V središču

Amarand in Rea, Leni in Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jan 20, 2012 12:22 pm

Re: Amarand in Rea

Sleepy, kadar sta stacionarna, ju je pač najlažje slikat. Ker kadar nista, jima moram razlagat, da se tega pa res ne počne/se jima smejat/se udeleževat nestacionarnosti s kakšnim igračkami. Kadar pridno spita, ju pa lahko fotkam po mili volji :) .
Sicer je bil pa Amarand zadnja dva dni precej mobilen, smo šli dvakrat obiskat veterinarja. Včeraj je bil cepljen in čipiran, potem sem pa včeraj popoldan opazila, da mu trebuh čudno visi, skrival se je in mijavkal ob dotiku. Ker nisva vedela, ali se tako obnaša zaradi občutljivosti po cepljenju, ali ga kaj boli (in ko sva danes tisto res veliko bulo še potipala), smo zopet šibali na veterinarsko. Sva sicer vedela, da je mogoče samo maščoba, ampak če bi bil pruh, pa nisva hotela tvegat. Tudi veterinar po tem, ko ga je pretipal, ni bil odločen in ga je še rentgiral, kjer se je izkazalo, da so organi lepo na svojem mestu, se mu je pa maščevje spustilo (mogoče se mu je, ko je bil poškodovan, kaj natrgalo in se ni v redu zaraslo nazaj). Ga naj ne bi motilo, tako da smo se obiskov veterinarskih postaj do nadaljnjega rešili :good: .
Aja, v ponedeljek sta bila stehtana, imata oba 4,3 kg (vsak svojih, seveda, skupaj imata dvakrat toliko :) ).
Pa po novem tudi zoom-groomamo, Amarandu je zelo všeč, se kar nastavlja krtači, Rea pa ni toliko navdušena. Mora pa prenašat toliko več krtačenja, ker je njen kožuh neprimerno gostejši in dlake kar letijo z nje.
Sta pa oba zelo pridna, ju je treba pohvalit ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 20, 2012 3:35 pm

Re: Amarand in Rea

Pa lepa, si pozabila dodat :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jan 20, 2012 4:38 pm

Re: Amarand in Rea

Da sta lepa, mi je že samoumevno, njuna pridnost pa ne tako zelo :D .
Ampak sta res lepa, priznam; Rea je v zadnjem mesecu lepo shujšala in je prav elegantna, pa tudi njeno gibanje je postalo bolj tekoče (prej je včasih imela pri odskoku težave, ko je morala za sabo potegnit še trebuh), Ami je pa tako ali tako šarmer že od nekdaj, samo ta vreča pod trebuhom nas je zdaj presenetila; upam, da ga ne bo preveč motila. Sicer pa - slike povedo več kot moja dolgovezenja ;)
Takole se Rea stacionarno igra :D ; malo tačko premakne, pa je.
Slika
Amarand meni, da je študentska res težka.
Slika
Pa ne boš tega brala, ti pravim! Raje me še malo skrtači.
Slika
Če nočem, da se baviš s to herezijo, se ne boš; če ne razumeš zlepa, boš pa zgrda.
Slika
Na koncu sva kompromisno sklenila, da on spi na polovici zvezka, z drugo polovico pa počnem, kar me je volja :D .
Slika
Akademska polemika je ziritirala tudi Reo.
Slika
Joj, Ami, ta Anja ti je povsem oprala glavo s tem študijem; naj vidim, če se da to popravit.
SlikaSlika
A me slišiš?!
Slika
Uf, sta utrudljivi!
Slika
Rea, naše čudo, se čudi :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Amarand pa danes spi kar v transportetju - če nama slučajno spet pade na pamet, da ga popokava in se gremo peljat.
Slika
Skupno počivanje
Slika
Rea po novem pogosto spi z iztegnjenim jezikom; ker ima razvit čut za estetiko, jezik steguje nad podlago, ki se barvno ujema z njim :) .
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 11:18 am

