V središču

Meli


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jan 08, 2011 10:22 am

Odgovor Po jan 24, 2011 10:25 am

Meli

Kaj pa je zdaj z Meli? En čas je imela tukaj temo, zdaj pa nič več, na strani Mačje hiše pa je še vedno med mucami, ki iščejo dom.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 10:46 am

Re: Meli

Tu ni imela še teme. Meli je bila oddana predlani decembra, vrnili so jo letos oktobra, popolnoma psihično strto zaradi izgube doma.
Vzrok vrnitve:menda naj bi bila preživahna. Muca pa je samo radovedna in brihtna. :(
Zdaj je spet stara Meli, razigrana in srečna in išče dom. Na spletu so še njene stare slikice, ni se nič spremenila, je takšna, kot je bila.
Takoj, ko jo poslikam, bo objavila tudi njene nove slikice.

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 10:55 am

Re: Meli

:(
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jan 08, 2011 10:22 am

Odgovor Po jan 24, 2011 11:24 am

Re: Meli

Kaj to pomeni preživahna? :) Jaz sem enkrat v Gmajnicah na primer posvojila velikega mačka z veliki zobi, ki je bil tam pravi carto, ko smo prišli domov, pa se je spremenil v tazmanskega vraga :) Ni me motilo to, da je dol pometal vse s polic itd., ampak je bil prav napadalen: pol dneva se je sigurno zverinsko drl pred vrati, da bi šel ven, plezal je po stenah, 20 ur dnevno je bil pripravljen na lov, skoraj prebil okno, ker je hotel po ptiče zunaj, ko smo šli spat, nas je grizel, ampak to res ORNG, ne tako kot po navadi mačke. Skakal je v nas in grizel do krvi. Potem pa je 4 ure tako spal, da ga ni mogla niti bomba zbuditi. In potem sem ga vsa objokana vrnila, ker to res ni bil notranji maček.

Moji Haši in Lina sta drugače super, vendar je stvar v tem, da ima Haši čist drug bioritem kot Lina. Haši cele dneve prespi na 2 m omari poleg kitare in se ne pusti motit, pozdravi me enkrat dopoldan, ko jo lahko 2 minuti cartam. Zvečer ima svoj shizofreni napad, ko pleza po stenah in sama s sabo renči in teka po stanovanju (to so fantastični prizori), potem ene 3 ure napada ribe okrog akvarija :) Ona skratka uživa na svoj način, videti je 10000 % srečna, mi pa jo tudi obožujemo. Lina po drugi strani zelo malo spi, navadno samo ponoči na hrbtu z dvignjenimi tačkami med mojimi nogami. Potem je ves dan pri meni na zastekljenem balkonu in bi se skoz igrala s peresom. Jaz delam od doma, tako da ima srečo, da jo skoz preganjam. Je prava lubica, ne mara, da jo dvigneš v naročje, se mi zdi, da mora bit vedno na trdih tleh :). Uživa ob cartanju po trebuhu in vse, ampak se mi včasih zdi, da je žalostna, ker bi se rada podila s haši, ona pa bi samo spala.

Zato sem mislila, da bi Lina bila bolj zadovoljna, če bi imela še kakega kosmatinca, ki bi se z njo ukvarjal in igral po stanovanju. Jaz pa tudi pogrešam še neko mače, ki bi se cartalo v naročju in predlo v nedogled :). Haši bi t sicer nerviralo, ker na začetku ne mara drugih živali, niti drugih ljudi, vendar sem vidla, da se s časom navadi, ko vidi, da je glavna. Gledla sem unga debelga in velikega tigrastega mačka, ne spomnim se imena, spomnim se, da se na eni sliki zvija po mizi in da je zelo dominanten ter da rad vzgaja mačke, vendar bi se tadva s Haši verjetno stepla. V poštev bi torej prišel kak maček/mačka, ki ni napadalen, da se ne bi s Haši pobila, ki bi se hkrati igral z Lino in obenem cartal v naročju. Torej kak razočaran muc, ki bi pri nas lepo zaživel.

