V središču

Tigrica Zoya (prej Moni)


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne nov 06, 2011 8:49 pm

Tigrica Zoya (prej Moni)

Jo je danes že prvič zagodla... :rolleyes: :D

Finding Zoya (prej Moni)

Seveda se je »finding Zoya« začelo ko smo jo našli oziroma izvedeli zanjo, jo šli pogledat, si bili všeč (vsaj ona nam – kako pa je bilo z njenimi čustvi pa ve le ona) in jo odpeljali domov. Sprva smo nameravali posvojiti Ziggya in Marleya – cukra na kvadrat !! Potem pa sem ugotovila da je za mojo dušo bolj primerna malo starejša (no, ja par mesecev starejša?- skratka odrasla), mirna in crkljiva muca, za katero kot je rekla skrbnica Petra, sploh ne veš, da jo imaš (seveda v smislu sitnosti)...
Pa se je kasneje izkazalo, da RES nismo vedeli da/če jo sploh (še) imamo.
Ko smo prišli domov, si je ogledala stanovanje, si izbrala ležišče in dremala. Samo pogledal si jo, pa je že škripala (beri: predla ). Sem se že bala, da bo samo ležala, da se ne bo hotela nikoli igrat itd... Seveda mi je pamet govorila, pa tudi Petra, da muca rabi čas da se navadi.... OK, ji bomo dali čas kolikor ga potrebuje . Pa se je včeraj zvečer na moje presenečenje celo malo poigrala s plišasto malo miško. Zvečer je namreč malo »živnula«, šla naokoli, malo pojedla... se igrala in na koncu sva šli spat – ona k meni na posteljo..škripat...... Idila....
Danes zjutraj pa.. ko smo vstali je enostavno ni bilo nikjer. Hrano je skorajda vso pojedla, a nje ni.
NIKJER. Ampak RES NIKJER
Preiskali smo celo stanovanje, ki sicer ni majhno, pa tudi ne veliko in vsi koti in stene so natlačene s pohištvom, nikjer tistega »spodaj, zgoraj, zadaj, vmes«.. Celo za muco res težko za najti pravo skrivališče. Pregledali smo VSE možne kotičke, (tudi tiste, ki jih sploh ni ), vse omare (tudi tiste, ki jih niti slučajno ne bi mogla odpreti), na omare, pod pohištvo... torbe, škatle... pa kaj bi naštevala.. ni je stvari, ki je ne bi obrnili naokoli – pa ne enkrat – najmanj petkrat, vsak posebej, skupaj, pa s prijateljico.. Prisluškujemo zvoke.. se sliši mijavkanje, praskanje? Morda je kje zaprta in ne more ven?
NIČ
Potem smo se začeli spraševati, če je koga morda (prvič v življenju) nosila luna in ji je ponoči, če je mijavkala, napol v snu odprl balkon, pa je ušla dol (blok, 2.nadstropje !!) Sicer smo se počutili kot idioti (res) ampak smo šli dol in pregledali morebitne sledi pod balkonom, pod vse okolišnje avte, še malo širše naokoli...
NIČ
Kličem Petro, mi razlaga kako se muce skrijejo, ko pridejio v novo okolje, jaz jo prepričujem, da pri nas se RES ne more nikamor skriti tako, da je ne bi našli... Me pokliče Živa, me tolaži in mi razlaga, kako so se njej skrile muce... da se bo že prikazala... da če muca noče, da jo najdemo, jo ne bomo našli....
Morda se komu zdi, da smo pretiravali s »paniko«, a Zoya ni več mladič, ni majhna in kdor pozna naše stanovanje, ve, da se RES nima kam tako fatalno skriti... Počutili smo se kot totalni bebci. Kaj smo spregledali? Je res koga nosila luna? KJE za boga sploh je, če je res v stanovanju?
Še zadnji poiskus: na kosilo pride Tine in še on še boj natančno vse pregleda. In se še on počuti ....????
Ob treh sedemo h kosilu... in nič nam ni jasno... pamet govori eno, stanje drugo.. naenkrat zaslišimo zvok, prihaja od kuhinjskih elementov. Si slišal?..Ja...Kaj je bilo to ?..Nimam pojma...Ti tudi? Od kje ?... Takoj spet odpremo vsa vratca in pregledamo omare in predale (traparija - le kako za vraga bi sploh lahko zlezla noter???)
Potem pa se meni ustavi oko na okrasni letvi, ki pokriva prednjo stran elementov spodaj. Vem, da elementi stojijo na plastičnih dobrih 10 cm visokih nogah.. Desno ko se niz elementov konča, je do stene še 10 cm. Ob stranici globine elementa letve ni... Prinesli smo ogledalo in baterijo...
ZOYA !!
Odstranili smo letve in tam je bila... V svoji 10 cm visoki, in celih 60 x 265 cm veliki razkošni rezidenci... Nismo mogli verjeti svojim očem . Seveda smo revico potegnili iz skrivališča (zdelo se mi je malo kruto, ampak...), jo očistili bavčkov prahu, celo posesali njeno rezidenco (kdo pa sicer odstranjuje letve in čisti pod elementi? Jaz ne poznam nikogar – no, zdaj poznam sebe) in zadelali vhod...
Tako se je končala naša res malo nora avantura. Mačjeljubci pravijo, da je to pogosto, da muce enostavno ne najdeš in pika... Danes sem celo slišala, da muce vzame vesolje in jih potem vrne nazaj ... Kakorkoli... Zoya je bila malo prestrašena, želela se je spet skriti.. sedaj pa mirno leži na Mihatovi postelji... Kaj bo jutri zjutraj.. ?? Pustimo se presenetiti... Morda imamo pa še kak kotiček, za katerega VEM, da ga nimamo ... ona pa VE, da ga imamo ?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 8:53 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Zoyina, srečna bodi, da nimaš dveh mačk, od katerih ena drugega zapira v predal in se potem dela, da pojma nima, kje je, un v predalu pa zaspi in se ne oglasi, ko ga iščem :D

