V središču

Stella


čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor So feb 16, 2013 8:56 pm

Stella

Iz začasnega doma, v katerem že domuje ena Pomurka :), se javlja Stella, psička iz TE teme ... Nič več ne bo prenočevala pod zvezdnatim nebom. :yahoo: Iskala bo nov dom.

Slika

Skrbnica te šarpejske buče pravi:

Najino spoznavanje se je začelo na sprehodu, zato bom začela kar tam. Psička zelo lepo hodi na povodcu, sicer jo navdušenje vsake toliko premami in me je malo »peljala«, ampak ne vlekla, poleg tega pa se zelo odziva na prigovarjanja – »pridi sem«, »počakat«.. – zato se zdi, kot da razume oz. se nič kaj dosti ne loči od drugi lastniških, a malo trmastih psov.
Doma je v zameno za priboljšek takoj osvojila sedi (in ob tem dodala še svoj bonus – tačko) – to lekcijo je sicer čez eno uro pozabila, ampak dokazala, da je zelo učljiva.

Slika

Ko je povohala odprt mačji wc, je bil samo glasen FUJ dovolj, da je skočila stran.
Na sprehodu je različni zvoki (avto, rolete..) niso motili, zato moram bolj sama sebe opominjati, da moram biti bolj pozorna na morebitne nove.
Mimoidoče pse je sicer opazila in se ozirala za njimi, ampak je ohranjala moj tempo hoje in se ni ustavljala, silila k njim, lajala – niti, če so ti lajali vanjo.
Pokazala je celo pripravljenost za igro, tako da bo očitno hitro pozabila na grdo preteklost in hitro sproščeno začela živeti prihodnost.
Ker bo v začasnem skrbništvu živela pod vojaško komando moje psičke, se bo naučila tudi pasjega bontona in bo zato primerna tudi za dom, kjer že imajo psa. In mačke. Kajti mačke samo opazuje, nič ne kaže, da bi jih rada preganjala, ne za šalo ne za res.

Slika

Slika

Morda zgleda malce okorna, ampak si želi aktivnega sprehoda, tako da bo iskala aktiven dom. Trenutno pa si želi predvsem bližine, saj se ne zaveda svoje velikosti in kar naprej rine v naročje.

Stara je okoli enega leta, težka okoli 20 kg, točno težo pa napišem ob naslednjem obisku pri veterinarju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne feb 17, 2013 9:11 am

Re: Stella

:clap: Zelo, zelo sem vesela, da je že v začasnem - super domu! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne feb 17, 2013 10:20 am

Re: Stella

Zlate ste!!! :yahoo:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Če nov 18, 2010 9:22 pm

Odgovor Ne feb 17, 2013 12:44 pm

Re: Stella

Včeraj pozno popoldne in zvečer ni vedela, kam bi se dala v sobi. Zato sva stisko blažili z žvečilkami iz goveje kože. K sreči jih obožuje, ampak jih pred mano* ne čuva, žvako ji lahko kadarkoli vzamem oz. med žvečenjem sedim ob njej na tleh in jo božam po glavi. *Prva žvaka je bila seveda "sveta", zato je takrat vmes zarenčala na Lucy, ko je ta stopila v sobo (Stella je bila v boxu), ampak to je povsem normalno.

Za vse nas je bil včeraj naporen dan, takko da je bila v "spalnem boxu" (v sobi, kjer spimo) zaprta že ob 22h. Jaz sem se psihično pripravila na eno najbolj neprespanih noči ever, pa je presenetljivo utihinla že po 10-ih minutah, globooooko zavzdihnila in se vdala spancu.. Tako je bilo vse do 4.30h, ko me je zbudila moja Lucy in ker je zbudila tudi Stello, sva jo samo midve kar mahnili na jutranji sprehod. Spoznala je motorista in semarof (slednjega se je še najbolj bala, ker je opazovala lučke, ob zeleni se je pa ravno zvok okrepil in jo malo splašil). Prideva domov, dobi zajtrk, jaz svoj čaj in jo ob 6-ih zbašem nazaj v spalni box. Spet je sledilo presenečenje - malo piskanja, nato pa globok vdih-izdih in spanje.. do 9.30h. Jaz, fant in Lucy vstanemo, se zrihtamo za ven, Stella vmes leži (!!) v boksu in potrpežljivo čaka (z dvignjeno glavo), mogoooče je bilo malenkost piskanja v zadnji minuti, ampak je bil že itak skrajni čas, da gre ven. Na hodniku jo je začelo malo razganjati od veselja, nekajkrat je poskočila na mestu. Zunaj smo se spoznali z nekaj zanesljivimi psi in njena reakcija je bila kot pričakovano zadržana, nevsiljiva, nekonfliktna. Z enim borderjem bi se pa ona že igrala in se lovila. Kiss ((Trenutek nazaj je nekaj šnjovala v predsobi in spet - en glasen FUJ je bil dovolj, da vse pustila na miru in prišla.)) V nobenega mimoidočega psa ne rine in nič ne kaže, da jo s tem, ko se ogneš nepoznanim psom, za karkoli prikrajšaš.

