V središču

Ian in Gregi - Miško in Rižek


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe dec 09, 2011 11:48 am

Ian in Gregi - Miško in Rižek

Tole mi je danes pisala Tanova od telih dveh mačjih carjev...in jaz seveda brez cmizenja nisem znala prebrat (ne prvič, ne petič...)... :girlblush: Zares lepo jo je brat, Tanovo - tako lepo, a si mislite, da slik sploh ne potrebujem. Ker jih prav živo vidim, ko jo berem. In čutim vso toplino in ljubezen, ki sta jo deležna tale dva modela mačja.

Ian - tvojo najljubšo žogico je našla in mi jo prinesla včeraj tvoja tanajtaprva najditeljica, kuža Pikaču :) - tisto, ki ti jo je dala Cats. Malo jo bom še imela, žogico tvojo, ajprou - tako lepo diši po tebi... - potem ti jo pa prinesem :)
Gregi - ah kar vidim te, pa slišim tudi, kako si "na pozor", ko je hrana na vrsti. Požeruhec celi.... :lol:
Gregi pa Ian - vajin fuzbal-tunelček zdaj po novem kar miruje. Princeska se ga ne dotakne, tudi Srečko ga samo od daleč gleda in si ga ne upa "skruniti". Minimucu pa itak nikoli ni bil mar. Tko da - bo moral počakat na naslednjo mačjo mularijo, ki vaju ni poznala, da bo spet zaživel!
Vama moram povedat še to, ker princeska Tasha vama tega v času, ko ste bili skupaj, ni dala kaj dosti vedet - zelo vaju ima rada tudi ona! :)

Srčka najlepša - bodita še naprej taka!
:kiss: :kiss:

Spodnji zapis objavljam z dovoljenjem Tanove:
"....Lahko objaviš vse, kar boš presodila, da je vredno objave in če bodo tvoje punce vesele, bom tudi jaz...."


Pozdravljena,

.... sporočam, da Gregi ni več Gregi, ampak Rižek in Ian ni več Ian, ampak Miško. Pot do novih imen je bila dolga in zapletena, preko marsikaterega literarnega junaka, na to, kar sta zdaj- in tudi temu so botrovale mnoge okoliščine in »naključja«.

Sicer sta pa pridna, zlata, najlepša, najboljša, najbolj pametna….in seveda, moja/naša. Malo se še navajam na to, da mi v glavnem sledita povsod, kamor grem, ampak sem prizadevna in zato še v službi ves čas pod noge gledam, da ju ne pohodim, pod pisalno mizo pa si sploh ne upam stegnit nog, saj veš, lahko ju brcnem….ha,ha!

Rižek je neverjeten- razposajen, nagajiv, prefrigan- če gre Miško na stranišče ne more drugega, pa mu s tačko vrata stranišča odpira, ko pohlasta svojo porcijo, ga mirno odrine in če ne posredujem, pobaše še njegovo- govorim seveda o koščkih mesa v omaki iz vrečk, za brikete ni frke, pa ko sedi moj mali Miško v banji in pije vodo iz pipe, sedi Rižek na robu banje in ga s tačko tapka po glavi…..in moj Miško vse to prenaša brez besed. Je pa začel zadnje čase meni nekaj goreče dopovedovat: v oči me gleda in mi govori……….. jaz pa nimam pojma, kaj mi pravi, samo to vem, da ni nič slabega, da mi hoče povedat nekaj prijaznega, ker so očke srečne.

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe dec 09, 2011 3:57 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

oh... :'( dons mam jokalni dan zgleda...luna prihaja to bo :girlblush:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To dec 13, 2011 2:43 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Cats je napisal/-a:......Hvala Tanovim, da sem lahko prišla in premečkala vajina zlata mačkona. Pa želim si, da bi tudi naš tamau začasnik dobil tak čudovit dom, kot ga imata T & N. :good:


glej, Cats...tvoja želja iz Thierryjeve teme se je uresničila!
...in zgodilo se bo točno tisto, česar si dovolj močno želiš....
:good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To dec 20, 2011 8:37 am

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

lupčki moji se javljajo....
:kiss:

Pozdravljena,

Ti sporočam, da se imamo še vedno lepo, vsi imamo radi te predpraznične dneve, polne dogajanja in prijetnih vonjav. Rižkotu se je včeraj prikazala smrekica v dnevni sobi, pa je bil kot otrok, ki mu sredi dnevne sobe postavijo peskovnik! Krasota nebeška, se je z zaletom zakadil v drevo in ga na objel tako močno, da sta šla oba v horizontalo...potem je to še dvakrat ponovil in glej ga zlomka, oba z dreveščkom sta šla spet mal "ajat". Ko bo okrašeno, take vaje odpadejo...upam. Miškotu nič ni blo jasno, od kdaj smrekice v dnevni sobi, pa še padajo po tleh....višek, se je rajši kar umaknil, saj kar je preveč, je preveč...in se ulegel na mizo pod božični aranžma...
Sicer sta mucka živahna, vsako jutro je tepih v predsobi in kopalnici v kupčku, tako da jima očitno ponoči dogaja, ko pridem domov iz službe, se mi Rižek kar po glavi pridrsa pod noge, da je hitreje na hrbtu za čohanje, Miško je pa itak že na hrbtu in če imam srečo, sta dovolj blizu, da ju lahko naenkrat pocrkljam, sicer imam slabo vest, da enega ali drugega zapostavljam, pa bosta imela težko mladost... kadar se za moje pojme preveč grobo igrata in sem zraven, posredujem s kakim predavanjem, pa me gledata, kot da me res ni treba in si mislita svoje. Risanka!
Ker je Rižkova prebava kljub dieti še vedno prehitra, sem se odločila, da ga ta teden, odvisno od časa naše zdravnice, peljem na pregled in kako terapijo, če bo potrebna. Miško se mi smili, ker dieto fura, čeprav mu nebi bilo treba. Bo že, ga tolažim, pa mu na šverc, kolikor je to pri Rižku sploh mogoče, kej nedietnega dam za papat..... potem sva pa oba zarotnika čisto tiho, da Rižek ne bo žalosten.....
Toliko za danes in lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr dec 21, 2011 2:13 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Samo tole bom rekla: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe dec 23, 2011 12:09 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

