V središču

Sparki in njegova živalska druščina


Moderator: jernejch

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 8:52 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Alexx, kot prvo med psoma ne delam nobenih razlik, oba sta enakovredna :) Če ti to tako vidiš, se motiš. Potem tudi ostali dve žverci sta prikrajšani, ker ju ne fotkam pogosto (papagaj, želvak) ;) :blush: Zakaj ju vozim na sprehode ločeno, mislim, da mi ni treba razlagat (krivec ni Aska, da se razume). Kako so potekali vaši sprehodi s njim, ne vem. Tudi sedaj živi v čisto drugačnih okoliščinah, hrupu, polno ljudi kot drugih žverc veliko. Pes odraščal je in s tem tudi se spreminjal, ni enako kot je bilo takrat, ko ste ga sprehajali ipd. Ko sem ga posvojila je bil star cca. 11 mesecev in če mislite eni, da bo večno isti kot je kot mladič bil, se motite. Sploh pa v zadnjem začasnem domu živel čisto v drugačnih okoliščinah- tam prava idila za njega bila :yahoo: . Ni moj prvi pes, enako tudi ne Aska ;) Sedaj pa res zaključujem s tem in ne odgovarjam vam več!!!

Ma mi je žal, da sploh sem se še tukaj sploh kaj včeraj oglasila. Res psov ne mislim kot ostalih žverc v vato zavijat in samo + stvari o njih pisat.

Res vas prosim, pustite temo namenjeno Sparkiju!!!! Če ima še kdo kaj za napisat glede tega, naj mi pa na ZS!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne apr 29, 2012 10:03 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

No, meni se pa zdi, da bi moralo bit pa zdej že res jasno, da tole ni forum, kjer bi bilo enoumje ali pa samo vzdihovanje raznih iiiiijev zaželjeno ali cenjeno, ampak da lahko vsak napiše svoje pomisleke na prebrano, v + in v -. Vsake oči imajo svojega malarja, pa je lahko slika skozi druge oči povsem drugačna ;)
Vsak začasni posvojitelj pa itak privošči najboljše svojemu varovancu :)

Btw. ne vem kako zgleda, to. čemur praviš histeriranje, ampak jaz zaboga ne bi nikomur pustila, da mojega psa v vzgojne namene meče na hrbet. Ne počnem tega niti jaz. Ne vem no, mogoče je pa za razmislit, če občasne težave izvirajo iz neprimernih vzgoje. Pač, tudi psom je treba stvari razložit tako, da razumejo, in od obračanja na hrbet ne vem, če razume kaj dosti. Razen mogoče, da je ta hip še prešvoh, da bi se postavil po robu.

Drugače pa lušne fotke. Na fotkah je videt precej zadovoljen :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 29, 2012 10:36 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Okej, priznam da nisem noben stokovnjak za pasje vedenje, ampak mislim da sta v tem primeru obe strani malo preveč potencirali napisano, brali med vrsticami kjer ni bilo nič za prebrat in naredili iz muhe slona. Pomirite se, punce.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 10:56 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Mačja mama, točno tako! Dovolj o tem. To že v prej. postu napisala. Pustimo temo temu kateri je namenjena. Sama vem kakšen je in ja je vesel pesko, oba sta vesela. Tudi nisem dala sem slikc pa tko zato, da bi vzdihovali ipd. Samo toliko, da se malo javila se in kako je kaj z njim. Prav nič drugega ni bil moj namen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne apr 29, 2012 11:20 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

:good:

No, sej drugače slikce so za iiiiiii da ne bo pomote :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 1:53 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Še par slikc :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne apr 29, 2012 1:59 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

aska je napisal/-a:Slika

Beaver look alike :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 2:54 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Še dobro, da ni moj, ker takrat bi moral siromak biti neprestano v vodi, tako luškan zgleda ko je moker. :D
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 3:03 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

scarecrow , res mu ful paše, ko takole moker je. Res pa šibal v vodo po zaslugi pesjanarke Dreve. a res se že veselim, da se ponovno dobimo :yahoo:

Filmček od Sparkija (glistice po domače) in Dreve sledil:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 29, 2012 10:48 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Mačja mama - mediacija je v tem primeru čisto odveč. Mogoče drugi malce več vemo o dotičnem primeru in temu primerno odreagiramo.

aska - krasne slikice!! :good:
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 29, 2012 11:05 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

No potem pa lepo prosim v imenu vseh tistih, ki NE vemo za stvari iz zakulisja, da "odreagirate" po ZSjih. Drugače zgleda vse skupaj malo preveč podobno enemu dotičnemu forumu, kjer je nekdo rekel kakšno besedo, ki neposvečenim ni čisto nič pomenila, je pa povzročila da je kup "ta posvečenih" v trenutku skočil na njega in ga raztrgal.
V izogib tovrstnim situacijam je bila namenjena moja mediacija. Glede na to, da je kot kaže lepo učinkovala, bi prosila, če se lahko vsi sledeči komentarji na to temo odvijajo izključno na ZS.
Hvala.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Po apr 30, 2012 8:16 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Mačja mama je napisal/-a:No potem pa lepo prosim v imenu vseh tistih, ki NE vemo za stvari iz zakulisja, da "odreagirate" po ZSjih. Drugače zgleda vse skupaj malo preveč podobno enemu dotičnemu forumu, kjer je nekdo rekel kakšno besedo, ki neposvečenim ni čisto nič pomenila, je pa povzročila da je kup "ta posvečenih" v trenutku skočil na njega in ga raztrgal.
V izogib tovrstnim situacijam je bila namenjena moja mediacija. Glede na to, da je kot kaže lepo učinkovala, bi prosila, če se lahko vsi sledeči komentarji na to temo odvijajo izključno na ZS.
Hvala.

