V središču

Heinz, Sini, Dodo in Lilli


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So nov 09, 2013 3:58 pm

Heinz, Sini, Dodo in Lilli

Ni mi še povsem jasno, zakaj se bivši Baron zdaj imenuje Dodo in ne Richter. Ali pa vsaj Mercalli. Tale črni mačji tipsonček je poosebljenje potresa, je ena prava sneta sekira, kosmati parkelj, čigar glavni cilj je zganjati kažin, najedati zdravje stare gospe Heinz, predvsem pa požreti vse Sinijeve živce (kar slednjemu sicer neizmerno paše in tega niti ne skriva).

Kakorkoli že, stvari se po Dodojevi posvojitvi razvijajo veliko bolje, kot bi si lahko želela :yahoo:
Prejšnja nedelja je bila zadnji dan, ko sem Sinija še slišala zapihati na Dodoja in nedelja je bila obenem prvi dan, ko so se pokazali zametki igre med dvema tačrnima. Najprej sramežljiva in previdna igra se je do danes spremenila v topotajoče poganjanje po stanovanju, “grizenje”, tuljenje in cviljenje, bežanje in ponovno zasledovanje ter vzajemno skakanje za vrat, podiranje na tla in valjanje ene same velike črne kosmate kepe, iz katere občasno štrlijo samo beli mačji krempeljci.

Sini je sicer do Dodoja povsem zaščitniški: v tistih redkih trenutkih, ko Heinz zapusti spalnico in pride vsa renčajoča in nasajena v dnevno sobo prečekirat, če je mala črna nadloga še tu, se vedno postavi med njo in malim ter nadzira vsak njun gib. Da ne govorim o tem, da Dodoju vedno prepusti hrano in vodo… Hehe, tata Sini.
Zdaj na moje veliko veselje blaženo spita – Sini na najvišjem nadstropju praskalnika, Dodo kak štuk nižje.
V spalnici pa se starosta Heinz sprašuje, kaj je slabega storila v njenem častitljivo dolgem mačjem življenju, da se mora po štirih letih ponovno prilagajati enemu mačjehišarju alkajježe uno zateženo črno bitje, ki se pretvarja, da je maček, v resnici pa je samo en mali črni Dodo.

Meet Dodo:
Slika

Moje srce, zlati Sini:
Slika

In naša Heinz, aka Ofika:

Slika

Teta Trixi, tole je posebej zate :kiss:
Slika

(Dodo, bivši Baron, izgleda na fotkah veliko veliko večji, v resnici je ena mala kepica)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So nov 09, 2013 4:13 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:angel: Ču-do-vi-to! Res vesela te zgodbe, s previdnim začetkom in super nadaljevanjem "pogumne" in vztrajne posvojiteljice, ki je že v štartu obljubila, da se ji Sini ne bo preveč smilil, če ne bo hujšega. ;) :D :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So nov 09, 2013 4:30 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

nona Heinz (kakšno ime!) :lol: :lol: :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So nov 09, 2013 4:38 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

visinnox je napisal/-a:nona Heinz (kakšno ime!) :lol: :lol: :lol:


Ko sem jo prvič videla in je bila še divja prostoživečka, sem (nimam pojma, zakaj) bila prepričana, da je samec in na faci ji je pisalo "jaz sem Heinz" :D . In je po štirinajstih letih ostala Heinz, za domače včasih Ofika :P :truce:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So nov 09, 2013 4:43 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Oooh <3 <3 <3 (za vse tri)

Ampak Dodo je pa čisto takšen, kot je bila moja Lauš
v tej starosti :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 09, 2013 5:07 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

A zakaj je Heinz, samo poglej jo, kako gleda. :lol: Komot bi bila lahko tudi Kitler. :D Sicer pa krasne fotke prelepih mačkončkov. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 10, 2013 6:17 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Spet ena tema, kjer bom vztrajno vzdihovala <3 lep opis in prelepi mačkoni :girlblush: :kiss: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor Ne nov 10, 2013 10:29 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:kiss: Prekrasne macke imas, crna panterja in dolgodlaki felix, prelepo....

