V središču

Blacky


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 04, 2014 7:12 pm

Blacky

Blacky je na svojem kavču že od 10. januarja 2014 ampak temo odpiram šele danes, ker nisem vedla da ta čast pripada meni :girlblush:

V stari temi, ki je v arhivu sem dodala že nekaj slik in video, ki jih bom sedaj prilimala tukaj:

igra s celofanom od cigaret



Celo zimo je Blacky preležala na okenski polici, pod katero je radiator. Sedaj pa ko je sonček zunaj uživa na balkonu:

Slika



Najina prva skupna fotka, ki je nastala včeraj:

Slika



Malo za hec, malo za res, pa sem na facebooku objavila danes tole fotko, s komentarjem:

Za vse k me ne marate, vam Blacky kaže jezik.
Slika


Topel pozdrav od Blacky in Monite :kiss:
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 04, 2014 7:19 pm

Re: Blacky

Zgoraj nisem mogla dodati te slike.

Blacky na okenski polici:

Slika
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne maj 04, 2014 9:07 pm

Re: Blacky

Dobrodošla na svojem kavču, Blacky :clap: Lepa princeska si :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 04, 2014 9:46 pm

Re: Blacky

Včeri sm nardila izjemo in sm Blacky dvakrat dala mokro hrano. Mokra hrana je za Blacky priboljšek. Danes je full izsiljevala, ampak nisem popustila. Kakšno je počela... OMG :devil:
Y de repente un ángel...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po maj 05, 2014 4:51 am

Re: Blacky

Včeraj je bil čuden dan in je mačkom očitno nekaj trgalo :fool: samo da je minilo :)

Sicer pa, Blacky, dobrodošla na svojem kavču in seveda, reči tvoji za veliko javljanj <3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 7:03 am

Re: Blacky

To je pa zanimivo, da se tudi mački ob istih dneh čudno obnašajo. Morda tako kot mi, ki čutimo spremembo vremena. Oni čutijo nekaj kar mi ne znamo definirat. Zadnjič sem tudi prijateljici rekla, da Blacky zadnje čase full mijavka in je rekla da njen maček tudi.

Ta ista prijateljica je full želela svojega mačka spoznati z Blacky. Jaz sem bila full skeptična, ampak bolj zato. Ker ta maček občasno hodi ven in morda ima kaj na sebi, kar bi lahko prenesel na Blacky. Nevem če so moji dvomi opravičeni. Potem pa sem vprašala drugo prijateljico za njeno mnenje. In mi je odsvetovala, ker moje stanovanje je Blackyin teritorij. Tako sem potem odgovorila tej prijateljici s to idejo o srečanju najinih mačk. Odgovorila mi je, kaj pa če vseeno poskusiva, kajti najina mačka sta osamljena in bi želita družbe. Takrat pa sem odgovorila po zdravi pameti. Rekla sem, ne, ker če bo Blacky njega napadla, se bo on branil in nakonu bosta oba poškodovana. Pa tudi Blacky je osamljena le kadar mene ni doma. Ko sem jaz doma, ji vbistvu nič ne manjka.

Sem razmišljala pravilno? Ali sem preveč skeptična. Vem da je Blacky prej živela z drugimi mački, ampak sedaj je edinka in ko pridem domov, jo vidim veselo in na veliko mi nekaj razlaga, jaz ji seveda odgovarjam... naprimer a res? To si počela? Takoj pogledam če ima sličajno prazno posodico s hrano, če jo ima ji dam malo. Če nima in ona še kar na veliko nekaj razlaga, se ponavadi vsedem na tla in potem ona pride okoli mene, se malo cartava... ne sedim dolgo na tleh, ravno toliko da se pomiri. Vidim pa dostikrat njen žalostne učke ko odhajam od doma. Imam navado, da vedno preden grem pogledam kje je in se poslovim od nje. Tudi ko je prišla k meni in je bila največ časa pod posteljo, sem jo večkrat tam pogledala, ravno toliko da vem kje je. Od začetka ko ni mjavkala sem se jaz pogovarjala z njo. Pa ne da bi ji neki na veliko razlagala... Dostikrat ji povem, da jo imam rada in da je najboljša/najlepša mačka na svetu :cat:
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 7:15 am

Re: Blacky

Tole miško imam že od malega...sedaj pa je Blackyna igračka...

Slika


Blacky: "Jaz sem super, pa ti?"

Slika



Kot sem prej rekla, je Blacky najlepša mačka... ampak za maškare sem bila pa to jaz :P

Slika
Y de repente un ángel...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po maj 05, 2014 7:18 am

Re: Blacky

<3

Meni je tako lepo, ko se med človekom in živaljo razvije tak poseben odnos, ki ga neljubitelji živali ne razumejo.

