V središču

Pupa (prej Paste), Lev in Lenna in še Pinka (prej Za)


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To jul 19, 2011 8:03 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Evo včeraj je minil mesec dni odkar je Pupa postala uradno del naše družine :D . Kaos in začetna zneda se počasi umirja. Pupa počasi le dojema da ni edina in da ne more biti glavna. Sicer bo potrebnega še veliko vztrajanja in dela (je hudo trmasta in vztrajna he he) , ampak važno je da napredujemo :) . Mala gospodična se je že malce poredila, zdi pa se mi, da ima tudi že lepšo dlako. Bi se pa rada zahvalila Dr.Miški za potrpljenje z mano in za vse prijazne odgovore in pomoč, obenem pa tudi opravičila ker jo neprestano nadlegujem :truce: . Saj bom počasi nehala, samo res me skrbi da nebi kaj zašuštrala in naredila napake. Dr.Miška zlata si.
Ta vikend če nam bo vreme naklonjeno bo Pupa verjetno prvič v življenju videla tudi morje, odpravljamo se namreč v Pulo. Malo me sicer skrbi kako bo prenesla vožnjo, upam da dobro :girlsad: .
Bi pa rabila kakšen uporaben nasvet glede odpoklica, ker tukaj imava s Pupo kar nekaj težav :fool: . Kako jo najlažje navadim na odpoklic?? Vsak predlog je dobrodošel.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To jul 19, 2011 8:29 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Brez skrbi, v avtu se vozi kot, da je ni. ;)

Glede odpoklica:
- Samo nagrajevat in nagrajevat, hvalit in hvalit. Priboljški, igrače, cvileče navdušenje, pozornost in čohanje. Sploh Pupa je malo attention freak.
- Hvalit tudi, kadar pride sama od sebe. Se nauči, da je vredno prit, da je dobro biti v bližini, ker dobi nekaj dobrega.
- Ne začet brez povodca vadit, ker se lahko nauči ignorirat. "Ja ja, ti kar kliči, imam bolj pomembno delo tu za grmom."
- Pes je oportunist in, če se splača bo prišel nazaj, če se ne splača ne bo prišel. Sploh v fazi učenja. "Ok, nazadnje ni bilo nič iz tega, ne bom prišla k tebi."
- Ne grajat, ne vpit, sploh ne kregat, če pride na recimo tretji klic. Vedno pohvalit. "Ej veš kaj, če se misliš pa dret name, ko pridem, ne bom več prišla. Zakaj pa tuliš name, če sem prišla?"

:kiss:
Zadnjič spremenil modrozelena, dne To jul 19, 2011 8:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor To jul 19, 2011 8:29 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Hvala tebi za vse ... Saj veš. ;) Najraje imam posvojitelje, ki me nadlegujejo, saj tako zvem kako se bivši varovančki imajo. :girlblush:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor To jul 19, 2011 8:32 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Glede odpoklica pa bi dodala še to ... Ne je klicat non-stop, ker se jim v nekem trenutku ne da več. Če jih pokličeš 5x na minuto, potem enkrat ne pridejo več. :)
Po mojih izkušnjah naredi največ skrbnikov to napako, da pse non-stop kliče in ne pohvali vedenja.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To jul 19, 2011 8:56 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

He he hvala obema za uporabne nasvete. Saj je v bistvu ne kličem non stop ampak samo takrat ko je na dvorišču nekaj časa iz mojega vidnega polja :girlblush: , ampak naša Pupa se naredi čisto gluha nesramnica mala. Na sprehodu je pa čisto druga zgodba, po moje zato ker je malce ljubosumna na Baja 8) in pride takoj ko jo pokličem, v bistvu prideta oba :good: . Tudi oddaljuje se ne od mene na sprehodu. Moram priznat da je bila vzgoja Baja veliko lažja in hitrejša, verjetno zato ker je bil ves vesel da se končno nekdo hoče ubadat z njim in je komaj čakal da je dojel kaj hočem od njega. Odpoklic je bil pa tako ali tako pri njemu od zaćetka odličen. Saj bom tudi Pupo počasi naučila vse kar je nujno potrebno za lepo socializirano pasjo gospodično. Sem pa ugotovila, da pri njej največ dosežem s pohvalo in crkljanjem za nagrado oziroma s priboljški in mirnim glasom :nyam: .