Re: Amarand in Rea

Včeraj sta tatigrasta nama brez črt pripravila presenečenje - ko sva prišla domov, je bila v kuhinji postavljena razstava Ločevanje odpadkov, cikel Papir (očitno je več ciklov, upam, da biološki odpadki še nekaj časa ne pridejo na vrsto :lol: ). Sta bila oba precej skromna, nihče se ni hvalil z avtorstvom, naju je pa kustos Amarand z visoko dvignjenim repom popeljal po razstavnem prostoru:
Slika
Zakuske nista pripravljala (nista bila seznanjena s tem, da so na otvoritvah dobrodošle, tako da smo proslavili kar s konzervico). Razstava žal ni stalna, zato bodite pozorni, mogoče bo kmalu na ogled v vašem kraju/kuhinji ;) .
Mačkončka sta sicer super, imata svoje igralne urice, ko se preganjata po stanovanju in je cel žur, imata trenutke, ko drug drugega umivata, pa mu mimogrede pripeljeta še kakšno zaušnico :D . Navdušena sta nad zoom-groomanjem, Reo postavim v banjo in se potem premetava in prede, Amarandu je pa ljubše krtačenje na pralnem stroju. Zadnje čase se tudi naš bačo raje carta in ni lepšega od njegovega predenja, ko je zadovoljen in smo zadovoljni tudi vsi okrog njega. Visečka, ki se je pojavila ob njegovi operirani tački, naju ni nehala skrbet, tako da gremo jutri do dr. Miklavžina, v upanju, da bo vedel, za kaj gre in nas pomiril ali razrešil zadevo. Spet bomo potovali :yahoo: .
Rea je pa bolj jutranja ptica, mačka, rakunčica, kužika, karkoli že je :kitty: ; zgodaj zgodaj zjutraj priskoči na posteljo, nakar se kotali po naju, sem in tja, pa bi ležala pod odejo, pa bi ležala z ritjo na obrazu, pa bi se malo vrtela, prevračala, koga pobožala po obrazu - pa pozabi skrit kremplje in se zbudiš s presekano ustnico ... Enostavno ji ni dovolj, da bi samo legla zraven in bi se tiščali, mora izražat svoje navdušenje na 100 in 1 način, zraven pa glasno grulit. Carta cartasta.
Ko zaspi, pa postane naša jezična gospodična:
SlikaSlikaSlikaSlika
Takole pa spita v paru in trenirata preslikavo čez premico.
Slika
SlikaSlikaSlikaSlika
Slika
Slika
Slika
Slika
Brez Reinega jezika seveda ne gre.
SlikaSlika
Kaj bi šele brez Amarandovih mišic. Naj se ve, kdo je glavni mačo.
SlikaSlika
Naša mehkotačka
Slika
V januarju se najbolj prileže božično žito na balkonu.
Slika
Ne morem naprej :O !
Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 2:14 pm

Re: Amarand in Rea

omg kakšna sinhronizacija!!!!! In simetrija!!!! kakšna lepota! :girlyes:

PS: hahaha tistega taprvega smeška je kar samo gor postavilo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 2:52 pm

Re: Amarand in Rea

A dej noooooo :girlblush: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 3:51 pm

Re: Amarand in Rea

Pol ure po objemčkih sta se že šla rokoborbo :aggressive: :threaten: . Ni bilo časa fotkat, je bila prevelika akcija. Sem se pa zabavala :D .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 4:00 pm

Re: Amarand in Rea

Fotke so itak krasne... ampak komentarji zraven so pa najboljši!!!! :good:

Kustosu mirno pot do veterinarja, kustosinji krempeljce pokrajšat ( :rolleyes: da bodo ustnice spet cele), sužnjem uspešno študiranje "preslikavanja premic" in pa dobre novice pri vetu. :) ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jan 31, 2012 1:05 pm

