V središču

B&B


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 31, 2014 2:31 pm

Re: B&B

:clap: Čestitam, Blesavi. :kiss: :martini:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če jul 31, 2014 10:10 pm

Re: B&B

Čestitke vsem, radi se imejte še naprej...tistih 100 let ;) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jul 31, 2014 11:55 pm

Re: B&B

Nezekbezek je napisal/-a:Danes je Božo I. Ivančnogoriški, zvani Blesavi, že eno leto pri meni. V tem času je osvojil črni pas v crkljanju in natančnostnem mijavkanju izza škatle. Božek, bodi še naprej tako zlato bitje, ubogaj Bertico in ostani z nama še naslednjih 100 let . Hvala, Janja, da si mi zaupala tega žametnega lepotca.


Kakšna izvirna posrečena čestitka! :D
Še na mnoga leta!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Pe avg 01, 2014 6:21 am

Re: B&B

Še na mnogo zdravih, crkljajočih in navihanih let! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe avg 01, 2014 9:09 am

Re: B&B

Blesavi :lol:, mrcina mačja, še na mnoga leta pri tvojih, ki te imajo tako radi. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe avg 01, 2014 9:58 am

Re: B&B

Čestitke, Božo :clap:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Pe avg 01, 2014 12:07 pm

Re: B&B

Božislav se zahvaljuje za čestitke. Pripominja, da se je Guvernanta sicer hotela truditi in mu je prinesla čisto novo škatlo. A glej ga zlomka, PREPLITKA je. :rolleyes: Blondinka pač, saj kaj sem pa pričakoval, ubogi zlorabljani muc. Da ne omenjam, da sem dobil tortico iz čist onavadne konzervice. Pa Bertici jo je tudi dala. S čim že si jo je ona zaslužila? Kehm, kehm, krivica, prav res :devil: Mislim, da bo treba tule narediti eno resno inšpekcijo, saj je kršitev že kar nekaj:
1. Bertici Guvernanta šteje briketke, da je reva uboga shirala skoraj do kosti. Ima samo še 5,3 kg. Prav srce zaboli, ko jo človek pogleda.
2. Stranišče se čisti samo 2x na dan. Kdo bo lulal v tako svinjarijo? :bad:
3. Pometa vsak dan, včasih tudi večkrat. Včasih tudi sesa. Predrznost pa taka.
4. Darila za obletnice, rojstne dneve, novo leto, god, mačji dan ... so popolnoma neprimerna in cenena.
5. Za čohanje je treba posebej prosit.

Bi se kdo usmilil ubogih trpinčenih muc? Lepo prosita za usmiljenje vaša vdana Božek in Bertica (od nekje pa še Guvernanta maha).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe avg 01, 2014 12:11 pm

Re: B&B

Preplitka?! Ti samo pazi, da vaju ne shira toliko, da vama bo prav :devil: . Bomo nekaj stuhtali in ukrepali, držita se do takrat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe avg 01, 2014 8:05 pm

Re: B&B

Božo čestitke ob obletnici sladkega trpljenja :kiss: .

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Pe dec 12, 2014 5:53 pm

Re: B&B

Božek n Bertica pošiljata vsem Mačjehišarjem (še posebej Heleni in Janji) en velik buc iz skoka, en glasen mijav na uho in en skok na trebuh (iz zaleta, jasno). Dolgo se nismo oglasili na forumu, priznamo. Krivda je povsem na strani guvernante, ki je delala vse možne neumnosti, samo za uboge muce ni skrbela, če vprašate uboga B&B. Poleti je vsaj poskrbela za spodobno vreme, da ni bilo prevroče. Septembra je spet nekam izginila, baraba smotana. Ampak je vsaj poskrbela, da sta k nama na tlako hodili dve prijazni punci. Lepo sta vzgojeni in vesta, kaj mucam pritiče – polne posodice briketkov in zvrhana krožnička konzervic. Pa čohanja toliko, da se muc kar razmarmeladi po postelji. Ja, res je, zdaj imava posteljo, ker je baraba dvonoga vrgla ven kavč. Kdo ji je dovolil? Midva že ne. In ona to kar tako, meni nič, tebi nič, na svojo šapo naredi. Porkamatorka. Nevzgojeno babše. No, ampak se je potem vsaj prijazno obnašala – beri tako, kot naj bi sicer se vsak dan. Novembra je spet ni bilo cele dneve. Govorila je, da hodi podnaslavljat filme po službi in prodajat knjige nekam k Cankarju domov. Sicer ji ne verjameva čisto nič, govorila je, da to dela za boljši briketek in konzervico. Je držala besedo in prinesla malo boljšo papico, ta fini pesek in eno igračko ali tri. Saj včasih se ji posreči kakšna pametna no, se trudi, morava priznati, čeprav ji do popolnosti manjka še nekaj mačjih skokov. Tistih ta dolgih. Bertica se lahko pohvalim z lepo postavo, sestradali so me do iste teže, kot sem jo imela ob odhodu na tlako. Sicer ne vem, za kaj je to dobro, ampak je ta blontna guvernanta vpila že en teden, da je treba to nujno napisati. Pa sem, da bo mir pri hiši. Upamo in želimo vsem, da bi zraslo čimveč ta dobrih kavčev ali vsaj postelj za čimveč mutzev. Še posebej za one črne, ki že milijon mačjih let čakajo na svoje ljudi. Guvernanta sicer cvili, da bi imela vse. Mihija, Kvatra, Zaro … Ampak jo samo grdo gledava in grčiva na te trapaste misli. Lepo vas pozdravljamo in želimo vse najlepejše.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe dec 12, 2014 6:27 pm

