V središču

Društvo za zaščito živali Novo mesto


Moderator: andreja

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:12 pm

Društvo za zaščito živali Novo mesto

Živjo!

Tudi Dolenjci smo aktivni! Lahko nam pripopate kakšen všeček, FB stran je na novo narejena pred kratkim :girlblush: : http://www.facebook.com/pages/Dru%C5%A1 ... 7127608367

Spodaj sem videla eno temo z vprašanjem, namenjeno tovrstnim društev. Mi načeloma mačke (za pse ne morem govoriti, ker sem v glavnem aktivna na področju mačk) kastriramo/steriliziramo pred odhodom v nov dom. Če je muca premajhna, počakamo da je dovolj težka, in gre obvezno še na K/S prej. Že tako je preveč zapuščenih mačk, ni smisla, da bi si dami nalagali še več morebitnega dela. :)

Se pa moramo pohvalit, da nam je včeraj uspelo pridobiti nova domova za dva najdenčka, noben od njiju ni bil pri nas dlje kot en mesec, še to ne :yahoo:
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jul 09, 2012 6:17 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Bravo, pridni!! Čestitke.
Kar tako naprej, me veseli da se tudi na tistem koncu kaj dogaja... se mi zdi da je tam dol pri vas še bolj porazen odnos do živali kot v naših koncih...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:25 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Veliko je privezovanja psov na ketne, ker so pač kao "psi stražarji" določenega kmetijskega poslopja. Do mačk pa seveda klasičen odnos, kot da so manj vredne. Ljudje sploh ne opazijo, da je kakšna mačka zapuščena, še pomislijo ne na to, ker se jim zdi samoumevno, da mora imet kakšnega lastnika. Mentaliteta pa "saj so mački, morajo biti zunaj!". Vsak teden vidim kakšno povoženo mačko v križišču v bližini mojega doma. Seveda zdaj ne govorim za vse, ampak na splošno je stanje verjetno slabše kot v kakšni Ljubljani, je pa res, da nas je vsaj manj...
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:26 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Catlady, zanima me, če sodelujete z zavetiščem Turk in če mogoče veš, kakšne protokole imajo za prostoživečke?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jul 09, 2012 6:40 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Čestitke za začetek poln energije in optimizma. Naj tako tudi ostane. :) :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 09, 2012 6:42 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

vesela za novo sodelujoče društvo tukaj :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:46 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Dobrodošli :greeting:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:47 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Kot prvo, bom rekla tako, da to kar napišem na tem forumu naj se smatra za moje osebno mnenje, ne pa pogled celotnega društva, razen, če posebej napišem tako. Poleg tega bi bilo fajn, da povem še, da nisem kakšna vodila sila, zgolj še ena prostovoljka, ki se trudi po svojih najboljših močeh - tiste naše res najbolj aktivne članice ne hodijo preveč po forumih, Facebooku, itn, jaz sem pa malo mlajša in še malo prek interneta širim razpoznavnost, pomagam pri iskanju novih domov, itd.

That said, kar se tiče Zavetišča Turk... Nikakršen odnos do mačk, še njihova lastna mačka se sprehaja okoli pokakana in z zamršeno dlako, v hišo pa ne sme, ker "fuj, kako si umazana..." Enkrat sem jih klicala, glede zapuščene in strašno zanemarjene mačke v moji okolici, in so mi rekli, da je treba dokazati, da je mačka zapuščena, ker drugače lahko pride morebitni lastnik in jo zahteva nazaj. Sama sem direktno od njih slišala tudi, da kdaj kakšne mačke, ki ji dobijo, kar spustijo tam v okolico, in jih potem samo hranijo. Kolikor sem videla tiste mačke, ki so pa pač v zavetišču samem v notranjih prostorih, jim je pa kar lepo. Skratka, po mojih izkušnjah, bi se morali bolj preimenovati v pasje zavetišče. Gospa, ki je v društvu glavna pri problemu z mačkami in sama skrbi za večje število mačk, je včasih kakšne starejše zapuščene mačke še vozila k njim gor, zdaj pa ne, več, ker pravi, da jim dobrobit mačk ni v največjem interesu. Tako da, glede tega, res ne bi vedla, ker se mi največkrat sami spopadamo s prostoživečkami, zmoremo tudi brez njihove pomoči.
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:53 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Aha, ampak s/k imajo pa prostoživečke zagotovljeno v kakšni ambulanti ali mora iti vse prek zavetišča? Ali jih mogoče zadržujejo v zavetišču, da več denarja potegnejo od občine, kot delajo to nekateri drugi? A mogoče veš, a sterilizirajo tudi breje mačke in mladiče?
Zanima me namreč, ker moram prijaviti eno lokacijo, ki je v njihovi pristojnosti, zato me res zanima, kako je s tem.

