V središču

Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev


čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 8:45 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

A nisi rekla, da te odgovor v resnici ne zanima? :P
Če je to letelo name, lahko kar povem, da se ne nameravam z nikomer o ničemer prepirat, še najmanj o tem, kdo je pomagal, kako je pomagal, koliko je pomagal in zakaj ni, če ni, in koga je kdo prosil in zakaj prav njega in če ni, zakaj ne in ... never ending story. :bad: Ne, že davno se mi ne da več. Sem že povedala - nimam ne volje ne časa in cenim vzdržnost svojih živcev. :girlsad:

Pravzaprav sploh ne razumem, v čem je problem, zakaj smo/nismo koga prosile za pomoč. O pravnih osebah govorim. Razen forumašev, za morebitne donacije in namestitev, ni bil naprošen za pomoč nihče, ne levi ne desni breg. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 26, 2012 10:15 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Ne, nisem. Piše, da v resnici me zanima ;)

V resnici nisem prepričana, da je povsem vseeno kdo komu pomaga, ker meni v resnici ni važno samo, da nekomu pač se, ker ostajajo mnogi, ki se jim ne (pa si zaslužijo enako obravnavo in nekdo mora kaj nardit tudi za njih), ker pač "nimajo sreče". Ker pomoči za vse žal res ni in je žal dejstvo, da kdor prej pride prej je (in živi), kdor pa ne, pa... žal... life is not fair, kar pa ne pomeni, da ni treba delat v smeri, da bi bilo "manj srečnih" čim manj. Enivej, konkretno vprašanje, ni letelo toliko nate, pač pa mogoče nekoliko bolj na Royalty iz preprostega razloga - če pomagaš nekomu ne nek način, recimo s takim in/ali drugačnim zbiranjem, omogočanjem zbiranja, posojanjem prostora... čemerkoli že nekako pomagaš, zakaj se za pomoč ne obrneš najprej na tistega, ki mu ti sam pomagaš? Ker prostora za začasne namestitve je bistveno manj kot pa živali, ki jo potrebujejo in ne razumem logike, da pomoč usmerjaš na eno mesto, iščeš jo pa drugje? To pač žal gre na račun 5. al pa kateregakoli naslednjega pupeka (ne dobesedno 5., ampak...). Ni vprašanje niti malo osebno obarvano ampak me zanima iz neke take tehničnomatematične logike in malce širšega vpogleda. Ker če niso moji podatki prav zastareli, ZH zaradi nameščenih psov ne poka ravno po šivih.
Me pa čisto v resnici zanima optimalna (in sistemska) rešitev za vse, ne samo tiste, ki jih imam pred nosom. Ni stvar samo kdo komu, ampak širša, ma nema veze. Za videt, razumet in poskušat rešit zadevo globalno, je treba še marsikaj drugega, ne samo vzdržnost živcev, ki mora bit res v neomejenih količinah, tako da v bistvu priporočam to početje zelo težko, bi si pa želela vseeno več takih, ki bi v tem videli smisel... Tako na splošno, nima veze (samo) z vami.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 10:41 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Ne ti ne nihče drug na tem svetu nima pravice ukazovati prostovoljcem, komu naj svojo prostovoljno pomoč namenijo, niti jih zasliševati, zakaj pomagajo Petru in ne Pavlu.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 11:51 am

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Pupke oddajamo v dogovoru s skrbniki njihove mame. So iz romskega naselja, kjer veliko zadev se ni porihtanih, delami pa na tem, da bo problem resen dolgorocno (delo vec let). Sodelujemo z obcinamo, VURSom in policijo.

Tako smo se s skrbniki mame psicke dogovorili, da mi pomagamo najti dober dom mladickom ( jih veterinarsko oskrbeti itd) oni bodo pa psicko cepili, cipirali in primerno za njo skrbeli; mi bomo pa se financno pomagali pri sterilizaciji psicke, da novih legel vec ne bo. Ne gre za zapuscene pse.

Vedno vprasamo tudi, od kod prihaja njihova psicka, da lahko najdemo se njeno mamo in poskrbimo, da bo tudi njena mama sterilizirana in da bo za nio dobro poskrbljeno... Vedno se trudimo priti cim "globje". Vedno, ko pomagamo prinoddaji "lastniskih" zivali, je v ozadju sterilizacija in en kup drugih dogovorov, temu pa sledi spremljanje situacije dolgorocno. Glede na stevilne , ampakmres stevilne posvete sem prepricana, da v tem trenutku na drugacen nacin ne bi moglinresevati problematike romskih zivali dolgorocno. Ce koga zanima podrobneje, me lahko kadarkoli poklice! 041 733 750.

Vem, da premalo povdarjam, da bi velikokrat brez pomoci iz ostaloh predelov Slovenije bilo to delati zelo zelo tezko. Vem!!, da zaradi pomurca, ostane "brez" en drugi in zaradi tega mi je zelo tezko! Ravno zato se toliko bolj trudimo, da ne najdemo samo novih domov ampak za vedno zaustavimo nova legla od tam od koder zivali prihajajo. Izobrazimo cele druzine, imamo "pasje sole" za male in velike, da bi jim le cim vec ostalo... Kontaktirali so me tudi iz treh drugih drzav, kjer je te problematike veliko za nasvet, kako delamo, zato upam, da vseeno nikoli ne gre samo za tega ali onega pupka, ampak za sirse resevanje problematike in ravno ti pupeki nam pri tem pomagajo, ko kazemo dosedanje izkusnje in rezultate..

Seveda pa smo vednomveseli konstruktivnohnpredlogov, kako biti se bolj ucinkiviti, za se vec zivali.

