V središču

Tom Tomove dogodivščine


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr mar 06, 2019 2:37 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

:) Bodite zdravi in še naprej čim bolj uživajte. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr mar 06, 2019 2:42 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

<3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor So feb 22, 2020 10:49 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

Ojla družba, skoraj nsiem več našel naše teme, joj joj, ko smo pa tako zasedeni z delom, cartenjem in počitkom noooo ;).
Pa poglejmo kako to izgleda: delo, delo in še enkrat delo. Za to skrbi Miša, da mama ne izgubi volje <3
Slika

No potem sledi cartanje za kar sem zadolžen jaz in po večkrat na dan mami grejem kolena, ležim ob njej ali kako drugače skrbim, da ji ni dolg čas. No saj veste, Miša ni lih dotikajoča se muca, pa bog ne daj, da si jo mama drzne dvigniti v naročje, joj je huda :devil: Jaz pa komaj čakam, da se lahko crkljam in prav uživam :good:
Slika

Zdaj pa sledi nekaj kar naju z Mišo najbolj zaposluje in imava najrajši. Čeprav je Miša se mi že nekaj krat pohvalila, da se je ponoči začela sama stiskat k mani, ko gre ona spat. No če se ji skrijem, da me ne najde, se tudi jaz prikradem na posteljo, a kaj ko je pa tako luštno nagajati Miši in se poditi za njo po mani in vse naokoli. Ko pa se mama razjezi, ker ji krativa spanec, ulovi enega od naju ali pa kar oba in pošlje v kuhinjo spat kjer imava pod mizo posteljici, no takrat pa nisem najbolj zadovoljen :negative: :S.
no takole pa spančkava, če sva pridna ;).
Slika

Dragi moji toliko za danes, mudi se mi, ker je že pozna ura ;). Lepo in radi se imejte in se beremo, ko bomo imeli spet kaj časa, da se srečamo tukaj gor. Papa :cat: <3 <3 <3
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne feb 23, 2020 10:34 am

Re: Tom Tomove dogodivščine

:) Prav super vam gre. Najbolj pomembno pa je, da ste zdravi. :good: :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 30, 2021 6:57 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

:) TomTom in njegova Miša sta še vedno OK. Z njuno mamo se občasno slišimo in tudi vidimo.
Glede na to da je njuna Metka znala vedno zelo doživeto opisovat njuno življenje, sem izjavila, da bi lahko napisala kar knjigo. In, točno to knjigo sem danes, s posvetilom, dobila v dar. :thanks:
V ponedeljek, 25.10.2021, je bila tudi uradna predstavitev te slikanice "Miša, TomTom in Molly", avtorice Metke K., doktorske študentke z gluhoslepoto. :hatsoff:
Slika Slika Slika
P.S.: Pozerja ob knjigi sta sedanja varovančka Percy (oranžko) in tigrica Vitka.

Slikanica ni in ne bo na prodajnih policah. Prosto je dostopna na strani Založbe Pedagoške fakultete na povezavi: https://zalozba.pef.uni-lj.si/index.php ... g/book/181. V tiskani izvedbi bo na voljo v šolskih knjižnicah. Izšla je kot didaktični pripomoček; prilagojena slabovidnim.
Res je poseben občutek držat tako knjigo v rokah; predvsem ker mi je njen začetek in vsebina blizu, ker poznam akterje iz zgodbe. :angel:
Metka, bodi ponosna nase in vse pohvale za vse kar ti uspeva, ne le za to knjigo. :good: :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 30, 2021 7:00 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

P.S.: Ta knjiga je Metkin prvenec. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So okt 30, 2021 7:08 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

Bravo, Metka, bravo!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So okt 30, 2021 8:58 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

:clap: Metka, :hatsoff:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 31, 2021 1:48 am

Re: Tom Tomove dogodivščine

Bravo! :clap:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Po nov 01, 2021 4:40 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

Čaoo družba :cat:

dolgo se nismo videli in zdaj sem postal celo knjižna zvezda in sem slišal za pohvale, ki jih je tu napisala Trixi in objavila fotke mojjih mačjih sorodnikov Percya in Vitke. Ja čisto nama z Mišo sta podobna kot bi bili v žlahti. Pa saj smo v žlahti: imamo štiri tačke, topel in kosmat kožušček in vsi smo mački in še Mačjehišarji po vrhu <3.

