V središču

Naša zgodba: Gipsy*, Gizmo*, Pika, Pepa*, Šiva in Ginnie


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 09, 2011 2:46 pm

Naša zgodba: Gipsy*, Gizmo*, Pika, Pepa*, Šiva in Ginnie

Dolga je. :rolleyes: :girlblush:

GIPSY
Začelo se je jeseni 2005, ko je kobila odločila, da je dovolj žalovanja za pokojno želvovinko Cilko, ki je bila pri nas dolgih 18 let. Obisk zavetišča, pa smo odšli praznih rok (kuga), potem pa pogled v oglasnik in vselila se je trimesečna Gipsy. Na začetku z obilo zdravstvenih težav in posledično abonmajem pri veterinarki, s katero sva si bili na koncu že na »ti«. Ampak mala je vse preživela in postala Brinina ljubljenka.

Ponosna kobila
Slika

Kar hitro se je izkazalo, da smo dobili mače z izrazitim karakterjem, ki ga lahko na kratko opišem kot »malo nora«. Divjaška, zahtevna, ljubosumna, neprijazna do ljudi in drugih živali (kar se je izkazalo kasneje, ko se je postopoma vselila konkurenca), ampak izredno ljubeča do naju z Brino, sina pa je dokončno sprejela šele pred kratkim.

Da se me niti slučajno ne dotakneš (prvič)
Slika

Da se me niti slučajno ne dotakneš (drugič)
Slika

Sliki me, če že moraš.
Slika
Foto: Šiva

GIZMO
Čez leto dni, jeseni 2006, se je vselil mali Gizmo. Da bo imela Gipsy družbo, seveda.

Slika

In nekaj mesecev smo lahko uživali v prelepih prizorih, ko se je šla Gipsy mačjo mamo.

Slika

Idila pa ni trajala dolgo, ko je mali nekoliko zrasel, je naša starejša sklenila, da je to zdaj konkurenca, ki je ona definitivno ne bo trpela. Vse od takrat sta zagrizena sovražnika in največ kar smo dosegli, je približna toleranca, ki jo tu in tam prekine kakšen mačji boj.

Kaj boš ti, lulek zoprni.
Slika

Gizmo je zelo komot muc, njegova najljubša rekreacija je počivanje in prosjačenje mimoidočih za čohanje, pa ni važno, če jih vidi prvič. Obiski so nad njim več kot navdušeni.

Slika

Kaj slikaš, raje me boži.
Slika
Foto: Šiva

PIKA
Leta 2008 sem postala redna obiskovalka živalskega foruma. Lepega dne se na strani Mačje hiše pojavi malo želvovinasto bitje Pika, meni pa privrejo na dan vsa čustva in nostalgija za pokojno Cilko (želvico). Najprej prevaga razum, še tretja muca, halo? Saj bom kmalu kot M.M. Spremljam temo, jo gledam, in kot zanalašč od legla le ona kar nekaj tednov ni bila oddana. Takrat se mi prelomi...hočem jo. Še posvet z otrokoma v stilu »mami tebi se je zmešalo... ko vidva kaj hočeta, je vse ok, ko pa jaz, pa takole, mularija nehvaležna. Kakorkoli že, mularija je ugotovila, da misli mami smrtno resno in do klica Heleni je bila le še kakšna minuta. K sreči sem imela dobro referenco (18 let muco), sicer bi me verjetno nekam poslala: »A še maste ono muco...«.

Tako se je junija 2008 vselila Pika. Na začetku malo zadržana, potem pa sproščena malčica, ki sta jo oba staroselca lepo sprejela. Pika ima prav gotovo veliko zaslug, da sta se Gipsy in Gizmo začela tolerirati, saj nista bila več »obsojena« le eden na drugega. Pika si je za svojega človeka izbrala sina Bora in ta ljubezen traja vse do danes. Ostale družinske člane prenaša, čeprav nad izkazi nežnosti sploh ni navdušena. Ona je naša pametna muca, ki opravlja tudi vlogo vzgojiteljice neizkušenih in preveč »tečnih« mačjih varovančkov.