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po nov 11, 2013 9:20 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Danes je bil malo bolj uraden dan: prestali smo drugo rundo cepljenja, se vpisali v CRP (in tako še uradno postali istrani), veterinarki otežili poslušanje srčka z zeloooo glasnim predenjem, pa še bokserju probali dajat buce skozi transporter :fool:
Včeraj smo se tudi tehtali: 1.650 gr, 6.480 gr in 5.540 gr... Res ni hec, če te taka masa mačjih mišic (in nekaj maščobe, khm...) ošteje:
Slika

Ampak moment kasneje sva zopet frenda ;)

Slika
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po nov 11, 2013 9:22 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:D Joj, res ste super in fotke prav za nasmejat iz zamislit se! :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po nov 11, 2013 9:24 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Kaj ste dobri :D Richter pa zagotovo ni pravo ime za tako družabnega mačka, gospod je bil mejno avtističen in primerno ljudomrzen ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po nov 11, 2013 10:49 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Tamal na prvi slikci je pa kot vrtnica :D :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 12, 2013 12:13 am

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

kok ste fletkani <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To nov 12, 2013 8:47 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:kiss: :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne nov 17, 2013 9:14 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Ni časa za javljanje, ker večinoma smo takole, z miško v gobčku :nyam:

Slika

Pravijo, da je kriza in v krizi se je potrebno znajti, pa makar z lovom, zato sem veliko na preži :rolleyes:

Slika

Majhna škatla je bila namenjena tanajtamanjšemu, pa se je seveda končalo takole :scare:

Slika

In takole

Slika

Ubogi-revež-joj-a-bo-sploh-sprejel-novega-muca aka Sini je pred par večeri milo stokal na hodniku, ki ločuje spalnico od dnevne (Dodo še vedno spi ločen v dnevni in po včerajšnjem eksperimentu se mi zdi, da bo tako ostalo še vsaj pol leta :truce: ). Vstanem, da vidim kaj tare ubogo mačjo dušo in zgrožena ugotovim, da mi je nehvaležnež obrnil hrbet in se odločil, da brez Dodoja mu živeti ni - z milim mijavkanjem me je prosil, da ga spustim v dnevno k mačji kataklizmi :yahoo: :yahoo: Od takrat sta skupaj dobesedno 24/24, kot rit in srajca <3 :praising:
Heinz se še vedno uvaja, bo trajalo še nekaj časa, ker je nonica že skoraj popolnoma gluha in je zaradi tega najbrž še toliko bolj živčna, ker ne ve, od kod ji bo priletela una črna, smotana in čisto nepotrebna kepa, za katero jo nekdo želi prepričati, da gre v bistvu za mačka, ona pa ve, da temu ni tako :threaten:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 17, 2013 9:29 pm

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

brez Dodoja mu živeti ni <3 ja pa iiiiiiiiii, kako se imata rada, srčka :girlblush: :* :praising: Nona se bo pa tudi sprijaznila ;) če ne ga bo pa vsaj tolerirala, kot ga že :P
Res so vsi trije lepotci :kiss: :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po nov 18, 2013 6:47 am

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:good: Vsakič, ko vas vidimi in berem, sem vesela! :girlyes:
Ampak, čas bi bil, da si greš kupit ene čeveljčke, da boste imela vsaj 2 škatlici. :D ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po nov 18, 2013 7:40 am

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Sem čist slučajno šla pofirbcat v tole temo - kar ni bila najbolj pametna stvar v ponedeljek zjutraj v službi. Kolikor me že ni prej nasmejala šefova "angleščina" v enem mailu, sem imela potem resne težave preprečit da bi se na glas smejala, ko sem brala o raznih tehtanjih, potresih in živeti-ni.... :lol: :lol: :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jan 26, 2014 10:12 am

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

Ti trije se niso oglasili že morje časa, so pa še vedno tu in še vedno je vse bolj ali manj po starem - fanta se imata še naprej rada, tastara ju seveda še naprej prezira :)
Tehtanje tamalega bomo opustili, ker me je pri zadnji "meritvi" skoraj kap (pred dvema tednoma je imel 3,22 kg :O ), nasploh pa se razvija sto na uro. Ful je zabavno ga opazovati, kako v vsem imitira Sinija - od načina igre do brušenja krempeljcev, od teženja tastari do preganjanja zunanjih mačk skozi šipo. Skratka, učitelj in vajenec :good: Vsake toliko si vzame celo toliko časa, da se pusti pocrkljati - ponavadi samo takrat, ko ga že fejst daje zaspanost, pa se ji noče vdati, ali pa ko zahteva hrano in/ali kozje mleko. Sploh pri zahtevanju slednjega je štosen, ko sedi na pultu zraven hladilnika in mijavka (rjove, pravzaprav) kot obsedenec vse dokler mu ne izvolim ustreči.
Res je lepo živeti z njimi :kiss:

Tale je današnja, malo bolj švoh, ker slikana s telefonom

Slika
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jan 26, 2014 10:34 am

Re: Nona Heinz, nežni Sini in vražiček Dodo

:kiss: Super, pa še večkrat se javite, vas je lepo brat in gledat! :good:
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.