V središču

Sparki in njegova živalska druščina


Moderator: jernejch

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Če okt 27, 2011 3:15 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Olayi pa želim čimprejšnjo zacelitev rane
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če okt 27, 2011 8:42 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Kul ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Če okt 27, 2011 8:54 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

zalarjeva je napisal/-a:Kul ;)

:yahoo:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 4:23 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Par utrinkov iz pasjega norenja treh pasjih mrcinc :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

lp

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 4:29 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Še par jesensko obarvanih :P

Slika

Slika

Slika

lp

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 5:34 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

:kiss: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 8:46 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Slika

Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor So apr 28, 2012 7:45 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Ufa, tukajle se je pa že ornk prah nabral. Pa, da ga malo pobrišemo. Pri naši živalski druščini kaj posebnega se ne dogaja. S polarko sta še vedno dobra pasja kolega :yahoo: Kakor se da, pridno hodi na agility treninge, kjer mu gre prav dobro. Spoznal ni samo še gume, zidu. Če ne bo prej, pa jeseni gre na eno 4fun tekmo :) Tudi z njegovimi histeričnimi napadi se kar dobro bojujemo, ker to je resnično zelo velik njegov problem in mi krade živčke (dobro, da sem trmasta in vztrajna). Pridno hodi v azilaško šolo in sedaj v spomladanskem tečaju pri nadaljevalcih je skoz zelo pestro in resnično se je popravil (kar se histerije tiče). A še vedno občasno to počne :( Eno urico pridno vadimo, drugo pa nori s drugimi sošolci/kami :) V naravi ne more bit spuščen, no če je žogica ali pa frizbi v igri, vidi samo to. Samo vseno ziher je ziher. Je pa zato v klubu spuščen. Najbolj ga matrajo ptiči, bi za njimi z veseljem zalavfal. Čeprav tudi tukaj mnogo bolje. Še vedno pa bolje, da na sprehode hodimo ločeno, ker v Askini družbi njegova histerija/živčnost pride na plano še vedno in znervira potem še Asko in ni prav nič luštno potem :( Takšen je, ko je na povodcu, ko je odvezan, takih izpadov nima :good:

Za konec pa še malo slikovnega in video gradiva

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
dobil tudi svojo pojsteljicoSlika
pridno čakamo na trolo
Slika

filmček 1
filmček 2
filmček 3

lp

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So apr 28, 2012 7:52 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

čudovit je :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor So apr 28, 2012 9:46 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

slavica, hvala, res je :) Tudi tole s njegovimi histeričnimi napadi bomo rešili. Čeprav, da vmes sem že malo obupala :blush: :( A, ko sva spet v azilaški šoli, upanje se vrnilo :yahoo: In verjamem, da nekoč lahko oba psa skupaj šla na sprehod, pa na kak hrib ipd... :yahoo: Mogoče kdor ga je poznal od prej od zadnjega začasnega doma, da je ful socializiran ipd. Največja napaka je bila,da je bil tam skoz spuščen in je lahko letal sem ter tja. Res nikoli ne bom razumela, kako imajo lahko tako kar začasnike spuščene :( Tako misli,da gre lahko do vsakega psa, pa pač na povodcu ne more. In tudi nočem, da do vsakega rine. Res prej bival je v mirni okolici, pri meni je pravi džumbus, polno ljud, psov, avtomobilov,....Mogoče za njega bi bilo bolje kako mirnejše okolje. Samo mislim,da vseeno mu ni nič hudega. Z Asko se resnično odlično razumeta. Aska mu vse pusti. Ok kaj pokomentira, a kdaj pa ona tega le ne?? :lol: Res je super pesko, prav nekaj posebnega :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 28, 2012 1:42 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

kakšna lepa psa <3 in zgledata zelo zadovoljna! :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor So apr 28, 2012 4:26 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

jernejch, hvala. Ja zelo sta navezana drug na drugega. Prav kaj hudega se jima ne dogala.