Pa mora ti malo prah pobrisat, no :P
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 9:03 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Ja.. sej je blo kul na koncu vse skupaj. :) Samo ko ti ni nič jasno... :O vam že, meni pa še bo.
V predal ? Super... :D Res kratkočasno...
Saj pravim - sanjalo se mi ni, da bomo kdaj sesali prah izpod kuhinjskih elementov izza letve

Zoya zdele drema, ponoči bo pa živnula in iskala novo skrivališče .
Ampak je zlata muca .
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Ne nov 06, 2011 9:04 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

:lol: :D :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Po nov 07, 2011 12:02 am

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Vem, da ste tule že vsi prekaljeni mački, ampak moram se pohvalit, da smo šli na WC kamor je treba.
Zoya je že uporabljala WC ko je bila še Moni, a včeraj- že v novem domu ga ni šmirgljala in je opravila potrebo na brisači, ki ji je bila pripravljena na tleh za ležat - če bi hotela gledat skozi balkonsko šipo... Vesela sem takim malih "uskladitev".
Sedajle sedi na zaprtem balkonu na krparah v višini stekla in očitnio ji je tam prav všeč. Tudi igrali sva se z vrvico in obeskom na njej .. Škoda da prihaja zima, ker bo na balkonu kmalu premrzlo (ni zaprt, le zastekljen..) Mislim, da bo treba prilagoditi okensko polico v dnevni sobi.
Ja, kar fajn je takole na sveže od začetka nabirat izkušnje... Imela sem sicer muco od svojega 16 leta, doživela je 17 let.. ampak takrat so bili drugačni časi. Hodila je ven, (stanovali smo v bloku / visoko pritličje), uživala, dvakrat je imela mlade, zanje so se potegovali na kmetijah in jih sploh ni bilo problem oddati. Ves čas zdrava, sploh se ne spomnim da bi bilo z njo kaj problemov - kakršnihkoli, jedla je v glavnem sveže ledvice (zamnrzovalnika nismo imeli), srčke... zunaj pa najbrž travo ali morda kako miš ??
Potem sem imela 16 let kužko višavko..do letos spomladi...lepi spomini... Sedaj pa sem strašno vesela te kosmatinke... prva ljubav je le bila muca in to je ostalo. Samo pot začenjava čisto na novo..berem tale vaš forum, knjigo, veliko mi je povedala Petra.. saj ne da bi bila kaka grozna umetnost, a več kot veš. lažje je in veselje in užitek toliko večje .
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 07, 2011 6:19 am

