V središču

Scarecrowovo zlato


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor To okt 11, 2016 3:12 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Cats je napisal/-a:
scarecrow je napisal/-a:Mačja hiša, ne samo, da nima toliko muc kot govorijo in pišejo, še živali, ki ih imajo niso vedno to kar bi naj bile. Meni so podtaknili medvedka. ;)

Te čist razumem :S meni so Kranjčanke uvalile tjulnja :fool: :D :D


Hm, po zgoraj zapisanem sem si prav oddahnil… :good:
Naš siLvo je tudi vse prej kot maček… …je golob, galeb, tjulenj (ja, tudi tjulenj je), pa kaj vem kaj še vse…
Vem edino to, da niti »M« od mačka ni… :dash:
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če okt 13, 2016 7:05 pm

Re: Scarecrowovo zlato

:girlblush: Kako lepe mačke imate pri vas <3 ...pardon, medvedke, lenivce in ostalo živalsko kraljestvo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor So nov 12, 2016 11:52 am

Re: Scarecrowovo zlato

Večina mojega zaklada (zlata :D )
<3

Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 12, 2016 11:56 am

Re: Scarecrowovo zlato

Kako so se lepo zložili :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 12, 2016 12:28 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Prelep prizor, takšen, ki človeka umiri in se počuti srečnega. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So nov 12, 2016 1:37 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Sami dizajnerski povštrčki...no, Dim je že bolj preproga :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So nov 12, 2016 9:01 pm

Re: Scarecrowovo zlato

kot bi vsi celo noč martinovali..... užitkarji <3 <3 <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To nov 15, 2016 9:51 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Uživači, kako so luštni <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr nov 16, 2016 8:47 am

Re: Scarecrowovo zlato

Men se pa tvoji kužki smilijo. To imaš doma mačje teroriste! Psi sploh do kavča ne pridejo! :O


:lol: se na daleč vidi kdo je šef v bajti :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Če jul 30, 2020 8:13 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Kar precej vode je že preteklo kar sem naredil zadnji zapis v našo temo. Dostikrat sem pomislil, da je res že skrajni čas, da spet kaj napišem, ampak,…čas tako hitro beži. Od našega zadnjega javljanja se je zgodilo marsikaj - dosti lepih, žal pa tudi precej žalostnih stvari.
Decembra 2017 smo se preselili v svojo hišo. Čeprav je stara preko sto let in vse ni kot bi si človek želel, mislim, da je bila to ena mojih najboljših odločitev. Hiša stoji s še štirimi drugimi nekoliko izven kraja, sredi travnikov in gozdov. Stopim iz hiše in že sem v naravi.Od petih hiš so naseljene štiri, trenutno nas živi tu deset ljudi.
Oktobra 2018 sem se moral posloviti od Rudija. Kar sesul se je, dobesedno preko noči. Ko sem ga peljal k veterinarju, se je pokazalo, da ima namesto krvi že skoraj samo vodo. Vsebnost eritrocitiv je bila daleč pod spodnjo mejo, večina ostalih parametrov je bila tako nizka, da jih analiza sploh ni zaznala. Dvakrat smo poskusili s transfuzijo, z zdravili,... ampak ni šlo.
18. novembra 2019 je zaradi odpovedi ledvic odšel Piki. Z njegovo smrtjo pa se je začela zima kakršne si nikoli v življenju ne želim več. Čez malo več kot mesec dni, 24. decembra, nas je zapustila Frida (levkozica, varovanka DZZŽ Kočevje), 25. januarja 2020 moja ljuba Nuši, 27. februarja Cory (levkozica, varovanka DPMŽ Koroške), nazadnje, sedem dni pred svojim rojstnim dnem, 3. junija letos pa še ena in edina Lubica. Tako sem od novembra lani do junija letos izgubil kar pet muc. Rekel sem si, nikoli več nobene levkozice, ne zmorem več, preveč hudo je, ko jih izgubljaš, preveč bolečine. Ampak, saj veste, da se zarečenega kruha poje več kot pečenega, zdaj jih imam toliko, kot ji nisem imel še nikoli, kar sedem. Od muc, ki sem jih tu že objavljal, sta z mano le še sestrici Lili in Suzi, ter Isa, edina nekdanja mačjehišarka, ki jo še imam. Isa je, hvala Bogu, zdrava, prestala je že dva zobna posega, tako, da pretirano veliko zobkov nima več, drugače pa je z njo vse v redu. Ostalih osem muc, ki še živijo z nami še ne poznate, pa upam, da ne bo kaj narobe, če jih omenim. To so Boško, ki sem ga pred tremi leti »podedoval« po pokojni teti in pa levkozice Sivka, Sootie (tudi FIV+), Rami, Yara, Miško, Cuf (tudi FIV+), Tomy (tudi FIV+). Poleg nekaj muc, sem bogatejši še za enega kužka, Timmyja. Kot Dima sem tudi njega sprejel v začasno oskrbo, ampak tudi zanj se več kot leto nihče ni zanimal in kaj čem, sem ga pač sam posvojil. Tako nas zdaj živi v hiši enajst muc, trije kužki in pa jaz.
Vem, da živali, ki niso posvojene pri MH v bistvu ne sodijo na ta forum, ampak ena izjema vsake par let, pa upam, da je dovoljena. ;)
Lep pozdrav od nas vseh! :)


naša mala vasica Slika

Rudi :( Slika

Piki :( Slika

Frida :( Slika

Nuši :( Slika

Cory :( Slika

Lubica :( Slika

Lili Slika

Suzi Slika

Isa Slika

Boško Slika

Sivka Slika

Sootie Slika

Rami Slika

Yara Slika

Miško Slika

Cuf Slika

Tomy Slika

Sienna Slika

Dim Slika

Timmy Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jul 30, 2020 8:36 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Kako lep zapis.