Joj pa pozabla povedat, da se s Pupinimi ušeski dogaja nekaj res zanimivega. Že dva dni ima dvignjen desni ušesek, razen med sprehodom vedno, občasno pa dviga tudi levega, ne vem kaj to pomeni je pa simpatično smešna :blush: . Jo bom poskusila pofotkat da vidite kako zgleda tale naš pasji šišmišek :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor Če jul 21, 2011 3:27 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Slika

Slika

Slika

Slika

Mala afna ... <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jul 21, 2011 5:13 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Uau, kakšne kul ovratnice ima frajerka!!
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 22, 2011 8:25 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Što je to - neki zlatni lanac, a? :lol: :lol: :lol:
Srčkana pupika Pupika :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16498

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 8:35 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Meni je prec na tole potegnilo:

Slika

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe jul 22, 2011 8:39 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Cats, :lol: :lol: :lol:
Pupa je pa tak srček <3 :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 12:10 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Tole se spreminja v temo "za preganjanje slabe volje". :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 3:13 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

he he sem vedla da bodo takele asociacije 8)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Po jul 25, 2011 7:52 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Pupa je tale vikend preživela na takem mini dopustu v Puli. Obiskali smo družinske prijatelje ki tam dopustujejo. Sseboj na dopustu imajo tudi, njihovega muca Srečko-ta, ki šteje že lepih 9 let. Ker muc živi v bloku, ga vozijo na dnevne sprehode na povodcu. No to nalogo je na morju poskušala opravljati Pupa a mačkon nad tem ni bil najbolj navdušen :lol: . Sta se pa lepo razumela. V vodo naša mala gospodična ni želela je samo eno tačko not pomočila, pa ji ni bilo všeč :fool: . Vožnjo je krasno prestala, oziroma prespala :good: . Skratka nismo se dolgočasili.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor Po jul 25, 2011 10:09 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Ob teh slikah pa ne moreš ostat ravnodušen!! :lol: Pa bele brčice črnega muca. <3

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jul 26, 2011 10:56 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Kdo ima koga na povodcu? :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jul 27, 2011 6:43 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

kakšna varuška! :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 10:08 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Pupa in njena podložnica - ali kaj spremljata kako rastejo Pupini otroci v tej temi? 8)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 10:38 am

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

O spremljava spremljava :nyam: hvala, samo mal pogrešava kakšne novičke o mamici in sestrici :girlsad: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 4:42 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Mamica je v redu, uživa. Jo grem v kratkem obiskat in jo poslikam ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 5:41 pm

Re: Pupa (prej Paste), Lev in Lenna

Evo da malo poraočam kaj se dogaja pri nas. Pupa je vedno bolj ubogljiva in lepa mala gospodična. Malce se je poredila :blush: , skoraj za cel kilogram, njena dlaka je postala mehka svetleča in sijoča, nič več ni čokoladno črna ampak črna :yahoo: . Tudi begosumna ni več, odpoklic obvlada skoraj čisto v nulo :) . Tudi nad Levom ne zganja več takega terorja ( samo še občasno jo malo zanese).
Lenna je pa prava mačja afna, najraje se češe, čeprav ni nobene potrebe da bi jo česali. V bistvu se najraje češeta ravno Lenna in Mura, ki sta kratkodlaki muci. Lev in Kitty pa nad česanjem nista ravno navdušena, pa ju moram ker sta dolgodlaka.
Vsi skupaj so ena taka razigrana kosmata druščina s katero ni nikoli dolgčas.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.