V središču

Predavanja


Moderator: andreja

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 12:30 pm

Predavanja

...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 12:31 pm

Re: Predavanja

DRUŠTVO ZA ZAŠČITO ŽIVALI POMURJA
Trg zmage 18, p.p. 30
9000 Murska Sobota

OZAVEŠČANJE OTROK O NAČINU RAVNANJA IN NABAVE DOMAČE ŽIVALI

V sredo, 4. 7. 2012, sem v gradu Rakičan izvedla prvo predavanje za otroke, ki obiskujejo Grajski tabor. Predavanja se je udeležilo 37 otrok in pet animatorjev. Starost otrok je bila od sedem do deset let.
To je bila čudovita skupina otrok, ki so med predavanjem lepo sodelovali. Pri fotografijah živali smo skupaj naštevali "kaj ni dobro", na koncu so mi pa opisali svoje živali in povedali kako skrbijo za njih.


Nada Bakal,
članica DZZŽP

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 12:49 pm

Re: Predavanja

Bravo :clap: čist premalo delamo (vsi mi) z mulci in je čisto vsak tak dogodek za več kot pohvalit.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jul 12, 2012 1:30 pm

Re: Predavanja

Res vse pohvale vredno. :clap:
Glede tega, da na tem področju premalo delamo, bi pa rekla, da nas je pač premalo, ki resno delamo, pomoči potrebnih živali in raznih problemov za reševat pa je za peščico ljudi čisto preveč. Saj vem, da je izobraževanje otrok naložba, ki na dolgi rok prinese tudi manj pomoči potrebnih živali, ampak kaj, ko so te tu in zdaj.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 1:31 pm

Re: Predavanja

Bravo za idejo, še bolj bravo za izvedbo! :clap: :clap:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 2:01 pm

Re: Predavanja

V DZŽ Pomurja z vsemi silami trudimo, da bo ozaveščenost ljudi ter odnos ljudi do živali na najvišjem možnem nivoju.
Obiskujemo društva, vrtce ter šole z upanjem, da bomo pozitivno vplivali na to, kako razmišljajo mlade glave pa seveda tudi njihovi učitelji.

Do danes smo izpeljali več kot 100 predavanj po osnovnih šolah, ki se jih je udeležilo okrog 3000 učencev ter številni učitelji.

Iz srca hvala vsem, ki nas podpirate pri našem delu!

>>Več o predavanjih na spletni strani DZZP<<

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Pe apr 05, 2013 8:02 pm

Re: Predavanja

Naša Anja je bila danes na osnovni šoli v Srednji Bistrici: :)

"Danes sem izvedla dve predavanji na Osnovni šoli Prežihovega Voranca v Srednji Bistrici, občina Črenšovci.

Moji poslušalci so bili učenci 1. in 2. razreda ter otroci iz vrtca, stari 5-6 let. V šoli me je prijazno sprejela njihova svetovalna delavka, ki je tudi prisostvovala na obeh predavanjih, vključno z drugimi učitelji in vzgojitelji.

Otroci so me zelo lepo presenetili, saj so zbrano poslušali predavanje, pridno odgovarjali na zastavljena vprašanja in povedali tudi nekaj svojih izkušenj z živalmi.

Sama tematika - ravnanje s hišnimi živalmi, je otrokom te starostne skupine zelo blizu in zanimiva, kar se dobro opazi v njihovih odzivih ter navdušenju.

S šole sem odšla s prijetnimi občutki, upajoč, da se bodo te majhne glavce še kdaj spomnile na naše srečanje in ravnale z živalmi tako, kot si te zaslužijo.

Anja, članica DZZ Pomurja"


Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 05, 2013 9:53 pm

Re: Predavanja

Poglejte jih glavice na zadnji sliki, kako zbrano poslušajo. Zelo mi je všeč, kako delate, vražje Pomurke. :) :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe apr 05, 2013 10:02 pm

Re: Predavanja

bravo, punce, tko se dela! :clap: :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So apr 06, 2013 5:55 am

Re: Predavanja

gipsy je napisal/-a:Poglejte jih glavce na zadnji sliki,


Sorry, ampak si ne morem pomagat....

gipsy je napisal/-a:Poglejte jih paglavce na zadnji sliki,

:lol: :lol: :lol:

Drgač pa - vsa čast, pomurke, tako se dela!! Začet je treba od malega!!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor So apr 06, 2013 7:54 am

Re: Predavanja

gipsy je napisal/-a:Zelo mi je všeč, kako delate, vražje Pomurke. :) :good:

:goodpost:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Ne apr 14, 2013 1:08 pm

Re: Predavanja

V petek, 12. 4. 2013, je imela naša članica Anja dve predavanji na Osnovni šoli I v Murski Soboti. Predavanja so se udeležili učenci četrtih razredov, 3 oddelki, skupno okrog 77 učencev in trije učitelji.

“Učencem je bila predstavitev zelo všeč, med predavanjem so se aktivno vključevali, postavljali različna vprašanja in odgovarjali na zastavljena vprašanja.
Veselilo me je, saj sem dobila dober občutek, da veliko že vedo o samem ravnanju z živalmi. Po predavanjih so se zbrali okrog mene in povedali še nekaj svojih izkušenj z živalmi. Tudi učitelji so me lepo sprejeli in vsem šolam, ki nas povabijo na predavanja, sem zelo hvaležna.”
Anja

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor So apr 20, 2013 8:12 pm

Re: Predavanja

V petek je naša Anja spet obiskala OŠ Prežihovega Voranca v Srednji Bistrici, tokrat tretji in četrti razred.

“Tako kot prejšnjič, so me na šoli lepo sprejeli in se mi zahvalili. Učenci so bili res pridni in aktivni skozi celo predavanje. Na šolo se vrnem spet 10. maja, ko bosta predavanji za učence 5., 6. in 7. razreda. Se že veselim, saj mi otroci dajejo upanje, da bo za živali v prihodnje boljše poskrbljeno.”


http://www.dzzpomurja.si/?p=4797

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 23, 2013 10:17 am

Re: Predavanja

:) Anja :good: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor So maj 11, 2013 8:39 pm

Re: Predavanja

V soboto, 20. aprila, so nas povabili na osnovno šolo Franceta Prešerna v Črenšovce. Na ta dan so imeli učenci očiščevalno akcijo v svojem okolišu, pridružili so se jim tudi nekateri starši.

"Po končani akciji so se učenci, učitelji in starši zbrali v telovadnici, kjer sem predstavila predavanji v dveh skupinah (1-3 razred in 4-5 razred).
Kljub temu, da so učenci že skorajda ves dopoldan pridno skbeli za našo naravo, so se tudi pri predavanjih zelo trudili ter sodelovali.
Tako so ta dan ti učenci in ostali prisotni naredili veliko dobrega za naše okolje in živali."

Anja, članica DZZP

Vrni se na Ostala društva in organizacije za zaščito živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.