V središču

Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev


Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 19, 2012 5:44 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

helena je napisal/-a:Bodo licitacije, ni nobenega problema, vendar takoj po tem, ko bodo ene za vas na portalu mojpes.net. Nakazalo se bo pa na pomursko društvo, na Repka ne. Če koga zanimajo razlogi zakaj tako in ne drugače, naj mi piše na zs.

:good:

Sej je treba samo malo pomislit, pa se razlogi kar sami ponudijo, ni treba kaj dosti spraševat...
helena je napisal/-a:Za nakazila z licitacij na trr DZZŽ Pomurja ni nikakršnega problema, seveda če bo prej izpolnjen prvi napisan pogoj za organizacijo licitacij.
Ni pa nobenega problema za licitacije direktno v sodelovanju z DZZŽ Pomurja, če se jim bo pokazal večji finančni zalogaj pri oskrbi brezdomnih živali in če sami ne bodo imeli sredstev. Za ljubljansko sekcijo "pomurk", kateri je forum Pomagamo živalim le oglasnik in v nobenem pogledu ne sodelujete pri ničemer, pa velja tako kot napisano.
Seveda ne dvomim, da boste brez problema poskrbele tako, kot je treba za male pupeke, tisti, ki pa jim želi pomagat ima v prvem postu napisan trr Društva Repek in lahko donira za njih.

:goodpost:

helena je napisal/-a::)

jeeej, nemogoče je s primerno provokacijo tudi mogoče. Ljubljanske pomurke, termin čez dva tedna in pol je za pupeke. :clap:

It always seems impossible until its done.
Nelson Mandela
:D

Vixen je napisal/-a::goodpost:

Pomurke so ena (nesamooklicana) Švica. In če heleno prav razumem, naj tistim, ki so na obeh bregovih, finančno pomagata oba bregova. 8)

There ain't no such thing as Švica... je pa oportunizem :rolleyes:

:bye:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:06 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Pri Pomurkah nisem še nikoli zasledila oportunizma pa smo že velikokrat sodelovale. Predvem za Eponco lahko rečem, da naredi toliko dobrega z zelo omejenimi sredstvi,da bi si samo želeli, da bi jih bili več njej podobnih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:23 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Z pomurskimi pomurkami mi redno in dobro sodelujemo, ni letelo na eponco, Treziko in ostale tam, da ne bo pomote.
Smo v zadnjih treh letih prevzeli skrb za skoraj 200 pomurskih muc in je bilo sodelovanje več kot korektno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:25 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Oportunizem je pravzaprav tudi "nič ne vidim, nič ne slišim, nič ne rečem" al pa "mene to ne zanima". Ne izključuje sodelovanja, prej nasprotno. Pa saj je v bistvu dokaj vseeno, v bistvu je bit oportunist modra odločitev. Zna bit, da smo več ali manj vsaj sem in tja v življenju vsi oportunisti, če ne drugače pa ponesreči. Pravim, da reči kot je "biti Švica" pač ni, ker tudi nevtralnost Švice ni bila ravno nevtralna oz. brez koristi. Tudi ne imeti mnenja ali ne zavzeti stališča je pač izbira, kot ga imeti ali ga povedati. To zadnje pa celo ni vedno najbolj modra odločitev :rolleyes:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:26 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Da boste videli, kako miceno je tole v resnici:

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:29 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

O đizs! :O Pa sej to sploh ni pes! :O
:lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:29 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

juuuujjj :) :kiss: cukri mejni :girlblush:
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 6:32 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Ljubljanske "pomurke" so dokaj očitno z dejanji pokazale, na katerem bregu so, se ni potrebno prav nič pretvarjat in nekaj ohlapno govorit, mislim, da nam je to prav vsem jasno. Nič hudega, to so njihove odločitve in nam sodelujočim na tem forumu niso nikoli (vsaj ne javno) škodovale, zato so tukaj zelo dobrodošle, saj pomagajo DZZŽ Pomurja z namestitvami živali. Svoje delo tudi dobro opravijo, kakor mi je znano.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Sr sep 19, 2012 7:47 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

helena je napisal/-a:Ja, itak, pa če imate same kakšne predmete ali kaj drugega, primernega za licitacije, jih pošljite na lana@macjahisa.si s pripisom "za pupeke".


