Najdem pasji mladiček


Moderator: renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 4:14 pm

Najdem pasji mladiček

V Mostah pri Komendi sem našla svetlorjavega samčka mladička z močnimi tačkami, gobček in repek je temnejši in brez ovratnice. Je mogoče kdo kje zasledil kak oglas, da ga slučajno iščejo lastniki, čeprav močno dvomim?
Žal ga ne morem obdržati in bo čez slabo uro predan zavetišču Meli v Trebnje. Zelo mi je hudo zanj, ker je strašno prijazen, tudi z mački nima nobenega problema. Bi ga morda želel kdo posvojiti? Seveda kot družinskega člana? Glede na močne tačke bo zrastel v večjega pesjančka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 23, 2011 4:27 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Samo v Meli ga ne dajaj!!! Daj ga kam drugam!!
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 4:53 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Žal se jaz za konkretno začasno skrbništvo ne morem ponudit, dokler Toby ne bo OK, lahko pa pride k nam (če ni druge šanse) za par dni, da se najde stari lastnik/novi lastnik/začasni skrbnik. Mi ga pa mora kdo v Lj. pripeljat, smo brez prevoza. :truce:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 5:48 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Žal se je ravnokar odpeljal v Meli, naš Don je čist znorel nanj čeprav je mladiček, psici pa sta ga lepo sprejeli. Zato ga nisem mogla obdržat niti do jutri. Če bi imel kdo možnost za namestitev do oddaje bi ga vzela nazaj iz zavetišča. Srce se mi trga, tako hitro se je navezal na naju, tudi muce je lepo sprejel. Oskrbnik zavetišča predvideva, da ima 2,5 mesecev, da bo zrastel v velikega psa, da je lahko križanec z veliko pasmo kot je na primer novofurlandec. Sicer je rekel, da ga ne bodo oddali na ketno, vendar ne vem ali lahko verjamem.
Žal spadamo pod Meli :( . Mislite, da ni možno, da ga dajo odgovornemu skrbniku?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 5:52 pm

Re: Najdem pasji mladiček

:(
Je možno, da ga oddajo odgovornemu skrbniku, ampak povsem enako možno je, da ga oddajo neodgovornemu (oz. žal še bolj možno, ker so na žalost odgovorni skrbniki bolj redka pasma).

P.S. novofurlandci ne obstajajo, verjetno je mislil novofundlandce oz. srečo na vrvici. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 5:55 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Še malo monologa... Jaz sem v bistvu proti "reševanju" živali iz zavetišč... Čeprav žal običajno hočeš nočeš vseeno gledam drevo, ne gozda... :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jun 23, 2011 5:58 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Patricija je napisal/-a: Mislite, da ni možno, da ga dajo odgovornemu skrbniku?


Možno je vse, tudi na lotu zadet :rolleyes: :mocking:

Mu pa lahko probaš lastnika najt sama in ga pošlješ v Meli posvojit psa. Itak mora zdej najprej v karanteno, potem zna bit da se še nekaj časa tudi ne bo zelo mudilo ga oddat, tako da nekaj časa imaš. A si nardila kakšno fotko?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 23, 2011 6:27 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Zdaj bo moral tisti, ki ga bo želel še Meliju plačat posvojnino tudi če se mu jutri najde dom to se gospodu direktorju smeji :(. Posvojitve v Meliju so zelo delikatna zadeva, ker ko je zanka želela posvojit mladička, ki je zgledal, da bo malo večji ji je oskrbnik rekel, da je rezerviran, da pa itak tak pes ni za v hišo in naj bo "vesela" :bad: . Škoda, da niste imeli niti ene sobe proste do jutri, zdaj pa bog si ga vedi kaj bo z njim :(.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 6:43 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Meni je ful žal, da sem se javila dobre pol ure prepozno... :girlsad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 6:50 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Srečo na vrvici sem mislila ja. Imam fotko posneto s telefonom, vendar čakamo, da v naslednjih dneh blagovoli priti sin, ki ima kabel za nalaganje slikc. Pes je cuker od cukra. Ko sva ga ogovorila se je stisnil k nama, talal lupčke, čisto nič preplašen, če bo imel odgovorno vzgojo bo krasen pes, kakor po karakterju kot tudi po zunanjosti. Me zelo skrbi in s težkim srcem sem ga oddala v zavetišče, ker tam socializacije med množico kosmatinov najbrž ne bo. Tako zelo je jokal, ko ga je dal oskrbnik v kletko, te njegove modre učke....Če ne bi imela pesjak, ki ga ne uporabljamo, s prevelikimi odprtinami v mreži, kamor je vtikal glavo in se zagozdil, da je moral biti mož vse tri ure z njim, potem ne bi takole pohitela. V hiši pa nimam enega samega prostorčka , v katerem bi ga imela na varnem pred Donom in mački, saj ga je Popi hotel nabutat. Imam tri pse, sedem mačkov. V hiši pa en prostor, ki služi kuhinji, jedilnici dnevni sobi in spalnici obenem, ter kopalnico s straniščem. Mansarda ni izolirana, pod streho je 50 stopinj.
Kako sem neumna, seveda je v večini zavetišč možno vse, kakor dober tako tudi slab dom. Kaj bi dala, da bi ga našla na področju, ki ga pokriva Horjul, samo 1 km proč se nahaja, čeprav so najbrž tudi tam prepolni. Ampak bi veliko lažje spala res. Kaj pa, če je ravno iz tistega področja zataval k nam? Nikoli ne bom vedela. Ne bom mirna, dokler mu ne uspem najti začasnega ali odgovornega skrbnika, ampak imam zelo malo upanja. Zavetišče ni dolžno dajati podatkov kam je bil posvojen v kolikor bo, zato ga bom imela do smrti na vesti, če ne bom vedela, kot jih imam že lepo število njih. Ampak tale........
Šiva posvojnino bi jaz plačala,tudi kastracijo, ko bi bilo potrebno, ali lahko kako pomagaš morda?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 6:52 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Ali mi mogoče lahko katera na ZS pošlje telefonsko št., da ji pošljem sliko na mobi in jo potem objavi tukaj?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 7:01 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Poslano na ZS. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jun 23, 2011 7:08 pm

