V središču

Ko se izgubi notranji maček


Moderator: renata

tsh

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: Pe dec 10, 2010 7:52 am

Odgovor Pe jul 13, 2012 7:04 pm

Ko se izgubi notranji maček

Pozdravljeni,

prosila bi vas za pomoč oz. nasvet.
Pred dvema dnevoma se je naš notranji maček skril v garažo in pobegnil na prosto (prestrašil ga je vžig avtomobila). To se je zgodilo že tretjič, ampak je vedno zvečer prišel nazaj. Zdaj pa bo že tretjo noč zunaj. Problem je v tem, da sem ga tudi prej, ko sem ga iskala klicala in se ni odzval - pa sem ga na primer našla potem v grmovju kako se čisto tiho potuhnjen skriva. Enkrat mi ga je pokazal tudi naš drugi maček.

Kako torej iskati mačka, ki je samo notranji in se ne odziva na klice. Zvečer sem sicer v garaži pustila odprto okno, ampak zjutraj več od prevržene rože ni bilo. Umiram od skrbi in prosim za kak nasvet - sem namreč že vse pregledala - hodila po gozdu s poslasticami ipd.

Hvala.

lp

T.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe jul 13, 2012 7:12 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

Jaz sem sicer bol specijalc za pesjane, ampak mislim da to velja povsod, torej rajši preventiva kot kurativa in poskrbet da so možnosti pobega ničelne že od vsega začetka!
upam da se muc čimprej pojavi! :S
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 13, 2012 7:21 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

Glede iskanja in neodzivanja na klice: maček ni pes, ki bi pritekel na vaš klic. Vzemite si stol, pozno zvečer (ko se zunaj življenje umiri) se vsedite pred vrata garaže, vsake toliko ga pokličite (ni treba zelo na glas, ker muce izvrstno slišijo) in čakajte. Lahko traja tudi uro in več. Če zvečer ne bo odziva, ponovite vse skupaj v zelo zgodnjih jutranjih urah.
Sicer pa bi lahko poleg tehnike iskanja razmišljali tudi o tem, kako mu boste v bodoče preprečili hoditi v prostor (garažo), iz katerega gre lahko ven. Še dobro, da ga (še) niste povozili.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jul 13, 2012 7:22 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

Če se izgubi notranji muc, navadno ne beži daleč, pač pa se skrije oz. potuhne v bližini doma. Najbolje ga je iskati zvečer, ko se vse malo umiri in ni več hrupa, zato je večja verjetnost, da se bo odzval na naše vabljenje. Kličemo ga z mirnim, raje tihim kot glasnim glasom. Pomagamo si z vonjem močno dišeče hrane (tuna, salame, oz. kar ima pač zelo rad).
Razmislite, če je možno pustiti čez noč odprta oz. priprta vrata garaže.
Mogoče si izposodite živolovko?
Glede na to, da je muc pobegnil že tretjič, je žal možno, da je odlutal tudi dlje od doma.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jul 13, 2012 8:21 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

tsh, brez zamere, ampak če je maček pobegnil že tretjič in se prejšnjikrat obakrat zvečer vrnil domov - to za moje pojme ni notranji maček.

Išči ga, ko se stemni, s svetilko, ki bo zabliskala mačja očesa.
Če si boš izposodila živolovko, priporočam namesto hrane uporabo posušenih baldrijanovih koreninic - je pa možno, da boš prav iz tega razloga polovila pol naselja mačk, pa kakšnega po 3x, preden se ujame tvoj.

Predvsem pa, ko ga, upam, najdeš zdravega in celega, naredi nemudoma vse, kar je potrebno, da mu preprečiš naslednji pobeg.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jul 14, 2012 3:01 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

:) Ne zdržim, in zato sporočam, da je bil muc že ob 1ih zjutraj doma in spal pri tsh! Sem pravkar izvedela.
Jupi, jupi! :yahoo: :yeey:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 14, 2012 3:25 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

Trixi je napisal/-a::) Ne zdržim, in zato sporočam, da je bil muc že ob 1ih zjutraj doma in spal pri tsh! Sem pravkar izvedela.
Jupi, jupi! :yahoo: :yeey:

Ja pa si res dolgo zdržala, no :D

oaza88 je napisal/-a:tsh, brez zamere, ampak če je maček pobegnil že tretjič in se prejšnjikrat obakrat zvečer vrnil domov - to za moje pojme ni notranji maček.

Predvsem pa, ko ga, upam, najdeš zdravega in celega, naredi nemudoma vse, kar je potrebno, da mu preprečiš naslednji pobeg.

:good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jul 14, 2012 3:50 pm

Re: Ko se izgubi notranji maček

:) Našla sta ga s svetilko, v gozdu, cca. 500 m od hiše, pa je zbežal stran, a proti hiši. Garažna vrata so mu pustili odprta in notri dežurali. Sam je prišel v garažo bo 1ih zjutraj.
Tsh je napisala: "..sem srečna, da obstajate!", ker smo ji z dobrimi nasveti pomagali pri uspešnem iskanju. Sem upala, da sama javi na forum; pa sem jo malo prehitela, ker ni pohitela. ;) :D

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.