Danes smo pa malo grešili :blush: Smo se dobili z Sparkijevo sošolko in njeno lastnico v klubu. Po nekaj metanja žogic in vidn, da jima je vroče. Jo mahnemo proti Savi, ki je v bližini. Pasja sošolka Deva spuščena, reskiram in tudi Sparkolinčka spustim. In gospodič šel ob prvi priliki v Savo se namočit :yahoo: Nasploh prvič ča videla plavati in kar nekaj časa smo se zadrževali ob Savi, metali žogice, psa pa divjala za njimi. Bilo res luštno jih gledati. No moja malenksot je s fotičem zraven strašila, :blush: tako, da sledijo slikce :) Dosedaj, kadarkoli sva šla do kakršne koli vode, mogoče malo nogce namočit in brž ven iz vode. Tako, da totalno presenečenje. Tudi izredno priden bil. Smo se potem še malo na poligon vrnili, kjer sta se še tam naletala in naigrala. A po koncu, ko s trolo odpeljeva se domov, gospodič še na vrtu bi norel za žogcami. Baterije mu delajo 100 na uro, nikoli mu ne zmanjka energije, pa čeprav sopiha tudi 100 na uro. Ful bolj mu je vroče kot Aski verjeli ali ne. Samo, da ona v vročini delala ne bi, njemu pa bi. Res totalno sta si različna. A ujela sta se od prvega srečanja dalje pa res takoj. Slikce od današnjega srečanja pa sledijo v prihodnjih dneh.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 28, 2012 6:38 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

V prejšnjem začasnem domu se je imel krasno. Spuščen je bil, hodil je z nami na ježo s konji, vsega je imel polno rit, ko pa se začne komplicirat pa je hudič. Pa ne sme bit nič spuščen s povodca, ja seveda, da potem vsakič, ko je spuščen izkoristi. Do psov pa je vedno rad hodil, ker je živel v takšnih razmerah prej, da se je bal vsega samo psov ne in so mu bili v uteho! Pri nas je bil komot spuščen v gozdu in ja zakaj pa ne bi smeli biti začasniki spuščeni, so kaj drugega kot stalni psi? Je potrebno z njimi grše ravnati in jim ne privoščiti tistega, kar bi svojemu psu??! Daj, no! Sploh pa smo vedno rekli, da če je karkoli narobe, se oglasi in bomo pomagali, ne pa zdaj tukaj po forumu jokat in predstavljat tega psa kot da je pes psihično neuravnovešen! Sparki je super pes, krasen sopotnik in odličen agilitaš, če pa je prejšnji pes vedno na prvem mestu pa to ni njegova težava. Če pa imaš še kaj za napisat pa imaš naše telefonske in maile pa kar pogumno napiši tja.

Tole je njegova prejšnja tema pa presodite, če se mu je slabo godilo!

viewtopic.php?f=50&t=1479&hilit=sparki&start=60
To err is human, but to get even? THAT is divine.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 790

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:10 pm

Odgovor So apr 28, 2012 7:19 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Jej jej Aska kakšne pa ti klatiš. Se raje ugriznem v jezik in ti tudi zelo dobro veš zakaj. Ne vem pa zakaj je problem, če se pes hoče družiti z drugimi psmi?! Ostalo pa no comment...
Animal liberation - human liberation

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor So apr 28, 2012 7:28 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Nisem nikjer omenila,da se je pri vas mu slabo godilo. Samo pri vas je živel v drugačnih okoliščinah kot pri meni. Pri vas je ljubi mir imel, nobenega prometa ipd. Tukaj je vsega polno in tako radoveden je. V drugačnih okoliščinah. Je bil že spuščen izven poligona v Tivoliju tudi lani, na frizbi treningu. Da ga ne spuščam je razlog lanskoletni potep, ko je ušel. Mislim, da upravičeno je bolje preventiva kot potem posledice. Ker, če pes enrkat uide, rado to ponovno storijo psi ;) Ziher je ziher in spuščen bo samo na poligonu ali ko bo v igri žogica ali frizbi. Na oboje je pravi norc, res obožuje to dvoje :yahoo: Tudi z Asko sta si enakovredna ;) Super pesko je :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 28, 2012 7:53 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

To, da če pes enkrat uide, da bo še kdaj sploh ni nujno, saj so bile tisto izredne okoliščine, ne pa da bi on namenoma ušel tako, da ta strah je po mojem mnenju pretiran. Ni moja stvar kako z njim sedaj ravnaš (seveda dokler je psu ok), ampak ni pa pravično, da takele klatiš, da je pes histeričen in ne vem kaj, ker ko boš ti resnično videla kaj pomeni histeričen napad psa, ko šavsa vse kar leze in gre ali ko se boji še lastne sence, takrat boš uvidela kako zgrešen je ta izraz za Sparkija, ki je popolnoma socializiran kuža in histeričen napad ne pomeni tega, da bi pač rad prišel do psa zaradi igre.

