V središču

Same babe


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To jun 12, 2012 6:10 am

Re: Viva

Sej Viva je tudi od zmeraj notranja in "lastniška" ;), sem ji pa že jest prirezovala krempeljčke in je navajena na to ;).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 13, 2012 3:14 pm

Re: Viva

Leia - bom morala počakat ja, da se zaceli, trenutno je samo polno krast :( in ja, Šapte je občutljiva, zato me še toliko bolj skrbi, da se ni spraskala sama zaradi stresa ali kaj takega .. (ampak da bi se stres manifestiral samo kot to? Sicer pa je, pije, se igra, uporablja wc normalno ...)
Zaenkrat sem Vivi sicer postrigla samo kremplje na sprednjih tačkah ... do zadnjih še nisem :D Bom pa tudi jaz verjetno "uporabla" fanta za kakšno držanje ...

Skratka, zdej bom spremljala, kaj se dogaja in poročam. Če se bo ponavljalo, je treba ugotovit, kaj to je.

pola - dobro si jo navadila! :good: Jaz pri Perč in Šapte niti pomislila nisem na to :blush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 13, 2012 8:29 pm

Re: Viva

OK, that's it! Danes me je na mizi pričakala hrasta premera tri mm, ki se je je še držala dlaka, in Šapte ma hraste po celi bradi ... ampak, take ... ki niso samo na koži, ampak so dvignjene. In od sobote ne zgleda prav nič, da bi bilo kaj bolje ali da bi bilo kaj manj. Pa zdi se mi, da je shujšala. Skratka, jutri pokličem Čopovo.

ah kaj je zdej spet narobe :dash:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 7:30 am

Re: Viva

Tudi moj Cal ima občasno podobne zadeve ampak po vratu in po glavi, recimo kar ene 12 takih bubuljic. Budno jih spremljam, pa se vedno posušijo in minejo. Najprej sem mislila, da ga Kaya seka s taco ampak je bilo tega preveč, da bi bilo od krempljev.
No, zdaj jih nima, če se bo pa ponavljalo, bo treba komu pokazat.
Držimo tačke, da je s Šapte vse OK in ji pošiljamo :kiss: :kiss: :kiss:
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 14, 2012 9:33 pm

Re: Viva

res ne vem, kaj bi to lahko bilo ... zdi se mi, da je tudi vedn znova "sveže", verjetno si spraska?
Kakor koli, poročam jutri ... hvala Icy za dobre želje, tudi vam en koš :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 10:03 pm

Re: Viva

To je imela tudi moja Vanda, pa ne na bradi, ampak na glavi. Res je, da je s tem :devil: že prišla k hiši (prej je bila prostoživečka). Pa zalotila sem jo, da si je sproti skrampala dol, kar take male šopke dlake s kožo. Mi je vetka rekla, naj zamenjam hrano. Vandi je pomagalo in je zdaj lepa lepa :D. Vsekakor imamo prekrižane prste za Šapte, da je "samo" to.
Aja, jaz bi še kakšne slikce tvojih pamžkov :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 14, 2012 10:11 pm

Re: Viva

hmmmm ... OK, res sem zadnje čase malo eksperimentirala s hrano ... nekaj Sanabelle, nekaj Acane in Arden Grange ... Zdaj smo pa že nazaj na RC Light. Upam, da ni res hrana in da je nisem slučajno fajn zafrknla s temi eksperimenti :O

In ja, jaz bi tudi rada objavila nekaj fotk, pa slikomat noče delat, pravi, da je slika prevelika, čeprav ni :( Vse druge strani so pa tko komplicirane :blush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jun 14, 2012 10:51 pm

Re: Viva

shrani.si je zeeelo enostavna :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jun 14, 2012 10:53 pm

Re: Viva

ps. zna bit, da je hrana kriva (glede na to, da praviš, da je bolj občutljive sorte).

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 11:07 pm

Re: Viva

Ups! Tudi Cal je imel "PIKE" in "PRASKE", ko sem mu dala novo hrano...če prav pomislim, jih je imel 3x in ravno takrat, ko je jedel Almo Nature konzervo s tuno in grahom al neki (una hrana, k je na vrečki roza al oranžna velika pika). Se mu je kar gravžalo ampak je pojedel. No, Kaya itak vse poje in ni tako izbirčna. :D
3x sem poskušala in ni šlo, zdaj sta na RC. Od takrat pri Calu nisem več opazila krast, jih je pa imel, ko ga je I-Love_You našla in že takrat peljala k vet. In so rekli, da je najbrž od borb in bitk, ker je bil prostoživeček. No, najbrž je pa res od hrane.
Mojim RC najbolj paše in nič ne škodi...

