V središču

Non in Safy na kavcu


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor So nov 09, 2013 6:46 pm

Non in Safy na kavcu

SlikaSlikaSlikaSlika

No, mislila sem, da bosta morala Non in Safy dlje casa ziveti v moji sobi (azil), a sta ze tretje jutro oba odlocno zahtevala, da odprem vrata v svobodo. Moji domorodki, Liya in Nikolina, sta nekoliko posikali, potem pa pobegnili v azil, novi macici pa sta si ogledali stanovanje in se odlocno naselili v dnevni sobi.

Non je nekompliciran cukr, pretepa ga le Safy, moji mucki ga tolerirata, saj je prijazen, pa se prikupno se dela blesavega. Safy je pravo rencalo malo in je enakovredna Nikolini, ki je bila pri meni vedno vodja tropa. Ni ravsanja, spostujeta se. Ljudje pa se smejimo. Ker je najmanjsa macica najbolj gajstna.

Oba jesta, pridno uporabljata stranisce, se pustita cesati in cistiti ocke. Oci so vsak dan boljse, Non je ze skorajda ok, s Safy pa bo se nekaj dela. Imamo se fajn.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor So nov 09, 2013 6:58 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Kako fino, da so se tako hitro poštekali, puhkoti lepi. :) Ampak mislim, da če Icy naleti na tole temo, bo fino ljubosumna - njej dva hiperaktivna vrtnarsko navdahnjena tigra prevrneta in razkopljeta vse rože, tukaj jih imate pa kar poln balkon!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 09, 2013 7:14 pm

Re: Non in Safy na kavcu

O kako lepo je tole prebrati in pogledati! Pa seveda dobrodošli na forumu :welcome:

Srčicam in srčku pa :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor So nov 09, 2013 7:32 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Ja, na sreco so se hitro sprijaznili, prave ljubezni med njimi pa se ni, ta se bo prikradla pocasi. V tem mojem novem tropu je Non najmlajsi, moja Nikolinca pa ima ze 13 let.

Balkon sem pokazala ne le zaradi roz, ki so razmeroma varne (grizlja se le bambus in trave, a vseeno pazim, da za mucke strupenih pri nas ni), temvec predvsem zaradi v plastiko oblecene kovinske mreze, ki so mi jo v lesen okvir napeljali mizarji in vse skupaj namestili na odprte dele loze. Macke so varne, a vendarle ob lepem vremenu zunaj, ce zelijo, zivimo pa v 5. nadstropju. Seveda oblazinjenih stolov in klopic ne manjka....

Mreza je super tudi za plezanje... na slikici je Fifty, meni najljubse bitje na svetu, ki mi je zal letos umrl (PKD pozitiven)...Slika

Enako spretna, ce ne se bolj, je Liya, ki je na tej slikici malce obstrizena, zdaj pa je na polno kosata...Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So nov 09, 2013 8:14 pm

Re: Non in Safy na kavcu

:good: Ooo, dobrodošli vsi skupaj! :kiss:
Cukrčki! <3
Mreža je pa super! :good: :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 09, 2013 8:39 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Res lepo od vas, da ste ponudili dom še dvema :kiss: in tudi jaz bi bila mačka na vašem prelepem balkonu :good:
Fifty je bila pa prav posebna lepotica, kakšni učki zlati <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 10, 2013 6:23 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Kako lepo, da se boste tukaj javljali, da lahko še mi občudujemo vso kosmato lepoto, z balkonom vred :clap: super vam gre z združevanjem :good: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor Ne nov 10, 2013 10:23 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Zahvaljujemo se za ljubeznivo dobrodoslico.

Vesela sem Nona, saj je igriv in primerno trapast, tocno taksen, kakrsen macek mora biti. V dokaz posiljam poslikan dogodek: Non in miska na stekleni plosci. (Ajoj, nobena macka ne bi poskusala v nedogled pridi do misi skozi steklo, take znajo le fantki....):

Slika[imghttp://shrani.si/f/3H/Zz/1ERYqk23/miska-skozi-steklo.jpg][/img]

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor Ne nov 10, 2013 10:23 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne nov 10, 2013 10:35 pm

Re: Non in Safy na kavcu

:D Čudovit medevedek in to dela na tak način le zato, da vas zabava. :D ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 12, 2013 12:11 am

Re: Non in Safy na kavcu

:D bučko lep :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor To nov 12, 2013 3:40 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Dober dan! Vreme je kislo, celo noc je pihalo, mackam se zdi, da je najpametneje spati.

Non se od prvega dne kar naprej nastavlja, zato sem se odlocila, da tokrat kaksno recem o Safy.