Re: Amarand in Rea

Hvala za dobre želje, so se izpolnile.
Danes sva Amaranda peljala v Ljubljano, pa je dr. Miklavžin zbolel in nas je tako ali tako pričakoval že včeraj (očitno se nismo najbolje razumeli). Ga je prevzela dr. Uršič in ugotovila, da je problem v kovinski šibki, ki je po operaciji niso odstranili - so se odločili, da jo bodo, če bo motila. In očitno je, ker je zlezla s prejšnjega mesta in žulila, da se je delala serozna tekočina (naj me kdo popravi, če klamfam). To tekočino mu je spumpala ven, mene je pa začelo kar skupaj vleč (pa sploh ni bilo nič groznega :girlblush: ), tako da je s pogumnežem ostal samo Aleš, z mano so se pa zunaj na hodniku več ukvarjali kot z macom (sem dobila vodo in čokolado :good: ). Amarand je bil potem spet pobrit in narkoziran (sva ga preventivno pustila brez zajtrka), prestal manjšo operacijo (so mu odstranili palčko), zdaj ima drenažo, mu bo tekočina še kakšen dan ali dva iztekala, potem bi moral bit ok. Dobil je antibiotike in - pazi to! - lep moder povojček z ribicami, kot tisti Charliejev 8) . Za vsak slučaj ima tudi ovratnik. Doma ga je seveda pričakala Rea in je hotel k njej, pa je še preveč zaspanček. Sva ga dala v sobo, da bi imel mir, pa je že praskal po vratih in se trudil hodit, komaj ga prepričam, da se uleže. Zdaj ga imam v naročju, pa je šla Rea v izolacijo, ker ne razume, da mora Randi počivat. V glavnem, kaže, da smo to zoprnijo uredili in bo vse, kot mora bit. :yahoo: :praising:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jan 31, 2012 1:23 pm

Re: Amarand in Rea

Naj vam še tukaj povem, da sem ful vesela. :) :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jan 31, 2012 1:24 pm

Re: Amarand in Rea

samo da se je vse dobro izteklo, z Amarandom in "mamo" :good: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To jan 31, 2012 1:33 pm

Re: Amarand in Rea

ufff, "mamini" občutki, da je nekaj narobe nikoli niso nepomembni. :clap:

:good: Čestitke za dobro opravljen poseg in seveda za povoj :kiss: (tud "očku" za pogum, da je zdržal zraven) Zdej bo Ami najbolj občudovan tukaj gor. Upajmo, da bo čimprej spet brez "lustra" in v Reini družbi, da bosta spet "risala" simetrične vzorčke.

No kakšno slikco povoja bi tud raadiii viiidliii...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jan 31, 2012 1:38 pm

Re: Amarand in Rea

Macko je končno zaspal, ker sem butara le pogruntala, kaj mu ne da miru - lulat ga je tiščalo. Je zadrževal, ampak mu je po kapljicah uhajalo in ko je bil rep že malo moker, se mi je le posvetilo in sem ga nesla nad wc. Je kinkal in lulal, ubožček, zdaj pa mirno drnjoha.
Renata, tebi pa hvala za strokoven ogled in napotilo k dohtarjem, ki so znali uštimat problem :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jan 31, 2012 1:48 pm

Re: Amarand in Rea

ajoj, kaj sem pa jst tukaj zamudila....bogi bogi lepi mac! :kiss:
Samo, da je (in bo še bolj) OK! :good:
Pa čestitke za lepo obvezico 8) ;)
in ej - če bi jst vedla, da dobiš čokolado, če..... :girlblush: ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jan 31, 2012 2:01 pm

Re: Amarand in Rea

Ob vseh dobrih željah bo Amijevo okrevanje brzinsko, ni dvoma. Mu bom predala pozdrave, ko se zbudi.
Z obvezicami je pa takole - najprej je dobil lepo rumeno z deteljicami, ampak ker je povezan na precej zoprnem mestu in še tista serozna tekočina (zgleda kot razredčena kri, veterinarka ga je hecala, da ima poln trebuh vina) mu izteka, je vse padlo dol, drugič tudi, pa je dobil temno zeleno obvezico okrog pasu.
Ribja je pa za naslednja previjanja ;) .
Slika
Slika
Slika
Ja, trik, ki ti prisluži čokolado, si je treba zapomnit :D .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So feb 04, 2012 9:23 am

