V središču

Lajka pripoveduje


udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Po feb 13, 2012 10:52 am

Re: Lajka pripoveduje

mateja je napisal/-a:Mogoče je res blaženost v nevednosti, ampak jaz si ne morem odpustiti, da nisem začela bolj intenzivno iskati odgovorov, ko kamenčki mozaika laži prvič niso odgovarjali dejstvom. Da sem premalo kritično pogledala na vse skupaj, ker sem se slepila, da "saj gre za dobro živali". Ko vidiš, da še zdaleč ne gre za živali, ampak za denar, status in preigravanje z ljudmi, kot da so figure na šahovnici, cena za to pa so bila življenja živali... :(
Ne, nikakor ni nevednost, kar bi si v tej situaciji želela.

Popolnoma se strinjam z matejo... in to z vsemi občutki, ker še kar meljem in meljem pri sebi, kako sem se lahko tako dolgo slepila s popolnoma zgrešeno predstavo "saj gre za živalce". :dash:
Če želimo, da se res kdaj globalno spremeni kaj na bolje, vsekakor ne moremo in ne smemo potisniti glave v pesek in si zraven misliti "kar ne vem, me ne boli".
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po feb 13, 2012 5:29 pm

Re: Lajka pripoveduje

To noč sem sanjala tako moraste sanje, da jih še zdaj ne morem pozabit. :girlsad:
V glavni vlogi so bile ene uboge, uboge mačke :'( :girlsad: in mister ejč. :scare: Al pa je bil :devil: himself?


Na kakšen način funkcionirajo možgani, ki med pevko in mister ejčem izberejo slednjega za bolj zaupanja vrednega, bolj verodostojnega, večjega živaloljubca, bolj poštenega, tistega, ki je več storil za živali...? Ma, moram še malo: ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ne samo bedž, najboljše da si kar na čela vtetovirajo podobo vrlega viteza in mu tako doživljensko izkažejo podporo in spoštovanje. Ker ni smešno, res ni, četudi se včasih, menda že na robu obupa, prav dobro zabavamo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 790

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:10 pm

Odgovor To feb 14, 2012 12:43 am

Re: Lajka pripoveduje

Živjo Natasha,
o evtanaziji sem zapisala tako kot sem - tisti, ki je to počel in počenja na tako podel in nizkoten način, se bo že prepoznal v tem zapisu,sicer pa žal v Sloveniji ni nič takega, če žival po 30.dnevu bivanja v zavetišču usmrtijo. To je zakonsko dovoljeno.
Večina zavetišč tega seveda ne prizna, ker kako pa bodo izpadli pred svojimi donatorji?! Glede odstotka evtanazij pa je tako - kar vprašaj v obeh dotičnih zavetiščih za informacije, tako ali tako so zavetišča financirana iz javnimh sredstev in javnost ima pravico izvedeti podatke kajne?

Za dotično kraljico pa - ta oseba me ne zanima več. Niti slučajno. Me bo pa še vedno zanimalo kaj in kako se godi in se bo godilo z živalmi v kateremkoli slovenskem zavetišču. Srčno si želim, da bo katera izmede teh "zgodb" doživela svoj epilog na sodišču, ker tam bo treba pa marsikaj povedati, tudi tisto, kar se skriva in se noče izustit pred zainteresirano javnostjo. Lajka ima vse paprije doma, na varnem. :cat:
Animal liberation - human liberation

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Pe feb 10, 2012 6:07 pm

Odgovor To feb 14, 2012 6:34 pm

Re: Lajka pripoveduje

Vem, da po 30.dneh v zavetišču žival lahko uspavajo in s tem ne kršijo zakona, ampak je pa res podlo, če nekdo govori, da evtanazij po 30.dneh ne izvaja, v resnici pa jih :bad: . To je vsekakor vredno obsojanja. Teh 30 dni se mi zdi pa itak čist premalo, saj večina živali najde dom šele po preteku tega obdobja.
Samo nisem pa še našla razloga zakaj in na podlagi česa se nekdo odloča katero žival bo uspaval in katero ne, katero bo (če ne iz veterinarskih razlogov) obsodil na smrt in za katero bo plačeval oskrbo, operacije itd. Kakšno je tu merilo?
Glede na to, da se očitno takšne packarije dogajajo, kje je ovira, da stvari ne pridejo na dan?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 14, 2012 9:28 pm

Re: Lajka pripoveduje

Natasha, na tvoja zadnja vprašanja ti pa iz Lajke ne moremo odgovoriti , ker naše delo poteka drugače kot po zavetiščih. Verjetno se ni težko odločati, če se držiš tega, kar ti dovoljuje zakon: po 30 dneh gre vse po vrsti v pasja ali mačja nebesa. Če pa delaš drugače, pa res težko ocenimo, kaj je ključnega pomena pri odločanju. Ta vprašanja naslovi na vsa slovenska zavetišča, pa boš videla, od kod sploh in kakšne odgovore boš dobila.
To err is human, but to get even? THAT is divine.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 790

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:10 pm

Odgovor To feb 14, 2012 11:19 pm

Re: Lajka pripoveduje

Se strinjam s Šivo...tega ti ne moremo tu odgovoriti, ker tega ne delamo.
Verjetno pa po nekem merilu "simpatičnosti". Na ušesa mi je prišlo, da se tudi menda v ljubljanskem zavetišču za ene kužke namenim bistveno več denarja, da se jih "spravi k sebi", za druge pa bistveno manj - tako denarja kot volje...ljudje s(m)o pač taki in redki so pripravljeni kakrkoli na sebi in predvsem v sebi spremeniti. Nastradajo pa vedno šibkejši - in v družbi v kateri živimo, so to zagotovo živali.
Animal liberation - human liberation

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Pe feb 10, 2012 6:07 pm

Odgovor Sr feb 15, 2012 7:35 am

Re: Lajka pripoveduje

Ja, saj vem, da mi tega ne morete odgovoriti, če ne delujete tako. Me pa to res žalosti in enostavno ne razumem :( . Tako kot nikoli nisem in ne bom razumela zakaj ljudem niso všeč črni psi ali mačke in se zaradi tega težje posvajajo :negative: .

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 790

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:10 pm

Odgovor Sr feb 15, 2012 10:11 pm

Re: Lajka pripoveduje

...človeška nečimrnost in kompleks božanstva...vsaj meni se tako zdi
Animal liberation - human liberation
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 15, 2012 11:50 pm

Re: Lajka pripoveduje

V popolnosti obvladovati vsaj nekoga...četudi je na 4 nogah, popolnoma nemočen in nezaščiten, v končni fazi vse prav pride.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Prejšnja

Vrni se na Lajka arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.