V središču

Mačka Mačka


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po avg 20, 2012 5:59 pm

Re: Mačka Mačka

k stenam se stiskam. vroče mi je.

Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po avg 20, 2012 6:02 pm

Re: Mačka Mačka

pa zrasla sem v pravo mačjo madame. mi že bauh opleta sem in tja ko laufam po stanovanju.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To avg 21, 2012 9:18 am

Re: Mačka Mačka

<3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor To avg 21, 2012 7:19 pm

Re: Mačka Mačka

Slika

še slika o tem kako na počitnicah kršimo pravila. no, to ravno ne. ker imamo doma okol in okol zagrajeno dvoršiče sva se odločla, da bo Mačka najbrž ful vesela, če gre lahko malo kamne in travo pošnofat. na eni strani je okno, ki sva ga z deskami zagradila, prav tako vrata, js sm se pa za vsak slučaj vsedla pred vrata, da beštja res ne bi mogla nikamor. Ker živimo na vasi, kjer se avti mimo vozijo le zjutraj in med 2-4h, ko gredo ljudje iz službe, sva tam nekje ob 10h rekla fino, zdej se ji res ne more nič zgodit pa tudi nikamor ne more zbežat.

Naša zverina je blazno pogumno mače, ki se ne boji ničesar je takoj splezala na precej visoko murvo potem pa na nadsrešek in smuk že je bla pri sosedih v sekundi en dva tri. jaz pa panično za njo, Mačka pa najbolj srečna na svetu laufat še do naslednjih sosedov. Komaj sem jo ujela. Obup. Bolj ko sem laufala za njo bolj je ona bezljala in zraven še radovedno vohljlala.

Preostanek tedna je preživela na notranji strani okenske police, gledala ven in se drla ko jesihar (ja, naša Mačka mjauka na 600 načinov, pove vse, non stop se meni z nami, dret se pa zna tudi za 4).

Fotka zato, ker sem bla blazno presenečena s kako spretnotjo je zalufala na drevo, kot da bi to že od nekdaj počela. Zgodbica pa....razmišljala sem, da bi uvedli sprehode s povodcem. Posebno ko vidim vse te vaše mačke, ki se pridno šetajo naokoli, vedno bolj se mi zdi, da bi jo naša ucvrla takoj ko bi lahko, ob vrnitivi domov pa še 100 let gledala v vrata (že tako jo težko obdržimo not) in protestirala.

Tako da bi rada od vas neko potrditev, da naša Mačka res ne sme ven in da bo to zanjo preveč stresno, da bom mela mirno vest. Če mate kak predlog, da bi to vseeno poskusili izvest, se priporočam. Drugače je trpežno mače, vožnja v avtu ni tak problem, prav tako seljenje (selili smo jo 2krat, obakrat ko smo šli na počitnice. brez kakršnega koli problema. prav tako ni zgledala niti približno pod stresom, kvečjemu vesela, da lahko osvoji nov teritorij).

Še eno vprašanje. Kaj pri mački pomenijo čista ušesa? Tekočino za čiščenje sicer imamo in jo tudi uporabljamo. kako pogosto je priporočljivo čistit fehe? Predvsem uhlji niso kristalno beli, ampak preveč čista ušesa ji ne nucajo, ne bi pa rada da so preveč svinjska. Nimam pa nobenega občutka za čistočo mačjih ušes.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To avg 21, 2012 8:12 pm

Re: Mačka Mačka

Pa imate na voljo kakšen varen prostor, kjer bi jo lahko sprehajali? Bi to počeli samo na počitnicah, nekje na vasi ali bi mačko peljali ven iz stanovanja na sprehod? Si pripravljena to (v drugem primeru) početi vsak dan ob isti uri oz. v nekem logičnem ritmu in ne popustiti glasnemu izsiljevanju?

