V središču

zlati SONČEK


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So sep 28, 2013 6:03 pm

Re: zlati SONČEK

Vesela zate Sonček :yahoo: , da si dobil fajn dom in fajn cimra :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne sep 29, 2013 8:44 am

Re: zlati SONČEK

Super družba :good: , nadvesela za oba! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1171

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Ne sep 29, 2013 9:04 am

Re: zlati SONČEK

Srečno, zlati Sonček :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29961

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne sep 29, 2013 10:40 pm

Re: zlati SONČEK

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po sep 30, 2013 5:09 am

Re: zlati SONČEK

Moj moj škili <3 :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po sep 30, 2013 10:17 am

Re: zlati SONČEK

tele fotke so pa čisto koledarske <3 jagodkin lepotec :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če okt 03, 2013 7:26 am

Re: zlati SONČEK

Kako se kaj drži moj/najin Sonček? <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29961

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 03, 2013 2:35 pm

Re: zlati SONČEK

:) On je super, kot ponavadi. En mali nagajivček, poln energije in precej "dirkalen". :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To okt 08, 2013 4:35 am

Re: zlati SONČEK

Prvo noč smo preživeli budni ... Kushi je sicer miren, ampak ko Sonček začne tuliti in praskati pri vratih za ven, lesti v transporter sam od sebe in zapirati vratca ... se mu en malček pridruži tudi Kushi in potem se dereta izmenično. Komaj gledam in močno upam, da je to samo prehodno obdobje.
Kushi sicer papca, pupca, kakca, kakca in pupca tudi Sonček, papcal je pa samo mokro hrano, ker sem mislila, da mu briketki ne ustrezajo in je lačen. Sploh ne vem, kako naj ga umirim, moj ima nočno in se mora naspat, ... ah ja, močno upam na to, da bo boljše.
Mogoče ne želita biti moja mačka? :O (sicer se mi to zdi totalno nesmiselno, ker so vsi mački radi moji mački :D ampak hudiča, ne vem, kaj bi drugega lahko bilo ... mogoče luna?)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21709

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 08, 2013 4:52 am

Re: zlati SONČEK

Novo okolje, novi ljudje, vse bo ok......čez dan ali dva.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29961

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 08, 2013 5:43 am

Re: zlati SONČEK

Ojoj, ti-ti Sonček... Jaz sem pa mislila, da ne bo tako hudo. Nič bat. Ko je prišel k nam, prvi dan ni jedel, je bil 2 dni skoraj neviden. Po parih dneh se je navadil novega prostora in postal bolj zaupljiv. Čez čas je pa postal zelo razigran in živahen, prav nagajiv. Kot prvo se pa ne smeta sekirat in poskušajta ignorirat, ga malo božat in ga zamotit. Ponoči se pa spi. Zanj imam še vitaminsko pasto, ki jo ima zelo rad, za malo pocrkljat, dam, ko se vidimo.
Še fotke pred odhodom.
Slika Slika Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: To okt 08, 2013 7:52 am

Odgovor To okt 08, 2013 10:00 am

Re: zlati SONČEK

Pozdravljeni,

Da še jaz poskušam nekoliko pomagati s pomočjo izkušenj iz prve roke. Sem namreč bivši skrbnik Sončka oz. skrbničin soprog, ki mu je alergija prerasla v astmo .... ostalo je že na forumu.

Sonček je resnično en crkljiv srček od muca. Vedno hoče biti zraven. Rad se boža in pozornost vrača s tem, da še vas nekoliko umije sproti, ko umiva sebe :). Rad vam bo tudi zaspal na trebuhu na kavaču. Nikoli vas ne bo šavsnil ali kaj takega, je pravo nasprotje takšnih mucev. Ne obožuje samo mokre hrane za mačke. Zelo rad papca kakšne skuše iz konzerv, tudi z zelenjavo, v bistvu bi papcal skoraj vse kar boste jedli vi, če le ni izključno rastlinskega izvora, od mesa, sira... anything goes (vendar v majhnih količinah bolj kot posladek, da ni škodljivo zanj). Če smo pri nas jedli na kavču se je vedno smukal okrog krožnikov, če smo bili za mizo pa po stolih... Ko smo se vrnili iz službe pa je bilo nujno, da takoj dobi nekaj mokrega za pod zob. Brikete seveda je, ampak zaradi njih ravno ne skače do stropa. Če bi imel cel dan na razpolago mokro hrano bi bil verjetno zelo debel, zato je bolje, da jo dobi ko ste doma. Verjetno najbolje ob vaši večerji....