Že zbiramo :).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr sep 19, 2012 8:32 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

ti vrabca, tam, kjer je na sliki pes brez mačk, še nekako zgleda v velikosti psa, tale slikami z mucami je pa za uče ven vržt, kako je to malo :O
mini pasji pupeki :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če sep 20, 2012 12:52 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Sem videla tudi bratca in obe sestrici in lahko povem, da je "naš" daleč največji. :lol: :lol: :lol:

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če sep 20, 2012 1:04 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Ježeš kok so mejhni :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 11:38 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Ne tole in na vse doslej zapisano v zvezi s financami od tu in tam ne sodi k pupekom, a če je že tule, naj bo. Samo eno malenkost se čutim dolžna dodati, glede na to, da skrbim za pomurski kotiček.

helena je napisal/-a::)
jeeej, nemogoče je s primerno provokacijo tudi mogoče. Ljubljanske pomurke, termin čez dva tedna in pol je za pupeke. :clap:


:yahoo: Hvala! :kiss: Pupeki so veseli namestitev in finančne skrbi zanje, pa tudi če je bil dogovor o (ne)mogočih licitacijah zanje časovno pred domnevno izrečeno provokacijo ;). Naši, vaši, njihovi, njim je čisto vseeno. Nikogaršnji zaenkrat. Glavno, da bodo poštimani, pomoč je več kot dobrodošla. :good:

sleepy je napisal/-a:Oportunizem je pravzaprav tudi "nič ne vidim, nič ne slišim, nič ne rečem" al pa "mene to ne zanima".
Tudi ne imeti mnenja ali ne zavzeti stališča je pač izbira, kot ga imeti ali ga povedati.


Ja, tako ;). In res imam plašnike, namerno in zavestno :P in si ne postavljam vprašanj na W ali K in ne razglabljam. Molčim in ignoriram, pa ne glede na to, po katerih bregovih plezam. Po sončnih, če se le da. Tam, kjer se dobro počutim. :sunny: Ker delitve me bolijo, zelo, pa kradejo čas in voljo. Nimam ga/je dovolj :girlblush:

Pupeki, me veseli, da ste vsem kjut in da boste hitro zbežali v nove domove. Dajte tam žicat potem še za kakega večjega, pa črnega, pa ne več mladiča pa tko. :dog:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe sep 21, 2012 1:09 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

:goodpost:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe sep 21, 2012 3:48 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

:goodpost:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So sep 22, 2012 8:34 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

SunnyDay je napisal/-a:
sleepy je napisal/-a:Oportunizem je pravzaprav tudi "nič ne vidim, nič ne slišim, nič ne rečem" al pa "mene to ne zanima".
Tudi ne imeti mnenja ali ne zavzeti stališča je pač izbira, kot ga imeti ali ga povedati.


Ja, tako ;). In res imam plašnike, namerno in zavestno :P in si ne postavljam vprašanj na W ali K in ne razglabljam. Molčim in ignoriram, pa ne glede na to, po katerih bregovih plezam. Po sončnih, če se le da. Tam, kjer se dobro počutim. :sunny: Ker delitve me bolijo, zelo, pa kradejo čas in voljo. Nimam ga/je dovolj :girlblush:

Pupeki, me veseli, da ste vsem kjut in da boste hitro zbežali v nove domove. Dajte tam žicat potem še za kakega večjega, pa črnega, pa ne več mladiča pa tko. :dog:

Pozdravljam tega sicer ne, mislim o tem si kar si pač mislim, oportunizem gre vedno na škodo nekoga/nečesa drugega, je pa priznati, da je tako, če ne drugo, vsaj fer. Je celo več, kot naredi marsikdo drug.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor So sep 22, 2012 8:14 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Enostavno zmanjka časa, da bi svoje misli ubesedila, zato se podpišem kar pod Sunnyday :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So sep 22, 2012 8:19 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

SunnyDay je napisal/-a:Naši, vaši, njihovi, njim je čisto vseeno. Nikogaršnji zaenkrat. Glavno, da bodo poštimani...