Naj se to ne bere, kot da sem izbrična, rada bi samo zagotovila, da se bodo imele vse tri muce lepo, da kdo ne bo trpel. Nam se sicer nikamor ne mudi, tako da lahko počakamo na tapravega/tapravo ali celo kužija.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 11:32 am

Re: Meli

Darkangel, pogovori se z začasno skrbnico, ki ti je oddala Haši in Lino, da ti priporoči primernega mačka za partnerja. Osebno bi predlagala kakega neustrašnega malo večjega mladiča in ne odrasle muce. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jan 08, 2011 10:22 am

Odgovor Po jan 24, 2011 11:38 am

Re: Meli

Mislim, da je to bila gospa Helena, se pa ne spomnim dobro. :) Vem samo, da sem jo eno uro iskala v hribih v biližini Celja. hahaha Pa se je izplačalo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 11:40 am

Re: Meli

Jst sem bla. 8)
Meli bi Haši nervirala, ne verjamem, da bi to bila dobra odločitev. Aja, Wonka, Trixina Zala ali kaj podobnega, bolj neudaren, nekonflikten karakter, brez problemov z drugimi, cartast, kar se človeka tiče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:13 pm

Re: Meli

Snaky, moj najboljšejši dudar tudi pride v poštev, tebi ga dam, drugače ga bolj skrivam pred posvojitelji. :rolleyes: ;)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jan 08, 2011 10:22 am

Odgovor Po jan 24, 2011 12:17 pm

Re: Meli

:) Zala in Wonka sta obe luštkani, Wonka je videti ista k Lina :), Zala je FUL lepa, sam mi tak individualistično deluje, sicer pa mene prvi vtis itak vedno vara.

Kje pa lahko Snakyja vidim? Drugače pa hvala za zaupanje :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:29 pm

Re: Meli

Pri meni kraljuje v spalnici že od drugega dneva svojega življenja, ko je bil najden nedaleč stran od povožene mamice.
Nekonflikten, cartast, ker nikoli ni zaznal nevarnosti zunanjega okolja tudi zelo zaupljiv. Nikoli ni imel težav še z nobeno mačko, tudi zapihat na kogarkoli ali karkoli ga še nismo slišali.
Drugače ima pa tudi svojo temo nekje nižje.

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:36 pm

Re: Meli

Snaky ja!!! :clap: Ni mi bilo čisto jasno kako da je tako dolgo v skrbništvu...zdaj pa vem- Helena ga mal skriva! ;)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jan 08, 2011 10:22 am

Odgovor Po jan 24, 2011 12:44 pm

Re: Meli

Kaki lepi srček je pa to. Pa misliš, da se bi igral z Lino al se bi samo z mano cartal?

Evo Lino, sam da ima družbo! :)) Torkat položnic. :)

Slika

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:49 pm

Re: Meli

Snaky je zakon! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:54 pm

Re: Meli

Darkangel je napisal/-a:Kaki lepi srček je pa to. Pa misliš, da se bi igral z Lino al se bi samo z mano cartal?

Evo Lino, sam da ima družbo! :)) Torkat položnic. :)



Verjetno oboje, no, cartal bi se sigurno kar naprej. :)
Lahko ti ga dam malo na počitnice, pa da vidite, če pašete skupaj, ker sama vem, da ima Haši resnično čisto poseben karakter, milo rečeno. :D
Ja, ga skrivam, priznam. :girlblush: Mi je rekel moj ravno v soboto, da se mu zdi, da imam neke zahrbtne namene z njim. Ampak če sem 100% ga dam in pri tebi sem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:03 pm

Re: Meli

Evo, mali Snaky. :kiss:

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:04 pm

Re: Meli

Vsakič me znovaj preseka, ko preberem, da Meli išče dom :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:05 pm

Re: Meli

Aha, mogoče nam je pa on pisal, revež trpinčeni, ki še na mizo ne sme, kadar mate obiske. :D

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:11 pm

Re: Meli

No, no...pa so se stvari malo bolj skristalizirale...jaz pa prvič preletim muce, ki ih imate v MH in vidim slikico od Snaky-ja in si rečem ''ta mucek bo tako ali tako takoj našel dom''...potem pa čez nekaj časa berem da ''revež še vedno išče dom''... :rolleyes: Helena samo počakaj da to prebre MajaT! :D ;)

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:33 pm

Re: Meli

Ampak- roko na srce- zameriti ti pa ne more noben, ker res zgleda čisti srček! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 1:43 pm

Re: Meli

res se je problem ločiti od malih, ki so bili dudarji, sploh od takih, ki si jih dobil še s popkovnico.
To verjetno ve le tak, ki jih gor spravlja, koliko čustev je vloženo v njih. So pa to tudi čisto posebni muci ponavadi, popolnoma zaupajo, malo mislijo, da so ljudje in zelo so navezani.
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.