V središču

Briketirana pasja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 5:23 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hrana brez žitaric ima nizek glikemičen indeks in povzroči manjše nihanje insulina - zato je tudi občutek sitosti daljši.
Psi so dostikrat bolj lačni po hrani polni vlaknin, kot po hrani brez žitaric.

Povezave med visoko beljakovinsko hrano in odpovedjo jeter/ledvic ni (niti ni bila dokazana). Pa saj tudi psi, ki jih hranijo z mesom (npr. surovim) dobijo veliko beljakovin.
Imam med drugim doma par študij (ki so bile objavljene v raznih "veterinary journals"), ki lepo ovržejo mit ta mit.

Je pa res, da vsakemu psu ne ustreza vsaka hrana in seveda ga boš hranil s takšno, ki mu ustreza ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 16, 2012 5:30 pm

Re: Briketirana pasja hrana

O tejle zadevi bi se dalo dolgo diskutirat kot tudi o tem ali so zgodnje s/k kul ali ne... Glede na teste na našem faksu, ki smo jih počeli, se žal s tem, da je hrana brez žitaric čisto ok pač ne uspem popolnoma strinjat.. Ja, volkovi so bili takšni in drugačni in kaj bi pa jedli v naravi.. Ampak pes nikoli ni bil v naravi, so "umetno" ustvarjeni in preko let tako spremnjeni, da te prvinske prebave že zdavnaj nimajo.. Včasih so jedli Pedigree pa so živeli do 18let, danes pa kompliciramo sem in tja toliko časa, zmečemo stran velike količine denarja, jedo pa še vedno ne tistega, kar bi morali.. Vsak po svoje torej ;)
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če maj 17, 2012 9:33 am

Re: Briketirana pasja hrana

Alexy, ni bilo časa za razlago, je rekla, naj malo pobrskam po netu o tem. Ni bilo v Mr.Petu. Jaz itak rada malo menjam, sploh ker vidim, da psu to ne dela problemov in ni alergičen. Rada menjam okuse, da pač ne je skos enega in istega. Po moje bom naslednjič probala Dog lovers gold.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če maj 17, 2012 7:20 pm

Re: Briketirana pasja hrana

A je katera že tole probala oz. ve kaj o tej hrani: briketi super premium Dado, 100% riba - hipoalergena?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 17, 2012 11:20 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Kakor jaz vidim to ne pomeni, da je 100% ribe, ampak da ni drugega mesa kot riba.. Tole sem našla na netu: Sestava: dehidrirana riba iz oceana (min. 28%), riž (min. 15%), koruza, maščobe in olja, radič (FOS), ribje olje (Omega 3), kvas, hondroitin, glukozamin, taurin, holin klorid, mineralne substance, zaščitni vitamini v sledovih v biorazgradljivi obliki.

28% ribe? To je malo malo, se ti ne zdi? :girlblush:
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 7:46 am

Re: Briketirana pasja hrana

Mah, ja... saj koruza, kvas, delež pepela... me tudi moti...
(ostalega pa itak - še vedno - ne štekam) :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 7:55 am

Re: Briketirana pasja hrana

*šiva* je napisal/-a:Platinum so res fuuuuul ješči, preverjeno! Meni se ni Atlas ničesar dotaknil, tole pa posnifa :fool: :D :D .

Pri nas pa za gdč. Izbirčno tudi Platunum niso bili dobri sploh. Drugače pa nimam pripomb nad njimi. ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 8:05 am

Re: Briketirana pasja hrana

zalarjeva je napisal/-a:Ups, sem ponesreči zamešala za Ziwi peak, kjer je 5kg 78€ :blush: :O Ne, se strinjam, to ni drago. Jaz dam tok za Natural&delicious za 12,5kg. Je pa res da je brez žitaric ;)

Draga je še vedno, to se strinjam, ampak 5 kg ZiwiPeaka ne moreš primerjat z 12,5 kg drugih briketov, ker je poraba manjša in ni "balasta". Se zelo pozna na kakcih in na njihovi količini.

*šiva* je napisal/-a:Ni pa čisto res, da čisto nič ne prebavijo, prebavijo samo žitarice morajo biti v pravilni obliki.

V kakšni pa (za domačo kuhinjo me zanima)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 8:26 am

Re: Briketirana pasja hrana

SunnyDay je napisal/-a:
zalarjeva je napisal/-a:Ups, sem ponesreči zamešala za Ziwi peak, kjer je 5kg 78€ :blush: :O Ne, se strinjam, to ni drago. Jaz dam tok za Natural&delicious za 12,5kg. Je pa res da je brez žitaric ;)

Draga je še vedno, to se strinjam, ampak 5 kg ZiwiPeaka ne moreš primerjat z 12,5 kg drugih briketov, ker je poraba manjša in ni "balasta". Se zelo pozna na kakcih in na njihovi količini.

To seveda, mi je to popolnoma jasno, pa vseeno, ko sem še računala za pokojnega Nika, bi me samo hrana zanj na mesec prišla 200€. Imel je čez 40kg. Še zmeraj ne daš toook manjše količine, da bi tole ratalo poceni ;) :P
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 8:29 am

Re: Briketirana pasja hrana

Saj pravim, se strinjam, da še vedno ni poceni, daleč od tega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe maj 18, 2012 10:18 am

Re: Briketirana pasja hrana

Sunny day: naprimer mit o koruzi.. Koruza v briketih je ponavadi napačno obdelana, ampak če jo doma skuhaš postane zelo dober vir ogljikovih hidratov, proteinov; maščobnih kislin, ki so pomembne za dlako in kožo; beta karoten, lutein in vit. E, ki so pomembni antioksidanti, itd. Seveda pa koruza ne sme biti glavni izvor beljakovin in je zato ne sme biti preveč! To je samo en primer npr.

