V središču

Akela


nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Po sep 10, 2012 9:40 pm

Akela

Njegova začasna skrbnica Ewa piše:

Se mi zdi, da je danes kar primeren dan, za začetek njegove teme. :)
To je manj kot eno leto (bolj natančno starost bomo še poskusili ugotovit) star pes, mešanec, težek je samo 6 kg.
Bo iskal dom, ob odhodu v nov dom bo kastriran, cepljen in čipiran. Trenutno kaže, da se brez težav razume z vsemi živalmi, rad ima ljudi, je pa še malo prestrašen in strah kaže na tak način, da bevska na vse "nevarno".
Oddajal se bo preko pomurskega društva.

Slika

Slika

Slika

Slika

Akela se je danes še tretjič rodil, tako da si ta čudežni pes res zasluži en super čudovit dom, čim prej. :)

Zanj se lahko grebete na iscemnovdom(at)gmail.com ali 030 935 955.


Pa še moj pripis, Akela je bil skupaj z Ewo in njeno psičko udeležen v tisti hudi petkovi prometni nesreči na štajerski avtocesti z srečnim izidom. Ewa jo je odnesla samo z nekaj šivi, psa pa sta bila povsem nepoškodovana. Očitno je vse tri čuval en angelček tam zgoraj :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To sep 11, 2012 5:38 am

Re: Akela

6 kg - tak micek? Po slikah mu nikoli ne bi dala (tako malo), čokoladkotu! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To sep 11, 2012 10:26 am

Re: Akela

Me samo zanima, da vem, kako je najbolj varno: sta bila psa v boksih, v prtljažniku ali na zadnjih sedežih?

Ker mi jih vozimo na zadnjih sedeživ, privezane z varnostnim pasom, pa verjetno to ni najbolj varno....

Tudi jaz mu želim najboljši dom!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor To sep 11, 2012 11:12 am

Re: Akela

Psa sta bila v prtljažniku in se tudi meni zdi to najbolj varno mesto v avtu. Je pa tudi res, da so bili zadnji sedeži povsem porinjeni v prve, prtljažnik je pa po nekem čudežu ostal cel.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Če sep 13, 2012 11:57 pm

Re: Akela

Ker so bili/bodo stroški cepljenj, čipiranj in sterilizacije/kastracije za vse tri skupaj (Gano, Gajo in Akelo) kar velik finančni zalogaj, vas lepo naprošamo če lahko pogrešate kak €.

Donacije zbiramo na:

REPEK - Društvo za pomoč brezdomim živalim

Pot v Hrastovec 9a
1231 Ljubljana-Črnuče
TRR: 03107-1000197021

Namen: Pomurje
Sklic: 00 + datum (npr. 00 14092012)
Koda namena: CHAR

Hvala :-*.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Po sep 17, 2012 9:29 pm

Re: Akela

Ewa piše:

Ta gospodič se je včeraj malo peljal s štirikolesnikom (doma po travniku) in ni bil navdušen. Pravi, da če se že ne more z avtom vozit (kar res obožuje, skoči v vsak avto z odprtimi vrati) je raje na svojih treh in pol zdravih tačkah. :*
Je pa to res en tak zelo zelo pozitiven pes, vsega se loteva z ogromno energije in ko hočem, da gre spat, ga moram spakirat v kletko. Včeraj je že zjutraj bil na sprehodu, potem pa še popoldan ene 4 ure norel okoli, pa je doma še vedno skakal Winnie pa Luki po glavi. V kletki pa gre mirno spat, tudi ko ostane sam, kar vsi res zelo cenimo, ker je to prvi pes pri nas doma, ki ne komplicira z ločitvijo. :D Pa na klic pride, čeprav sploh ne ve, kako mu je ime. Ko še nisem vedela, da imamo dovolj veliko luknjo v ograji, da gospod pobegne, sem ga spustila na dvorišče in ko sem ga prišla iskat je priletel od sosedov, čisto srečen in navdušen. ::)

Za tega pridnega fanta bi potrebovali varstvo za par dni, od 21. oz 22. pa do 29.9. Vajen je psov, mačk, dihurjev, kuncev (pod nadzorom, ker je malo preveč navdušen :P), konjev, pujsov, koz, oslov,.... 8) Na počitnice ga lahko pripeljem tudi z bivalno kletko. :)

Pa še dokaz, da je to res en majhen, naročni pes
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr nov 28, 2012 10:35 am

Re: Akela

Naš mali volkec se ta konec tedna končno seli na svoj kavč. K cimru, prav tako bivšemu cigančku. :yahoo: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr nov 28, 2012 11:36 am

Re: Akela

srečno, čupko :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr nov 28, 2012 11:43 am

Re: Akela

super! :clap:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr nov 28, 2012 11:57 am

Re: Akela

Zakon, srečno mali volkec :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Sr nov 28, 2012 12:19 pm

Re: Akela

Bravo! In res je mali volkec... :D
Uživaj, črnuhec! :kiss:

Vrni se na DZZŽ Pomurja arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.