TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!


Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 15, 2012 6:35 pm

TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Kakšna je cena za status prvaka?

Nedavno smo bili v našem društvu obveščeni o popolnoma nepoznanih in prikritih oblikah mučenja živali, ki po informacijah, ki smo jih prejeli, obstajajo že dolgo, vendar pa jih do sedaj še nobena od pristojnih inštitucij ni vzela pod drobnogled. Mogoče se tega še nihče ni domislil, kar je zelo žalostno. Še slabše pa je, če je to posledica vpliva močnih interesnih lobijev. Čeprav si gdč. N.G. že od jeseni 2010 prizadeva obelodaniti skrajno nemoralno in neetično ravnanje gospe T.S.G. zoper mladiča Amadeusa (Falstaff-Amadeus d'Iskandar), razstavne nemške doge, ji doslej še nihče ni prisluhnil z vso resnostjo, ki bi jo to početje zahtevalo.

Amadeusova formalna lastnica je bila sicer njena hči, vendar pa je vse odločitve glede njega domnevno sprejemala gospa T.S.G. (zaenkrat naj ostanejo imena in priimki le pri inicialkah). Le-ta se je pred razstavo na Celjskem sejmu - EuroDogShow 2010, ki je potekala od 30.9. do 3. 10. 2010, odločila, da bo Amadeusa podvrgla posegu tetoviranja smrčka, ker je pes imel smrček rožnate barve namesto črnega, kar je baje na razstavah pomemben element za dosego zmagovalnih rezultatov. Gospa se je pač odločila, da bo Amadeus stal na zmagovalnih stopničkah, pa naj (predvsem psa) stane, kar hoče.

Poseg je bil opravljen v veterinarski ambulanti v Topolšici, opravil pa ga je tetovator P. B. iz Maribora. Pes je bil med posegom sicer anesteziran, lahko pa si predstavljate, kaj tak poseg pomeni za občutljivi pasji smrček, vendar pa to gospe T.S.G. ni skrbelo. Veliko bolj jo je obremenjevalo dejstvo, da se je barva tetoviranega smrčka iz črne sčasoma spremenila v modro, kar je za tetovaže normalno – to pa seveda pomeni, da pes ne bo več zmagovalec in adijo materialne koristi. Po navedbah N.G. je bilo tetoviranje izvedeno celo večkrat – kakšen teden pred razstavami, ki se jih je Amadeus udeleževal.

V pogovoru, ki ga je s T.S.G. posnel njen sedaj že pokojni soprog g. J. G. (s tonskim zapisom in prepisom razpolagamo), v katerem jo od njenega početja odvrača, gospa izjavi, da ji je čisto vseeno, če bo pes še kdaj vohal ali pa ne in že takrat omenja možnost evtanazije, če ponovni poseg ne bi prinesel želenih rezultatov – črn smrček za vsako ceno.

Z veliko žalostjo sporočamo, da je bil Amadeus po informaciji N.G. kmalu po smrti g. J.G. evtanaziran – uradno zaradi zdravstvenih težav na prebavilih. Do podatka, kdo je ta poseg opravil, se bomo močno potrudili dokopati in bomo v primeru sumljivih okoliščin tudi poskrbeli, da bodo pristojne inštitucije ukrepale v skladu z zakonom.

Gospa N.G. je 17. 10. 2011 na PP Celje tudi podala kazensko ovadbo zaradi mučenja živali. Obvestila je VURS, Kinološko zvezo Slovenije, Kinološko društvo Celje, SKVPM in vzreditelje nemških dog iz Zagorja ob Savi, vendar do sedaj ni bilo nobenega pravega odziva. Upamo, da se bo to zelo v kratkem spremenilo.

