V središču

puhasta medvedkica NIKA & črnuhec MIHA


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor To mar 13, 2012 3:58 pm

puhasta medvedkica NIKA & črnuhec MIHA

PRIPOVED MLADE PUHASTE MEDVEDICE NIKE

Tako pa sem v čisto svojem toplem domu. v novi dom sem prispela v soboto 10.3.2012. k sebi me je sprejela družinica ki ima že kar nekaj izkušenj z mucki. Pred mesecem dni jim je umrla njihova dolgoletna prijateljica, baje čudovita muca Flora. Še vedno so žalostni zaradi izgube vendar so zelo veseli da je v njihovem stanovanju zopet muca. Seveda so me domov pripeljali v transporteju v katerem so mi postlali 2 zelo mehni dekici ki me še vedno spremljata pri mojem dremuckanju. Bila sem prestrašena in zmedena in po dolgem prigovarjanju mojih novih družinskih članov sem se le opogumila in naredila prve korake po stanovanju. Seveda sem hitro smuknila pod posteljo saj se mi je zdelo da je to najbolj varen kraj v stanovanju. Ker sem se tresla kot šiba na vodi so me lastniki vzeli v naročje in me poskušali potolažiti. Ker mi je to ugajalo in sem se dobro počutila sem se sprostila in odobravnja pokazala z predenjem. Pokazali in raziskali smo mi stanovanje (seveda sem bila v naročju) in mi seveda pokazali kje je moj WC in kje je posodica z hrano in vodo. Na začudenje moje nove prijateljice Patricije sem kar celo noč prespala pri njen na postelji. Seveda je to sprejela z navdušenjem. vseeno pa ponoči ko je bila tema sem še malo raziskovala po stanovanju. všeč mi je da so vsa vrata odprta tako imam možnost sprehajanja. Še vedno sem malček prestrašena in zmedena vendar napredujem. danes dopoldne sem se grela na sončku na oknu in opazovala okolico.

Se nadaljuje...

in še nekaj slikic

Slika
takole so me odnesli iz mojega začasnega bivališča...

Slika
tako zelo pridna sem bila med vožnjo da so skoraj pozabili da me imajo

Slika
tole pa so moji prvi koraki v novem domu....sem pogumna ane ;)

Slika
zdaj me pa že nehaj slikat...SPALA BI! :cat:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To mar 13, 2012 5:08 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

:clap: Nika, sem zelo vesela, da te bomo lahko še spremljali pri tvojih dogodivščinah in uživancijah v novem domu! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 13, 2012 6:03 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

juhu! :yahoo: super javljanje, še še :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To mar 13, 2012 6:19 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

iiiiiiiiiiiiiiiiiii, Nika srčica se javlja! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če mar 15, 2012 7:41 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

kar tako naprej nika :good: :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Če mar 15, 2012 8:33 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

hmmm z nikico imava en problemeček...in sicer jest hoče samo iz roke ...drugače noče...imam od royal canina suho hrano in sicer za odrasle stelirizirane muce...iz posode noče jest pa jo ima na vojlo ceu dan...naprimer vodo gre pit jest pa noče sama...iz moje roke pa naprimer je in to kar veliko....a je to kaj narobe? ma mogoče kdo izkušnje s tem? :S :girlblush:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če mar 15, 2012 8:46 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

ja ritka mala lubekana kjutkana.... :kiss:

Moj Srečko je imel obdobje, ko je jedel samo, če sem sedela/čepela/ležala/.... zraven njegove šalčke in mu govorila, kolk je priden ko tko lepo papa ... :girlblush: No še zdaj rad vidi, če to počnem, ampak je pa tudi sam (že, a si moreš mislit, pri 5 letih starosti... :O :lol: no ampak je pa res, da je desc, oni imajo drugačne kriterije za to, kdaj so odrasli :lol: )

Mislim, da je rita od Nike smo tko vesela, ker se ima tko lepo, pa se pusti streči spredaj pa zadaj. Jst bi rekla, da ji malo dajaj iz roke, malo iz šalčke, počasi preideta na "Srečko fazo" in potem bo pa že vidla, da je kul in lahko papa tudi sama in da hrana bo in da ti tudi boš in da je res, kar se ji dogaja... :good:

no ampak jst sem softička :girlblush: tko da ne vem, če je to najbolj pameten nasvet...je pa iz srca! :) Bo še tazačasna mati kakšno modro rekla, sem prepričana :)

