V središču

Mochi


Moderatorji: renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po maj 09, 2016 9:44 am

Re: Mochi

Lepotko <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor Ne jun 12, 2016 8:02 pm

Re: Mochi

Kuku :)

Slika

Mochi je prestal 3-tedenski oddih pri moji mami. Ko sem prišla na obisk, je imela vse police prazne, ker je gospodu zelo fajn slišat, kako stvari padajo s polic :D
Mislim, da ga že pogreša.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po jun 13, 2016 2:27 pm

Re: Mochi

Muce nas dostikrat naučijo, da je preveč šare na policah ;) . Priden Mochi :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po jun 13, 2016 9:44 pm

Re: Mochi

En red mora bit, pa čeprav slab, pravijo ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor To jun 14, 2016 9:51 am

Re: Mochi

Res je ;) Pa še prah pomete izpod kavčev :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To jun 14, 2016 2:22 pm

Re: Mochi

Premal slikc, čist premal. :) Lepotko navihani! <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor Ne jun 19, 2016 9:17 pm

Re: Mochi

Navihanko Mochi. Če bi ga morala opisati z eno besedo, bi rekla, da je igriv. Igra mu pomeni vse. Sicer rad vidi, da ga malo božam po ličkih, ampak je hitro dovolj, v naročju zdrži par sekund, tako da ga niti ne mučim. Tudi če drema, takoj skoči, če se premakne katera od njegovih igračk. Ko se hoče igrat, mi jasno pokaže tako, da stoji pred omaro, kjer skrivam pereščka in mjavka :) Zmislil si je tudi svojo igro. Jaz si recimo umivam zobe in kar naenkrat vidim samo eno tačko izpod vrat :D Ugotovil je namreč, da je veliko bolj zanimivo loviti stvari, ko jih ne vidiš. Tako da potem lovi s tačkami kar mu nastaviva. Zobna krema, vrvice, tulci od wc papirja. Prva stvar, ki jo moram naredit zjutraj, ko vstanem, je da mu najdem mško, ki je šla pod kavč.

Tačka.
Slika

No, če pa ni ravno naročna muca, mu jaz pravim naprsna muca :) Zvečer, ko že vsi počivamo, ga pridem nežno pobožat pod brado in se uležem nazaj. Čez minuto se sprehodi čez mene in se mi usede na prsa in glasno prede. Včasih se raztegne po meni in mi da tačko na lice in me gleda, jaz pa se seveda stopim :) Prekmalu gre nazaj, včasih, samo včasih, pa se uleže zraven mene, ne preblizu, ampak vseeno toliko, da zaspiva tako, da se me dotika z eno tačko. Prizemljen.

Ob pol petih zjutraj dobim tisto največjo dozo ljubezni, ki mi jo kraljevič nameni sam od sebe. Najprej boleč sprehod čez trebuh, potem pa naprsno sedenje in predenje v lice. Čisto zalimana uživam in potem nazaj zaspim, medtem ko se gre Močko igrat.

Zaspanko.

Slika

Izpovedi mačje mame. Najbrž vsi veste o čem govorim <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20962

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne jun 19, 2016 9:20 pm

Re: Mochi

<3 Mochi ... ti si en srečen muc :kiss: (pa mimogrede še svoja dva osrečiš)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne jun 19, 2016 10:22 pm

Re: Mochi

Iiiiiiiii, sami srečkoti zaljubljeni <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor Če jul 14, 2016 8:21 pm

Re: Mochi

Močko uživa v popoldanskem soncu.

Slika


Jaz lulam, polnoč je, on me nepremično gleda, tudi mežika ne :)

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če jul 14, 2016 8:46 pm

Re: Mochi

:D kakšna zamišljena facka...po moje razmišlja, kje maš škatlo s peskom :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20962

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne jul 31, 2016 3:22 pm

Re: Mochi

Mochi se je odločil, da ga zamrežen balkon pač ne ustavi, danes zjutraj uničil ograjo in odvandral po svoje. Posvojitelj mu je nekaj časa uspel sledit, a je muc prestrašen in zbegan pobegnil. Če poznate koga, ki živi na Litostrojski / Celovški, ga prosite naj bo pozoren in sporoči, če opazi malega avanturista (lahko kar na info@macjahisa.si pa bomo urgirali dalje). Mochi, ti pa bodi pogumen in se pokaži, da boš kmalu spet doma <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne jul 31, 2016 5:43 pm

Re: Mochi

:( Mochi
Sem delila objavo na FB, upam, da se čimprej vrneš domov :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 31, 2016 10:51 pm

Re: Mochi

:girlsad: Bila na terenu. Prostra za skrit je ogromno. Privat vrtovi, + en velik in dobro zamrežen, ljudje ne sodelujejo oz. ne pustijo, da se išče na njihovem. :negative: Za živolvko nastavit je veliko super prostorov, a so zraven tudi lastniški mucki, vsaj 3je, ki imajo vratca za not/ven in je zopet problem. Če bi muc sodeloval in mjavknil v odziv, na klice svoje človeške mame ali ata, bi bilo fenomenalno, a na žalost ne. :S
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor Po avg 01, 2016 11:49 am

Re: Mochi

Najprej en velik hvala Trixi in Anji za vso pomoč. V bistvu celotno krivdo prevzemava midva, ker sva mu naredila preslabo ograjo na balkonu.
Iskala sva ga včeraj popoldne in zvečer, ponoči tudi s Trixi. Eni sosedje so zmešani in brez čustev. Danes sva šla na en obhod tudi ob 5h zjutraj, ker je bilo zelo mirno in polsvetlo. Ni sledi o njem. Mačkov pod blokom je veliko, zato me je strah, da si res ne bo upal do bloka, kjer ga je Mic nazadnje videl.
Danes lepimo letake po celi okolici in iščeva naprej.

