V središču

Steel


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 16, 2010 7:23 am

Steel

Danes ponoči je Steel našel pravo stran kavča:). Trenutno se spet skriva spodaj:

Slika

Tako je čez dan, ponoči ko midva spiva pa prazni police. To noč je pridelal nekaj polomljenih škatel za cdje (ostalo je bilo nelomljivo), pa mene je skor v grob spravu ker je zaropotal kot da se hiša ruši (danes sva z mojih še spala v istem prostoru kot Steel). Ga mam na sumu da je hodil tudi po kuhinjski mizi :lol: .
Potem se je prišu pa cartat in je celo skočil k nama na kavč, pa je bilo v trenutku vse pozabljeno. Tudi mačji wc je bil krščen, tako da mislim da bo.

Danes zjutraj sem se pa odočla da se mi bo za neprespano noč oddolžil z eno slikico :D .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če sep 16, 2010 8:30 am

Re: Steel

Kako lepo, da je (končno) nekdo posvojil tega prekrasnega mačkona. Res vse čestitke. Pa tudi podočnjaki bodo prej kot slej stvar preteklosti. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po okt 04, 2010 7:05 pm

Re: Steel

Ubogi Steel, moj posvoječek preko botra, pa očitno ni našel tako fajnega doma, kot smo vsi mislili, predvsem pa ne varnega. :( Ubožček se je namreč že izgubil, saj je na veterini oglas, da ga iščejo, objavljena pa je njegova slika, tako da ne more biti pomote. Resnično sem žalostna in ne smem pomislit, kako je nekje ves prestrašen in sam, že tako je rabil toliko časa, da je prišek k sebi po prvem stresu, sedaj pa se mu zgodba ponavlja. Ne morem verjet, da so lahko ljudje tako nesposobni, da niso v stanu skrbet za ENEGA mačka :dash: :dash: :dash:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 04, 2010 7:39 pm

Re: Steel

Res ali kaj??? :fool: Joj, srčno upam, da se hitro najde, božček :(
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 235

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Odgovor Po okt 04, 2010 7:40 pm

Re: Steel

Sej je vredu biti žalosten, nikakor pa ni primerno -da ne rečem kaj drugega v trenutnem navdihu- soditi nekoga, če ne poznamo cel splet okoliščin, zato lepo prosim da si pridržiš nadaljne podobne komentarje/obtožbe. Steel se išče z vsemi razpoložljivimi sredstvi in bi bilo še najbolj primerno zaželeti veliko sreče in uspeha.
"Those who'll play with cats must expect to be scratched." - Cervantes
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 04, 2010 7:49 pm

Re: Steel

skogkatt je napisal/-a:Sej je vredu biti žalosten, nikakor pa ni primerno -da ne rečem kaj drugega v trenutnem navdihu- soditi nekoga, če ne poznamo cel splet okoliščin, zato lepo prosim da si pridržiš nadaljne podobne komentarje/obtožbe. Steel se išče z vsemi razpoložljivimi sredstvi in bi bilo še najbolj primerno zaželeti veliko sreče in uspeha.


Jaz bi se samo podpisala, če smem, skogkatt.. Zgodbe ne poznam in če je ne poznam, njegovih posvojiteljev ne morem obsojati. Ker to se lahko zgodi vsakemu in zato še niso "nesposobni".. Jaz srčno iz srca upam, da ga najdejo. Kje pa je to izgubljen? Mogoče bi lahko kako pomagala ali pa svojim prijateljem sporočila naj bodo pozorni..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 235

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Odgovor Po okt 04, 2010 7:54 pm

Re: Steel

V Celju. Nadaljno bomo objavo oglasa še razširili, čeprav nam zaradi njegove plašnosti ostane v bistvu ostane samo upanje, da se sam kje ujame ali vrne. Da bi se komu pokazal je zelo malo verjetno in zato upamo na kanček sreče.
"Those who'll play with cats must expect to be scratched." - Cervantes
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 04, 2010 7:56 pm

Re: Steel

Verjamem, ampak nemogoče je mogoče.. Bom poročala prijateljem, ki živijo v Celju malo o tem.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 235

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Odgovor Po okt 04, 2010 7:58 pm

Re: Steel

Hvala, gre pa za Celje-Ostrožno.
"Those who'll play with cats must expect to be scratched." - Cervantes
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 05, 2010 6:20 am

Re: Steel

Sranje. :( Res upam, da ga kdo opazi, božčka prestrašenega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To okt 05, 2010 7:03 am

Re: Steel

Se opravičujem, če sem koga prizadela s svojo izjavo, vendar sem bila naravnost razkačena, ko sem videla objavo na veterini. Da izgubiš mačka že prvi mesec, ko ga šele spoznavaš in še ne poznaš povsem njegovih navad in reakcij - takrat moraš biti še posebej previden, pač po moji oceni ni samo nesrečen slučaj, ampak v veliki meri botruje temu neprevidnost.
Seveda pa trdno držim pesti za Steela, da ga najdejo in vrnejo na kavč. Res ubogi mucek, nima sreče :girlsad:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 05, 2010 9:12 am

Re: Steel

steel, takoj domov na svoj kavč! :kiss:
upam, da g ačimprej najdete.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To okt 05, 2010 9:45 pm

Re: Steel

Najprej moram napisati da sem za Steelovo izginotje odgovorna jaz in odgovornost v celoti prevzamem. Kdorkoli, ki me ne pozna, si seveda lahko misli najslabše o meni. Tisti, ki so vse spremljali in poznajo okoliščine, pa vedo, da je zgodba malo drugačna.

O nesposobnosti takšni in drugačni ne bi razpravljala, ker imam svoje mnenje o ljudeh, ki mislijo da ne morejo storiti napake.

