V središču

Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše


Moderator: renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Pe okt 01, 2010 12:47 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Jaz sem jih kar sprintala na A4, starši so se prostovoljno (izredno posnosna :clap: ) javili, da nekaj izvodov obesijo po naselju/vasi kjer je to dovoljeno.
V poslovni stavbi kjer delam že visi na oglasi deski, kmalu bo tudi v bloku in še kje, seveda samo tam, kjer se sme.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: To okt 12, 2010 7:28 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 12, 2010 7:41 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Meni se zdijo taki letaki super, problem je, če jih ljudje, ki jih to "ne zanima", ne želijo vzeti. Mogoče bi veljalo razmislit o enem lepilnem traku na eni strani letaka, da se jim zalima za dlan :rolleyes:

Kaj pa kakšna splošna akcija deljenja letakov, s pomočjo npr. Pošte? Da bi jih delili skupaj z reklamnim gradivom, s katerim nam tako ali tako vsak dan bašejo nabiralnike, tako bi letak prispel do bistveno večjega števila ljudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 7:43 am

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Se mi zdi, da bojo tisti, ki jih tema ne zanima, še manj pogledali letak, ki ga dobijo s kupčkom drugih reklam. Sicer pa je vsaka akcija koristna, če vsaj enega prepričaš, se mi pa zdi, da je premalo podpore za preprečevanje neželinh legel in ozaveščanje v zvezi s tem s strani lokalnih skupnosti, veterinarjev in VURSa.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr okt 13, 2010 10:24 am

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Razpošiljanje letakov s pošto je milo rečeno drago.
In kot primer učinkovitosti takšnega oglaševanja bom navedla naš blok, kjer imamo ob nabiralnikih kartonasto škatlo, v katero se takoj zmeče ves nezaželen papir ... No, večina iz nabiralnika pobere naslovljeno pošto, ostalo pa gre brez milosti ali preverjanja naravnost v škatlo.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 12:51 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Najboljše jim je osebno dati in jih lepo naprositi, da vsaj preberejo, preden se odločijo, da gre v koš.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 562

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:09 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 10:31 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Leia je napisal/-a:In kot primer učinkovitosti takšnega oglaševanja bom navedla naš blok, kjer imamo ob nabiralnikih kartonasto škatlo, v katero se takoj zmeče ves nezaželen papir ... No, večina iz nabiralnika pobere naslovljeno pošto, ostalo pa gre brez milosti ali preverjanja naravnost v škatlo.


Daj jih opozori da se da dobit nalepka, ki preprečuje vnos reklam :) Je tudi za okolje boljše, če ni treba tolk printat, pol pa vsi samo vržejo stran.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:46 am

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Mnja, v bistvu natisnejo isto količino reklam in tudi poštar jih prinese isto količino - nekateri potem v nabiralnike brez nalepke stlačijo po več kompletov reklam, drugi jih pa odložijo na vrh nabiralnikov ;) Doživela oboje ;)
Pa moji sosedje lepo posortirane odpadke (res, očitno so bili sortirani) fliknejo v zabojnik za mešane odpadke, tako da dvomim, da jih okolje tako zelo skrbi, da bi se odločili za nalepko :rolleyes:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To feb 14, 2012 8:28 pm

Odgovor To feb 14, 2012 9:56 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Lep pozdrav!

V moji soseski (Murgle) sem začela opažati porast mačk. Ena je začela hodit tudi v moj atrij, tako da sem jo lahko prijela in peljala v gmajnice. Izkazalo se je da je FIV pozitivna in so jo naslednji dan uspavali. To me je precej prizadelo, ne samo zato ker je bil mucek res prikupen, ampak tudi ker so zelo verjetno okuženi še ostali mački, tako da sem se odločila, da začnem aktivno pomagati v Mačjelovki in Mačji hiši.