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

ah Marjetica, zdaj se je pa še meni milo storilo ob branju tvojega zadnjega zapisa... Radi imamo ljudi, ki so pripravljeni sprejet kakšno novost in se učit, pa učit in še malo učit. Kot si rekla že sama - nobena umetnost ni, je pa res vse drugače kot pred 15 leti, poznamo to, vsi, ki nismo ravno "od včeraj" ;)

Sem vesela zate in za Zoyo - pa kar tako naprej! :clap: :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Po nov 07, 2011 9:37 am

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Ne 15, Muno sem imela od 1969 .leta naprej :). Tko da je res vse drugace. Wcjev ni bilo, hodila je ven ali pa. v prazen lavor v bani :) PS: danes zjuttaj me je Zoya pricakala s prijaznim mjavkezem. Ocitni nimamo vec skrivalisc .
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 08, 2011 9:07 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Marjetica, tudi pri nas se je ena mucka skrila pod elemente :lol: Ko sem odstranila letev, je gospodična še prav začudeno gledala, ker sem jo zmotila pri počitku :lol: Pa imam občutek, da to niti ni nujno skrivanje, ampak pač raziskovanje, potem pa ne znajo več ven :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor To nov 08, 2011 9:26 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

oaza88 je napisal/-a:ah Marjetica, zdaj se je pa še meni milo storilo ob branju tvojega zadnjega zapisa... Radi imamo ljudi, ki so pripravljeni sprejet kakšno novost in se učit, pa učit in še malo učit. Kot si rekla že sama - nobena umetnost ni, je pa res vse drugače kot pred 15 leti, poznamo to, vsi, ki nismo ravno "od včeraj" ;)

Ja, sem se bila že včasih tudi prisiljena učit, kar pripelje do hecnih situacij. Ko sem podedovala 4 leta staro višavko po mami, totalno alfo, pa še terier zraven :dash: , sva šli v pasjo šolo, ker nisem imela pojma o psih, z njo se pa enostavno ni dalo živet (pa še tut jest sem alfa :)))). In je čist hecno zgledalo en mali beli kuža med samimi velikimi: rotvajlerji, nemškimi ovčarji, prinašalci itd... So me hecali da jo imajo za vabo.... :O Pa da se težko nauči starega terierja... Pa nama je ratal naredit celo izpit (no, ja, sploh ni bilo problema, Aska bi za košček sira hodila tudi po trepalnicah)... Ampak ko je bila mirna in ubogljiva, pa ni bila več "ona" in mi je bilo kar malo hudo, mulci so rekli, da smo ji "ubili dušo" .. samo kaj češ s tako alfa dušo, ki leti za vsakim biciklom in hoče trgat hlače... Zato pa obožujem mačke, ker so vedno "svoje", nikoli predivje in nikoli prepokorne. Če razumeva druga drugo, lahko živiva skupaj tudi dve "alfi", zato želim vedet ćimveč o njih . Pri psih pa to ne gre, vsaj pri terierjih ne.
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor So nov 19, 2011 10:18 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Zoya uživa :)
Naedila sem ji novo "skrivališče", pa ga uporablja vedno manj, v glavnem kadar pridejo kaki obiski -po možnosti gledat njo, pa je ni ven :).
Ima tudi več razglednih točk dve na balkonu in eno v dnevni sobi na polički. Na balkonu ob omari včasih spi celo dopoldne - na mrazu !?!?!
Drevesa nima in ga verjetno ne bo imela, ker ga enostavno nimamo kam dati, si pa pridno brusi kremplje na predpražnikih iz tapisona. ko sem to opazila, serm ji kupila še dva in jih ima pred balklonskimi vrati - zunaj, notri...
Rada se crklja, pa tudi igra. Ponavadi se razživi ko bi jaz šla spat :) Dirka po celem stanovanju, mečem ji tenis žogico, pingpong žogico, mali sivi miški je že spulila rep, očerupala perje na štriku... Ful rada tudi je, že kar preveč ??