Pa dobrodošli! Res upam, da se bodo razmere na dolenjskem koncu začele spreminjati na boljše. :good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 6:59 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Čisto iskreno ne vem, ker kot sem rekla, se neradi obračamo na njih. Lahko pa preverim pri "višjih silah" v našem društvu, če vedo kako je s tem, in napišem, ok? :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 7:02 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Ja, prosim. Lahko tudi na zs, če je delikatno. Bom pa za vsak slučaj še klicala tja in preverila (žal veliko zavetišč stvar izpelje v redu le, če vedo, da jim nekdo gleda pod prste) :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 16, 2012 11:42 am

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Na veterini v NM se trenutno zdravijo tri mladi mucki, vsi črni - dve samički in en samec, ki so bili prikladno zavrženi v bližini, kjer ima predsednica društva službo, najverjetneje nalašč. Bili so mokri, lačni, bolni učki... Ni da ni. Sedaj smo dobili info iz veterine, da imajo vsi okužbo oči in dihal in bodo ostali tam še tri dni. Potem pa bi nujno potrebovali za njih začasno skrbništvo. Po naših izkušnjah se v tem času najtežje najde nove domove za muce, kaj šele začasne skrbnike... Ali je kdo od vas, ali pa poznate koga, ki bi bil pripravljen pomagat? Za začasno skrbništvo je dovolj, da jih namestite v kakšni kurilnici, kopalnici, da se jih hrani in neguje. Za rejnike se lahko nabavi tudi nekaj hrane, da ne hranite na svoje stroške ampak jim zgolj zagotovite dober domek, dokler se čisto ne porihtajo in so pripravljeni za stalni dom. Jaz bom probala objaviti še kakšno slikico danes, bi pa res prosili za vašo pomoč.
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr jul 18, 2012 1:39 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Kaj res ni nikogar, ki bi lahko priskočil na pomoč z začasnim varstvom? :(
Danes grem te tamale na veterino poslikati, bodo do danes še tam, potem moramo pa nujno se dogovoriti, kdo bi lahko kakšnega v rejo vzel.
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:48 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Poročam, da imajo vsi trije malčki že zagotovljene nove domove. Samo še na s/k čakajo, pa grejo :)
Slika
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 29, 2012 7:19 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

:clap: :good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 11:20 am

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Se moram popraviti, ena tamala, ki ji pravimo "Lumpa" od teh treh še išče dom. Sedaj imamo namreč v oskrbi 6 črnuhcov. Dva sta bila črna iz kartonaste škatle, v kateri so bili najdeni štirje mladiči, eden črnuhec je bil najden čisto posebej, tile trije pa skupaj. Prva dva sta še v oskrbi, drugi ima zagotovljen dom, prav tako oba fanta na tej slikici, edina punčka od teh treh pa še čaka na svoj dom :)
Pri nas so res pravi hit letos črnuščki in črno-beli muciji. Od mladičev pravzaprav drugačnih v zadnijh slabih dveh mesecih sploh ni bilo v naši oskrbi.
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 10:00 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

V novi dom je danes odšel tudi mucek Kiki. Smo malo pohiteli s kastracijo, da ima zdaj nova pošiljka "škatlarjev" več prostora za norenje :D
Slika
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To jul 31, 2012 6:55 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

mateja je napisal/-a:Aha, ampak s/k imajo pa prostoživečke zagotovljeno v kakšni ambulanti ali mora iti vse prek zavetišča?


Jaz sem lani poleti poskušala eno prostoživečko belokranjsko spravit na sterilizacijo. Na koncu, ko mi zavetišče ni na mail odgovorilo, na telefon jih pa nisem dobila, je zadevo "razpletla" veterinarka iz Črnomlja. Mačko sem peljala tja na sterilizacijo in jo tudi pobrala tam po posegu, ona je pa kontaktirala zavetišče in uredila vse ostalo, tako da se očitno da tudi tako, oz, se je dalo lani.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr avg 01, 2012 1:27 pm

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Za zavetišče v NM uradno opravlja posege Ambulanta Buba, ker oni nimajo svoje ambulante, so premajhni. Je pa danes pri njih baje na obisku Pahor. :rolleyes:

Danes se začne gostovanje cirkusa v NM. Mi bomo tam delili letake za cirkus brez živali. :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne avg 05, 2012 9:06 am

Re: Društvo za zaščito živali Novo mesto

Tole so pa štirje škatlarji, najdeni ob 22h zvečer v zaprti škatli, ki je sami ne bi mogli odpreti, brez vode, hrane, odprtine za zrak. Kmalu bodo iskali nov dom:
Slika
Slika
Slika
Slika

In še skupinska :)
Slika
We got rid of the kids. The cat was allergic.

Vrni se na Ostala društva in organizacije za zaščito živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.