Prve dni se je potrebno veliko ukvarjati z njim, božati, igrati, vitaminska pasta je stvar, ki se ji nikdar ne more upreti. Ker je rad vedno zraven mu zaprta vrata niso najbolj po godu, a na vhodna se bo pač moral navaditi. Je zelo prijazen in se ga da marsikaj navaditi, le v prvih dneh dresura verjetno še ni priporočljiva, ker ga je precej strah na začetku. Sicer je pa zelo ubogljiv, če mu kaj ne dovolite največkrat zadostuje že dvignjen prst in pojasnilo, da ne sme (pri nas smo včasih zraven zaploskali, če kje bolj daleč in je kaj špičil...). Je zelo dojemljiv tako, da brez skrbi.

Veliko zabave
zoran
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16139

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 08, 2013 10:24 am

Re: zlati SONČEK

Eh, škoda za vašo alergijo, saj se vidi, da ste imeli Sončka zelo radi. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To okt 08, 2013 11:15 am

Re: zlati SONČEK

No, saj obupala ne bova, daleč od tega, bova pač malo sitna zaradi nespanja :D

Zoran, hvala za napotke. Bi rekla, da mi je žal, ker ste morali dati Sončka proč, pa mi rahlo ni :P Saj se razumemo, ane? Mi je pa žal za vsakogar, ki zaradi alergije ne more imeti mucka. Ker muc je res popestritev v življenju.

Moram reči, da je šla njegova hoja iz pritalne do normalne v eni uri, kar je menda dober znak. Kmalu po prihodu domov je tudi začel repkati, deliti buce in bil na splošno vesel, vsaj tako je zgledalo. Je crkljiv, prede, lep mačkon je, samo ime .. doma imamo mačkonarja Pončija in namesto Sonči se velikokrat ujamem, da mu rečem Ponči, tako da to se bom morala navadit :lol:

Kushi ... Kushi je itak mačkon zase, to vemo ane? :) Ponoči celo ni zbežal, ko sem mu prinesla mokro hrano v posodici (bila sem na razdalji pol metra "za ovinkom" - on pod mizico, jaz za vogalom te mizice), tako da lahko rečem, da nek napredek je, čeprav ne velik. Malo in malo, pa bo :) silim pa nič ne v njega. Najbolj sem se bala, da bosta zgrešila mačji wc in kako lužico naredila kje drugje. Pa ni bilo tako, je bil wc precej zaseden :clap:

V glavnem, poročam, kako in kaj, pa tudi kak slikovni material bom posredovala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To okt 08, 2013 12:10 pm

Re: zlati SONČEK

Pa saj vam gre kar dobro :good: ;) .
Jaz za Nikito tri dni sploh ne bi vedela da jo imam, če ne bi bila zjutraj skledica s hrano prazna in wc za sčistit. Še par naslednjih dni sva se srečevali samo ponoči, ko sem se jaz odpravljala spat, ona pa raziskovat, čez dan sem videla pa samo kakšen del tace ali repa, ki je kukal iz skrivališča. Potem jo je pa minilo in kar naenkrat je bila vsepovsod :D .

jagodka85 je napisal/-a:Sploh ne vem, kako naj ga umirim, moj ima nočno in se mora naspat, ...

Sej Sonček se bo moral tud enkrat naspat... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29961

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 08, 2013 12:20 pm

Re: zlati SONČEK

:) Vse bo OK, mora bit! Sonček je lahko Sonči, lahko pa tudi Ponči. ;) :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To okt 08, 2013 4:54 pm

Re: zlati SONČEK

Saj vam gre kar uredu <3 malo začetniških težav pa tudi mora biti, da bosta vedela, da ju imata ;)
Lupčka :cat: :cat: vidva se pa čimprej sprostita in uživajta na polno :girlblush: :kiss: :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr okt 09, 2013 12:36 pm

Re: zlati SONČEK

Jaz mislim, da vam gre dobro. :good:
Pri enih gre bolj počasi, pa nič za to. Ko smo mi našo Sonči posvojili, sedaj imenovana Peggy, je kar nekaj časa trajalo, da je iz pod postelje prišla kako drugače, kot če si jo s perotom vabil. :) In s tem je postopoma prišlo vse ostalo. Tujcem se seveda ne pusti prav božat, meni doma pa po 2 letih zdaj vsak dan daje buce in me zjutraj hoče zbudit tako da me pride lizat po rokah, pa pleza mi po naročju občasno. :D Je pa po karakterju še vedno nežna muca, ki se kdaj skriva pod mizo, pa potem beži pod posteljo, kar tako...ker taka je. Ali pa jo hočeš prijet pa v naročje vzet, pa kar odskoči na drugo stran postelje :D
Prejšnja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.