Jeanette in Tačka


Moderator: jernejch

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Ne jan 26, 2014 8:37 pm

Re: Jeanette in Tačka

Pošiljava lep pozdravček s sušilca (s kje pa drugje...)

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jan 26, 2014 9:27 pm

Re: Jeanette in Tačka

:kiss: :kiss: , lepotički - suši punci! :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To jan 28, 2014 12:24 pm

Re: Jeanette in Tačka

srčice lepe, kako trpita :girlblush: :kiss: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To feb 11, 2014 7:20 pm

Re: Jeanette in Tačka

Danes pa pošiljava lep pozdrav izpod stropa :bye:

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To feb 11, 2014 7:28 pm

Re: Jeanette in Tačka

o, sem vedela, kdaj na forum priti oči spočit :rolleyes:

Tarzan in Jane, lepo se imata :clap: prekrasni sta :cupidgirl: :cupidgirl:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Če mar 06, 2014 6:21 pm

Re: Jeanette in Tačka

Oj, Žanetkina Tanova tu.
Sporočam, da je Žanetka super muca, še vedno malce plaha, v naročju se noče prenašat tudi slučajno ne. Carta se ko se sama želi, to pa je predvsem od večera do jutra v zakonski postelji :D
Je nežna, prijazna, ljubeča, hvaležna, navihana, malo manj lačna in še vedno minimuca.
Tačko ves čas spravlja ob živce :timeout:
Ne vem, kaj bo iz tega njunega odnosa. Ves čas se ravsata, če ena ne izziva, pa druga. Težko reči, katera je kriva.
Žanetka se zaganja v Tačko, ni znano ali za igro ali zares, tačka pa ji vrne, seveda. Tačka deluje včasih prav prestrašeno.
Cele dopoldneve dirjata ena za drugo na en konec stanovanja in potem druga za prvo nazaj. Tudi po steni :O Vam je to kaj znano?
Je to normalen mačji odnos? :(
Tačka potem skoči nanjo in jo ugrizne, tako da Žanetka zavpije, pa ne da bi jo potem pustila pri miru, takoj naprej izziva, bi temu rekli.
Tačka je prekinila vse stike z mano. Božam jo lahko še samo ko spi.Se me prav izogiba in je postala taka zatežena :girlcry:
Spet bomo naredili eno kuro z antistress kapljicami najbrž, prejšnjič je bilo kar boljše.

Tako sem srečna, ker je Žaneti taka srčica, ampak Tačko sem povsem izgubila... :girlcry: :girlcry: :girlcry: :girlcry: :girlcry:
Prosim kako tolažilno besedo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Če mar 06, 2014 7:24 pm

Re: Jeanette in Tačka

glede na to, kako skupaj spita na fotkah, mi z njunim odnosom zgleda vse v najlepšem redu.
jaz jih imam 5 in če se dva med spanjem slučajno dotikata z dvema kocinama, sem čisto blažena.
nam mačja igra zgleda zelo surova. jaz sem tudi ful paničarila na začetku zaradi zjanja, frčanja kocin in kakih prask. :O

Tačka bo prišla, ko bo hotela. Pero, Poli in kakšni oboževani priboljški znajo pomagat.
pri združevanju se je po teoriji baje treba več ukvarjat s staroselcem kot s prišlekom.
meni so se že odselili iz postelje, ko je prišel kak nov in je trajalo mesece in mesece in mesece, preden so prišli nazaj.
daj ji čas.
eni mački so neverjetno konzervativni in pri njih je prilagoditev na spremembe tek na dolge proge, ki lahko traja tudi leto ali več.

Jeanette&Tačka je napisal/-a:Prosim kako tolažilno besedo.

tejk it izi, vse je v najlepšem redu :praising:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Če mar 06, 2014 8:35 pm

Re: Jeanette in Tačka

Hvala :rose:
Ja ko zagleda Poli, dobim še celo kakšen buc, ampak to je hinavščina. :devil:
Hmm, saj takole že nekaj časa nista skupaj ležali.
Včasih me je Tačka imela rada, če me kako urco ni bilo doma, se je po tleh metala od veselja, ko sem prišla. Zdaj sem zdoma 8 ur, pa me še pogleda ne, ko se samo obrnem v njeno smer, steče stran :'( tako, da ne vem, kako se naj več ukvarjam z njo, se mi zdi da sem ji zoprna in vsiljiva.
Vaši imajo zdaj urejene odnose?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če mar 06, 2014 8:43 pm

Re: Jeanette in Tačka

Hja, Žanetka odrašča in se s tem tudi njuni odnosi oblikujejo drugače (ali po domače: koliko odraslih ljudi se pa res res dobro razume s pubertetniško mladino? :P ) Do popolnega odraščanja vas čaka še kakšen preobrat, še kakšno urejanje hierarhije in še kakšen pihec in pretep ...

Mogoče bi pa tretjega rabili, da bi se odnosi povsem uredili? :bye:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Če mar 06, 2014 9:53 pm

Re: Jeanette in Tačka

Ha, ha, potem bi se pa meni zmešalo od skrbi, da je katera mačka zaradi druge nesrečna :(
No, sej Tačka ni tak stara 8) , čeprav se obnaša bolj penzionistično.
Ok, se bom skušala otrest skrbi, da katera trpi :girlsad:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Če mar 06, 2014 10:02 pm

Re: Jeanette in Tačka

Jeanette&Tačka je napisal/-a:Vaši imajo zdaj urejene odnose?