Sicer te pa podpiram pri odločitvi, da ju ne spoznavaš. Drugače bi po mojem mnenju bilo, če bi prijateljičin maček živel ves čas notri, tako se pa ne ve, kje je bil, kaj je počel in kaj ima na/v sebi, kar bi lahko prenesel na Blacky. Mogoče bi pa Blacky, če imaš to možnost seveda, privoščila mačjo družbo za stalno :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 7:42 am

Re: Blacky

Blacky je imela obdobja ko se je res čudaško obnašala, iznenada jo je nekaj pičilo.. poskakovala je po stanovanju kot zajec... tekla z vso hitrostjo, ponavadi se je ustavila tako, da se je zaletela v kakšna vrata. S časom sem se navadila, prekinit to divjanje, da sem priprla vrata..

Potem sem enkrat na facebooku videla to sliko... ki je pojasnila in nekako pomirila mene, ker sem bila že zelo zaskrbljena za njeno mentalno zdravje.

Slika


Ko je imela te čudaške momente sem se spomnila na pesem španske skupine SKA-P, v kateri pojejo o mačku Lopezu

https://www.youtube.com/watch?v=OJNEx21hP1I



Ampak Blacky zna pokazati tudi nežno plat

Slika


Tale fotka pa zmaga... jo imam tudi na mobitelu za ozadje :kiss:

Slika


Kako radovedna je Blacky ;)

Slika



Z Blacky imava obe rada rade matematiko, ona obvlada za verjetnostni račun

Slika
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 7:54 am

Re: Blacky

jagodka85 je napisal/-a:Mogoče bi pa Blacky, če imaš to možnost seveda, privoščila mačjo družbo za stalno :)


Sem že razmišljaja o tem. Ampak za enkrat ne. Trenutno mi Blacky ne predstavlja finančno breme. Dve mački mi morda v trenutni situaciji bi. Blacky je tudi zelo samosvoja. Zna se sama igrat. Wc ji pucam enkrat na dan, predno grem spat. Če bi bili 2, ali bi mogla še en WC kupit.. stanovanje spet ni tako veliko... postavlja se vrpašanje, kam bi ga dala. In če to ni potrebno, ali bi ga zato mogla večkrat na dan čistiti. Samo čistenje ni problem, ker to vzame manj kot 5 minut. Ampak kdaj naj bi bil tisti primerni čas. Kaj pa če me cel dan ne bi bilo doma... Vem, malo preveč kompliciram.

Veliko časa preživljam na računalniku. Blacky me dostikrat med tem ko nekaj počnem kliče, jaz ji odgovarjam. Če pride do mene, odložim in jo pobožam. Nikoli je ne ignoriram, le v primeru ko neopravičeno izsiljuje za hrano. :rolleyes:
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 8:33 am

Re: Blacky

Predno sem Blacky posvojila, ampak sem se za posvojitev že odločila, sem si v knjižnici sposodila knjigo o mačkah. Prej nisem nikoli imela mačke, videvala sem jih pri sestričnah. Ampak ko sem prišla po Blacky k Trixi, sem ji povedala za knjigo. Ona pa je rekla, kakšna knjige, samo ljubezen je potrebna <3
Y de repente un ángel...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po maj 05, 2014 8:41 am

Re: Blacky

Jaz imam dva mačkona in samo en wc. Praznim ga zjutraj in ponoči, torej ko vstanem in preden grem spat. Mi je postala rutina. Sedaj v petek dobim še tretjo mačko in bom imela seveda dva wc-ja. Čistila ju bom istočasno.

No saj, boš videla, če se boš kdaj odločila še za kakšnega. Sigurno je fino, če ima maček družbo, ko nas ni doma. Ampak se tudi en lahko čisto lepo zamoti :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 9:04 am

Re: Blacky

Še nekaj bi rada delila z vami. Ko je bila Blacky ene 2 tedna pri meni je prišla na obisk za par dni kolegica, ki sem jo takrat smatrala za eno mojih boljših prijateljic Med tistim obiskom, pa je blacky naredilo eno veliko neumnost. Polulal se je cimri na posteljo. Ne meni in ne na drugo posteljo v cimrini sobi, ampak točno na njeno.. blizu vzglavnika. To je mene zelo prizadelo, ker kjer koli bi to naredila, mene ne bi tako ganilo. Tista prijateljica, je takrat bila zelo živčna glede Blacky, res se je čudno obnašala. Čez par dni, ko je bilo obiska že konec, pa je brez kakeršne koli razlage dokončno prekinila prijateljstvo z mano. Ko sem potem malo analizirala vse skupaj, sem ugotovila. Da Blacky kaj takega ni naredila nikoli prej in nikoli kasnej. Torej je hotela nekaj povedati meni s tem. Jaz mislim, da je Blacky takrat tako izdrazila svojo stisko. Ali se je čutila ogrožena ona ali mene...ve le Blacky.