Lubica kjutkana Nika, enkrat samkrat sem jo videla, pa bi jo kar pobasala že takrat, tko je bila lepa pa nadprijazna, če ne bi bilo če...
:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če mar 15, 2012 9:04 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

nikica.pikica je napisal/-a:hmmm z nikico imava en problemeček...in sicer jest hoče samo iz roke ...drugače noče...imam od royal canina suho hrano in sicer za odrasle stelirizirane muce...iz posode noče jest pa jo ima na vojlo ceu dan...naprimer vodo gre pit jest pa noče sama...iz moje roke pa naprimer je in to kar veliko....a je to kaj narobe? ma mogoče kdo izkušnje s tem? :S :girlblush:


Kaj pa če je morda hec v posodi? Kakšna pa je ta posoda? Npr. je kovinska in ima odsev, je globoka in mora glavo potopiti v njo, tako da jo moti pri brkih?

Mogoče poskusi presuti brikete v več različnih posodic, da vidiš, če je v tem hec. Npr. na en plitek čajni krožniček ali pa kar na tla naslednjič, ko jo pričneš hraniti.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Če mar 15, 2012 9:10 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

hihi :lol: sej mi to kr ugaja....priznam KRIVA SM :girlblush: spi pri meni, je pri meni, uči pri meni....hihi se počutim kot njena mamica :lol: resnično je čudovita muca...navdušena sem nad njenim karakterjem....na začetku je res bla vsa plašna ampak zdej se pa igra, skače gor pa dol po stanovanju, da ne govorimo o tem kolk prede...prava šmeksica je mala...mi je zjutri kr hudo ko grem od doma ko se vsede na pojstlo in gleda kako odhajam....ohjojoj sm smotana sej vem :girlblush:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Če mar 15, 2012 9:14 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

hmmm zanimivo...posodica je plastična in niti ni globoka...sem ji poskusla dat tud na krožniček in na papir (torej brez posode) še postavla sem jo zraven, jo božala in ji prigovarjala naj je...pa me je samo gledal (kot da bi si mislila ahhh si smotana kar ti mi daj jest :lol:) sej važno da je pa čeprou iz moje roke...samo skrbi me ker mene ni doma cel dopoudne ponavadi do 3 popoudne in ne želim da do takrat pa strada revečk mali
Zadnjič spremenil nikica.pikica, dne Če mar 15, 2012 9:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če mar 15, 2012 9:15 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

nisi smotana - vse tole pomeni, da si čist` taprava! :good: :clap: :good:

Samo glede posode pa res preveri, ja. Moji mušnisi najraje jejo iz keramičnih posodic. In pijejo iz rostfrajaste (ki je sicer od kuže, ampak sej voda je voda) ali keramične (ki je njihova), moja kuža pa pije najraje iz (sicer mačje) keramične. Že omenjeni muc Srečko, ki je imel težave z zobki, je neko obdobje celo preferiral keramični krožniček, da je bilo vse skup bolj plitvo in "v enem štuku", če razumeš, kaj hočem rečt...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 16, 2012 12:17 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

O, lej jo, lej jo, lepotičko mojo! Kakšna lepa fotoreportaža! Še moji copati so na sliki :) da bom imela z avečno spominek na dan, ko je odšla...
Aja, da ne bo pomote - slikc še ni dovolj! Nujno rabimo! Zahtevamo! še :)

Kar se tiče hranjenja...glede na to, da z Nikico ni (vsaj po mojem vedenju) nič narobe, močno dvomim, da se bo kar tako malo izstradala do smrti. Tako da jo lahko tudi pustiš, da bo dovolj lačna, da bo "stopila s svojega prestola" :) Lahko pa jo seveda razvajaš še naprej in jo lepo futraš :) samo to lahko pomeni, da te čaka še veliko futranja :) To, da je celo dopoldne brez hrane (pa si sigurna, da čisto nič ne poje vmes?), ni nobena kriza - nekateri tudi mucom hrano odmerjajo in jim jo dajejo le dvakrat dnevno in to za njih ni noben problem. V glavnem, tu ni imela težav s hrano, je pa res, da odkar je bila iz karantene, ni bilo mogoče vedeti, koliko je dejansko ona sama pojedla. Je pa že od prvega dneva kazala neko naklonjenost temu, da se jo pri jedi gleda - vsakič, ko smo se čohali, je po nekaj minutah gobček v skledo pomolila in jedla :)

To je kar si jaz mislim. Če kdo misli kaj drugače, naj pa pove :) Bistveno je pa po moje itak, da jo spremljate - če se bo normalno vedla, potem ji kaj hudo narobe že ne more bit.