Mislim, da se je že dobro udomačila. Na vrata v kopalnico smo namomtirali mačja vratca in se podi skoznje tudi za igro. Nič več kar naprej ne poležuje na kavču, postala je zelo živahna in radovedna muca. Pri vhodnih vratih moram kar paziti, da ne uide ven, ko se odpravljam ven stoji pri vatih in ko vrata odperm, hoče ven.. Še dobro, da imamo dodatni hodnik (za 3 stranke skupaj) - še eno varovalno območje :) Na odprti balkon se je še ne upam spustiti, na zaprtem pa je zelo rada.

Ful se je luštno crkljati z njo :kiss: Sploh je moja zlata mica-maca <3


Razgledna in spalna točka_
Slika
Na topli polički se je tako fajn čimbolj ratzegniti...
Slika
KU - KU..
Slika
Takole pa jo heca pred oknom na najbližji veji cel čopor vrabcev:
Slika
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So nov 19, 2011 11:24 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Super ima zrihtano, kraljična. :)

Vrabcev je pa res veliko. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne nov 20, 2011 8:59 am

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

:kiss: :kiss: (za obe :blush: )
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Sr nov 23, 2011 9:14 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Na vratca sem montirala nihajno loputko... in to je postala nova igrača :D :lol: Magnetke sem namreč dala stran, ker grozno zaropota, ko se vratca ujamejo nanje... zdaj pa tko fajn nihajo in malo cviliojo zraven :yahoo: :)))

Sicer pa smo danes raziskovali kuhinjo...
Slika
Slika
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Sr nov 23, 2011 9:42 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Uh, fotke so ogromne... sedaj imam Google + in ne najdem več kje prenesem info o poljubno zmanjšani sliki kot prej pri Picassi.. ??? Prej sem samo kliknila ali manj...
Zdaj lahko samo z desnim klikom skopiram mesto slike, ne morem pa spremeniti velikosti ....Kdo ve kako gre to v Google+ ?
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Sr nov 23, 2011 11:00 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

So carske tigrice, a ne?
Lepa, lepa Zoya!
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Sr nov 23, 2011 11:37 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Oh, sem šla gledat tvojo Ajo in ti napisala en kup teksta, pa sem nekaj kliknila in ga je odneslo... napišem pa ju3.
Ja tigrice so zakon, najini sta si zelo podobni... lepi,lepi mačorki :)
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po dec 05, 2011 1:27 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Marjetica, še tule bi radi gledali, kako se Zoya igra z novim brckom ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Po dec 05, 2011 2:34 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Hja, fotko imam samo eno,
Slika


filmčka pa ne znam dat tule gor, je pa tukile cel album Zoya, na Picassa albumih, kjer sta dva filmčka z brckotom:
https://picasaweb.google.com/1169937806 ... directlink
Upam da link deluje ?

Je pa prvi dan čist znrela, zdaj pa bolj občasno.. ponavadi ga zjutraj najdem čisto na drugem koncu stanovanja :)
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Ne nov 06, 2011 6:57 pm

Odgovor Po dec 05, 2011 2:38 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

Slika
Malo večja slika... Upam...
ZOYA = alive (GR), God's gift (ARAB), Shining (IND), Twilight (IRAN), Loving. (MUSL).... Mojamoja (SLO) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po dec 05, 2011 2:42 pm

Re: Tigrica Zoya (prej Moni)

:good:

Lepotička je, res :D Se pa itak igrajo s takimi igračami bolj občasno, se mi zdi :) Ampak vsakič ko naša Leia na novo odkrije brckote (ki jih po nekem čudnem naključju vedno zbezamo izpod hladilnika :angel: ), se drogira z njimi kakšen dan ali dva :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.