Ko je ta kolegica izrekla zanje besede, mi ni bilo vseeno. Bila sem žalostna in tudi druga čistva so bila prisotna, ker tega nikoli nisem pričakovala od nje. Poznava se 10 let. Dolgo sem se sekirala glede nje, ko pa mi je en dan prijatelj rekel, naj se ne obremenjujem glede drugih. Takrat sem začela drugače razmišljat. Uredila sem si življenje brez njene prisotnosti in ugotovila, da mi popolnoma nič ne manjka brez nje. Nehala sem razmišljati o njej in jo nehala pogrešati. Pred dobrim tednom me je poklicala po telefonu in govorila z mano, kot da se nič nikoli ni zgodilo. Ona ni iz istega kraja kot jaz, ampak je rekla, da ima plane kaj priti in da če bom želela da se lahko vidiva. Rekla sem ji da naj me pokliče in bova videli. V petek sva se potem dobili. Na kavi me je večrkat vprašala po Blacky... in ko sva odšle sem ji rekla. Povedala sem ji kaj je Blacky takrat naredila in da je bilo to prvič in zadnjič. Nato sem ji rekla, da jo za enkrat ne morem povabiti v moje stanovanje, saj nočem Blacky spraviti v isto stisko. Blacky si full zapomni ljudi. Vsi ki so prvič pri meni, je zadržana do njih. ne pusti se božati. Je pa zadnjič prišel prijatelj, ki ga vsaj 2 meseca ni bilo pri meni in se ga je spomnila. Torej se mu je pustila božat. Če se vrnem na kolegico, vse kar sva se pogovarjale, tudi opravičila se mi je, se mi ni zdelo iskreno. Mislim, da je za vsemi temi sladkimi besedami in popraševanju po Blacky nekaj koristoljubnega zadaj. V življenju sem se naučila, da so moji občutki pomembni in da jih ne smem prezreti. Če je bila iskrena ali ne, ne morem dejansko vedeti. Sem se oločila da o tem ne bom posvečala preveč pozornosti, čas mi bo vse pokazal.

Blacky mi res full pomeni. Zaradi nje nikoli nisem bila žalostna, zaradi drugih pa že večkrat v tem letu.
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 9:08 am

Re: Blacky

jagodka85 je napisal/-a:Jaz imam dva mačkona in samo en wc. Praznim ga zjutraj in ponoči, torej ko vstanem in preden grem spat. Mi je postala rutina. Sedaj v petek dobim še tretjo mačko in bom imela seveda dva wc-ja. Čistila ju bom istočasno.

No saj, boš videla, če se boš kdaj odločila še za kakšnega. Sigurno je fino, če ima maček družbo, ko nas ni doma. Ampak se tudi en lahko čisto lepo zamoti :)


Hvala za tvoj odgovor. Bom razmislila.
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po maj 05, 2014 12:53 pm

Re: Blacky

Ja Monita, mačke so najboljši terapevti, kot si ugotovila :good: Z njimi res nisi nikoli slabe volje, vsaj jaz ne. Vsak dan posebej me nasmejita in sproti odpravljata stres ;) Čimmanj analiziraj in čimbolj uživaj, posebej z Blacky :good: Ja, muci z lulanjem kažejo, da so pod stresom, če je muc občutljiv, ni potrebno dosti.

Tudi jaz imam 2 srčici in en sam wc. Blazno se imata radi. Ok, z vsemi mački ni tako, itak moraš izbirati po karakterju, da pašejo skupaj in da je njim uredu.

Kar se pa norenja tiče in lovljenja "duhov" :D je pa čisto normalno, kar odpri ji vrata in naj si da duška, saj muce se morajo znoreti :girlyes: Mojidve včasih divjata kot horda konjev :D in ju je prav luštno opazovati ;)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 1:10 pm

Re: Blacky

Loti Pupa je napisal/-a:Čimmanj analiziraj in čimbolj uživaj, posebej z Blacky :good:


Dober nasvet :good: Hvala...
Y de repente un ángel...
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 643

Pridružen: Sr nov 13, 2013 4:06 pm

Odgovor Po maj 05, 2014 5:24 pm

Re: Blacky

Monita, tvoja Blackyca je krasna muca in vedi, da te ima neizmerno rada. Pravzaprav si ti edino kar na tem svetu ima in od tebe je odvisna v vseh ozirih. In kot si že sama ugotovila, zaradi nje nisi bila še nikoli žalostna ali razočarana. Tako da, imejta se radi in bodita druga drugi v veselje in bodi vesela, da sta skupaj, Blackyca vsekakor je srečna v vajinem domu. :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 05, 2014 10:35 pm

Re: Blacky

cllara je napisal/-a:Blackyca vsekakor je srečna v vajinem domu. :kiss: :kiss:


V najinem domu... kolk lepo, nikoli se še nisem tako izrazila :) Ampak se lepo sliši in še res je.... :kiss:

Greva midve zdej spat... zadnje čase spet spim sama.. včasih pa me preseneti z obiskom in full mi je lepo, ker se vedno zelo stisne k meni... Rada jo imam ker full komunicira z mano... včasih s kom govorim po telefonu, pa se oglasi ona in ponavadi un na drugi strani reče o Blacky.. takrat jih povem, da jih Blacky pozdravlja :) Full ma lepo dlako, prov mehka je in sweet :angel:
Y de repente un ángel...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po maj 05, 2014 10:42 pm

Re: Blacky

:) Pošiljam več poljubčkov lepi in zelooo pridni Blackyci! :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 85

Pridružen: So jan 04, 2014 10:06 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 06, 2014 9:27 am

Re: Blacky

ji jih bom posredovala :kiss:
Y de repente un ángel...
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.