Drugače pa vse najlepše in najboljše s Sparkijem in Asko :truce: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So apr 28, 2012 8:02 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

No, prav nesrečen in histeričen na fotkah res ni ravno videt ;)

Prav luškana sta in lepo skupaj pašeta. Srečno še naprej :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor So apr 28, 2012 9:40 pm

Re: Sparki in njegova živalska druščina

sleepy je napisal/-a:No, prav nesrečen in histeričen na fotkah res ni ravno videt ;)

Prav luškana sta in lepo skupaj pašeta. Srečno še naprej :good:

Hvala, Ja na fotkah nista videti, je pa videti na sprehodih. Saj kot napisala sem že, je ful bolje in res še redkokdaj, samo se pa še zgodi. Ravno v sredo na agi treningu je bil dan na hrbet, ker je spet take zganjal, pa kar z nenada. En drug pes privezan, On pa tud na povodcu in kar neki ga je pičilo in začel z njegovimi izbruhu (po končanem trenignu bil spuščen in norel z ostalimi psi, tudi s tem do katerega je prej histerijo zganjal). Videla inštruktorica in ona takoj ga dala na hrbet. Do izbruha prišlo znenadoma in jaz čisto mirna. Pač je en živček, a vseeno super pesko. Samo še malo, pa sledijo slikce od današnjega norenja - del slikc :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: Sr apr 13, 2011 10:05 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 7:07 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

jadrankaj, kar sem napisala je dejstvo. Mu ne prepovedujem druženja s psi, na treningih je pred in na koncu tudi spuščen. Tudi na sprehodih se lahko povoha s psi pa tko. Samo, da mi bo pa izsljeval, da bo prišel do psa, to pa ne bom. Sem preveč napak naredila že pri Aski, ko jo kot mladič pustila čisto do vseh psov. Pa dovolj o tem ;)

*šiva*, Ja kot sem že napisala, pri vas je v drugačnih razmerah živel v lepi neokrnjeni naravi, miru,... Tukaj kjer sedaj, je ropota, ljudi,, psov,... vse polno. Drugačne razmere. In ker en radovedni hiperaktivček je, ga čisto vse zanima :) Glede socializacije, pa imamo očitno različne poglede kaj za nekoga je dobro socializiran pes. Nikjer nisem napisala, da ni. Edini problem je to histerično zaganjanje proti psom, ki jih vidi. Včasih se kar znenada spomni. Tudi v šoli je pokazal to. To ne pomeni, da je bil tudi pri vas tak. Pa tudi to je dejstvo, pes odrašča in tudi s tem se spreminja njegov značaj. Npr. en primer. srečava enkrat eno okoli leta staro psičko, se začne zaganjati proti njej, in una tud neki. Jaz kot lastnik une psičke psa dava na sedi in potem sta se psa povohala lepo in še igrala bi se potem. Ne počne tega zaradi agresije. Verjamem,da pri vas ni bil tak. Resnično pa je kar se tega tiče mnogo boljši in zadnjič ga pelje oče ven, je bil čisto presenečen in navdušen, da je bil zelo priden in tudi lepo se povohal z enimi psi, katere sta srečala na sprehodu. Glede pobega, pa kateri koli pes lahko kadarkoli komurkoli kdaj pobegne. Se zgodi. Lahko tudi meni, komurkoli. Kaj ga je lani pičilo ne bo noben vedel in me niti ni pomembno, ker je to že zgodovina, ki se srečno je končala :yahoo:

Sem se včeraj oglasila v to temo samo toliko, da malo poročam o njem in pustimo temo temu namenjeno :)

Ker včeraj nismo imeli šole, sva se z eno dobili na poligonu in njeno pesjanko (Sparkijevo sošolko) in sta psa uživala 100 na uro :yahoo: Po nekaj norenja za žogcami na poligonu in ker bilo res že zelo vroče, smo jo mahnili do Save, kjer sta za žogcami še v Savo norela. Bilo ju je prav luštno gledati. Je srečal tam tudi enega privezanega psa in prav lepo se povohal. Ja bil je spuščen. Me je totalno presenetil, ker dosedaj v vodo ni nikol hotel iti, malo tačke namočit pa hitro ven. Včeraj pa zaplaval je. Pa sem mela ga tud na fleksiju prej, da bi lahko šel v globjo, a on ne.
Dost pisanja, slikce več povedo :P
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Nadajevanje sledi ;)

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 7:54 am

Re: Sparki in njegova živalska druščina

Maja, te berem... tudi na drugem forumu... vsakič ko odprem temo, me boli, ker so večinoma Askine fotke (in druge živali), Sparki pa doma...
Sem imela čast in veselje pred časom Sparkija parkrat sprehajat... in ga imam v ZELO lepem spominu. Je malce poseben, ampak nič groznega.
Če smem pripomniti: bolj ga boš ločevala ali "šparala", slabše bo...
Ti nočem "pameti solit", ampak se mi res zdi, da preveč kompliciraš pa še "zadovoljna" nisi... Sparki pač ni Aska...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.