: *
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr sep 26, 2012 12:07 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Petrca naša zlata :kiss: :thanks:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 26, 2012 12:14 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

:O Ojej, ojej. In potem se čudimo, zakaj nam nikjer v tej državi nič ne štima? Težko se je menit, še težje najt rešitve, kadar jemljejo stvari osebno (še) tisti, ki niti vpleteni niso.

Za začetek - še nikoli nisem nikomur ukazala, da mora/ne sme komu pomagat, tudi nobene take želje nimam.

Za nadaljevanje - zaenkrat v tej državi še vedno velja svoboda govora, kamor sodi tudi postavljanje vprašanj. Te pravice ne more nihče nikomur vzet, kakor tudi ne pravice, da se na vprašanje pač ne odgovori. Ko nekdo prosi za pomoč, ima vsak pravico vprašati (pa če ti ali kdorkoli drug temu reče zasliševanje ali pa karkoli drugega) kar ga pač zanima in nihče ne bi smel ljudi od tega odvračat. Vsak se ima pravico seznanit s kar se da veliko okoliščinami, ki mu olajšajo tako ali drugačno odločitev, celo npr. vprašat koliko je že bilo zbranega in se na podlagi tega odločit za ali pa pomagat komu, ki pomoč bolj potrebuje. No, seveda če želi pomagat pomoči potrebni živali, ne pa konkretnemu človeku. In jaz gledam pač iz vidika, da je želja pomagati živali. Tisti, ki želi pomagat posameznemu človeku/organizaciji v mojih zapisih itak ne more najt nič niti uporabnega niti škodljivega, ker žival z odločitvijo nima veze. No, vsaj jaz stvari tako razumem. In če ne drugo, odvračanje od zastavljanja vprašanj vodi v poneumljanje in zlorabe. Po mojem mnenju seveda, ki ga lahko imam in izrazim, vsak pa se lahko z njim tudi ne strinja. Menda pa je dvom vodilo napredka. Nisem spraševala Petra, Pavla ali Francko osebno zakaj komu pomaga, pač pa tistega, ki za pomoč prosi, vprašanje pa sem celo utemeljila. V bistvu je tako nekako, kot moraš državnim organom razložit, kaj vse si že naredil sam, predno si se za pomoč obrnil nanje. Meni je to precej logično.

Za zaključek - ker se pač ukvarjam s čemer se, me zanima reševanje težave globalno (upoštevajoč državne meje), torej se posledično vtaknem v vsako stvar (kar ne pomeni, da jo obsojam), ki jo opazim in zaradi katere menim, da se na globalnem področju nič ne premakne. Se trudim k razmišljanju, spraševanju in ukrepanju spodbudit tudi druge in žal mislim s tem nadaljevat, pa če je še tako nevšečno, težko je zagotovo.

Za povzetek - vsak lahko pomaga komur hoče, kdor pa za pomoč prosi, bi moral bit pripravljen odgovorit na vsa vprašanja, ker se ima vsak pravico seznanit z vsemi okoliščinami in s tem kaj v dobri veri podpira. In to povsem neosebno.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 26, 2012 12:24 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

epona je napisal/-a:Vem, da premalo povdarjam, da bi velikokrat brez pomoci iz ostaloh predelov Slovenije bilo to delati zelo zelo tezko. Vem!!, da zaradi pomurca, ostane "brez" en drugi in zaradi tega mi je zelo tezko! Ravno zato se toliko bolj trudimo, da ne najdemo samo novih domov ampak za vedno zaustavimo nova legla od tam od koder zivali prihajajo. Izobrazimo cele druzine, imamo "pasje sole" za male in velike, da bi jim le cim vec ostalo... Kontaktirali so me tudi iz treh drugih drzav, kjer je te problematike veliko za nasvet, kako delamo, zato upam, da vseeno nikoli ne gre samo za tega ali onega pupka, ampak za sirse resevanje problematike in ravno ti pupeki nam pri tem pomagajo, ko kazemo dosedanje izkusnje in rezultate..

:good:
Sej v bistvu se razumemo :) Vsaj tisti, ki pač se. :) Ker dejstva so žal daleč od plezanja po sončnih bregovih...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 7:11 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Sleepy, nisem prosila za pomoč jaz osebno (pa niti lučjano ne zase, ampak za pse, če nisi opazila), ampak slučajno, ker sem bila ravno takrat dežurna za ljubljanski oddelek pomurcev. Drugače bi povsem enako kot jaz to naredila Sunnyday ali katera druga, če nobena od naju ne bi mogla.

Na ostalo pa sploh ne mislim odgovarjat, ker se mi ne da ukvarjat s tabo, se raje z (brezdomnimi, pomurskimi lastniškimi, drugimi pomoči potrebnimi) živalmi, okej?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 26, 2012 8:40 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Slika Slika
Te je kdo prosil, da se z mano ukvarjaš? Jaz zagotovo ne, torej sporoči svoje želje tistemu, ki ti je to naročil.
Seveda je tvoja pravica, da na vprašanje ne odgovoriš, lahko napišeš, da ne boš, celo, da me ne briga, na osebni nivo z mano se pa nikar ne spuščaj, ker ti tega ne dovolim. Okej? Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 9:49 pm

Re: Štirje mali pupeki iščejo začasno namestitev

Okej, ne bomo se, ker to res ne sodi več na forum :S :negative: . Prepričana sem, da je tukaj vsem jasno, o čem govorimo, in tudi, zakaj provokacije.
Za koga in kako delamo/delajo Pomurke, je pa epona zelo lepo povedala oz. odgovorila (bi se pa vse to seveda že dalo prebrati) ... :kiss:

Ker je bila tema odprta za pupeke, zaključujem s pupeki. Vsak čas bodo spokali culice :yahoo:
Prejšnja

Vrni se na DZZŽ Pomurja arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.