Re: Najdem pasji mladiček

No, no , no, na vesti pa ne! Na vesti ga ima lastnik. A se nisi ravno dobro izkopala iz težav, zdej bi si pa stroške na glavo nabila namesto brezvestneža? Poleg tega si pač naredila kar narekuje zakon in zato pač ne moreš imeti slabe vesti. Lahko pa kužku pomagaš tako, da mu iščeš lastnika. Lahko fotko pošlješ tudi meni, samo jo bom objavila jutri, ker moram zdej it. Ti pa lahko ta čas spišeš kakšno lušno zgodbico, potrem pa pošlješ na FB na pes moj prijatelj in živali potrebujejo pomoč recimo in upaš na najboljše. Kako delajo drugje ne vem, ampak jaz vsakemu najditelju rečem, da me lahko pokliče, ni problema, če ga zanima za psa. Jasno do vrnitve lastniku oz. posvojitve (kar pa za "moje" pse ni ravno praksa, ker so vsi čipirani :yahoo: )

V bistvu je pa prevzemanje odgovornosti nase v takih primerih dvorezen meč. Se je treba trudit, da ne bo zavetišč, v katere bi se s slabim občutkom predajalo pse, čeprav mi je kristalno jasno, da enostavno pač ni.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jun 23, 2011 7:09 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Vixen je napisal/-a:Poslano na ZS. :)

Ups, prepozno vidla :blush: Rešeno torej :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 7:18 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 7:22 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Hvala lepa Sleepy sem poslala Vixen. Prav imaš ampak kljub temu ne bom mirna dokler mi ne uspe ga spraviti v dobre roke, ne vem pa kaj bom, če mi ne uspe. Za stroške mi bo sicer problem ja, ampak kar sem rekla sem rekla, to ni nič napram lepi bodočnosti malega. A ni pravi lepotec, pa tako mehak, crkliv, zaupljiv in prijazen. :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 23, 2011 7:35 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Kot že v ZS, ti povem, da nisi ti nič kiva in ga ne smeš imet na vesti, vem pa kako ti je in kako se počutiš. Če ne bi bili mi polni kot očitno v času mladičkarstva vsa društva, bi obvestili zavetišče in ga vzeli pod svoje okrilje, ampak enostavno ne gre, žal :girlcry: :girlcry: .

Po mojem je najboljša varianta, da objaviš njegovo zgodbo na vsa možna spletna mesta in portale, kjer bi lahko našla dobrega novega lastnika (oz skrbnika).

Pomiri se, naredila si pozitivno stvar, rešila si ga pred avtom, brcami in bog ve še čim, obvestila si pristojno zavetišče tako kot ti zakon veleva in to je to! Zdaj pa na nove zmage in hitro v lov za novim domom (če ga najdemo mi za starejše pse, ni hudič, da ga ne bi takole prikupno malo bitjece, zato ne smeš izgubiti upanja tako kot si napisala :kiss: ).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 7:36 pm

Re: Najdem pasji mladiček

a se lahko samo podpišem pod *šivo*? :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 7:45 pm

Re: Najdem pasji mladiček

Hvala vam vsem za vzpodbudo in prenašanje, ko sem takšen laik v računalniški tehniki. Malo upanja imam tudi v smeri, da me jutri pokliče njegov lastnik, ker sem objavila tudi na radij. postajah. Seveda, če ni lastnik tako slab kakor je slutiti in, če ni bil zares zavržen iz avta ali kako drugače. Jutri bo nov dan.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jun 24, 2011 7:40 am

Re: Najdem pasji mladiček

Lušen bajsek :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Naslednja

Vrni se na Iščejo dom arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.