V središču

Rory in Lane/ Kisovec


Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr avg 10, 2016 7:31 pm

Rory in Lane/ Kisovec

Od nedelje je pri meni uboga mala crna miska. Bolna, kihajoca, kasljajoca, z vnetjem ock,...
Bila je na veterini, dobila mocno mazilo za oci, antibiotike, bila postimana,...
Energijo ima, voljo do zivljenja, zeljo do raziskovanja in cartanja.
Primanjkuje pa ji apetita, zecod dalec slisis njeno dihanje ker kar piska od nje, pa revcica kljub terapiji kri kiha.
Drzite pesti da tale mali prijazni traktorcek prestane tole cim prej.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 224

Pridružen: To apr 30, 2013 8:32 am

Kraj: Šempeter

Odgovor Če avg 11, 2016 5:03 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Držim, moč :( no

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So avg 13, 2016 6:28 am

Re: Crnuhica Kisovec

Mala se drži za kak procent bolje. Še vedno kiha, ampak ni več primešane krvi. Ko diha ne slišim več piskanja pljuč. Še vedno ima vnetje oči, ampak ni več zasušenega gnoja čez celo oko. Tudi po celi noči je še vedno videt da oko ima. Ima rahlo drisko, ampak na splošno ji gre počasi na bolje.

Za slabo novico, pa tale tema potrebuje preimenovanje. Včeraj sem po službi pri obhodu lokacij našla enega sorojenca tele reve. Bi dala roko v ogenj da sta isto leglo. Tudi on je črnuhec, tudi on kiha (vendar brez primesi krvi), tudi on ima vnetje oči (ampak veliko manj hudo),... V glavnem na kratko, pri meni sta oba, oči mažem obema, na antibiotikih je samo ona, in upam da on tale kihce preboli sam od sebe. V vsakem primeru gremo na veterino po telem prazničnem vikendu.

Pa kolikor meni ni všeč da je moral bit še eden, Črnuhki kar paše da ima družbo. Ji je bilo noro dolgčas v kopalniški karanteni, zdaj je pa končno zadovoljna.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 16, 2016 10:52 am

Re: Crnuhica Kisovec

Slika
Slika
Slika

Slike bolne črnuhice še iz terena

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 224

Pridružen: To apr 30, 2013 8:32 am

Kraj: Šempeter

Odgovor To avg 16, 2016 12:31 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Boga suhica!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr avg 17, 2016 11:17 am

Re: Crnuhica Kisovec

¸Fotke iz začasnega - Se opravičujem da so ene zamegljene ampak vsa mačjad pravi da morejo počet inpersonacijo spidi gonzales risanke. Jih je nekatere treba prav držat tisti par sekund da škljocneš.

Tale je ta-bolna, jo kličem Rory. Na fotkah očke zgledajo slabše kot so v resnici, ker še vedno mažemo. Izcedka praktično ni več, tako da razen kihca tu pa tam, nima nobenih težav več.
Slika
Slika

Tale je pa sorojenec/sorojenka. Tok šiba okoli da mi nikakor ne rata zasigurno pogledat spola, sam po moje je punčka. Ta kiha še vedno malce več kot Rory, ampak gre na bolje, tako da upam da mine tole brez antibiotikov. Če bo šlo na slabše se bomo šli vetkam pokazat, zaenkrat pa res deluje vse kot neka relativno blaga oblika prehlada.
Slika
Slika
Slika
Slika

