V središču

Phoebe, Baby, Vita, London in Aik


Moderator: jernejch

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Pe jan 20, 2012 9:42 am

Phoebe, Baby, Vita, London in Aik

tako, mi smo od včeraj zvečer že doma...slikic še nimamo, ker...ne najdem aparata...obljubim, da ga bom. :blush:

Phoebe je celo pot jokala v transporterju, mala Baby pa, stisnjena v kot, lepo pančala. Panika se je začela doma, ko smo jih spustili ven, ker tamale ni bilo nikjer. Obrnili smo celo bajto, našli smo jo pa v predalniku pod umivalnikom, ki nima zadnje stene. Je lepo v predalu čičala.

cel večer sta se skrivali pod kavčem, ponoči sva slišala, da je tudi wc bil uporabljen. Zjutraj sta se spet podkavčali, a smo Phoebe parkrat zmamili ven, in mi je ležala v naročju ter predla. Tale je res radovedna, vse jo zanima, odpira si vrata, če so priprta, in mijavka, ko ji pač je do mijavkanja. Tamale Baby spet ne najdem. Sta pa obe silili v sinovo sobo, kot za inat, saj še vedno budno čakamo, ali bo sinova alergija planila na dan. Zaenkrat potrkam, je vse v redu. :)

joj, sem šele sedaj pogruntala, zakaj silita tja - ena stena je živo oranžna... :lol:

Naš bokser se čuva pri tašči, zaenkrat bo tam, da se mačklovje navadi, potem pa jih bomo počasi navajali na sobivanje. Pohištva še nismo prišraufali, zaves itak nimamo, tv je treba še priklamfati na steno, pol pa jih začnemo soočati. Mal me jezi, ker bo treba praskalnik nabaviti drug mesec, in se nimata kam umakniti na višino. Pola pravi, da počasi ne bosta več tako plašni, in da bosta že prišli na plano...

slikice pa naslednjič!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe jan 20, 2012 6:42 pm

Re: Phoebe in Baby

:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe jan 20, 2012 7:47 pm

Re: Phoebe in Baby

Martina, dej prosim v naslov dodaj še Vito, bo Bobolino še o njej kdaj kako besedo, dve napisala ;) :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr jan 25, 2012 10:48 am

Re: Phoebe, Baby in Vita

Sta že skupaj na kavču :D :kiss:
Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 25, 2012 11:01 am

Re: Phoebe, Baby in Vita

Lubiki, kako lepo se stiskata. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Sr jan 25, 2012 7:00 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

takoj, ko bom prišla malo k sebi od terenske službe, predvidoma čez vikend, napišem kaj več! Tudi opišem bližnja srečanja z bokserjem... ;)

pa hvala za naložene slikice!

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Po feb 13, 2012 1:02 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

grem na novo pisat, me je ven vrglo... :(

no, takole gre ta zgodba - Phoebe (aka Fibi, Fiba, tavlka, tastara, ta mehka) in Baby (aka Biba, Bibi, Bibica, tamala, micena, ipd.) sta pri nas. In mi se počutimo, kot da sta pri nas od nekdaj. Za pojasnilo naj povem, da je Vitka muca, ki smo jo posvojili že pred nekaj časa, in dela družbo mojim staršem. Ker trenutno nimam novejših slikic, bom nove nalepila v njeno temo. Pokazala bi rada njen kožušček, iz širokoprogaste tigrice se je njen plašček razvil v nekaj avantgardno futurističnega.

no, kot sem že več kje omenila, nas je bilo najbolj strah, da bo sinu alergija na muce še bolj udarila ven, pa zaenkrat lahko samo trkamo.

Slika

Muci ne povzročata nobenih problemov, seveda, če za probleme ne šteješ jutranje bujenje, ko je treba ravnati žaluzije, sem ter tja premetavati vrvice od teh žaluzij, divjati po stanovanju, po postelji, preko ljudi, in če ti je vseeno, da muca, ki je lažja od ene debele knjige, mrtvo hladno odpira vrata drsne omare, skače po policah, in z velikim veseljem meče vsebino omare na tla. K početju povabi še tamalo muco, ki poleg metanja iz polic, s tačko sega v predale in ven vlači gate v vseh oblikah. Ta ista tamala išče po stanovanju tiste ta tople štunfe, jih skriva, in jih ponavadi ob večerih razprostre po postelji in se gre z njimi brckote. Vsekakor pa pri nas radio ni več potreben, saj Bibica z vsem veseljem in na ves glas poje - mruuuuuuuuuuuu, fruuuuuuuuuuuuuuuuu, in če nima koga, da bi jo poslušal, pač poje sama sebi.

