Šišenska mastilnica pri Krofku, Macitaci in malem Linčku


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Če okt 10, 2013 8:51 am

Re: Šišenski matriarhat

"Hej, a ste pozabil na moj martini :girlcry: :girlcry: Jest sem zdej boga škrbamuca, pedenat me je treba, a si čist pozabu name :fool: :ireful: " :D :D

Malo heca, naša Maši je sedaj povsem druga (kot je rekla Brina v MH, so nam najbrž zamenjali muco :D ) in smo res tako veseli :yeey: :yeey:

Slika
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Pe okt 11, 2013 3:05 pm

Re: Šišenski matriarhat

To soboto se je v našo plišasto (in majčkeno tudi leseno) falango primuckala mala belo-roza lepotička Mindy, danes dopoldne pa se nam je pridružil še oranžkast, supersrčkan muc Levček <3 In tako smo sedaj doma v razmerju dva na ena, kar v vsakodnevju pomeni šest babnic in trije deci. No, Jazcopata in (ne tako zelo anonimni A) Olof nisva ravno strašno pogumna in nikakor ne jezikava, Levček pa se bo zagotovo izkazal imenu primerno ;)

Od leve proti desni si sledijo mala princeska Kiti, norveški mornar Olof, Hana, visoka gospa iz Prage, princesa Mindy in pa kmalu kralj Levček. In ja, Levček je s svojim prihodom na svoj zavedno kavč tudi pomagal pri okrevanju mucku Levčku, ki se še zdravi v eni taki super bolnišnici za muce in kužate, ki se imenuje Mačja Hiša. In je takooooo ponosen, ker je lahko pomagal <3 Mindy pa je prav tako prispevala goldinarčke za tiste muce, ki jim bo treba še pomagati. Super :kitty: sta <3

PS: Ko je mali oranžko danes skočil na posteljo, si ga je Maši, cukra majhnega, takoj sposodila za en krog :D Svoje prvo rodeosvaljkanje je super preživel, zdaj pa že nekam sumljivo dolgo počiva pri Mindy ;)

Slika
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe okt 11, 2013 3:28 pm

Re: Šišenski matriarhat

iiiiiiiiiiiiiiiii, kako lepo <3 a še posvajate, me tri bi tudi lahko prišle :girlblush: :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor So okt 12, 2013 5:20 pm

Re: Šišenski matriarhat

:D :D
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Po okt 14, 2013 2:40 pm

Re: Šišenski matriarhat

Maši je danes, po teden nazaj opravljeni ekstrakciji zobk, dobila še zadnjo pikico antibiotikov, Dr. Andromako pa je bila po pregledu s stanjem videti zelo zadovoljna :thanks: :dance: . Raketica mala je povsem druga in sploh ne znava povedati, kako smo veseli, da je sedaj vse ok :yahoo: :yahoo: :yahoo: Tudi z Jord se zdaj razumeta še bolje, več časa preživita skupaj ... Mogoče pa enkrat doživimo še celo mačji kič ;)

Maši po prihodu domov in papici takoj na svoje delovno mesto, odkoder vsem pošilja najlepše pozdravčke :girlyes:

Slika
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 14, 2013 3:37 pm

Re: Šišenski matriarhat

Ampak je prav res čist druga muca! <3 Vesela! :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po okt 14, 2013 4:49 pm

Re: Šišenski matriarhat

Bravo Maši :clap: smo vesele zate, da si tako fino prenesla preizkušnje :good: Zdaj pa le malo pocrkljaj Jord, veš kako je to fino :good: poskusi čimprej, ne bo ti žal :girlblush: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Po okt 14, 2013 5:54 pm

Re: Šišenski matriarhat

@jernejch jaaaaaaa, zdej bo pa zgleda polno zasijala :yahoo: :yahoo: :dance:

@Loti Pupa Sicer sva doma, kar se mačjeznanstva tiče, še precej zelena, ampak jaz imam občutek, da bi se Maši crkljala z Jord, Jord pa niti ne, ker ni ravno crkljivka, oziroma bolj kot ne samo takrat, ko je vse mirno in ji res paše. Maši pogosto pride k njej, jo umiva ipd, Jord kontra ne naredi nikoli. Zaenkrat. Ure in ure preživita skupaj na okenski polici in gledata ven, ampak da bi pa skupaj ležali in se objeli (ali kaj podobnega), to se pa še ni zgodilo. Odnos Matejke in Ule je za naši zaenkrat še malo znanstvena fantastika. Lahko bi ju opisal kot prav kul cimri, nista pa zaljubljeni. Jord je stara eno leto, Maši pa bo nekje v tem obdobju dve, tako da gre lahko tudi še za adolescenco :D Je pa res, da je Jord, odkar se je pri Maši uredilo tole z zobki, do Maši postala toplejša, več se igrata skupaj in vse večkrat da povod za igro tudi Jord :clap: :)
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16149