Poskusi izločit, kar Šapte ne paše za njen lepi telešček. :D Pa en beauty sleep v tvoji postelji ji bo sigurno pomagal. 8)
Lubčke... :kiss: :kiss: :kiss:
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 15, 2012 8:29 am

Re: Viva

Jernejch, tukaj smo debatirale o podobnem... bi znalo biti pri Šapte tudi nekaj takega?
http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=22&t=2096&start=60
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 15, 2012 9:03 am

Re: Viva

hmm ... ne zdi se mi, da ima kaj vnete dlesni .. (to se vidi, verjetno?) In praska se tudi ne pretirano, jaz sem jo doslej videla samo enkrat. Danes popoldne sva naročene, vsekakor poročam.

Prav možno, da je sprememba hrane v kombinaciji s stresom zaradi Vive (mimoza mačja :S ). Saj se bo unesla, naš baby, samo da ni kaj hujšega :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jun 15, 2012 9:31 am

Re: Viva

Saj pri vas je bolj verjetna alergija.
Vnetje dlesni je pa po navadi vidno kot pordele, boleče dlesni (na dotik), neprijeten vonj iz gobčka ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Pe jun 15, 2012 9:31 am

Re: Viva

Stavim na hrano in VSE BO OK! Drži se, mimozica Šapte občutljivka! <3
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 15, 2012 10:35 pm

Re: Viva

no, uganka je rešena ... Šapte ima akne :( Ne vem, kako hudo je, da je dobila eno injekcijo antibiotikov in čez 10 dni jo čaka še ena; vsak dan morava spirat s plivaseptom; na vsake tri dni pa še s peroxydermom. Kaj bi lahko bil vzrok, se mi sanja ne :dash: In ZAKAJ je nisem peljala že prej :dash: :dash:

Sem že premišljevala, da ne bi šla na morje, pa me je rešil oči, ker jo bo sprejel v sanatorij "oči in mami" :angel: , Peri in Viva pa ostaneta v Lj.

Pa še slikce, ker tole je res že odločno preveč čvekanja :truce:

Moj moj brcko
Slika

Ko je bezopet v igri, pozabimo na pihanje
Slika

Kako to misliš, ta stol je premajhen za obe? :O
Slika
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So jun 16, 2012 7:44 am

Re: Viva

Jerneja, tebe bo od sekiranja kap ti povem :rolleyes: :D . Akne pa res niso noben baubau :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16130

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 16, 2012 8:08 am

Re: Viva

Res je, kar mirno kri. Akne so samo zamašene lojnice. Antibiotik je dobila, da ne pride do vnetja lojnic, kar bi se lahko zgodilo zaradi praskanja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So jun 16, 2012 8:50 am

Re: Viva

Pri nas smo aknasti že skoraj leto dni, včasih bolj, včasih manj, včasih celo nič. Občasno malo namažem s koloidnim srebrom, pa je.
Je pa slabše pozimi, verjetno ima centralna kurjava kaj pri tem.
Ne se preveč sekirat :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So jun 16, 2012 8:53 am

Re: Viva

Ko se je zadnjič Mili hotelo nekaj takega delat, sem jo namazala kar z Bepantenom in je izginilo. Pomaga tudi, če mačka ne je iz plastičnih posod in če se v njih ne drži hrana.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So jun 16, 2012 10:51 am

Re: Viva

Zgleda je to zelo pogosto. Pri nas je bilo pozimi eno kar hudo obdobje, sploh Jaka, malo sem ju mazala s koloidnim srebrom, pa ne ravno redno :blush: , potem sta bila kar naenkrat čisto dobra, zdaj imata pa spet vsak po eno piko. Hrane ne menjamo, posodice imata keramične... potem pa bodi pameten. Jaz sem se nekaj časa tudi blazno sekirala, potem pa sem tukaj prebrala, da ima že skoraj vsak tako izkušnjo in se ne obremenjujem več toliko.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.