Re: Muca in napad panike

Tole s pokončnim boksom si bom pa zapomnila. Sicer mislim, da pri nas ne bi smelo bit pretežko, ampak je dobro vedt še za to varianto. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 546

Pridružen: Pe okt 01, 2010 12:07 pm

Odgovor Če okt 04, 2012 7:43 am

Re: Muca in napad panike

Ja,pri nami imamo različne metode za spravljanje v boks..odvisno od muce..te ki je treba ritensko v sekundi v boks obvezno prijeti za gubo na vratu, odločno..ne more uiti.. :) Ponavadi še opraska ne... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Pe okt 05, 2012 5:16 pm

Re: Muca in napad panike

Ne bom odpirala nove teme, ker nekako moje vprašanje spada sem.

Imamo pred blokom gradbišče in to do balkona. Bageri in tovornjaki ružijo od sedme zjutraj. Kar je problem, ker se Viki grozno boji tega hrupa

Preden grem od doma zaprem vsa okna in rolete, pustim odprto samo roleto v dnevni sobi, ker Dexija pač to ful zanima in on delavce lepo komandira.

Imate še kako idejo, kaj naj neredim, da bo Vikiju malo lažje?
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe okt 05, 2012 5:27 pm

Re: Muca in napad panike

Pri nas je podobna situacija, ki traja že več kot pol leta, dejansko malo pomagala k temu, da Leia ne reagira več totalno panično na vsak hrup in se malo manj skriva. Če je možnost, potem bi bilo fajn, da ima kakšno varno lokacijo kje, na drugi strani hiše (ali čim bolj oddaljeno od gradbišča) s kakšno duplinico, kamor se lahko skrije.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne nov 17, 2013 12:40 pm

Re: Daj si duška

Morali bi videti mojo roko :S
Z obeh strani je globoko naluknjana od Brutovih zob,
ob tem pa okrašena še z dolgimi krvavimi risi čez celo dolžino. :(

Čeprav se je Brut z leti precej unesel, se še vedno zgodi, da se mu "odpelje".
Iz čisto neznanega razloga ga v neki situaciji (večino takrat, ko se pride
k tebi božat ali ga dvigneš ali premakneš kaj nad njim, na primer
stol, pod katerim stoji) zgrabi psihoza, nekakšen smrtni strah,
da mu strežeš po življenju ali kaj. Zenice se mu v trenutku povsem
razširijo in takrat napade s polno močjo in ne izpusti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 17, 2013 1:44 pm

Re: Daj si duška

Skuiki, to je meni slišat bolj kot kakšna nevrološka motnja. A se pogosto zgodi? Bogi Brut pa boge tvoje roke. :girlsad: Tesnobna stanja bi lepo blažila žlica baldrijanovega čaja 2-3x na dan, pa tudi s persenom bi šlo, če bi odprla kapsulo in posipala čisto malo po hrani. No ampak saj sama veš, kok pogosto zapaničari.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.