Safy se ni zares zivahna, mislim, da jo mogoce malce boli sterilizacija. Se je pa odlocila, da pripadam njej, zato se stiska k meni, me lize po rokah in obrazu in mesi po mojem vratu nonstop, zal pri tem obcasno uidejo tudi krempeljci. Domisljam si, da macke zdravijo ljudi, zato ji pustim, da pocne z mano kar hoce. Ker sem postala njena, prebuta vsakega vsiljivca, ki si zazeli moje blizine. Renci kot prava tigrica, zna tudi jokavo mjavkati. Renci in joka tudi vsakic, ko pocnem kaj, kar ji ni vsec: npr pri ciscenju oci in cesanju ali, bognedaj, ce macico zelimo prestaviti na drug del kavca, ker se kak nebodigatreba dvonozec tudi zeli usesti. Raje se ne sprasujem kaj mi bo storila, ce jo bom zelela skopati. :O Oci ima se zelo vnete, nezno jih cistim veckrat dnevno, ce kmalu ne bo bolje, bomo obiskali macjega zdravnika. To macici najbrz ne bo vsec: :devil: .

Majcena damica se ni pokazala vsega kar zna, to sklepam po njenem repku, ki ga se ne nosi pokonci. Mislim pa, da dolgo ne bo vec tako, saj z repkom ze opleta, obcasno pa ga tudi dvigne. (Mimogrede: ostale tri macke hodijo naokoli kot da so lemurji. Vsi so sefi, al kaj. :girlsad: Jaz nisem sef, sem le vdani sluzabnik.)

Safy je napihala in oklofutala ze Nona in Nikolino, Liya pa se te bele nadlogice tako boji, da redko pride iz moje sobe in je ves cas v stanju pripravljenosti. Beg resuje zivljenja....

Slika Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To nov 12, 2013 8:39 pm

Re: Non in Safy na kavcu

:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 12, 2013 8:40 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Tukaj se moram obvezno pofočkat, da mi ne uide kakšno poročilo s kavča :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 12, 2013 8:55 pm

Re: Non in Safy na kavcu

kakšna mamina maza si, Safy :girlblush: :kiss: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor Če nov 14, 2013 6:52 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Dovolite mi, da predstavim svoje mačke. Mačke so v moje življenje prišle pozno, bila sem popolnoma pasji človek, življenje sem delila z dvema borzojkama.
Dolga leta sem živela brez živali, saj je bil sin še majhen in žal astmatik, a desetletje nazaj sva sklenila, da bova poskusila najti kosmato družbo. Liyo mi je ponudila kolegica v službi. Od šteperke je vzela mlado rodovniško srebrno perzijko, ki bi sicer čakala smrtprinašajoča injekcija, ker se baje posel ni splačal. Mačka je bila preplašena, bolhava, neskončno suha in uboga. Kolegica se je veselila, da se mačka ob njeni ljubeči skrbi tako lepo redi... dokler jo nekega jutra ni zbudilo cviljenje v kuhinji. Pod radiatorjem je našla svojo mačko in tri drobcene kepice, ena ni kazala znakov življenja. Soseda, na srečo medicinska sestra, ji je oživila tudi negibno mače in tako rešila mojo Liyico. Liyica je s svojo mamo ostala skoraj tri mesece, ker jo je kolegica zelo vzljubila. Imela sem srečo, dobila sem zdravo in razvajeno mačkico. Mama rodovniška srebrna perzijka, ata rodovniški himalajec, oba Hrvata. (Toliko o tem, da imajo rodovniške muce zagotovljeno lepo življenje. :S )

O mačkah nisem imela blage veze, še manj o perzijskih mačkah. Na srečo sem preko interneta našla prijazno gospo, ki me je vodila skozi novo starševstvo. In sin se je privadil na našo mačico, alergija je izginila, ob drugih mačkah je pa še vedno doživljal astmatične napade.

Veterinar se je smejal moji preplašenosti, na mojo zahtevo je opravil teste in nato prvič cepil mojo mačico. Ja, Liya je imela srečo, zdrava je popolnoma, tudi PKD negativna. Zobje ok, veterinarje je srečevala le ob cepljenjih in kakšnem ultrazvoku ledvic, živi brez zdravstenih težav, vseh 10 let.

Ljubka je, zelo kosmata, običajno namrgodena, izredno bistra... in ne mara mačk. Na srečo mara mene. Nositi se pusti kakih 10 sekund, a se rada boža, češe, posluša pohvale...

SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če nov 14, 2013 7:22 pm

Re: Non in Safy na kavcu

srček od mucke <3 pa tisti čopki na ušeskih :rolleyes: :playboy:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: So jun 01, 2013 2:44 pm

Odgovor Če nov 14, 2013 11:52 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Super zgodba lepe Liye :kiss: Ostane še Nikolina a ne? :) <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe nov 15, 2013 11:32 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Kako so simpatični s temi namrgodenimi šobicami :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor So nov 16, 2013 9:17 pm

Re: Non in Safy na kavcu

Dober večer. Nimam kaj dosti za poročat, mačke silom prilike postajajo sprijaznjene druga z drugo, ker bi v nasprotnem samevale.

Non se pritožuje, da mora garat za brikete, vodo in čisti skretek.

Slika

Garanje 24/7 zgleda v osnovi takole:

Slika

Liya se še vedno ni sprostila, zato so vse 4 mačke hkrati na kavču le, če je Liyica na varnem v mojem naročju.

Slika

No, takle mamo.... Precej smo statični. (Ali, kot pravi Trixi: nepremičnine). :cat:
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.