Ko smo izvedeli za ta primer, smo takoj poslali na VURS vprašanje, kakšno je njihovo stališče glede konkretnega primera, kajti nam se je to zdel eklatanten primer mučenja živali. Dobili smo odgovor, da sicer takih posegov ne odobravajo, vendar pa nimajo zakonske podlage za ukrepanje zoper naročnike in izvajalce. Za stališče bomo zaprosili tudi Kinološko zvezo Slovenije. Obenem jih bomo tudi pozvali, naj že končno bojkotirajo tudi živali prirezanimi ušesi in repi. Dvolično je, da se ignorira dejstvo, da so taki posegi pri nas prepovedani. Če je poseg opravljen izven naših meja, to za živali nima čisto nič drugačnih posledic.

Ljudem, ki scene pasjega razstavljanja podrobneje ne poznajo, se razstavni psi verjetno zdijo razvajenčki, katerih edina naloga je, da so lepi in se znajo primerno obnašati takrat, ko je to potrebno, sicer pa se jim cedita med in mleko. Redko pa kdo pomisli, kako nenaraven in stresen je za živali ves ta cirkus, ki se z njimi in okoli njih zganja, da v danem trenutku izključno v korist svojih lastnikov lahko prikažejo ves svoj glamour. Kot vidimo iz zgornjega primera, morajo pretrpeti tudi krute človeške domislice, kako popraviti “hibe”, ki to sploh niso, pa verjetno je ta primer le vrh ledene gore.

Le čemu vse to služi? Človeškemu napuhu in koristoljubju seveda! V korist ohranjanja in varovanja pasem, kot radi poudarjajo vzreditelji, tetoviranje smrčkov in še mnogo drugih posegov za zadovoljevanje nekih imaginarnih norm, ki so si jih izmislili ljudje v svojih včasih tudi sprevrženih predstavah o drugi živalski vrsti, to zagotovo ni. Če bi bilo tako, čemu je torej moral umreti Amadeus, ki je domnevno imel le napačno barvo smrčka?
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 6:53 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Ok, poleg celega kupa vpletenih ljudi, ki so :bad: : VURSu se zdi to ok, hkrati pa je en OU VURSa do nedavnega smatral prirezovanje ušes prostoživečkam za mučenje živali?! :O A štrihanje smrčkov je pa ok, kljub temu, da ni nobene koristi od tega in ustreza najbolj nedvoumno definiciji mučenja!!! In veterinarski ambulanti Topolščica je to ok, glede na to, da se je poseg dogajal tam? :fool:
Ma kam gre ta svet... :dash:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:13 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

En velik :bad: :bad: :bad: čez vse vpletene, groza res.

Pa VURS naj se tudi že zjasni pi*** no!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:21 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Dobro, to da vsi psi trpijo na razstavah pač ni res. Jaz sem bila na parih s Timijem in je užival, da bolj ne bi mogel. Ogromno ljudi in psov, kaj češ lepšega.

Kar se pa tiče tetoviranja in ostalih lepotnih operacij pa lahko rečem samo :bad: , predvsem na dejstvo, da VURS in kinološka zveza ne odreagirata takoj in z najstrožjimi ukrepi... :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:33 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Ja, za :bad: , ni pa še zdaleč edini primer. Poznam osebno primer ko je "vzreditelj" leglu psičkov v starosti par dni operativno dal odstraniti belo liso na prsih, ker pač ni bila po standardu. :bad: :bad: :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:44 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

MM, to je za prijavit!!!

Drugače pa razstavnim psom po mojem ni ravno ne vem kak užitek in moj glas gre absolutno pod polin post.

Kaj takega jaz sploh vedela nisem, da se to dogaja in je grozno! VURS-ov odgovor je, da žal tega nič ne prepoveduje, če je pes v anesteziji (so pa izrazili globoko nestrinjanje! ).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:51 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Dokler bodo ljudje gledali na živali kot na "svojo lastnino", ne kot na živa bitja, ki čutijo, čustvujejo,.... se bodo take stvari zdele nekaterim čisto "normalne".
Vsekakor pa tudi tetovator nima čisto pospravljenega podstrešja.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 7:51 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

o za kozlat....čisto primeren zaključek današnejmu dnevu...
:bad: :dash: :bad:
eh... žalostna, razočarana, jezna, šokirana,...., do konca in čez. Od vsega skupaj...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 9:05 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