Pri črnih mačkah školjke ušes večinoma niso čisto rožnate, ampak takšne kot da bi bile malo "pigmentirane". Očisti se školjko, če se prične v njej nabirati ušesno maslo (rjavo). Notranjost ušesa se čisti v tekočino, ampak jaz ne bi pretiravala, če nima težav s preveč ušesnega masla.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Sr avg 22, 2012 11:41 am

Re: Mačka Mačka

Problem rešen, sprehajanje definitivno odpade. Midva sva sicer večinoma doma, ampak rednega urnika nimava tako da je dnevno sprehajanje ob približno istem času precej neizvedljivo. In glede na to kako to mače tuli, če se odloči protestirat, nas bodo sosedje še deportirali :D

Center Ljubljane pa tudi ni najbolj primerna lokacija za sprehajanje mačke, čeprav sem zadnjič eno videla, ki se je prav veselo šetala po pločniku in šla kasneje na kavo s svojim lastnikom. Čito mirno in brez problema je sedela v naročju ali malo šnofala naokoli. Od tod tudi inspiracija :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr avg 22, 2012 11:48 am

Re: Mačka Mačka

Jaz imam dva soseda v blokovsem naselju, ki sprehajata svojega mačkona. Druge muce pa ne, ker je preveč plašna. Sprehaja se po zelenici, vohlja, se pa pusti povsem brez problema dvigovati in rokovati z njim, ljudi in psov se ne boji. Takšnega bi si osebno upala sprehajati v urbanem okolju, seveda ne med cestami (naše zelenice so cona prosta avtomobilov).
Našega dragega Brutca, ki ti zna v paniki vse kremplje zapičiti v roko, pa ne, na primer :D Tako da se Brut sprehaja zunaj samo, ko grem na obisk k mojim domov, v sredo divjine. Sprehajava se po ograjeni parceli, kamor ne pridejo ne tuji ljudje ne živali. Lauš noče na sprehod, hoče pa včasih, da jo v oprsnici in v naročju neseš ven (pozimi), da lahko bolj od blizu gleda ptiče v ptičji krmilnici :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr avg 22, 2012 12:01 pm

Re: Mačka Mačka

Mene, ki sem bl panične sorte, bi bilo pa na javni površini fejst strah mačko sprehajat. Si kar predstavljam, kako pridrvi en odvezan podivjan pes, ki vidi v mojih mačkih plen. Ne hvala, mi na misel ne pride. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Sr sep 12, 2012 6:29 pm

Re: Mačka Mačka

mmmm. polica, moja okenska polica.
Slika
mmmmm. postla, moja postla.
Slika
mmmm. kovček, moj kovček.
Slika
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 121

Pridružen: Sr sep 12, 2012 4:01 pm

Odgovor Sr sep 12, 2012 7:07 pm

Re: Mačka Mačka

Ja carica... :)
Pri nas vedno kadar se pakira kovček, mora it naša muca gor ležat. Ko jo prestaviš, si pa itak sovražnik št. 1!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:29 pm

Re: Mačka Mačka

naša Mačka se poteguje za vlogo v naslednji sezoni ene od vampirskih nadaljevank.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:31 pm

Re: Mačka Mačka

Če bi jaz delala "casting", bi imela največje možnosti! 8)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:40 pm

Re: Mačka Mačka

Faca lepa :D :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor To okt 23, 2012 9:20 am

Re: Mačka Mačka

Slika

luksuzni 2 nadstropni apartma z oblazinjeno teraso z odličnim razgledom na jedilno mizo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 23, 2012 9:39 am

Re: Mačka Mačka

<3
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po jan 21, 2013 10:28 pm

Re: Mačka Mačka

vsak dan na istem povštru...

Slika
photo sharing websites
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po jan 21, 2013 10:30 pm

Re: Mačka Mačka

Lepotička :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po jan 21, 2013 10:30 pm

Re: Mačka Mačka

Slika se pa imenuje "Kva težiš" :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po jan 21, 2013 10:35 pm

Re: Mačka Mačka

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po jan 21, 2013 10:44 pm

Re: Mačka Mačka

Kaksna lepotica je tale vasa Macka <3
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.