Hm mi se pa tako dolgo nismo videli tu gor, da je mama celo pozabila geslo in kako se napiše objavo :O :O :O. Celo Trixi ji je poslala link, da bi našo temo ja čimprej našla in ona mama kot mama, pozabila geslo :O :O :O. A naša mama je zlata, ki nikoli ne odneha. Zdajle skupaj piševa na forum že tretjič in stiskava tačke, da bo zdaj najina objava končno uspela nooo ;). Ja, naša mama je zadnje čase full zaposlena, že nekaj let hodi v neko šolo za odrasle in študirala po ure in ure za računalnikom in nekaj sestankuje preko računalnika. Zaradi korone je bila zelo veliko najina, ker ni smela od doma in sva bila z Mišo reeees center njenega življenja. Letos pa je precej drugače :S. Kar naprej hodi na neke sestanke, pride in gre, pride in gre :S. A vsakič nama zagotavlja, da naju ima rada in da sva midva njena družina <3.
No, zdaj pa bomo kmalu baje dobili še kužiko, ki ji bo pomagala spet hodtii naokoli kot ji je nekoč pomagala Pika. Baje pride Januarja, hm upam, da res, ker jaz reeeessss fuuuulll pogrešam psaaaa :dog: in bi res rad imel družbo :dog:.
Pri nama z Mišo ni nič posebno novega. Še vedno rada papava okusno papico, rada imava čisti wc ter obožujeva mamino crkljanje. Vsak po svoje in vsak jo očara na svoj način. Ko se mama ne počuti dobro, sva pa oba z Mišo zelo pridna in se uleževa vsak na svoji strani mame in jo zdraviva z najinimi vibracijami, ko predeva.
Mišo včasih preganjam, ker mi je dolg čas, takrat se Miša dere in se razburja po mačje, da se taka igra ne spodobi. no, včasih sem bilj bolj svoboden, ko mama ni tako dobro slišala in je manj posegla vmes kot zdaj, ko že 2 leti presneto dobro sliši, da kar hitro zaropota s svojim visokim glasom, da se mi kar mačja ušesa stresejo. Takrat se pa Miša potegne zame, ko vidi, da je mama huda name ;).

Evo tu je še nekaj slikic, da sva z Mišo še vedno fotogenična.





Slika
Slika
Slika
Slika

Toliko za enkrat. S ebomo še oglasili, če bo mama imela čas. Sicer pa mama skrbi, da vedno poroča Trixi, če je pri nas kaj novega tako, da če se ne bomo oglasili mi, se bo pa Trixi.
Pa pa, :cat: :cat: :D.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po nov 01, 2021 9:53 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr nov 03, 2021 1:08 am

Re: Tom Tomove dogodivščine

Čestitam, Metka :clap: :good:
Lepo se imate, vidim...in še lepši časi se vam obetajo <3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor So nov 06, 2021 9:02 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

Čaoo družba, oba z mamo tukaj <3 :cat:
A vidiš kako hiitro si našla našo temo in še gesla nisi pozabila, bravo mami <3. No veste kaj, danes sva morala z Mišo pozirati, ker ji fotka od včeraj, ko naju je slučajno ujela skupaj na postelji ter objavila na Facebooku. No kot priden in prijazen mucek sem jo seveda ubogal in se pridno nastavljal, tako, da so nastale lepe fotke. Pa poglejmo;).

Slika
Slika
Slika

Miša je pa muhaste sorte in se ni pustila motiti. Baje so fotke romale tui h nekemu stricu, za časopis za odrasle :). Hm bomo videli kaj bo iz tega ratalo ;). Še dobro, da ne hodijo strici fotkat, ki jih z Mišo ne poznava, saj bi se Miša zagotovo skrila, jaz pa ne bi bil tako sproščen in srčen, kot sem takrat, ko ljudi poznam ;).
Pa pa pa pa :cat: <3
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne feb 19, 2023 4:19 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

TomTom in njegova Molly. <3
Slika
Njegova ljubezen do prijaznih kužkov ostaja in ni nič manjša, kot je bila pred 10imi leti, ko je bil še v našem varstvu.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne feb 19, 2023 4:22 pm

Re: Tom Tomove dogodivščine

Pred 10imi leti..
Slika Slika Slika Slika
Prejšnja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.