Re: B&B

Srčka, pridno mamo imata. :girlyes:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Če dec 25, 2014 5:44 pm

Re: B&B

Vse pristojne na veterini MH prosimo, da pri Božidarju Blesavem in pri Bertici I. Stiški popravijo oznako pasme:
Bertica je RW aka rottwiler - kadar je jezna, renči ko pri norcih
Božek je pa RR aka Rit Razvajena (pojasnilo ni potrebno).

Hvala za razumevanje :D

Vsem mačjehišarjem, tistim na svojih kavčih, onim, ki se cartajo na ta začasnih, in pa vsem ta pridnim mačjim mamam in atom, ki skrbijo, da je našim mucam tako lepo, HVALA in čim več miru, zadovoljstva, veselja, bucov in pridnih mucov, pa čim manj revčkov, bubijev in pozitivčkov. Srečnga pa zdravga, :bozicek:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Ne feb 08, 2015 3:09 pm

Re: B&B

Zadnjič je moja neposredna prednica gledala knjigo o imenih. Pogledala je, kakopak, tudi za B&B. Božota zdaj prednik kliče Noel, jaz pa sem dobila idejo za klicanje mačkona takrat, ko je tečen, Božimir ali Božislav. Bertičina etimologija mi je pa še posebej všeč. Berta pride iz imena Bartha in pomeni bleščeča, slavna :).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne feb 08, 2015 6:10 pm

Re: B&B

:good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Če feb 12, 2015 9:24 pm

Re: B&B

Še tu voščim Bertici in Božimirju za god. Debeli četrtek je :kiss:

Zaslužita pa si še prav poseben opis novoletnih pustolovščin. Prav kmalu, ostanite z nami 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če feb 12, 2015 9:33 pm

Re: B&B

:lol: veselo godujte!

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Ne jun 21, 2015 12:25 pm

Re: B&B

Božek in Bertica po dolgem času spet pozdravljata vse prisotne mačjeljubce na dveh, treh, štirih ali petih nogah :). V Stični se dogaja veliko in nič :). Guvernanta je znosna, končno sva jo vzgojila, da pridno polni posodico s hrano in odpira konzervice in čisti stranišče. Na ukaz zna tudi čisto spodobno čohati in metati žogico. Ni torej hudega :).

Novo je pa to, da sva že trikrat zavzela Podkoren, vikend, kamor je guvernanta prej zginevala sama, naju pa prepuščala na milost in nemilost varuškam. Za novo leto sva bila tam prvič, bilo je nenavadno, strašno veliko prostora, pa še en pes je bil tam. Ampak po enodnevni uvajalni seansi je deset dni minilo tako hitro kot skodelica briketkov. Božek se je sicer malo dlje časa zadrževal v sobi, ampak je pokukal tudi ven v hišo. Berti se je obnašala, kot da je že vse življenje tam. Prvomajske počitnice so bile že bolj pogumne. Božek je po pol dneva začel raziskovati hišo, Berti pa tudi balkon. Ta ima eno samo napako - ograjen je. :( Prvi junijski teden sta revčka tudi morala z mano tja. Zdaj je tudi že Božo zavzel balkon, pogumnež miceni, hihi. Berti je bila na vrtu. Sprehodi po vrtu so imeli spet samo eno napako - oprtnico :bad: Tale guvernanta ga pa tudi svira po notah, a ne?

Malo smo tudi omejili hrano in zdaj Božek stagnira pri 6,8 kg, Bertec pa pri 4,7. Ni slabo, a ne?

Mahamo vsi!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jun 21, 2015 1:24 pm

Re: B&B

Lepo se vam godi. :) Mahamo nazaj :kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jun 21, 2015 4:54 pm

Re: B&B

Super poročilo, krasna zgodba, manjka samo ena stvar - kakšna fotka! :D

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 114

Pridružen: Sr avg 21, 2013 7:04 pm

Odgovor Po jun 22, 2015 10:29 am

Re: B&B

No, vendarle. So me naučili :) Aleluja!

Slika
Bertica Prevajalka

Slika
Božo Baraba

Slika
Siesta po barabijah
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.