*šiva* je napisal/-a:Ljudem, ki scene pasjega razstavljanja podrobneje ne poznajo, se razstavni psi verjetno zdijo razvajenčki, katerih edina naloga je, da so lepi in se znajo primerno obnašati takrat, ko je to potrebno, sicer pa se jim cedita med in mleko. Redko pa kdo pomisli, kako nenaraven in stresen je za živali ves ta cirkus, ki se z njimi in okoli njih zganja, da v danem trenutku izključno v korist svojih lastnikov lahko prikažejo ves svoj glamour. Kot vidimo iz zgornjega primera, morajo pretrpeti tudi krute človeške domislice, kako popraviti “hibe”, ki to sploh niso, pa verjetno je ta primer le vrh ledene gore.

Le čemu vse to služi? Človeškemu napuhu in koristoljubju seveda! V korist ohranjanja in varovanja pasem, kot radi poudarjajo vzreditelji, tetoviranje smrčkov in še mnogo drugih posegov za zadovoljevanje nekih imaginarnih norm, ki so si jih izmislili ljudje v svojih včasih tudi sprevrženih predstavah o drugi živalski vrsti, to zagotovo ni. Če bi bilo tako, čemu je torej moral umreti Amadeus, ki je domnevno imel le napačno barvo smrčka?

pola je napisal/-a:Popolnoma se strinjam, pasje razstave se mi že od nekdaj zdijo nekaj čisto absurdnega. Zakaj že bi si pes želel stati v neki razstavni pozi ves napudran, nakodran, natopiran, odišavljen..ne vem koliko časa? Preostali čas pa v največjem šundru viseti v bivalni kletki?

Zgodba je pa za bruhat :bad: .

Se strinjam z vsako vajino besedo! Človeški egoizem brez meja... ga ni opravičila za obstoj in izvajanje tega bolnega razkazovanja.
Da pa komurkoli sploh pade na pamet ideja o tetoviranju smrčka... za kozlat. In da veterinarska ambulanta!! izvaja oziroma dopusti izvajanje le tega postopka... jao, bože mili, pa kje mi to živimo! :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 15, 2012 9:14 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

*šiva* je napisal/-a: VURS-ov odgovor je, da žal tega nič ne prepoveduje, če je pes v anesteziji (so pa izrazili globoko nestrinjanje! ).


A potem lahko v anesteziji počneš karkoli, režeš repe, sekaš noge, puliš jezike....in to ni mučenje, dokler se dogaja v anesteziji? :fool:
Kdo pa je v imenu VURSA napisal tak bistroumen odgovor?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 6:42 am

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

A se lahko debato glede razstav loči v drugo temo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 6:47 am

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

OMB, kaj še? :bad: :dash:
Pa v Topolšici?!? A je res samo še denar pomemben?!? :bad:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 7:53 am

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 7:57 am

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Hvala, renata. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 1:21 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Sploh ne pridem k sebi... me že cel dan fotka s FB preganja!
A lahko kaj naredim?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 1:56 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Potrebno je najt člen v zakonu, po katerem je to brez dvoma mučenje. Če se ne motim, tudi veti ne smejo kar tako dajati anestezije za takale bedarije, veterinarska zbornica in vurs bi morala povedati, kako je s tem. Za tako svinjarijo bi morali odgovarjati naročnik storitve, izvajalec storitve in tisti ki je dal psa v anestezijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po apr 16, 2012 2:14 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Sej je.

20. člen ZZZiv med drugim pravi:

Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno, razen če je:

– poseg po veterinarski presoji potreben za ugotavljanje bolezni in za rešitev ali ozdravljenje živali;

– poseg v znanstveno-raziskovalne namene v skladu s predpisi;

– poseg pri rejni živali potreben, da se v reji preprečijo večje poškodbe ali obolenja.


