V središču

Tomi in Tevz


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To jul 17, 2012 9:37 pm

Re: Tomi in Tevz

Ovčka, ampak res. Kam si pa gledala, ko si Tevžiju pojstlo kupovala? :D
Drugače pa res, kot je že sonja napisala, prav lušna zgledata skupaj s Cosmotom, posebej tam, ko se stiskata <3 .
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jul 17, 2012 9:43 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Zelo lepo je bilo videti te fotke, prav zares! :girlyes:
Kako se pa počuti Tevži - a je tresenje preminilo?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To jul 17, 2012 11:00 pm

Re: Tomi in Tevz

Trese se se vedno, ceprav vse ostalo razen tega je ok.. :) Se vedno vsakodnevno dobiva multivitaminsko pasto, tezo lepo drzi okoli 4,5 kg (se vsak petek tehtamo), zivahen je normalno, se malo bolj je postal izbircen - ne mara kuhane piske, niti oslica, najboljse so RC vrecke :rolleyes: (te dobiva ob sobotah), pa zraven Adult briketov mu mesamo Dental, kateri so se najbolj priljubljeni. Celo tako se gre, da najprej ven iz posodice izbere in poje dental, potem pa se adult z veliko manjsim veseljem :rolleyes: Je pa res postal fuuul zgovoren macek, za vsako stvar ce ga samo pogledas ali poklices se pogovarja z nami in nam veselo odgovarja.. :D

Trixi so se lastniki bratca iz Primorske kaj javili slucajno? :blush:
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So jul 28, 2012 11:00 pm

Re: Tomi in Tevz

Da ne bomo smetili teme bogemu Ostrzku..

helena je napisal/-a:
all je napisal/-a::offtopic: Nočem bit vsiljiva, ampak jim mogoče omeni, da je posvajanje še enega muca najbolj dobro za Tevža, šele potem za vas.

Ni nujno. Lahko pa mu bi posvojitev pomenila ogromen stres.

Ovcka je napisal/-a:Offtopic: To je ze dva meseca moj najmocnejsi (najbolj utemeljen) argument, pa noce niti slisati za to. Ocim se nekako, mami pa ni sans. Pa skoz kazem fotke muckov, pa saj so ji lustni in vse, ampak ko omenim posvojitev je konec. :(


Uglavnem, res vsakodnevno kazem fotke doma, pa nic ne zaleze.. Ne vem vec kaj naj se uporabim za argument.. Mislim, saj po eni strani razumem mami, je bilo tezko, ze od smrti Joshue je trajalo dve leti, da se je sploh odlocila za nove mucke, potem pa tole. Ima pa tudi Helena prav, mogoce bi to pomenilo dodaten stres, kaj jaz vem. Pa glede na to, da ne vemo zakaj se Tevzek (se vedno) trese, niti ne vem kaj bi bilo najboljse.. Samo se vseeno, glede na to, da je bil eno leto skoz v druzbi drugih muckov, bi se pomoje hitro spet navadil na druzbo, in nebi bilo dolgo stresno zanj, sploh ko bi ugotovil, da ima ponovno nekoga, s katerim se lahko po macje igra..

Sem pa danes zjutraj zalotila mulca, in koncno videla, zakaj vstaja ob pol stirih zjutraj in visi na oknu. Najprej sem mislila, da pac zaradi pticev na smreki zraven okna, ampak ne. Danes zjutraj je veselo opazoval mamico macko z dvema mladicema, ki so hodili tu spodaj pod oknom po cesti in raziskovali (ponoci skoraj ni nic prometa pa so se tu iz hriba za blokom dol sprehodili zgleda). Pa ves zacuden jih je gledal, ko so mijavkali, pa potem kasneje mu ni bilo jasno od kje mijavkanje prihaja (ko so ze sli naprej). :)

Je pa tudi to res (saj sem ze omenila), odkar ni vec Tomita je Tevzek ful glasen. Za vsako stvar odgovarja, ko gre mami v kopalnico mijavka za njo, ce ga ogovoris mijavka, ce ga vzdignes v narocje mijavka za dol, ce ga nosis naokoli mijavka naj ga pustis pri miru, potem ko ga odlozis se ti pa mucka okoli nog :rolleyes: Vcasih, ko gre mami zjutraj v trgovino jaz pa se spim, pa misli, da je ostal sam, mijavka s tistim globokim mijav, dokler ga ne poklicem, kako je kadar gremo vsi od doma ne vem (ga moram enkrat posnet, me zanima ce kaj joka ko nas ni, pa kako se obnasa kadar ostane sam s Cosmotom). Nas pa pride vedno pozdravit kadar pridemo domov. :)
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 8:16 pm

