V središču

veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor So okt 23, 2010 11:16 am

veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Pomagamo pri oddaji morskih prašičkov, ki so se preveč namnožili v hlevu in živijo v neprimernih razmerah. Pujski so različnih barv, tipov dlake, velikosti in starosti. Prašičkov je res veliko- PREVEČ!

Poskušamo najti čim več novih domov, kjer bi lahko zaživeli na novo.
Sama pomagam pri oglaševanju, posvojila pa sem tudi eno morsko prašičko.
Za oddajo in namestitev skrbi Polona, punca se resnično trudi, da bi jih čim več rešila, za njih ima tudi namestitev, ki pa seveda ni dovolj velika za vse.

Če kdo pozna koga, ki bi doma imel kakšen velik zajčnik, ali mogoče prostore za namestitev jo prosim kontaktirajte. Najbolje pa bi bilo, da bi jih čim več našlo nove domove. Če poznate koga, ki je v fazi iskanja novega pujska, da jo prosim kontaktirate in, da akcija uspe čimbolj uspešno.

PUJSKI SE NE ODDAJAJO KOT HRANA ZA KAČE!

Več informacij na 041 923 900 ( Polona ) ali na Polonin email: soulfetish@siol.net

:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 4:31 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Jaz bi takoj imela dva, ampak še to, kar imam, komaj folgam.

Bi bilo pa fino, da za začetnike malo opišete, kako je treba z njimi ravnati? Kaj pomeni velika kletka, tolerirajo pse in mačke, kaj se hrani, se jih lahko spušča v prostor? Koliko je dela z njimi?

Verjetno jih je potrebno s/k, so cepljeni? Kakšna je življenjska doba?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 7:36 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Sem večino informacij že dobila na netu, samo ene, pomembne, ne. Naj bi imeli vsaj 2 pujsa skupaj, ker rabijo družbo, najbolje združljiva sta nasprotna spola, v tem primeru bodo mladički.

Halo, kaj pa s/k, se ne izvaja? Kdo ve?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Se opravičujem, ker nisem takoj odpisala, samo nisem veliko na računalniku.

Pujski so zelo družabna bitja in je najbolje, če sta skupaj dva ali več, če je samo en pujsek je ta zelo osamljen.
Sama imam doma 3 pujsike use tri so samičke in se razumejo med seboj. Ni nujno npr. da se dva samčka ali dve samički nebi razumeli.
Za začetnike bi predlagala, da si preberejo naslednje dve povezave:
http://morskiprasicki.atspace.com/
in forum o Morskih prašičkih: http://morski-prasicki.mojforum.si/morski-prasicki.html
Na teh dveh povezave je res veliko pomembnih informacij.
Najbolj pomembno je, da pujsek dobi vsak dan svežo zelenjavo, da ima VEDNO na voljo seno in svežo vodo, da ima dovolj veliko kletko, da ni sam ampak da ima družbo še enega pujska..
Moje pujse so čez poletje in ko je lepo vreme zunaj v veliki ogradi, drugače pa živijo pri meni v dnevni v veliki ogradi.
Pujski sedaj niso S/K in verjetno tudi ne bodo. Seveda se jih pa da S/K pri veterinarju za eksotične živali :) . Da se pa temu izognemo pa vzamemo dva pujsa istega spola in ni težav.

Preberite navedene povezave, je res veliko pomembnih podatkov. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Ne okt 24, 2010 8:24 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Pujski sedaj so ločeni po spolu. Breje samičke se ne bodo oddajale dokler ne bodo skotile in bodo mladički samostojni. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 8:29 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Prav te povezave sem tudi sama našla in si prebrala. Mi je kar jasno. Še glede velikosti kletke. Gledam na netu in so nekako do 140 cm, tudi večnadstropne. V bistvu so enake za kunce in morske prašičke. Kako veliko priporočaš za 2-3 pujse?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 8:31 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Še to se mi zdi, da so pujsi na slikah večinoma vrtinčaste dlake. Je tudi kaj kratkodlakih, da ne bo preveč česanja?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: Sr sep 08, 2010 7:33 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 9:01 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Zdravo.