Sladko grenka zgodba, ki sede v srce.

Hvala za vse, kar nudiš svojim živalim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 30, 2020 9:06 pm

Re: Scarecrowovo zlato

<3 <3 <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor Če jul 30, 2020 9:31 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Podpišem, kar je napisala visinnox.
Scarecrow, žal mi je za vse tvoje pokojne levkozice :girlsad: , ampak kakšno srečo so imele in kakšno srečo imajo sedanje tvoje muce in kužki. Naj jim zdravje še dolgo služi. In hvala, ker ne šteješ :hatsoff:
Iz fotografije zaselka pa veje neka pristnost, prvobitnost - zeleno, ki te ljubim zeleno - lepo :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 30, 2020 10:24 pm

Re: Scarecrowovo zlato

Na ta forum sodijo vse živali. Hvala, ker si nam jih predstavil. <3
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 30, 2020 11:09 pm

Re: Scarecrowovo zlato

<3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 31, 2020 7:43 am

Re: Scarecrowovo zlato

Zelo lepo in moje spoštovanje za vse kar delaš za te ljube živalce. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So avg 01, 2020 9:57 pm

Re: Scarecrowovo zlato

O, kako luštna vasica....pa mačji in pasji prebivalci tudi :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po avg 03, 2020 9:01 pm

Re: Scarecrowovo zlato

renata je napisal/-a:Na ta forum sodijo vse živali. Hvala, ker si nam jih predstavil. <3


Vem, saj sem vse svoje kužke, ki sem jih imel v začasni oskrbi objavljal tudi na tem forumu. Malo sem se nerodno izrazil, bolj sem mislil temo "Na svojem kavču". Ta pa je prvenstveno namenjena živalim posvojenim v Mačji hiši, kar je tudi razumljivo.

Pa hvala vsem. :)
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To okt 20, 2020 8:05 pm

Re: Scarecrowovo zlato

scarecrow večkrat jih pokaži! Luštna druščina ste! <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To dec 28, 2021 11:19 am

Re: Scarecrowovo zlato

Na današnji dan pred desetimi leti, 28.12.2011 ob 23:40 sem na info@macjahisa.si poslal mail z naslednjo vsebino:

Slika
"Pozdravljeni!

Že pred časom sem se odločil, da bi posvojil muco, ki ni ravno na seznamu "najbolj zaželjenih" za posvojitev. Malo sem še okleval, ko pa sem zadnjič videl Isine slike, sem se končno le odločil. Se pravi, v mislih za posvojitev sem imel najbolj Iso, Adija, Niko (brez uheljčkov), Aretho, Beethovna,... lahko tudi kako starejšo muco.........skratka, ne bi rad sam izbral, ker po moje vi najbolj veste katera muca bi res najbolj potrebovala dom, oziroma za katero ga bo najteže najti.
Drugače že imam tri kosmatinčke in sicer dve muci (sestrici, stari tri leta in pol) in mucka starega pet let in pol. Muci sta sterilizirani, mucek kastriran, cepim jih vsako leto. Živim v bloku, tako, da živijo le v stanovanju, izhodov ven ni.
Sem s Koroške, iz Mežice. Avta nimam, tako, da, bi bil vesel, če bi se dal urediti prevoz, če pa ne, si bom že našel koga. Za nadaljne informacije sem vam na voljo po elektronski pošti ali na telefon ............

Lep pozdrav!

Peter Peruzzi"


Nato pa se je začelo najbrž mojih najdaljših 34 ur mojega življenja. Vsaj enkrat (beri večkrat) na uro sem preverjal elektronsko pošto ali je že prišel odgovor in "končno" :lol: , 30.12.2011 ob 9:51 sem ga tudi dobil. Proznam, da sem nekaj minut samo strmel na ekran, nisem si ga upal odpreti, ker sem se bal, da bo odgovor odklonilen. No, končno sem le zajel sapo in ga odprl.

Slika
"Lep pozdrav, vaš mail me je več kot razveselil.
Isa je mirna, prijazna, skromna muca, navajena vsega hudega očitno. Uživa v družbi s človekom, nima nikakršnih težav z drugimi živalmi. V torek ji bodo pobrali šive, kak teden po tem bo še sterilizirana, potem lahko gre v nov dom.
Če se boste dokončno odločili za njeno posvojitev, mi to sporočite, vam jo bo čez kakšnih 14 dni nekdo pripeljal, ni problema.
drugih posebnosti nima, je ješča, pridno hodi v mačji wc, tudi hoja po treh nogah je ne dela težav.

Helena, Mačja hiša."


Vse ostalo je zgodovina. Sicer je Isa prišla k meni šele konec januarja, ker je vmes prebolela še prehlad, ampak samo, da sem jo dočakal.

Le kdo se ne bi zaljubil v tako prelep obrazek :rose: (fotografija je last Mačje Hiše)

Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.