Re: Tomi in Tevz

se mi zdi, da boš na posnetku našla Tevžka, stisnjenega h Cosmotu... :kiss: Lubek mali, še ni pozabil na svojega bratca... :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne jul 29, 2012 9:23 pm

Re: Tomi in Tevz

Od začetka sem to temo kar pogosto gledala.
Od januarja naprej, pa moram priznati, da niti na forum nisem hodila dosti. Mogoče enkrat na teden. :girlblush:
Zdaj sem pa imela dosti časa in sem celo temo prebrala. Vse od tam, ko sem nehala.
Poznam Toma in Tevža od takrat, ko sta bila pri Trixi. Sta taka srčka, da sem ju takoj vzljubila. <3
Ta tema me je tako ganila, da sem imela oči čisto solzne. :kiss: :kiss:
Tevžek - pozdravček, pa lepo ostani živahen še veliko, veliko let :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 12:15 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Slucajno sem sla pogledat v to temo in ugotovila, da ze vec kot pol leta nisem prilepila nobene slikce, napisala nobenega porocila kako smo :girlblush: :girlblush: Ampak v mojo obrambo, imela sem psa "v bolniski" zdajle 4 mesece (sedaj smo koncno prisli do rehabilitacije), in res nisem na druge stvari tuhtala kot samo na to, kako se bo pozdravil, itd.. :blush:

Uglavnem, nas mali divjak Tevz je super, zivahen, norcav, zdravstvenih problemov naceloma nimamo (zobki nam malo nagajajo in sprednji tamali ven letijo, ampak sva bila pri veterinarju in pac, ker ima genetsko slabe zobe vec kot to, da vzdrzujemo higieno ne moremo narediti :blush: ), tresemo se obcasno se vedno, hujsamo ne, drzimo tezo nekje malenkost pod 5kg (4.80, 4.90). Se pa Cosmota popolnoma nic ne boji, skace v njega (pomoje je to njegov nacin da ga vabi h igri, ampak Cosmo noce), kadar sva dlje casa zunaj ga pogresa.. Ima dneve, ko skoraj cel dan prespi, drugic ima ful dirke, vcasih "se mu strga" in naredi enih 5 krogov sem in tja po stanovanju, brez vmesnega predaha, najljubsa igraca je se vedno miska. :D

Pa se nekaj fotk:
Slika

Slika

Slika

Letos je mrzla zima
Slika

Slika

Nekaj skupnih
Slika

Tevz veverica
Slika

Slika

Moja moja miska
Slika

Odpiranje PeSjanarskega Bozicka
Slika

Obcasno vidimo tudi taksen prizor :kiss:
Slika

Slika

:D
Slika

Slika

Slika

Pa se en video: Igranje z bozicnimi darilci ;)

Tako, mislim, da sem s kolicino fotk nadoknadila vse za nazaj.. :P

Lp,
Maja
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 13, 2013 12:31 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Lepo, da ste se "končno" javili. Tevžiju pošiljam nekaj poljubčkov na nosek! :kiss: Najraje bi mu pa poslala mucko Matejko za družbo in norenje.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 6:13 pm

Re: Tomi in Tevz

Čudovita sta oba :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 7:37 pm

Re: Tomi in Tevz

Ovčka, ne moreš si misliti, kako zelo sem vesela, da ste se oglasili, sem vas že ful pogrešala...nadvse sem srečna, da sta Cosmo in Tevžek postala prijatelja, vam kar malo zavidam to stiskanje. Uživajte še naprej in prosim, prosim, :girlblush: večkrat se javite...En koš poljubčkov za vse... :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Po jun 01, 2015 4:54 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Me je kar sram, da se tako dolgo nisem javila :blush: No, uglavnem, Tevz je super, se vedno razigran divjaski muc :D Zadnje case je postal zelo vokalen (glasen), sploh kadar se bliza sobota (cez vikend je cas za konzervice). Se vedno se najraje crklja pri mami, pride in zacne mijavkat, zahteva bozanje. Smo se tudi vec ali manj navadili na ciscenje usesk in zobk, ampak ima tudi prebliske, tako da sem ene pol leta nazaj skasirala kar lepo prasko v dolzini 10cm cez roko, ki se se vedno pozna (samo pac, sem si sama kriva, sem bila bolj trmasta kot on, in ko se je zacel izmotavati sem ga prijela za dlako na vratu in ne spustila, ko se je branil s kremplji :P ).. S Cosmotom se se vedno lepo razumeta, ko naju s Cosmotom ni doma, Tevz spi v moji sobi, vcasih si prisvoji tudi pasjo posteljo in tam kraljuje.

