V središču

Jessica


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor So feb 18, 2012 6:18 pm

Re: Jessica

Ej, neverjetno je. Jaz sem mislila, da ji bo ful težko, novo okolje, pa še ena maca je pri hiši, pa ful neznancev, pa iz celega stanovanja smo šli v eno študentsko sobo. Ampak je očitno fino, ker sva obe praktično ves čas v sobi skupaj in se mene sploh ne boji več, spi cele noči zraven mene na postelji in zdaj že praktično lahko lezem čez njo, da pridem na svojo stran postelje pa ne bo niti trznila (včasih bi samo pobegnila).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So feb 18, 2012 6:28 pm

Re: Jessica

fajn, da je tako zadovoljna. naši so tudi zelo dobro na selitev reagirali, sem bila presenečena...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor So feb 18, 2012 6:49 pm

Re: Jessica

Super! :clap: :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne feb 19, 2012 2:41 pm

Re: Jessica

Včeraj se je Jessica pustila božat (zanjo) popolnim neznancem :yahoo: sem imela na obisku par ljudi, ki jih še nikoli ni srečala, in je bila sicer malo živčna, ampak potem se je prav vsem pustila pobožat, brez kakega podkupovanja ali česarkoli, pa še povsem sama je prišla do njih. Ful sem bila ponosna :blush:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne sep 23, 2012 1:44 pm

Re: Jessica

Že dolgo ni bilo nobenega updata tukaj, bo pa zato tokrat malo daljši :)

Jessa je z mano že skoraj eno leto in niti slučajno ni več ista preplašena mačica, ki sem jo lani jeseni prinesla domov. Zelo se odziva na človeško družbo, čeprav so njena slabost še vedno postelje, ker se da tako fino skrivat pod njimi. Kljub temu večino dni preživi bodisi na moji postelji, bodisi na postelji od cimra, ponoči pa itak ni govora, da bi spala kje drugje kot pa pri mojih nogah, samo odmaknit ji moram deko, da se ne počuti ogrožene. Nasploh je pa ful rada zraven mene, ko delam.

Slika

Slika

Na splošno je Jessa bolj lenuhla - rada spi, rada je, igranja je pa na sporedu bolj malo. Večine igračk se boji oz. je do njih zelo previdna. Žogice so jo zelo hitro nehale zanimat, miške ima že eno leto iste (sem ji kupila eno novo, pa je ni sprejela), nekaj časa se je ful igrala z mojimi leg-warmerji ampak zdaj te stvari bolj kot ne ležijo pod posteljo. Najbolj zanimivi so itak moji štumfi, ki jih najde na tleh, pa kaka elastika za lase. Da ne omenjam, kako se včasih po ure in ure samo valja po sredi sobe z enega na drug bok, se vmes malo liže in potem s taco malo podi neke namišljene sovražnike. :D

Slika

Slika

Kot omenjeno še vedno zelo rada je, ampak je pa nehala fehtat za hrano - očitno se je navadila na več obrokov dnevno in zdaj se že celo zgodi, da ne poje naenkrat vsega, kar ji stresem v skledico. Se pa zgodi včasih, da za njen okus predolgo spim, potem pa ponavadi pride čisto do mojega obraza pogledat, če sem še živa, in včasih celo praska po postelji (je dojela, da to sproži reakcijo).

Slika

Slika

Sicer je pa Jessa še vedno zelo mila, pridna mačica. Ni neka huda skakalka in višje od okenske police si sploh ne upa. Je pa po srcu raziskovalka, čeprav je neverjetno plašna - vedno, ko grem ven iz sobe, leze za mano in jo potem ko dojame, da sem jo videla, po hitrem postopku ucvre nazaj. Še vedno tudi hodi za mano, ko grem na wc ali v kopalnico, in postopa okoli vrat oz. včasih celo poskuša priti noter - ni mi jasno, od kje ta fascinacija z wc-ji, ker to je bilo pa do zdaj še v vsakem stanovanju, kjer sem jo imela.

Slika

Pa seveda - ta žival praktično ne mijavka. Včasih si drzne dati od sebe kak mev, ko ji dajem hrano, sicer je pa mijavkala čisto samo takrat, ko ji je bilo zelo neprijetno (tj. v avtu). Po drugi strani pa zato zeloooooooooo naglas in zelo pogosto prede. Cimri me hecajo, da imam grlico za domačo žival :) Filmček, na katerem prede: http://youtu.be/N0OB2pX8kyk

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne sep 23, 2012 2:07 pm

Re: Jessica

meni je ta muca ekstra lepa :kiss:
tole z wc-ji pa se mi zdi, da ima kar večina mačk,pri nas gre zjutraj ponavadi kar cela kolona za mano,
kadar ne vsi, pa vsaj eden obvezno :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne sep 23, 2012 2:22 pm

Re: Jessica

puhkica lepa <3 <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16135

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 23, 2012 2:24 pm

Re: Jessica

Ljubica. :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne sep 23, 2012 6:24 pm

Re: Jessica

Filmček zdaj dela. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 23, 2012 6:38 pm

Re: Jessica

Krasna je. :kiss:
Prejšnja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.