Sem brala, da obstaja nekakšen 'prag tišine', kjer je muc tiho in se ne oglaša na klice, dokler res ni kaj hujšega (lakota, žeja). In nekatere zdržijo tudi po 2 tedna. Glede na prvi dan pri nama, bi lahko bil Mochi tudi ened izmed njih :(
Po drugi strani pa se bojim, da mu je zunaj všeč. Igra je prva v njegovem vsakdanu in ko ga je Mic zagledal pod blokom, je on nekaj mirno raziskoval, splašil pa se je šele, ko je zagedal ljudi pa še en maček ga je začel loviti.

Hvala za pozitivne misli! Midva sva pač enostavno pretresena in obupana.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po avg 01, 2016 3:38 pm

Re: Mochi

Z vsem srcem vam želim, da ga čimprej najdete, ali pa on vas.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po avg 01, 2016 10:51 pm

Re: Mochi

:goodpost: se pridružujem!

Mochi, daj vrni se, veš kako te pogrešajo :girlsad: :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 02, 2016 12:01 pm

Re: Mochi

Držim pesti!!
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 303

Pridružen: Po sep 28, 2015 7:05 pm

Odgovor To avg 02, 2016 12:05 pm

Re: Mochi

Evo, včeraj popoldne sva polepila letake po bližnji okolici, tudi trgovine in pekarne (želijo pomagat, ampak mora vse čez šefa). Ob pol enih zjutraj sva šla na en obhod, brez klicanja, samo s svetilkami. Pregledala sva veliko avtov, ampak tukaj jih je res na stotine, če se skriva kje v notranjosti avta, se ga najbrž ne vidi. Bilo ni nobenih učka, samo en ježek. Je kar nekaj odprtih oken v kleti ali pa z ograjo zagrajenih stavb (hiše, vrtci), kamor bi se maček lahko stisnil, midva pa ne moreva okoli.

Ob 5h zjutraj sva ga nežno klicala na mestu, kjer je pobegnil, ob 6h zjutraj pa naju je klical raznašalec Dela (ima doma 4 mačke in sočustvuje), da je videl Močkotu podobno glavico, ki je gledala izpod avta nekaj ulic stran (Ljubeljska 23/25). Takoj sva letela tja, tiho pregledovala avte, tresla posodico s hrano, malo razmetala brikete po travi zaradi vonja, ga nežno klicala, na koncu pa tiho čakala nekaj časa, ampak očitno je šel drugam ali pa se zelo potuhnil. Ravno v tem bloku je nekdo odstranil vse letake, zato sva jih dala še na cestne svetilke.

Malo sva šla oddremat, potem pa sem bila jaz zjutraj še okoli in se pogovarjala z ljudmi v okolici bloka, dajala letake, spraševala delavce na sosednjem gradbišču, kjer je veliko prostora (nehajo delat že ob 17h, možnosti za skrivanje neskončne), vrtec. Ob bloku, kjer ga je videl poštar, so izginili letaki tudi iz svetilk, zato sem prosila sosede, da naj bodo pozorni, danes bom pa s prošnjo, naj jih ne odstranjujejo, nalepila še enkrat. Počasi mi gredo ljudje na živce :(

Ob pogovoru z različnimi ljudmi sem ugotovila, da je tudi tukaj kar nekaj mačk in da imajo več hraniteljev, ena iz vrtca (kjer bodo tudi nalepili letake) in nekdo, ki jim iz drugega nadstropja spušča hrano (naslednji blok od tega, kjer so videli Močkota). Zato spet ne vem, če je živolovka smiselna. Danes zvečer in zjutraj se bova sigurno osredotočila na to okolje. Zraven je zaradi kolektivca zaprt (tudi z ograjo) nek zelo zelo lokalni bar sredi blokov, ki zgleda popolno skrivališče. Sva pregledala, kolikor sva lahko, ampak nisva videla/slišala nič.

Glede na vse informacije, ki sva jih dobila od MH, sosedov in najinega bloka z mački in sosednjim hudobnim buldogom, je kar logično, da bi se zardževal okoli te Ljubeljske ulice.
Ali bi bilo smiselno kaj narediti z peskom iz mačjega wcja? Da mu naredim umetni teritorij? Me vem, mogoče govorim neumnosti.

Jaz samo upam, da je bil muc res Močko in da ga lokalni mački ne bodo spodili preveč stran, ker očitno neka hranišča so.
Hvala Gipsy za pomoč in vsem, ki nam pošiljate pozitivne misli <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To avg 02, 2016 12:21 pm

Re: Mochi

Na letake napiši da lepo prosiš, da jih ne odstranjujejo in, da jih boš sama pobrala, ko bo muc doma.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Lučke na nebu

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.