Za spanje na postelji sem ti pa fouš! :devil:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Pe mar 16, 2012 6:49 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

Romzy je napisal/-a:O, lej jo, lej jo, lepotičko mojo! Kakšna lepa fotoreportaža! Še moji copati so na sliki :) da bom imela z avečno spominek na dan, ko je odšla...
Aja, da ne bo pomote - slikc še ni dovolj! Nujno rabimo! Zahtevamo! še :)




hehe :D slikice in poročanje sledijo že ta vikend (takoj ko bom mela kaj več časa ;) ) drugače pa kar se glede hrane tiče....saj vem da se ne bo iztradala do smrti, samo mene vseeno skrbi (taka sm že od nekdaj, skrbi me za vse mogoče stvari :S )

hehe vrjamem za foušarijo glede spanja na pojstli (mi je ponoči zelooooo toplo) hahahah puhec moj mali pocukrani se je včeraj ulegla na moje zapiske od matematike medtem ko sm se učila (je prebrisana tale nikica :D )
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 7:01 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

Žal nimam nobenega "pametnega" nasveta... (pri nas so sami (mačji) požeruhi in hrano skrivamo) :rolleyes:
Se pa moram v to temo "pofočkat" in dodati samo tole: <3 :'( :cupidgirl: (čist' ganjena)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 7:13 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 16, 2012 7:36 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

ja tole sem že doživela. naš ta oranžn se je neki cajta pustu tkole razvajat, pa je lih tko mel brikete skos na voljo. ampak ga je kmal minil, ker je ugotovu, da bo shujšu, če bo mene čakal da ga nafutram. še večji ekstrem je bla pa tašča in njen mjauzl, ko je za njem z žličko laufala pa vpila papej muci papej. khm... :D
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Pe mar 16, 2012 8:02 am

Re: puhasta medvedkica NIKA

knedl je napisal/-a:ja tole sem že doživela. naš ta oranžn se je neki cajta pustu tkole razvajat, pa je lih tko mel brikete skos na voljo. ampak ga je kmal minil, ker je ugotovu, da bo shujšu, če bo mene čakal da ga nafutram. še večji ekstrem je bla pa tašča in njen mjauzl, ko je za njem z žličko laufala pa vpila papej muci papej. khm... :D


hehehe....no ja tolk panike pa še ne zganjam (in je vrjetno tud ne bom) :lol: :D :lol:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Ne mar 18, 2012 12:24 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

PRIPOVED MLADE PUHASTE MEDVEDICE NIKE

No da se spet malo javim. Minil je teden dni ko sem pri svoji novi družini, na čisto svojem kavču oziroma postelji. Na novo okolje sem že kar privadila, sicer se kakšnega šuma in ropota še prestrašim in smuknem pod posteljo, drugače pa je vse tako kot mora biti. Veliko se igramo in božamo ter crkljamo. Spim seveda še vedno na postelji pri moji prijateljici Patriciji. Včasih ji malo nagajam in požgečkam s tačko ali repom….najbolj pa uživam ko je postelja prazna in je samo moja…tako se lahko raztegnem po dolgem in čez….razvajajo me in strežejo od spredaj in zadaj…sedaj že jem sama in svoje posodice. Čez dan malo spim, veliko predem in uživam v čohanju in božanju. Tudi igramo se veliko, še posebej mi je všeč perjanica. Imam se super in zelo uživam. Slike v nadaljevanju pa povejo vse.

Lep mačji pozdrav vsem.

http://www4.slikomat.com/11/0318/ebv-120320.jpg
pusti me....SPIM!

http://www4.slikomat.com/11/0318/186-130320.jpg
A BOŠ MENE TUD NALIČILA??? ;)

http://www4.slikomat.com/11/0318/bcy-150320.jpg
a nism kjut??? :P

http://www4.slikomat.com/11/0318/bma-150320.jpg
kar pojdi spat na tla :P

http://www4.slikomat.com/11/0318/cgg-160320.jpg
LEJ MOJGA BUŠIJA....DEJ ME POČOHI NO!!! :yahoo:

http://www4.slikomat.com/11/0318/hr4-170320.jpg
MMMM....njam, njam, njam :nyam:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 1:14 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

Nika, ti si tole nekaj pomešala. Ona, Sužnja Tvoja, bi morala tebi jest z rok, kot se reče - in ne ti njej in to dobesedno! :lol:

Srčica kjutkana - pa buhija imaš res čist direkt za prelupčkat! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:24 pm

Re: puhasta medvedkica NIKA

Iiiii, slikice! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Tole s hranjenjem ste pa na hitro zrihtali :) sem rekla, da ni razloga za paniko...

Pozdravček vsem vam, Nikici pa seveda petstotisoč poljubčkov na bušija! :)
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.