Tako je! :good:
(pa vseeno VSI naši!)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne sep 23, 2012 8:27 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

No, ker je že tema v arhivu najbrž offtopic ne bo povzročil prehudega smetenja.

Royalty je napisal/-a:Enostavno zmanjka časa, da bi svoje misli ubesedila, zato se podpišem kar pod Sunnyday :) .


Alexx je napisal/-a:
SunnyDay je napisal/-a:Naši, vaši, njihovi, njim je čisto vseeno. Nikogaršnji zaenkrat. Glavno, da bodo poštimani...

Tako je! :good:
(pa vseeno VSI naši!)


:good: Seveda! Za živalice gre in to je vse kar je važno... Predvsem gre res vedno, povsod in vsem za vse živalice in to povsem enako!

đizs... Slika

Sem prepričana, da bi bil odgovor nekoga "i used 2 know", z nekega drugega brega, na take poste, če bi pred njimi namesto Royalty in SunnyDay bil zapisan kakšen drug nick s kakšenega drugega, recimo tega brega, blablabla. Ne bom citirala tega in bom rajši povedala takole: Slika Slika

Sej, če bo slučajno ponesreči še kdaj šlo za kakšne "vse naše" živalice, vas bom še vedno prosila za sodelovanje al karkoli že, če bo slučajno treba, kar pa seveda ne spremeni mojega mnenja. Moje mnenje o neki stvari pač ne izključuje sodelovanja z akterji pri skupnih ciljih, kadar obstajajo, kot mi le ti ne preprečujejo imeti mnjenja. Sicer se bom pa do takrat še naprej spraševala koliko na tej sceni jih ureditev področja zaščite živali, zato ker so vse "naše" in si vse zaslužijo enako stopnjo zaščite, v resnici zanima, koliko jih vidi možnost za lastno korist (finančno ali pa kakšno drugo) in koliko jih samo naivno naseda pravljicam.

Vsak se lahko odloči, da si bo nadel plašnice in nič videl, slišal, vedel, rekel. Samo dokler sodelujete na forumu, ki s pravili določa, da samo vam (pomurskemu društvu) ni potrebno predati živali v zavetišče, čeprav imate v regiji novo, sodobno in pridruženo zavetišče, ki je celo bolj odprto za javnost kot mariskatero drugo pridruženo (oziroma bolj kot VSA ostala), ZZZiv pa ne loči med pomurskim in ostalimi društvi za zaščito živali, ostali najditelji in društva pa morajo, sklicujoč se na zakonodajo, žival v 24 urah predati v zavetišče (pri čemer gre za napačno/zmotno razlago materialnega prava), recimo v tisto, ki ima cca 50 % evtanazijo živali v zavetišču, prosim, res lepo prosim, ne prodajat pravljic, kako so vse zapuščene živali "naše", ker niso! V resnici in v praksi, žal, NISO! (koliko je vaših od tistih 50 % ki končajo v skrinji, ker pač niso bile oddane v nekem "ekonomsko sprejemljivem" roku?) S soustvarjanjem lažne slike (kar velja za vse, ki tako sliko soustvarjate), da so vse živali "naše" in vas za vse enako skrbi, otežujete delo tistim redkim, ki bi v resnici radi poskrbeli, da bi bile vse zapuščene živali enako naše tudi v praksi in bi predpisi v resnici služili njihovi zaščiti. Nenazadnje - zakaj se za pomoč niste obrnile na ZH, ker bojda gre pa njim v resnici samo in izključno za živali? Odgovor na to vprašanje me v resnici zanima.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 26, 2012 6:32 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

sleepy je napisal/-a:Nenazadnje - zakaj se za pomoč niste obrnile na ZH, ker bojda gre pa njim v resnici samo in izključno za živali? Odgovor na to vprašanje me v resnici zanima.

:girlsad: no ja, pač, zgleda da je to še ena reč več, ki me bo še naprej "v prazno" zanimala. Šment pa ta živalovarstveni "oportunizem", da ne rečem kar epidemija... :girlsad:
Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na DZZŽ Pomurja arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.