Moj trenuten problem pa se tiče sosedov, ki naj bi bili 'mačkoljubi'. Pa naj opišem kakšni točno. Iz nekega dopusta so si pripeljali potepuško mačko (kar seveda pozdravljam, saj se imajo tukaj mačke res lepo) vendar je niso sterilizirali, ker naj bi bilo to nenaravno. Potem je skotila štiri mladiče, od katerih so dva oddali, dva pa obdržali, ki sta odgnala svojo mamo, čim sta malo odrasla. Sedaj je ta nesterilizirana mama mačka bogvekje, teh dveh pa tudi nimajo namena sterilizirat. Imajo pa jih namen spuščati ven med ostale okužene mačke. !!!!!!!! To me neznansko frustrira in spravlja v bes že cel dan, doma pa so mi še rekli, da se v sosedske odnose nimam kaj vmešavat in da je to njihova stvar. Poleg tega so zelo pomembni in (po besedah moje babi) intelektualci.

DZZŽ sem že poslala mail, če je tukaj na mestu prijava, imam pa namen vsak dan v nabiralniku puščati tale letak. Zanima me kaj bi vi storili na mojem mestu. Naj jih prijavim, če opazim mačke zunaj?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To feb 14, 2012 8:28 pm

Odgovor To feb 14, 2012 10:00 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Pa še nekaj. Takšna drža teh intelektualnih 'hipijev' se mi zdi pljunek v obraz vsem, ki si prizadevajo za rešitev problema razploda mačk v okviru mačje hiše in mačjelovke, predvsem pa metanje stran sredstev, denarja, ki ga daje občina in donatorji. Popolnoma NEDOPUSTNO.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To feb 14, 2012 10:09 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Mogoče se pa oni sploh ne smatrajo za lastnike, ampak prej za "dobrotnike", ker hranijo mačko. Jaz imam take sosede, ki jim niti na misel ni prišlo, da bi veterinarsko oskrbeli svojega mačka. Sem imela na vrtu enega mačka, ki še ni bil kastriran (najbrž od kakšnih sosedov), pa sem ga ob prvi priliki popokala in odpeljala na kastracijo (ki sem jo plačala sama).

Po mojem je stvar zrela za prijavo. Opišeš situacijo, da mačke hranijo, hkrati pa nasprotujejo s/k in da prosiš, da inšpektor opravi ogled ter odredi s/k, če gre za lastniške mačke ali pa odlov in s/k v zavetišču po protokolu za prostoživečke (če slučajno zanikajo lastništvo). Pa fotko od mačk, slikano z javne površine, priloži.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To feb 14, 2012 8:28 pm

Odgovor To feb 14, 2012 10:17 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Mislim, da se vsekakor smatrajo kot lastniki, saj so mnenja, da je mačka tako ali tako sama odšla, mladiča imajo pa za zimo še noter. Problem pa je, da se pomoje ne bodo kaj dosti zmenili, če jim pride inšpekcija na vrata. Kot pravim gre za zatežene 'intelektualce', ki se ne pustijo kaj dosti motiti.
Bom pa upoštevala nasvet in prijavila, ali pa mačke kar pobrala, če jih vidim kje zunaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To feb 14, 2012 10:38 pm

Re: Sterilizacija in kastracija - letak Mačje hiše

Lahko dovolj ohlapno napišeš: da se na tej in tej lokaciji pojavljajo mačji mladiči, kar kaže na to, da mačke niso s/k, da prosiš, da ugotovijo ali gre za lastniške mačke ali za prostoživečke ter, če gre za lastniške preverijo, kako izpolnjujejo 11.čl. ZZŽiv ter 11.čl. Pravilnika o zaščiti živali (t.j., da mačke ne kotijo premlade - pred 14. mesecem starosti ali 2x letno).

Vsekakor naj bo ugotavljanje lastništva naloga inšpektorja. ;)

Večinoma je uspeh odvisen od inšpektorja, žal vsi ne reagirajo tako, kot bi bilo v korist živali.

"Mačke kar pobrati" je pa običajno moj modus operandi, sploh, če se sprehajajo po mojem vrtu. :D :good:
Prejšnja

Vrni se na Članki, letaki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.