Drugače pa se je potrebno zavedat, da psi niso enaki volkovom, da smo jih udomačili in s tem kar konkretno "spremenili". Pa tudi volkovi so dobivali rastlinske karbohidrate, ker so večinoma plenili rastlinojede živali, ki so jih imeli v prebavilih in to rastlinje tudi pojedli. Hrana, ki ne vsebuje nič kvalitetnih žitaric, dostikrat preveč zniža ph v želodcu (žita ga zvišujejo), zato se psi slabo počutijo in imajo tisti "težek" občutek v želodcu, zato jedo veliko trave, če je že kdo opazil to navado.
To err is human, but to get even? THAT is divine.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe maj 18, 2012 2:05 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Pina ima to navado. :O Bi prosim napisala kako pripraviti žita, da bodo ok? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To avg 14, 2012 10:29 am

Re: Briketirana pasja hrana

A kdo hrani/je hranil svojega psa s hrano Flatazor? Kako ste zadovoljni?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 10:38 am

Re: Briketirana pasja hrana

Mi smo sprobali, ampak je bilo ogromno kakcev, res fuuul več kot sicer, tako da očitno nekaj ni štimalo. :S
Pri muci je bilo pa OK, jo je imela rada in všeč mi je, ker so manjši paketki v večjem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 12:23 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Jaz sem dobila nekaj testerjev Flatazor Demrato in revež full prdi, tko da tole ne bo ok. Hvala za odgovor ;) Bom po moje kar na tejle hrani ostala.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe avg 17, 2012 1:30 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Glede na to da v drugi temi pišeš o občutljivčku, ti predlagam Healthy paws - ješča in res pomaga, poznam ogromno alergičnih psov, ki se po vsaki drugi hrani sesujejo, to pa jedo z veseljem in brez problemov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 9:28 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Sem v torek iz firbca pregledala ponudbo v Pet-u. Sem kar malo šokirana. Sicer je pozitivno, da ne dodajajo več tolike koruze, večinom imajo znak "brez trpljenja" itd. Pa vendar imajo briketi po 35-40% beljkovin. :O Ali ni to doza za mladičke in ne za odrasle? :O Če zraven kuhaš meso pa sploh. :S Mi je prodajalka pošteno razložila, da je to pretiravnaje, pa sva šle od znamke do znamke in gledale zakaj so dobri, zakaj ne, kaj imajo notri itd.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 08, 2013 8:54 am

Re: Briketirana pasja hrana

S tem pa ja ni nič narobe. Če te pa moti je pa vsekakor en kup hran (tudi v mr. petu), ki imajo manjši delež beljakovin - royal canine, arden grange, eukanuba, proplan tud pomoje ipd.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe mar 08, 2013 1:27 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Samo da se jih ne dotaknem, ker po moje niso kvalitetne, pa ne samo zaradi beljakovin. Je moteče če pes poje preveč beljakovin, ker pretiravati v čemerkoli sigurno ni ok. Poleg tega je to premočna hrana. Ponavljam. Brikete ji dodajam da dobi vse minerale in vit. ne da dobi močno hrano. Pa tudi za normalno aktivne pse, ki jedo samo brikete je po moje preveč.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 08, 2013 8:20 pm

Re: Briketirana pasja hrana

rozika je napisal/-a:pa ne samo zaradi beljakovin.


Zaradi česa pa še?

S takim procentom mesa to ni pretiravanje niti ni premočna hrana. Za psa. Ker so kot vrsta načeloma mesojedi (ljudje vsejedi, mačke striktni mesojedi), ki so se skozi evolucijo prilagodili na ogljikove hidrate. Višji procent mesa - višja kvaliteta in ker tega verjetno meni ne verjameš, ti predlagam par klikov po googlu, ki ti bo razložil v čem je stvar.
Če sama svojega psa futraš s kuhano/surovo hrano in brikete dodajaš samo kot vir mineralov in vitaminov, lahko kamot kupiš žakelj hoferjeve/tuševe/iz bencinske hrane, ker morajo tudi vse te nizkokakovostne hrane vseeno vsebovati hranila primernih vrednostih.

Arden grange piščanec in riž
Beljakovine 24%, Maščobe 14%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 2.51%, Omega3 0.36%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1000 IU/kg, Vitamin E 100 IU/kg, Kalcij 1.52%, Fosfor P 0.85%, Baker 20 mg/kg (kot Bakrov sulfat).

Pedigree adult
Surove beljakovine 22.0 %, Surova maščoba 13.0 %, Surovo vlakno 2.5 % , Surovi pepel 7.5 % , Vitamin A (8,100 IU / kg), vitamin D3 (810 IU / kg), vitamin E (180 mg / kg) baker kot bakrov (II) sulfat (1 mg / kg), železo (0.01 mg / kg) . Kalcij 1.4 % , Fosfor 1.0 %

Ni bistvene razlike ne? Pa še čist mali procent beljakovin je :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.