No, pa da ne bom samo pisala kako se imamo bom se malo pokazala 8)

Moj moj bratec :kiss:
Slika

Slika

Brcko je moj! :D
Slika

Se vedno smo dovolj "slank", da se stlacimo pod sedezno :P
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Like a boss..
Slika

Slika

Slika

Pa se ena meglena ampak lepo pokaze Tevzov karakter :lol: :lol:
Slika


Lp,
Tevz, Cosmo in Maja
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po jun 01, 2015 5:19 pm

Re: Tomi in Tevz

iiii, Tevžek se javlja, <3 srček, v krasnega mladeniča si zrastel,... uživaj še naprej s svojimi človeškimi sužnji in pasjim prijateljem.. :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 01, 2015 5:35 pm

Re: Tomi in Tevz

:thanks: Lepo vas je videt po tako dolgem času. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jun 01, 2015 5:51 pm

Re: Tomi in Tevz

Kako to misliš LIKE a boss?! 8) :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jun 01, 2015 8:30 pm

Re: Tomi in Tevz

sej vem, da se že ponavljam v vsaki temi... ampak meni je TAKO lepo videt fotke kjer se kužki in mucki lepo razumejo!!! <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 02, 2015 7:30 am

Re: Tomi in Tevz

<3 Ijoj kako sta luštna skupaj, prijateljčka. Tevž je pa pravi športnik in ti frajerka, da si ga uspela pofotkat v skoku. :) :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne jun 07, 2015 10:55 pm

Re: Tomi in Tevz

Trixi je napisal/-a::) Najraje bi mu pa poslala mucko Matejko za družbo in norenje.


:girlblush: sem se fajn ustrašila, preden sem videla, da berem več kot 2 leti star post :lol: ...Matejka je namreč pri meni!!! :shout:

Tevž in Cosmo, oba sta prava lepotca in uživača :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Pe sep 20, 2019 9:29 am

Re: Tomi in Tevz

Hej

Meni je zal, da se moram po tolkih letih spet javit s slabo novico. Tevza ni vec :'( :'( Vse do enega meseca nazaj je bil zivahen muc, najbolj navezan na mami. Tudi mojo in Cosmotovo selitev je dobro prenesel, ko je ostal kralj in edincek pri mami. Potem je pa postopoma cez poletje zacel malo manj jest, pocasi hujsat, smo mislili da zaradi spremembe okusa Sanabelle, ali pa zaradi vrocine, potem tri tedne nazaj je zacel enkrat tedensko bruhat, smo ga pa peljali naredit kri. In so bili izvidi tako porazni, kronicna odpoved ledvic, tako da smo ga takoj dali na infuzijo, antibiotike, nekaj proti slabosti, hrano za ledvicne bolnike. Ampak je iz dneva v dan manj jedel, cele dneve samo spal, izvidi po 10ih dneh infuzij pa vsega so se se poslabsali, v zadnjih treh dneh je pojedel samo 1 vrecko RC-ja Renal, pri infuziji in zdravilih se mi je tako boril, da mu jo nisem mogla vec dajat, tako da smo se vceraj skupaj z vetom odlocili, da ga nima vec smisla matrat. :'( Meni je ful hudo, da ga nismo prej peljali pregledat, ce bi prej ugotovili tezave bi mogoce se lahko pomagali, sedaj dejansko nismo mogli nic vec nic..

Hvala se enkrat Trixi za oba bratca, sicer sem mislila, da bomo skupaj precej dlje, kot smo bili, ampak ocitno nam ni bilo usojeno...

Cosmota imam pa se vedno, v torek je praznoval 13. rojstni dan. Ima tezave z zivcevjem v hrbtenici, tako da ni vec tako aktiven kot vcasih, po stopnicah moramo pomagat z oprsnico, ker zadnje tace nimajo tok filinga in zato rabi pomoc, ampak se vedno je vesel pes. Upam, da se vsaj njega zdravje se nekaj casa drzi. :angel:

Lp,
Maja
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe sep 20, 2019 2:48 pm

Re: Tomi in Tevz

Žal mi je, da je tudi Tevž mnogo prezgodaj odšel. Moje sožalje in objem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe sep 20, 2019 6:41 pm

Re: Tomi in Tevz

Iskreno sožalje.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.