Za pomoč pri izbiri velikosti kletke (tudi opreme, postavitve kletke itd.) je tale stran super: http://www.guineapigcages.com/indexmetric.htm
Drugače pa imam sama doma dva vrtinčka in ne potrebujeta česanja in striženja, saj jima dlaka nič ne raste.
Lp
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Ne okt 24, 2010 9:33 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

No super, da sem ti lahko malo pomagala. Jaz sem se od teh dveh povezav res največ naučila, ker kakšne literature o MP-jih nisem našla.
Glede kletke večja je, boljša je.
Ko sem imela še dve sta imeli takole:
Slika
Slika

Sedaj, ko sem pa še eno pujso posvojila pa spremljam ponudbo izdelkov od EuroSpina, kjer se da dobit super ograde za pujske. So veliko ugodnejše in večje kot pa v trgovini. (trenutno jih nimajo :( )

Te pujski imajo kar kratko dlako, nekateri so verjetno mešančki med kratkodlakim in vrtinčastim. Njihova dlaka ni zahtevna za nego,ker vem kako je to, ker imam doma dve dolgodlaki pujsi. :)
Pujski se med česanjem bojijo, pa še zelo imajo tanko kožo, tako da jih ne smeš česati s kakšno trdo, plastično krtačko. Jaz dolgodlaki pujski kar postrižem, to najmlajšo posvojenko pa ne bom česala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 9:40 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Nina je dala zelo poučen link-kupovanje kletke je nesmisel, ker so največje premajhne, pa še drage. Sestavljanje elementov je super, samo se pri nas verjetno ne dobijo? Pri nas odprt sistem ne bi prišel v poštev zaradi drugih živali. Kolikor sem do zdaj videla po domovih, so vsi imeli pujse v zelo majhnih kletkah, večinoma enega samega.

Vidim, da se je potrebno temeljito pripraviti in kar del sobe rezervirati za pujse. Žal bo pri meni moralo to še počakati, ker trenutno povsod vladajo mačke...
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Ne okt 24, 2010 10:15 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Te C&C kletke so super, se podobne dobijo v EvoSpinu, samo da so ugodnejše. Jaz čakam, da bodo spet v ponudbi.
Je pa res, da lahko v to kletko pride maček.
Če pa koga poznaš, ki bi kakšnega vzel mu pa prosim samo posreduj kontakt ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne okt 24, 2010 10:19 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Ok, mogoče hudo neumno vprašanje, ampak ker o teh živalicah nimam pojma, moram vprašati: Zakaj pa (vsaj) brejih samic ne sterilizirate?
Si predstavljam, da je že 30 živali oddati v dobre roke velik zalogaj, z vso mladino pa lahko število še precej naraste, ne?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po okt 25, 2010 10:17 am

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Pikapolonica, se ti da naredit en plakat (da pride na A4) z vsemi prašički (navedba imen oz. vsaj spola) - slikami ter kontaktom (oz. kontakti)? Nekaj v stilu plakatov, ki jih ima ZH za živali, ki iščejo dom. Bi obesila v trgovino za male živali od prijateljice.

Tudi mene zanima, zakaj se prašičkov ne sterilizira. Bo tudi boljše za nove lastnike.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Po okt 25, 2010 11:11 am

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

No, saj zato so pa pujski takoj ko pridejo iz tistega hleva ločeni na samčke, samičke in breje pujsike.
Mamice bodo pri Poloni do takrat ko skotijo in da bodo mladički samostojni potem pa se jih bo oddajalo.
Če bo kakšna samička skotila že pri novih lastnikih, jih je Polona pripravljena vzeti in oddajati sama.
S/K se lahko izognemo tudi tako, da posvojitelji vzamejo dva pujska istega spola a ne, cene za K/S niso nizke. Že da dobijo sredstvo proti bolham pa eno jodovo raztopino kar veliko pride za takšno število pujskov. :)
En plakatek je že narejen:
https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=f ... =inline&zw
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po okt 25, 2010 11:17 am

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Mi ne odpre plakata - pravi, da je napaka.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:25 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Prišla je še zadnja pošiljka pujsov. Pujski se ODDAJAJO.
Pujskov res ni malo, so različnih starosti, spolov, barve in tipov dlak.
Vsi, ki si želite morskega prašička prosim kontaktirajte Polono, tako boste vsaj "rešili" in ponudili dom pujsku, ki ga potrebuje,
ne pa z nakupom podpirali njihove prodaje.
http://www.bolha.com/zivali-glodalci/po ... 1272537883

Polono pa lahko kontaktirate tudi na njen email naslov: soulfetish@siol.net

Lp. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So nov 13, 2010 7:46 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

Če rabi kdo kakšen nasvet o M.P. ;) - imam 10+let izkušenj od "mladičev futranih na roke" pa do slepih starčkov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So nov 13, 2010 7:50 pm

Re: veliko število MORSKIH PRAŠIČKOV

"da ima VEDNO na voljo seno..."
Bi bilo dobro posvojiteljem to magari na čelo zapisat, če M.P. ne zveči dovolj (npr. seno), mu "ta zadnji" zobje preveč zrastejo, sledi operacija in zelo malo možnosti da jo preživi. Če M.P. ne je seno, pomeni da ni kvalitetno, da je staro ali pa da ima na voljo preveč druge kalorične hrane (zrna!!!).
Naslednja

Vrni se na Živali iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.