Nekje sem prebrala, da obstaja posnetek in prepis pogovora, ko naj bi lastnica pokojnemu možu rekla, da je ne briga, če pes ne bo več vohal. Torej jo je moral na to dejstvo nekdo opozorit, manjka torej še mnenje veterinarja, ki bi si upal zapisat in podpisat mnenje kakšna škoda je povzročena psu s tetoviranjem, mogoče dobit še od tetovatorja al koga kakšne podatke kako globoke so ranice v katere se brizga barva, potem pa z vsem skupaj odkorakat na tožilstvo.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 16, 2012 3:54 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Na zadevi se dela, povezali smo se s psičkovimi vzreditelji, še z eno vzrediteljico dog iz tujine, ki je že dosegla diskvalifikacijo tega psička na razstavi in seveda s pravno pomočjo. VURS je pač VURS, mi pa smo pač usekane Lajke, ki nikakor ne bodo tiho in nekaj se BO zgodilo, je pa veliko že to, da se je to sploh spravilo v javnost in da so se ljudje končno začeli zavedat kaj se dogaja!
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 4:12 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Tole je očitno izjava tistega, ki je storitev delal. Mene zanima le odebeljen del. lastnico in njeno družino poznam, sva bili skoraj sosedi, hodili na isto šolo in je še vedno skoraj soseda mojih staršev, zato me njena plat ne čudi.
Ampak VETERINAR, ki je po koncu študija nekaj prisegel in ki se reklamira za hudega strokovnjaka in visoko etičnega človeka???????? komu še sploh verjet????


Napacna Odlocitev Ker sem omenjen v clanku (sicer samo s kraticami) o mucenju zivali, kot tetover, ki je s tetovazo pocrnil cmrcek psicku Amadeusu, zelim podati svojo plat te zgodbe. Lastnica psa me me je pred priblizno 3 leti kontaktirala in prosila, ce lahko njenemu psu pocrnim smrcek. Ker sem bil takrat na tem podrocju se nepoucen in je bil to prvi taksen primer, sem sprva odklonil. Vendar me je prepricevala, da to ni nic hudega za zival in da bo vse odobril in strokovno nadzoroval veterinar. Tetovazo sem po veckratnih prosnjah lastnice opravil v veterinarski ambulanti pod strokovnim nadzorom veterinarja in z njegovim dovoljenjem oziroma zagotovilom, da psicku to nikakor ne skoduje in da ne bo imel nobenih zdravstvenih ali kakrsnikoli drugih posledic, ki bi vplivale na njegovo normalno zivljenje. To je bila moja edina tetovaza zivali, ki jo danes obzalujem in nikdar vec kaj taksnega ne bi pod nobenimi pogoji storil. Ce bi lahko zavrtel cas nazaj, bi vsekakor ravnal drugace in se ne bi pustil pregovoriti lastnici psa in ne bi uposteval strokovnega nasveta veterinarja. Ker pa tega zal ne morem, se lahko samo opravicim za svojo naivno privolitev tetoviranja psicka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po apr 16, 2012 4:35 pm

Re: TETOVIRANJE PASJIH SMRČKOV??!

Sori, ampak prazno sranje! VSAK tetovator VE!!!! da poseg boli in da se rana celi vsaj 14 dni!
Vsak človek (če je "človek") pa tudi ve, da je pasji smrček ZELO občutljiv!

O veterinarju oz. VETERINI TOPOLŠICA pa bolje da sem tiho, ker bom eksplodirala! Sramota!

Pa še tole: je**š zakon, če rabiš iskat člen, da je tetoviranje pasjih smrčkov mučenje!!!

Se opravičujem in še prekleto zadržujem... tole je bolano do konca!
(in jemljem prekleto osebno... za moj tatu sem trpela 5 UR!!! in celil se je 3 tedne!!!! In bil je MOJA odločitev! Da gre to nekdo narediti svojemu psu... golazen!)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Naslednja

Vrni se na Lajka arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.