tokrat novice niso tako zelo kičaste. No ampak - ni panike, je rekel Švejk in si z glisto čevelj zavezal!
8)
Vseeno - če ima katera od vas kakšen pameten nasvet na zalogi, predvsem okrog tele čudne bakterije, če je kakšna praktična izkušnja... Jaz sem za Gregijeve polmehke pridelke krivila dejstvo, da je res požrešen mačkon in je ukradel (in pojedel, seveda) vse, kar se je le dalo in torej tudi kdaj kaj neprimernega...pa se nisem sekirala, kar sicer res ni moj običaj. Eh - mogoče bi se pa tokrat morala malo? :girlsad:


Dj,

Ti sporočam, da smo bili včeraj na zdravniškem pregledu obeh zaradi prebavnih težav Rižka. Sem žalostna, ker so ugotovili, da ima mojster verjetno eno nevemkakšno bakterijo, ki se jo odpravi le z dolgotrajno terapijo, Miško pa ima parodentozo in mu je en zobek že izpadel. Zdaj imam na terapiji oba, enemu moram masirat dlesni vsak večer, kar ne bo enostavno in sem v skrbeh, ker rajši je trde brikete kot mehko paštetko, drugega pa moram 2x dnevno okol prinest z ¼ tablete, kar je že spet misija nemogoče. …cela štala, in za povrh še Miško zjutraj ni klobase naredil, ampak potičko, kar pomeni, da se je zadeva verjetno prenesla in sta oba tam, kjer nočemo bit…..upam, da se v nadaljevanju vse dobro izteče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe dec 23, 2011 12:22 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Miško ima lahko drisko zaradi zdravila za dlesni, se je isto pri naši Bučki zgodilo.
Kaj pa je to "dolgotrajna terapija"?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe apr 27, 2012 7:01 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Danes smo bili na obisku pri telih dveh carjih. Najprej - Gregi ni več Rižek, ampak je Zlatko - ker je najbolj zlat muc na svetu. No Ian je pa pač zlatko, ker je najbolj zlat muc na svetu 8) Ne no, mal heca - Ian je Miško. In presneto - napram Zlatkotu je res kot en miško! :)

Ian je ful potemnel, tako da njegove temno srebrne dokolenke in svetlo obrobljene čudovite oči zdaj še bolj izstopajo. Na slikah žal ni videt, kako zelo, zelo čudovit je...še bolj, kot je bil. Zrastel ni nič, tudi zredil se ni - ostal je tak, kot je bil: mali, vitki, zlati, mirni, nežni najboljši muc na svetu.... :cupidboy:

Takole je prevohal moj ruzaček:
Slika

potem so bile pa največji žur odvezane vezalke:

Slika

Slika

Slika

Slika


Ampak Gregi - on je pa fuuuuul zrastel in se zredil! Celi ornk mačji desc je postal.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

in tale, zanj dokaj značilna poza, znana še iz "mladih dni":
Slika


Pa še ena gasilska:
Slika

Tkole - evo, sporočam, da bi se v tale dom tudi jaz več kot z veseljem dala posvojit! :good: :clap: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16125

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 27, 2012 7:27 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Čudovita mačkončka :kiss: :kiss: pri krasnih ljudeh, kaj če človek lepšega. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16499

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So apr 28, 2012 8:14 am

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Lepotca zlata <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 03, 2012 10:27 am

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Slabe novice o Ianu... :girlsad:

....izvidi po 14 dnevnem antibiotiku in hills k/d dieti so bili bistveno boljši, a žal ne dobri. To pomeni, da ima mačji mož nekaj narobe z ledvicami v degenerativnem smislu, žal. Pravi naša osebna zdravnica, da lahko s tem živi čisto kvalitetno do nadaljnjega, dietna prehrana vsekakor obvezna, pa še natančno opazovanje nujno, da se takoj zazna, da ledvičke bremeni prekomerna "zasoljenost". Ko se to zgodi ( ne vemo kdaj in kako pogosto), pa takoj na infuzijo, da se koncentracija zredči.

Srček zlati, jaz ti želim čisto samo zdravja, ker imaš vsega ostale, z ljubeznijo na čelu, v svojem domu več kot v izobilju! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16125

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 03, 2012 11:05 am

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

O jej, še dobro, da ima tako krasne skrbnike, ki bodo vestno bdeli nad njegovim zdravjem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16499

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 2:59 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Ianček, mislimo nate :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe dec 21, 2012 10:42 pm

Re: Ian in Gregi - Miško in Rižek

Dobre misli so obrodile sadove. Ian/Miško je "kot nov", še celo zelo lepo se je naredil in je že skoraj ujel Gregija/Zlatkota. Danes smo se, čisto neplansko in nenapovedano, namalali na vratih pri Tanovi...in odšla sem v solzah. Solzah sreče in ganjenosti, ker sta tako lepa, ker ju imajo tako radi, ker je Tanova ena res zlata oseba,....jaz pa celi softič. Tko to je...srčka prčka, zame bosta vedno moja zlata ..zlati Ian in požrešni Gregi! :cupidboy: :cupidboy:

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.