V središču

Kaj storiti?


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 5:26 pm

Kaj storiti?

O lokaciji, kjer se nahaja naš prostoživeči mucek, je obveščeno pristojno zavetišče, saj se tam nahaja tudi več drugih mačk. Mačke se redno hrani in zanje ustrezno prskrbi v primeru poškodb/bolezni. Najmlajši muc je star okrog 4mesece (je potomec še zadnje nesterilizirane mačke na tem območju, ki je sedaj že sterilizirana) in je navajen človeške družbe. Pri mucu preživimo več časa, saj je več kot očitno, da potrebuje človeško bližino. Pusti se držati v rokah, crkljal bi se nonstop, nezahteven, najbolj prisrčen je pa, ko se skrije za kakšen predmet in naredi ba. Ker se bliža zima in po vsej verjetnosti hud mraz, sama pa nimam možnosti nastaniti mucka, saj imamo doma mačje kapacitete do konca zasedene, me zanima, je možno, da začasniki/prostovoljci/zavetišča vzamejo mucka, ki mu 'nič' ne manjka oziroma osnovne potrebe ima zadovoljene, gre zgolj za njegovo simpatičnosti, navezanost na človeka...
Sami smo skušali mucku poiskati doma, ampak žal neuspešno. Začeli smo že razmišljati kako se naj pripravimo, da bo mucek s čim manjšimi težavami prebrodil zimo zunaj, ampak muc s takim karakterjem nekako ne spada v zunanje okolje....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 5:40 pm

Re: Kaj storiti?

Kako pa ste mu skušali najti dom? Poleg tega, da vprašamo sorodnike, znance, prijatelje, sodelavce..., je fino, če muca oglašujemo npr. v časopisu, na forumih, naredimo plakat in ga polepimo po veterinarskih postajah...Za začetek lahko za muca odpreš temo tudi na tem forumu, v Iščejo dom. Naredi kakšno fotko, preberi si Pravila za oglaševanje in mu odpri temo.
Mucu lahko poiščeš tudi začasen dom pri prijateljih, znancih...(verjetno niso vsi čisto "mačje zasedeni") in ga naprej intenzivno oglašuješ.
Čimprej poskrbite (v dogovoru z zavetiščem) tudi za razglistenje, kastracijo in cepljenje.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 7:01 pm

Re: Kaj storiti?

Mucka smo oglaševali preko interneta in vprašali vse znance, ki bi utegnili biti zainteresirani. Žal nekaterim nekako ni všeč, da je mucek sedaj zunanji. Začasno ga nihče noče namestiti. Mucek je že kastriran.
Glede na to, da očitno ni druge izbire kot, da bo zimo preživel zunaj in očitno tudi (p)ostal prostoživeči muc, smo mu v delno zaprtem skladišču kartonsko škatlo v celoti izolirali s stiroporom in obložili z odejicami...upam, da bomo preživeli zimo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 7:34 pm

Re: Kaj storiti?

Je že cepljen?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 7:35 pm

Re: Kaj storiti?

Kakšna slikca mogoče že obstaja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 4:33 pm

Re: Kaj storiti?

Glede cepljenja ne bi vedela, ampak predvidevam, da ne. Peljali smo ga na Gmajnice in so rekli, da ga bodo pregledali in kastrirali. Kaj je vključeval njihov pregled ne bi vedela. Ker ne poznam poteka, ko pripelješ prostoživečega muca v Gmajnice, ne vem povedati kaj so naredili in kaj bi morali narediti, pa niso. Vse kar vem je, da ko smo ga pripeljali in sem spraševala, nihče ni hotel povedati kaj bodo naredili oziroma kaj se praviloma naredi s prostoživečim mucom.
Slikice:

Slika

Slika

Slika

Slika

To so slikice preden je bil na kastraciji, tako da ima sedaj označen uhelj. Novejše slikice so pa na drugem telefonu, ki ga trenutno nimam pri sebi.
Je pa ful priden in dojemljiv, saj že pridno uporablja škatlo, ki smo jo SKUPAJ naredili za čez zimo. Sodelovati mora pri vsem, je en firbec mali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 4:45 pm

Re: Kaj storiti?

Ne, Gmajnice ne cepijo prostoživečih mačk, ki se jih vrne v okolje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 4:50 pm

Re: Kaj storiti?

Škoda, da so vam označili uhelj, ker jih je tako težje oddati.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 4:59 pm

Re: Kaj storiti?