Za Steela sem si vzela prosto dva dni ki sem mu jih popolnoma posvetila. Upoštevala sem vsa navodila rejnice in si počasi pridobivala njegovo zaupanje, zato mi je njegovo izginotje strlo srce.

Steel je pobegnil iz sobe, v kateri sva spala skupaj z njim na kavču oba s partnerjem, da bi mu bila bliže in bi se naju laže navadil. Pobegnil je skozi izredno majhno okno odprto zgoraj, "na kip", samo zato ker je bil zrak v sobi brez zračenja izredno slab. Steel je izvedel praktično nepredstavljiv manever in je iz ozke poličke polne stvari, brez da bi karkoli podrl (ker bi se drugače oba tako zbudila) nekako splezal do zgornje reže, skozi katero si še danes ne morem predstavljat kako se je lahko stlačil, na streho hiše, potem pa predvidevam da po bližnji smreki navzdol. V petek okoli štirih zjutraj sva ga še slišala praskati po mačjem stranišču, ko sva se okoli pol sedmih vstala, pa ga že ni bilo več. Moja pol manjša muca Piki živi že 4 leta pri meni, pa še nikoli ni poskusila česa takega. Niti v najhujših sanjah si nisem predstavljala, da bi se lahko kaj takega zgodilo, sploh pa ne ko sem bila zraven v sobi. Ko me ni bilo doma, so bila vsa okna zaprta.

Takoj, ko sva opazila da ga ni, smo ga začela iskati. V petek cel dan po dežju (to je bil tisti vikend med poplavami), prav tako v soboto, dali oglase na tri radie, raznesli po nabiralnikih in obesili plakate, v petek najprej s sliko, potem še v soboto z dodano nagrado. Obvestili smo vse sosede in jih prosili naj pogledajo okoli hiš, v nedeljo smo razširili krog iskanja, žal brez uspeha. Že dva tedna imamo nastavljeno živolovko ki mi jo je prijazno posodila Helena. Od začetka iskanja ga ni opazil še nihče. Kljub temu nadaljujem z dnevnimi in nočnimi obhodi in z vsem srcem upam da ga bom nekje našla. Plakate s sliko smo razobesili po okolici, obeh veterinah in trgovinah za živali. Seveda sem o vsem obvestila Mačjo hišo in skrbnico, od katerih sem presenečena namesto obsojanja dobila veliko koristnih nasvetov in podporo, za kar se najlepše zahvaljujem.

Sedaj poznate celo zgodbo, vsak si lahko ustvari svoje mnenje. Je bila to neprevidnost? Mogoče. Ne bom rekla da me obsojanje ni prizadelo, me pa nič ne more tako zelo prizadeti, kot me je prizadelo dejstvo da Steela ni več niti pod svojim kavčem, ali pa pogled na njegovo ležišče in posodice za hrano ki ga še vedno čakajo. Še vedno upam da ga bom nekje le našla in vsakič me stisne, ko samo pomislim nanj.

Debra, resnično upam da se ti nikoli ne bo pripetilo kaj takega in ti nikoli ne bo treba skozi takšen šok in takšno žalost. Predvsem pa upam, da v nasprotnem primeru ne boš naletela na obsojanje.

Urša
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor To okt 05, 2010 9:51 pm

Re: Steel

Upam, da ga najdete :girlsad: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To okt 05, 2010 10:03 pm

Re: Steel

Sem v prejšnjem postu pozabila. Najlepša hvala vsem za lepe želje. Takoj ko ga najdemo sporočim.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To okt 05, 2010 10:07 pm

Re: Steel

Larina, meni se pa zdi, da res nisi dolžna pojasnevati, kaj se je zgodilo. In predvsem nima se smisla se kriviti. Ni bila tvoja krivda, tudi sama imam vedno okno tako odprto ampak po tvoji zgodbi bodo od zdaj naprej okna odprta le ko bodo muce v drugem prostoru. Si nisem nikoli predstavljala, da bi lahko maček ušel skozi tako majhno odprtino - zdaj vem, da lahko.

Jaz vam res pošiljam en koš pozitivne energije, da se Steel najde in se vrne v objem svojih najdražjih. Drži se, Urša :kiss: In poročaj, če bo kaj novega.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor To okt 05, 2010 10:47 pm

Re: Steel

Vsakič ob takih zgodbah v podporo napišem isto: ne obupat.
Mi smo našega muca našli po enem mesecu, na lokaciji kamor smo prej n-krat pogledali (pa ne samo mi).

Držim pesti, da se Steel najde!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 10:08 am

Re: Steel

mi imamo na vseh oknik komarnik - tisti močnejši iz steklenih vlaken, ki so vpeta v fiksni okvir. zdrži plezanje odraslega mačka, pa vseeno ne puščam oken nikoli odprtih, če me ni zraven. nič ni 100%, ampak tako je zračenje dosti lažje. na kip odprta okna so pa itak grozno tveganje - slišala sem že veliko zgodb o tem, da se je kakšen muc zadavil, ko je skušal splezat skozi. upam, da se moje pisanje ne sliši kot obsojanje, ker gre zgolj za dobronamerni nasvet.

na drugem forumu sem spremljala dolgotrajno iskanje muce Pinke. zgodba se je srečno končala, res srčno želim, da se bo tudi vaša! :praising:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr okt 06, 2010 11:42 am

Re: Steel

vso srečo pri iskanju kožuščka in ne obupaj!
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 12:07 pm

Re: Steel

Tole se lahko zgodi komurkoli, tako kot lahko komurkoli avto povozi otroka, pa če je še tako previden.
Mačke se je našlo tudi po treh mesecih, zato za obupat ni še sploh.
Naslednja

Vrni se na Arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.