naša dnevna rutina je malo neobičajna. Z nami živi tudi bokser Aik, ki mačk kategorično ne prenaša, in z velikimi napori ga navajamo nanju, kar pa seveda ni problem mucama - Biba ga ne šljivi, Fibi pa piha nanj, sta pa obe radovedni, in se delata norca iz njega. Bibico prinesemo k njemu, ona je mirna, on pa ali se trese, ali bulji vanjo nepremično, ali miga s kupiranim repkom, ali se slini, ali pa požira slino. Po moje bi jo pomalical v trenutku. V enem trenutku nepazljivosti se je pognal za njima, Fibi se je skrila pod kavčem, Bibi pa ležerno ostala na tleh na odeji, in sta imela bližnje srečanje, ko je Bibi plezala po steni. Verjamem, da se bo sčasoma navadil, in da bo lažje, ko bomo nabavili drevo, da mosta muci na višini, on pa spodaj.

Slika

No, in Aika zjutraj peljemo v varstvo tašči, muci se prosto sprehajata po bajti, zvečer, ko ga pripeljemo domov, pa gresta muci v svojo sobo, kjer imata vse pritikline za igro. Spita poleg naju, zato je zadnje čase najin večerni obred ne "making babies" ampak "playing with them". ;)

Slika

kak dan si vzamemo fraj od Aika, takrat sta glavni. Če bi opisala razlike med njima - Fibi ni trikolorka, ampak je sestavljena in 6 različnih vzorcev - bela, črna, bež, lisičje rjava, sivo tigrasta in oranžno tigrasta. Barve so nametane po njej, kot da bi se kdo delal norca, dlaka je mehka. Je pa to ena res nežna muca, je bolj v ozadju, prepusti mesto Bibi, medvedki, grebatorki, z bolj tršo dlako.

Slika

Slika


Kot me je opozarjala Pola, to nista naročni muci, čeprav predeta kot zmešani in se prideta stiskat, a le ponoči in zjutraj. Ne marata dvigovanja v naročje, a verjamem, da bo nežnosti več kot dovolj. Če ne, bomo pa še eno sčasoma nabavili :cat: :) Važno je, da se imata res radi, iz zgleda, kot da sta povečini sami sebi dovolj.

Slika

Ko ena je, pride jest druga, ko ena prede in se stiska ter carta, se pride stiskat tudi druga, večino časa pa prepleteni spita skupaj.

Slika

Slika

Slika

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Po feb 13, 2012 1:05 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

spet mi ni ratalo vseh pomanjšanih naložit, se opravičujem, ker ne morem popraviti. :blush:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Po feb 13, 2012 1:10 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po feb 13, 2012 6:26 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

Super se imate vidim :kiss: :kiss: .

Ko boš hotela še eno/enega crkljivčka pa pokliči :rolleyes: :D .

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Po feb 13, 2012 6:30 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

danes Aika ni zraven, in sta maci cartljivi, da ne moremo verjet. Fibi mi je prej ležala preko vratu, drugače pa med nogami. Prvič se je tudi pomucala, možu se je vrgla na hrbet. Bibi še ima malo straha. Po moje bosta ratali ultra cartljivki, samo potrpljenje je potrebno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po feb 13, 2012 6:35 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

Ti ga imaš na njuno srečo zelo veliko. Hvala :kiss: :greeting:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Če dec 11, 2014 3:18 pm

Re: Phoebe, Baby in Vita

in ker sem obljubila in moram obljubo izpolniti, najprej prosim moderatorje, da k tem imenom dodajo še London. Pa še Aik. Ker bom pisala o vseh, vsakem po malo. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 11, 2014 3:30 pm

Re: Phoebe, Baby, Vita, London in Aik

Zaželeno - storjeno ;)

Se veselim vaših novih javljanj! <3
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe dec 12, 2014 8:23 am

Re: Phoebe, Baby, Vita, London in Aik

No, zdaj pa bo! :clap: ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.