Seveda ni vse tako pinky. Moja Lucy, je kot princeZa na zrnu graha, ki je včeraj eksplodiralo.. "it's all over the place".. Bomo morali prehoditi še veliko sprehodov, da jo bo vsaj za silo sprejela tudi v stanovanju. Strup je v majhnih flaškah, pravijo.. Stella je enkrat večja, pa je bila Lucy tista, ki je pregnala psa, večjega od Stelle, ki sem ga pravzaprav jaz hotela pregnati stran, a sem pozabila blokirati njen flexi. Na sprehodu je samo njen pogled dovolj, da Stella odskoči, doma pa z dvignjenimi žnablji še ne upam eksperimentirat. Ker pa ima praktično vse, kar se za PrinceZo spodobi, je dobila še tisto, česar pa res še ni imela - spanja na postelji.. naj ji bo, dokler se zadeve ne normalizirajo.

Stella je izredno, že res neverjetno mirna psička in najverjetneje bi dobila naziv najboljšega začasnika v svoji starostni kategoriji. Socializacija bo/je zato zelo pospešena, ampak ker mi moj vrag visi na vratu, Stellinih potreb (igra, želja po učenju, ukvarjanju) kmalu več ne bom dohajala, zato bo res kmalu začela iskati nov dom oz. sprejemati posvojitvene ponudbe.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne feb 17, 2013 1:12 pm

Re: Stella

:clap: :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne feb 17, 2013 8:34 pm

Re: Stella

vau, sploh nimam besed, super ste :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Po feb 18, 2013 10:42 am

Re: Stella

Gledam nedolžno ...
Slika

Kažem pisan jezik :P
Slika

Tuhtam, kaj bi še lahko ušpičila :D
Slika

Pa pozorno poslušam tudi :nyam:
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po feb 18, 2013 1:02 pm

Re: Stella

Bučmanka, kako si pa ti prisrčna! :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po feb 18, 2013 7:59 pm

Re: Stella

ampak res :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 19, 2013 3:19 pm

Re: Stella

Kakšne učke ima :kiss:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr feb 20, 2013 9:39 am

Re: Stella

Stella pravi, da so tudi otroci kul, tudi če norijo.
Slika

Z mački se bo tudi dalo preživet. :)
Slika

Včeraj sva se z mojim dragim za kratek čas ustavila pri Stelli (& njeni pomurski pasji cimri na vzmeteh Lucy in vesoljki, seveda), pa buča črna velika ni bila nič zadržana, do nikogar, je prirepkala do mene in pričakovala pozornost, čohanje. Umirjena in kot da stalno v tisti svoji zgubani buči nekaj globoko študira, pa ful željna pozornosti. Tudi od Lucy, ji že poklanja lupčke :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr feb 20, 2013 7:54 pm

Re: Stella

lubica, zdej veš da si ljubljena in da te ne bo več zeblo :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor So feb 23, 2013 10:24 pm

Re: Stella

Danes smo imeli eno mini srečanje s Stello in našo bivšo začasnico Lucy.. Stella je res krasna psička, mirna, ubogljiva, nežna, prijazna, ravno prav navihana, rada ima pse in mačke,... V bistvu precej blizu popolnega psa tako, da lahko rečem samo srečen tisti, ki jo bo posvojil :) Tudi mojemu Jakatu je bila takoj všeč. Smo imeli en mali photoshooting tako, da je nastalo kar nekaj slik lepotičke :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 27, 2013 12:42 pm

Re: Stella

:) Čudovita je! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr feb 27, 2013 8:08 pm

Re: Stella

omg :pet: :shout: :dash: :angel: :girlcry: <3
česa še nisem povedala? ČUDOVITA JE, lej kak gištel ma babnca, jest same mišice vidim. grem raj :bye:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 28, 2013 1:39 am

Re: Stella

Joj, ljubica <3 <3 <3 Melaaaaaa! Gledam te že od začetka in si želim, da bi imela pogoje zate. Upam, da dobiš krasne ljudi, ki te bodo oboževali! :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne mar 03, 2013 10:34 pm

Re: Stella

Ijoj, oba sta ful lepa!! :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 14, 2013 1:35 pm

Re: Stella

Baje je že našla nov dom? :)
To err is human, but to get even? THAT is divine.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe mar 15, 2013 7:36 am

Re: Stella

Ja, danes odhaja, cela v med padla. :yahoo: :kiss:

Vrni se na DZZŽ Pomurja arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.