Sta pa tidva oba čist prepričana da so briketi strup, in bi rajš stradala kot se jih dotaknila. Ne jesta jih sploh. Ni šanse. Prinesem pa mokro hrano, je pa tak naval da se bojim da bosta pojedla moje prste, piksno samo, žlico, pa še posodo zraven. Oba hudo branita hrano, renčita en na drugega, in se nasploh obnašata kot da že cel mesec nebi videla nobene hrane sploh (posodica pozabljenih briketov je takrat dobesedno 10 cm stran). V enem obroku samedva zmažeta 400g piksno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe avg 19, 2016 5:37 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Vetke podaljšale terapijo, sterilizirana je bila še druga pikica, obe sta bili prvič cepljeni (za vsak primer z mrtvim cepivom), in čipirani. Tadrugi je ime Lane.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 30, 2016 1:01 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Rory in Lane sta "sprejemljivo". Crkljivi, predoči, igrivi, po obnašanju polni energije, z apetitom (za piksne) kot da jima nič ni.
Po zdravju smo pa bolj tako-tako. Očke obeh so boljše, ampak še ne ok. Rory ma že skoraj ok, Lane malce manj. Vročine nimata, ampak se še vedno od njiju sliši kakšen kihec. Brez primesi krvi h sreči, pa sem vseeno upala da bo po več kot treh tednih terapije za Rory, in morda par dni manj za Lane to že ok. Zadnji teden sta se obe borili z po barvi zelo svetlo drisko,ampak trkam na les da se je zadnjih 24 ur to malce umirilo. Še vedno mažemo, dajemo Lizin, brišemo smrkave noske,..., ampak kakšna dobra misel v naš konec nebi škodila.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če sep 15, 2016 6:47 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Zdravila so koncno zacela ucinkovat. Danes sem v celem dopoldnevu slisala le en kihec, noskov ni bilo treba brisat sploh, ocke se ze bistrijo,...
Drzite pesti da bomo nadaljevali po tej potki do zdravja.

Sta pa obe karakterno fajn mucke. Igrive, crkljive, bi se lupckale, pa predle,... Res super muce.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe sep 23, 2016 8:39 am

Re: Crnuhica Kisovec

Včeraj sta bili še drugič cepljeni, predli kot taveliki med pregledom, cepljenjem, testiranjem. Obe negativni na oboje. Sta pa danes bogi bogi. Obe utrujeni, nataknjeni, skoz renčita name (pa sta običajno ornk traktorčka), in brez apetita. Še nisem videla muc s tako močnimi reakcijami na cepivo. Po prvi dozi sta bili super, danes sta pa kar bogi. Naj čimprej mine tole.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 08, 2017 3:21 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Pikici iščeta dom.
Sorcerer, kako jima je ime?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 08, 2017 3:23 pm

Re: Crnuhica Kisovec

Aha, že našla, Rory in Lane :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To feb 07, 2017 7:20 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Rory in Lane sta že nekaj dni v naši družbi in sta se že privadili zavetiškega direndaja. Prijazni, cartljivi, igrivi muci, za vzet pa met ;). Sorcerer in Michael sta mi sicer razložila vse postopke, kako ločit Rory od Lane in obratno, a zaenkrat obvladam samo tistega najbolj ziher - katera ima bolj bel trebušček, kar se po fotkah pač ne vidi in ju bom verjetno "pomešala" :P . Oz. bom prepustila Sorcerer da razloži katera je katera :) .
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To feb 07, 2017 7:50 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Slika 1: Lane
Slika 2: Rory
Slika 3: Lane
Slika 4: Lane
Slika 5: Rory
Slika 6: Rory
Slika 7: Lane
Slika 8: Lane (mislim)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To feb 14, 2017 5:40 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Afni (pa hvala Sorcere za legendo :kiss: ).
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe feb 17, 2017 5:28 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Lane se je danes odpeljala v nov dom :) Srečno, faconarka ❤
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So feb 18, 2017 12:52 am

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Srečno Lane :kiss: .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So feb 18, 2017 10:26 am

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Lane, uživaj v novem domu draga. Pa javi se kaj da me ne bo skrbelo zate.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To feb 21, 2017 9:13 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Slika
Slika
Slika

Foto: jfoto.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To mar 07, 2017 5:58 pm

Re: Rory in Lane/ Kisovec

Rory ima zagotovljen skupen dom z Billyjem, tja odhajata v četrtek. :) Srečno, srčka zlata, lepo se imejta <3
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.