Mucek ima čisto rahlo označen uhelj (bom ob priliki dodala tanove slikice) in moraš dobro pogledati, da vidiš, da je označen, ne vem pa če bo to postalo očitneje, ko zraste. Mucka sploh nismo mislili oddajati, ker je bil pošteno boječ, ampak je kmalu ugotovil, da mu nič nočemo. Sedaj se crklja v naročju kot nor in samo božal bi se, rep pa tudi višje ne bi mogel imeti. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 5:01 pm

Re: Kaj storiti?

Bom malo vprašala okoli, če ga kdo vzame. Od vas tam ga noben ne more namestit?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 5:13 pm

Re: Kaj storiti?

SUPERCA IN HVALA! Sem spraševala, če bi ga kdo samo začasno namestil, pa sem vedno dobila odgovor: ne, ker to ponavadi postane za vedno. Sama nimam možnosti namestitve. To res ni mucek za tako življenje, ker ful rabi človeško bližino. Če pa ne bo šlo drugače, bomo pa vseeno skrbeli zanj in mu skušali olajšati to ''prostoživeče življenje''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 5:21 pm

Re: Kaj storiti?

Aja, pa pripravljeni smo nekaj prispevati za oskrbo, če bi ga kdo začasno namestil...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po sep 13, 2010 5:27 pm

Re: Kaj storiti?

Hmm, kaj pa oglasi? Bolha pa to? Pa časopis, pa kakšen Salomonov oglasnik ali pa Štajerski?

Je pa mali takšeeen cuker :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 5:40 pm

Re: Kaj storiti?

I_love_u je napisal/-a:SUPERCA IN HVALA! Sem spraševala, če bi ga kdo samo začasno namestil, pa sem vedno dobila odgovor: ne, ker to ponavadi postane za vedno. Sama nimam možnosti namestitve. To res ni mucek za tako življenje, ker ful rabi človeško bližino. Če pa ne bo šlo drugače, bomo pa vseeno skrbeli zanj in mu skušali olajšati to ''prostoživeče življenje''.


No, če bi bilo to res, bi sama imela vsaj že ene 800 mačk :dash: :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 6:46 pm

Re: Kaj storiti?

Oglas smo dali na bolho in na mojpes, ampak ni bilo preveč odziva. Tista dva, ki sta poklicala ju je motilo, da je še vedno zunanji muc. Bom spet malo obnovila oglase, mogoče bo pa sedaj več sreče. Kar se pa tiče večine znancev, so vsi neškodljivi do živali, ampak jasno povedo, da jim niso pri srcu. Tisti, ki pa so za živali, pa pač ne bi imeli še enega mačka za skos, ampak za začasno pa tudi ne, ker potem ne veš za koliko časa ga dobiš :fool:
Malo mi je panika, ker ne vem kako ugotoviš ali je človek primeren, da mu daš mačka ali ne. Eno muco smo našli na cesti in smo se nekaj časa trudili jo oddati, pa je en klical, da bi jo dal svoji 3 letni nečakinji za rojstni dan...ah kje, da bo tamala mrcvarla mačka namesto plišastega medvedka. :( No ampak potem smo situacijo rešli na najlažji možni način....smo mucko obdržali...ampak ne moreš vseh sitacij tako rešiti :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Po sep 13, 2010 7:37 pm

Re: Kaj storiti?

O, še en srebrn muc. Malček je zelo lep in upam, da mu najdete vsaj začasen dom iz katerega bo hitro smuknil v stalnega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 8:09 pm

Re: Kaj storiti?

Tale muc je moja nočna mora... :(
(sem prepričana, da je bratec pri nas na začasnem...)

Žal, RES žal, ne morem vzeti še enega...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 8:13 pm

Re: Kaj storiti?

Ima katera druga prostor za enega malega muca, da ne bo zmrzoval čez zimo? :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To sep 14, 2010 5:39 pm

Re: Kaj storiti?

Joj, muc je tak cukerček, meni se kar srce trga, ko moram oditi... :(
Sem pa danes uspela narediti čisto sveže slikice in upam, da koga prepričamo, da ga vzame. Tamal je sicer kot na fedrih, tako da je ratalo bolj malo lepih slikic. :)

Tuki se božamo:
Slika

Pa igramo:
Slika

Pa poziramo:
Slika

Komaj vidno označen uhelj:
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To sep 14, 2010 6:38 pm

Re: Kaj storiti?

Jest ga ne morem več gledati na cesti :( . A res ni nikogar, ki bi imel prosto mesto zanj? Me, ki smo itak stalno polne :dash:
Naslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.