Jah ni idealno :rolleyes: vsekakor pa neskončno bolje kot cesta.
Ni razloga za sikerancijo. Pri nas se je ati lahko enega dotaknil šele po letu in pol.

Dva pa ne marata otipavanja sploh, ampak jih vseeno mal stisnem in pobožam :devil:
Si mislim, da če hudiča kosmatega futram, vozim k vetu, kidam kahle in brišem riti, potem lahko enkrat dnevno tudi mečkalni davek poberem :devil: Kaj češ, eni smo žleht :devil:

Lahko probaš tudi z briketi Royal Canin Calm, tako da jih mešaš v običajno hrano. Pri nas se po njih dejansko nekoliko manj piha.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če mar 06, 2014 10:15 pm

Re: Jeanette in Tačka

Glej, čist iskreno: ni recepta, pri enih je tretji super rešitev, pri drugih ne, ampak mogoče pa le preglej tile dve temi ;) :
Pax je pretresel Šišenski matriarhat: viewtopic.php?p=216999#p216999
Pepper pa je prenovila odnose med Murijem in Izo: viewtopic.php?f=70&t=7362
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe mar 07, 2014 12:07 am

Re: Jeanette in Tačka

Jeanette&Tačka je napisal/-a:Cele dopoldneve dirjata ena za drugo na en konec stanovanja in potem druga za prvo nazaj. Tudi po steni :O Vam je to kaj znano?
Je to normalen mačji odnos? :(


Mene pri naših treh začne skrbet, kadar kakšen dan ni tako :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 07, 2014 6:54 am

Re: Jeanette in Tačka

ah, lubice naše, kakšne skrbi nam povzročajo, ane....čeprav si jih večino povzročimo kar sami, skrbi, namreč ;) V bistvu so punce že precej napisale, nimam kaj dosti dodat. Edino....veliko mero potrpljenja, ne se preveč obremenjevat, ker to mački ful začutijo - čim bolj sproščeno v novo obdobje in potem naprej. Žanetka odrašča in se spreminja, Tačka se pa očitno malo bolj počasi privaja na spet novo spremembo. Verjamem, da se bo vse lepo uredilo in se bosta punci spet prav kičasto stiskali na pralnem stroju in drugod! :angel:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Pe mar 07, 2014 1:55 pm

Re: Jeanette in Tačka

:thanks: za tolažbo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Po mar 31, 2014 3:33 pm

Re: Jeanette in Tačka

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po mar 31, 2014 4:30 pm

Re: Jeanette in Tačka

no, pa da še jaz malo podelim mačjih modrosti :)
nekega univerzalnega pravila kaj je "normalno" mačje obnašanje in normalna mačja interakcija pomoje ni. prav tako se odnosi med mačkami ter med mačkami in ljudmi spreminjajo, lahko samo s časom, lahko pa zaradi kakšnih drugih sprememb (uvedba novega mačjega ali človeškega člana družine, itd.). tudi pri nas sta bili prvi dve kar navezani ena na drugo, sta tudi skupaj spali in vse, po prihodu tretjega in potem kasneje množice začasnikov pa nista več toliko skupaj viseli. prav tako, kot so odnosi med ljudmi različni (kar pomislite, kako različna so recimo razmerja vaših prijateljic) npr. eni se goreče ljubijo in naslednji hip prav tako goreče sovražijo, eni se mirno zastopijo po 50 let,... skratka prav tako so različni odnosi med mački. jaz mislim, da ni nič narobe, če se podita ena za drugo, tudi če se zravsata, dokler gre za obojestransko stvar. problem bi eventuelno bil takrat, ko bi ena začela zalezovati drugo ali jo napadati iz zasede, druga bi pa bila ob tem v hudem stresu...ampak imam občutek, da pri vas ni tako.
drugače pa za tisti del- odnos staroselke do tebe- predlagam, da si vsak dan vzameš čas samo za njo, medtem, ko je jeanette v drugi sobi (če je to možno). jaz recimo zvečer zaprem vse v svoje sobe in ostaneva sami s Cvetko, ki je originalna staroselka, hkrati pa je precej plašna in se čez dan ne mara kaj preveč okoli mene zadrževat (ker je ponavadi zraven kup drugih mačkov ali celo ljudi :O ).
predvsem pa mirno :) če bi bili mačkici pod hudim stresom najbrž ne bi takole pozirali za skupne fotke ;)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Po mar 31, 2014 4:39 pm

Re: Jeanette in Tačka

:rose: hvala
Je boljše. Tačka se spet pusti pocartat. Zanimivi sta, res, se zravsata, čez minuto pa lepo mirno ena drugo umivata in se sončita na polički...
Očitno nimam pojma o zapleteni mačji psihologiji :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po mar 31, 2014 4:44 pm

Re: Jeanette in Tačka

Bravo, Tačka! :clap: :kiss:

Ah, saj veš - babe... :fool: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po mar 31, 2014 5:12 pm

Re: Jeanette in Tačka

Tale vaš sušilc je grozno iskana roba, vidim :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.