Podpis! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po apr 30, 2012 8:32 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Bom vseeno napisala :P

Jaz pa vidim ravno v tem razliko od kakšnega enoumnega foruma, da vsak napiše kar ve, s čemer da tudi "neposvečenim" možnost, da si oblikujejo kolikor toliko objektivno mnenje, če seveda to želijo in/ali jih zanima. Ne bi rekla, da je tule kdo skočil v luft, le reakcijo na zapisano sem zasledila, pa še to ne burno. Enostransko podajanje mnenj vodi v enoumje pa je vseeno ali je posvečeno ali ne. Tisti, ki ga "zakulisje" ne zanima, se z zapisanim ne bo obremenjeval, lahko zapisano tudi preskoči, če mu je moteče.
Nenazadnje je vsaka diskusija lahko koristna, tudi kakšna o pogojih v katerih živijo začasno nameščeni iskalci novega doma in morebitne nevšečnosti, s katerimi se posledično srečajo posvojitelji. Jaz res ne vidim v tem nič slabega.

:truce:

P.S.
Meni je tudi moker bolj luškan :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Po apr 30, 2012 8:38 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Še par malo starejših slikc ;)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
trikec v škatlo
Slika
Slika

lp

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor To maj 01, 2012 7:34 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Sparki pravi, da bolje z varne razdalje kot pa od blizu. Ne samo teh dveh, tudi pri klubu kjer srečava konje, se jih kar ustraši. Z varne razdalje pa z veseljem opazuje.
Slika

Pa ena slaba iz trole :blush:
Slika

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 01, 2012 8:05 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

:yahoo: :yahoo: :clap: Krasen je! Dobro, da imaš za trikec dovolj veliko škatlo :D .
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor To maj 01, 2012 8:19 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Ja res pesko je res nekaj posebnega :yahoo: :nyam: Bova morala spet malo trikce povaditi, saj v nedeljo jo mahneva na Kras, kjer se bo dogajalo. Bo nas nekaj iz Azilaške šole predstavljalo naše posvojenčke na eni prireditvi. Mogoče pa bo še na agility predstavitvi sodeloval. Komi čakava tako sobote, kjer prvo naju čaka urca šole, naslednja pa je namenjena norenju :yahoo: kot nedelje in izleta na Kras :yahoo:

Včeraj pa prvič se mi je zgodilo, da se je povodec odpel na sprehodu in to ob prometni cesti. Sparki zelo priden in na klic takoj prišel. Sva pa izgubila značko s telefonsko :( Bo sedaj začasno Askino nosil, dokler nove ne dam delati za njega oz. da bo narejena.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 01, 2012 8:32 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

V Alerju (BTC - hala A) jo kupiš in vgraviraš za 4 eur. Tam mi vse naše delamo, ni ravno nek ogromen strošek v primerjavi z vsemi ostalimi, kjer plačaš preko 2x več.. Krasno za Sparkija, vidiš, sem ti rekla :). Malo več zaupanja vanj pa se ti bo dokazal :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor To maj 01, 2012 9:41 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Hvala, bom šla v četrtek v Alerja in da mi tam to naredijo. Ne sej je pridkan in super pesko. Tisti izpadi pa niso prav nič luštni bili, a smo jih premagal. Kdaj verjetno še kak sledi, a je resnično bolje. Če je spuščen bil jih ni nikoli imel, samo na povodcu je bil takšen. Tudi na agility treningih že lani kmalu na začetku bil čisto spuščen. Se me drži kot klop. Tudi doma skoz za mano tava. En hudi dobrovoljček je. Res je nekaj ekstra posebnega. Res ne razuimem,da ga prej noben drug ni videl, opazil in posvojil, da je rabil toliko časa. No hvala vsem tem, da ga niso hvala, da je lahko pri meni sedaj :yahoo: Doma ve, da je njegova pojsteljica njegova kuča in če mu samo rečem, v kučo, šiba tja. Res je en posebnež, njegovo miganje z trupom, skoz je vesel. Tudi, če ga kdaj okregaš, bo spet veselo mahal z repom. Ogromno psov poznam,... a tak primerek kot je on, pa ne, je edinstven zlati pesko :nyam: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To maj 01, 2012 9:30 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

aska je napisal/-a:Bova morala spet malo trikce povaditi, saj v nedeljo jo mahneva na Kras, kjer se bo dogajalo. Bo nas nekaj iz Azilaške šole predstavljalo naše posvojenčke na eni prireditvi. Mogoče pa bo še na agility predstavitvi sodeloval.

O kul! :good: Kaj in kdaj pa maste to?
Pa upam da ne bo demonstracije metanja psov na hrbet :rolleyes:

V bistvu pa čisto resno razmisli malo o temle metanju na hrbet. No, razen če je tvoj namen mu grozit, da ga boš fentala (če ne ti pa kdo drug), če te ne bo ubogal. Ker če je to tvoj namen, potem si na pravi poti... če pa ni, je pa tako početje za pasjo psiho škodljivo.
Jaz bi vsakega, ki bi hotel psa v vzgojne namene malo na hrbet obračat (in ne v namen reševanja življenja) resno vprašala po zdravju, kaj šele, da mu kaj takega pade na pamet počet z mojim. :fool:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.