Re: Amarand in Rea

Dokazi, da smo uporabljali tudi ribice:
Slika
Seveda Rea MORA biti fotografirana, kamera jo ima preprosto rada. Če pa za hip pozabi na to ljubezen, jo Rea hitro opomni in se postavi prednjo
Slika
Ribice povoj smo v enem dnevu porabili, pa sem šla v lekarno po novega. Vprašam, če imajo takšen povoj (sem imela s sabo vzorček, da ne bom narobe kupila) in mi gospa odvrne, da ja, samo nimajo barvnih. Jaz pa v jok in na drevo, kajpak. Sem ji razložila, da me pri povoju zanima še kaj drugega. Ampak smo še isti dan nehali povijat, ker so povoji že prej dol lezli (obdržat povoj na kolenu je res umetnost), Amarand pa tudi ni bil več navdušen nad tem, da ga maltretirava s to zoprnijo, že to, da je stoično prenašal ovratnik, je bilo več kot dovolj. Smo nehali s povoji, pa se je pač brisalo za njim, glavno, da je čim več tekočine steklo ven.
Amarand je bil potem, ko se je raznarkozil, kar malo poklapan, ker bi rad divjal in se igral, pa mu ni najbolj šlo. Rei pa tudi ni bilo jasno, zakaj se ne zažene za njo, kadar se izstreli. Tako je čas, ki ga je Ami prespal (večino časa, torej)
SlikaSlika
izkoristila za to, da se je še bolj metala po meni - češ, nekdo se mora ukvarjat z menoj, Amarand je disfunkcionalen, bodi vsaj ti koristna. In sva se cartali in cartali. Še zmeraj me pride zjutraj zbudit in se metat na vse mogoče načine, zadnjič je celo ležala za mojim hrbtom in me s tačkama objemala okrog vratu :cupidgirl: . Objemala no, ni me hotela zadavit :D . Cartek
Slika
Ko je le imela preveč energije, se je pač igrala sama, se izstreljevala izpod mize na hodnik, premetavala igrače ... in med divjanjem eni od pliš miši odtrgala rit, ki je precej podobna Amarandovemu kožuhu.
Slika
Tako da je zdaj videt, kot bi mu Rea med cufanjem odtrgala del kožuščka :O , še dobro, da veva, da Ami nima zelenih peres :lol: .
Slika
Slika
Včeraj smo bili pri veterinarki, je bil zelo pohvaljen, ker je potrpežljivo, brez upiranja ali pritoževanja potrpel odstranjevanje šivov in drenaže. Par dni bo še trajalo, da se zaceli, malo več, da zraste dlaka, potem pa ne bo več ovir za našega junaka. Ves srečen je bil, ker se je lahko končno umil; sicer sem mu poskušala pomagat z vlažno brisačko in sem ga umivala, ampak mačji jezik je le mačji jezik. Sem računala na Reo, da mu bo solidarnostno priskočila na pomoč, a je bila povsem brez sočutja. Prišla je do njega, ga povohala in :S , smrdiš, šla stran. Je pa ves čas pozorno spremljala, če slučajno ne bo uspel česa pojest, barbarka mala.
U, še novice - včeraj je Rea predla! Sicer se je slišalo, kot bi skušala zagnat motor, ampak predla je. Ko sem se navduševala nad njeno sposobnostjo - bravo, Rea, predeš, je začela prdet :girlblush: . Očitno moramo med vikendom nekajkrat ponovit abecedo in pomen fonemov. No, danes zopet gruli, golobček, spušča jih pa ne več.
Tudi stehtana sta bila, spet izenačeno, oba 4,5 kg (moram pa preverit, če ta tehtnica sploh kaže več kot 67 kg, dvakrat smo se vsi 4. tehtali, mačkona v mojem naročju, in 5krat od 8. poskusov je kazalo 67. Če bi bila ta cifra na lotu, bi jo še obkrožila :P ).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So feb 04, 2012 9:34 am

Re: Amarand in Rea

Kako vas rada berem, poročilo polno humorja in ljubezni do mucic :good: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor So feb 04, 2012 10:24 am

Re: Amarand in Rea

Smo že mllsili vprašat kako gre Amiju pa ste nas razveselili z izčrpnim poročilom in foto dokaznim gradivom. Bravo Ami :clap: . Še naprej držimo pesti, da bo čimprej vse OK. Rei pa želimo, da čimprej spet dobi kompanjona v polni formi, da ji ne bo treba grist mišk (upamo, da se potem ne bo lotila Amija :O )
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor So feb 04, 2012 11:47 am

Re: Amarand in Rea

Super, Ami, ti si pa tok priden maček, kaj vse si že dal skozi :praising: :kiss: ... Ti želim, da je to res zadnja zoprnija, pol pa samo še uživancija do konca!
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To feb 14, 2012 8:41 pm

Re: Amarand in Rea

Kako kaj Ami? Je že čist "zaraščen"? :cat:

Pogrešamo novice.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.