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 14, 2013 6:55 pm

Re: Šišenski matriarhat

Vesela za Maši in vse vas. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po okt 14, 2013 8:30 pm

Re: Šišenski matriarhat

kolikor vidim, še nista dolgo cimre (če sem prav razumela), tako da se to vse še lahko spremeni....na koncu bosta pa tako kičaste, da bosta sladkorno dobila :P No, upajmo ;) Veliko je že to, da se imata radi in se ne klofata :good: mojidve se namreč zbutata, potem se pa objameta in lupčkata :D Sam tiščita se pa res non stop :girlblush:
V glavnem - Jord, daj zresn se, Maši te ima rada :girlyes: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 8:07 am

Re: Šišenski matriarhat

Bravo jest :rolleyes: Sem šele danes (po objavi na FB) uspela vse skupaj sestavit! :girlblush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Sr okt 16, 2013 3:12 pm

Re: Šišenski matriarhat

:) :) Zadnje dni je pri nas vse res precej drugače, vzdušje je še bolj sproščeno, Jord se je začela igrat z mano tudi kadar je Maši zraven (prej se je navadno umaknila) sploh moji notranji crocsi so naenkrat postali super objemalnik in praskalnik. Sicer ne vem zakaj, sem pa seveda presrečen. Obožuje vezice za kable, zvite v kakšen lik, s tem se lahko zamoti tudi do pol ure, grize, lovi ipd. Njuna lovljenja so se res krepko podaljšala, zdaj se pa res prav podita (Jord nekaj dek in cm dol tako ali tako ne bo škodilo ;) :D )

Skupaj sta malo več kot pet mesecev, Maši se nas je privadila po cca slabem tednu, od takrat naprej do ekstrakcije zobk je bilo pa vse bolj ali manj enako, v bistvu prav luštno "na easy vzdušje", Maši je dajala občutek, da je vseeno malo starejša, malce dominantna in da včasih pač potrebuje svoj mir. No, sedaj pa je postala še bolj otročja od Jord :D Lahko, da je prej Jord čutila, da z Maši ni vse povsem ok in ji je večkrat dala mir, oz ji ni težila, ko se je Maši umaknila, hmmm. "Pretepata" se precej (jaz temu pravim kengurujčkanje), in sta neskončno luštni, ko sedita na tazadnjih in si delita boksarske udarce (večinoma vse zelo mehko) ali pa se gresta pravi judo. Nikoli pa s kremplji in praktično nikoli nobena ne zacvili. Ultra luštni sta :cupidboy:

Zobki ven, življenje not :D :P <3
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 7:18 pm

Re: Šišenski matriarhat

Berniethepie je napisal/-a: :) Zobki ven, življenje not :D :P <3


:goodpost: točno tako je bilo pri nas, zdaj je Ula šele zares zaživela (kdo pa še dandanes rabi zobe :fool: :D )
Ja, mački sigurno čutijo, kadar z drugim mucom nekaj ni uredu :girlyes: Sem vesela, da je pri vas zdaj polna hiša veselja (še bolj kot je že bila) <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor Pe okt 18, 2013 1:12 pm

Re: Šišenski matriarhat

Dober dan, sva Maši in Jord in sva neanonimna oknoholika :girlblush: Včasih nedolžno posedanje na oknu, opazovanje ptičev ipd, je sčasoma preraslo v pravo obsedenost. Priznava. Saj sva načeloma povsem pridni in se veliko igrava, ampak po izpolnjeni rekreativni normi pa morava takoj, za vsaj minutko, spet smukniti na okno. Še bolje je, kadar sužnja (v nadaljevanju kar S) odpreta vsaki svojega, saj se nama tako ni treba drenjati na enem. Saj razumete, ali ne ;) Najhuje pa je, ko useka jutranja abstinenčna kriza, saj globoko zjutraj S še predano vlečeta vsak svojo dreto, sami si pa oken še ne znava odpreti. Saj poskušava, a ne gre. Ob šestih zjutraj S, kar se tiče oken, nikakor nista tako zelo ustrežljiva, kot takrat, ko sije sonce in je zunaj toplo. Čudna sta, vam poveva :fool: Na oknu je pa ja najbolje :sunny:

Jaz, Jord, ju skušam zbuditi s svojimi pripravami na bodoči študij harfe, ko s svojimi gracilnimi tačkami dinamično ubiram spuščene žaluzije, ki tako lepo zvenijo. No, meni že, ampak S začneta precej kmalu brundati nekakšno kakofonično zmešnjavo. Pa sem ju naštudirala, brez skrbi ;) On po povprečno 24 taktih "Jutranje sonate za harfo in mezzosopran by Jord Van Den Butoons" očitno obupa, vstane in nama odpre okno v spalnici. Sicer jamra da ga zebe in med zobmi nekaj rentači o tem, da je zunaj samo tri stopinje itd, ampak po moje laže kot :dog: teče, ker sploh ni mrzlo. Samo super sveže je, pa še dober šišenski jutranji zrak imamo, haha :yahoo:

Jaz, Maši, imam zjutraj veliko težav s kruljenjem. Sploh če S omagata že pred polnočjo, me ob cca 7h zjutraj začne že zelo črvičiti. In ker S, kot je omenila že Jord, takrat navadno še spita, sem zgruntala super način za prebujanje. In zares super funkcionira :clap: Ležem poleg moškega sužnja, deset centimetrov od obraza in ga začnem s tačko in rahlo iztegnjenimi krempeljčki tapkati po nosu. Hihihihi, ne vem če si lahko predstavljate, kako zelo obupan in v usodo vdan izraz :scratch: je to :lol: :lol: Danes mi je, ko sem ga dodobra potap(č)kala celo rekel, da je to edina stvar, ki mu gre pri meni na živce in da bi se lahko tega odvadila, ker meni takole posmrčkanje tudi ne bi bilo všeč. No, pomembno je, da sva dosegli svoje, torej odprto okno in papico ob 6h, on pa naj že enkrat vstane in začne s svojim jutranjim bolščanjem v nekakšno svetleče ogledalo (baje bere) in vsakič, ko mu grem potalat eno tolažilno buco, zanalašč še malo stopim gor. In slišim samo en tih "Ahhhh, Mašiiii". Hihihihihiiiii :gvse: :teasing:

Vsemu prej naštetemu se zagotovo ne misliva odreči, tudi harfa ostane. No, če hočeta mir, pa naj nama naredita na vrtu en ogromeeeeennn mačjak. S mislita, da ne veva, kaj je to vrt, vendar morata biti res butasta, če mislita, da ne veva kam gledava vsak dan, skoraj cel dan. Ja, na vrt ja :fool:

Se vidimo na oknu ;) :bye: :bye:



Slika
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20985

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe okt 18, 2013 7:34 pm

Re: Šišenski matriarhat

:lol: :lol: Super sta, kar "lobirajta" še dalje za ogrooomen mačjak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe okt 18, 2013 9:23 pm

Re: Šišenski matriarhat

:goodpost: :D bravo punce, tko se to dela :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To okt 22, 2013 6:19 pm

Re: Šišenski matriarhat

Vidve damici imata pa dobro vzgojene vajine sužnje :girlyes:. Ne smem nič našim povedat, ker imajo absolutno prepoved kaljenja jutranjega miru do 10h zjutraj :D .
Pa glede na to, kako vama S berejo želje iz oči, vaju že kar vidim, kako se oglašata iz ogromnega vrtnega mačjaka ;).
Poljubčke lepotičkama :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 565

Pridružen: Če jul 25, 2013 10:15 am

Kraj: Šiška

Odgovor To okt 22, 2013 11:00 pm

Re: Šišenski matriarhat

:D :D Oh ja, naaaaajjjjvečjiii mačjak bi jima S naredila že davno, če bi le stanovali v pritličju, tako pa bivamo v mansardi :S Na poti do vrta je še manjša 40 kilska preprekica, naš bokser Pepe, ki je sicer poosebljena igrača, a trpi za prirojeno klasično pasjo napako in sicer leti na vse, kar prečka vrt, od muc do ježev :dash: In tole slednje je bilo enkrat tudi že kar boleče. Lovro, ježek, ki vsak poletni večer pritačka tudi čez naš vrt, ima absolutno prednost in je Pepe vedno notri, ko zaslišimo šelestenje. Naš Lovro <3 <3

No, Maši in Jord bosta dobili svoj ogromen mačjak, ko S zaslužita dovolj cekinčkov, da se končno preselimo na Dolenjsko, kjer bomo imeli enkrat svojo hišico in veliiikk travnik. To bo super :yahoo:

Za lahko noč pa fotografija, ki nam doma vedno zbudi globoka čustva. Jord je pobožala Maši, ko je ta še iskala nov dom :rose: :praising: Vse je bilo takoj jasno :girlyes:


Slika
Unug Argagaxiso Saddex Burcadda :P

Moj blog o gradnji hiše: http://zajcjaluknja.blogspot.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr okt 23, 2013 5:42 am

Re: Šišenski matriarhat

a deeeeeej.... <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr okt 23, 2013 6:23 am

Re: Šišenski matriarhat

Sam res!! Prav sweeeeet!!! :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.