Začetek: objava na forumu
Slika

Vselitev
Slika

Tunel imajo, jupiii
Slika

Ljubček in ljubica
Slika

Mi trije smo najboljši par.
Slika

Pametna muca (prvič)
Slika

Pametna muca (drugič)
Slika
Foto: Šiva

PEPA
Jeseni 2009 sem postala skrbnica pri MH in maja 2010 sem dobila na zdravljenje mikrosporije leglo 4 mladičev, tkim »začimbic« (Spicy, Pepper, Curry in Ginger). Vsi mladički so dobili prekrasne nove domove, Pepper je bila oddana v paru s Spicy, pa sta naslednji dan prišli nazaj zaradi hude alergične reakcije posvojiteljice. Pepper je imela edina iz legla kopico zdravstvenih težav, tako da smo se nanjo še prav posebno navezali, ona pa na nas. Tako sem sklenila, da bo to pač naša muca in jo uradno januarja letos tudi posvojila. Pepper je zdaj Pepa, občasno tudi (debela) Berta, obilno in precej muhasto mače, pri katerem nikoli ne veš, kdaj se bo spet zgodil kakšen zdravstveni zaplet. Sicer pa se je ta muca odločila, da bo moja mačka in to mi po mačje pripoveduje prav vsak dan.

Prihod: nezaupljiva in mikrosporična
Slika

Samo še nezaupljiva
Slika

V iskanju novega doma
Slika

Potrpežljiva bolnica
Slika

Domnevno alergija na cvetni prah
Slika

Naš črni zaklad
Slika
Foto: Šiva

Je kdo prišel do konca? Iskrene čestitke. Brez skrbi, naslednjič se oglasimo čez par let. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 09, 2011 2:57 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Super zgodba, veliko čustvenih vzponov in padcev, od zdaj naprej pa vam želim samo še vzpone :kiss: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 3:13 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

:good:

Srčki vsi po vrsti. :kiss:

Pika je prava lepotica. :) Pa štejem si v čast, da me je enkrat Gipsy (the cat) polizala po roki, si lahko samo mislim, kaj se ji je po glavi motalo. :D Gizmo je pa res tak prijazen, tavelik lubčkar. Pepi z najlepšimi učki pa želim čimveč zdravja. Je res veliko pretrpela. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 3:28 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

:good: V tole temo se pa jaz tudi pofočkam. Pa da ne bi slučajno uresničila grožnje na koncu predstavitve :devil: Tele :angel:-e hočem še videti in brati njihove lumparije, vsaka normalna in zdrava mačka obvlada tudi to, kolikor vem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 3:33 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Fočk :D

Krasni ste <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 3:36 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

O, čudovita fotoreportaža. Vidim, da ste se projekta lotili prav profesionalno in objavili tudi odlične fotke.

Zaradi mene lahko takoj nadaljujete, ni treba čakat par let, bom z veseljem prebrala (in pogledala) vse! :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne okt 09, 2011 4:03 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Evo jih, končno :good: .
Še jaz se fočkam; Gizmo cartek je v naročju še preden sfolgaš zadnjo plat namestit na kavč; kmalu se, ehm,
prigunca :D Pepa, ki s temi učki res začara :kiss: . Pike mislim da do sedaj še nisem videla drugače, kot
v času njene sieste :lol: , pred Gipsy imam pa, po pravico povedano, kar malo rešpekta, čeprav je tako lepa,
da ti roka kar sama uide na - en čoh, potem je pa dost 8) .

Nič par let čakat na nove slike :devil: . Saj ne boš mogla, bomo težili :D :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne okt 09, 2011 4:38 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

iiiii kok je hudo vidit tvoje mačke v baby fotkah :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 4:50 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

K meni v naročje pa Gizmo še nikoli ni prišel. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 8:46 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

OOO, sem čist' navdušenaaaaaa!!! :clap:
(najbolj nad Gipsy in debelo Berto!!! Obožujem mačke s KKKKarakterjem!) :rolleyes: :girlblush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 9:02 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Meni je pa Gipsy taka dbest mačka :blush:

Bejbi fotografije so super, še posebno si je Gipsy prav
hecno ogledati kot mladička :D

Super reportaža, šeee.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 9:13 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Lepa zgodba, lahko postane redna rubrika, jo bomo z veseljem spremljali :good: . Se ne bom opredelila, kdo mi je najbolj všeč, vsi so (ste) krasni!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 9:14 am

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Jaaa, nič nehat! Končno ste se pokazali, zdaj pa naj čakamo leta na novo reportažo :devil: Krasni ste! Gizmo <3 Mah, vsem <3
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 10, 2011 11:35 am

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

o, madonca, te Pepine oči :O

Kakšna fajn familija ste :kiss:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 11:45 am

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

omg omg omg.....čudovita reportaža! :good: :kiss:

ja, alergija.... `mam, ob branju tegale je čist izbruhnila, jao no..... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 10, 2011 1:20 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Res ste zelo simpatični - vsak posebej in ja, prebrala sem do konca, kajti takšne zadeve je najlepše brati.. :girlblush: :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To okt 11, 2011 10:08 am

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

madona, pa smo le dočakal :clap:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 30, 2011 3:42 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Samo še eni učki <3 :kiss: :kiss:

Slika
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne okt 30, 2011 3:47 pm

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

vau, kaki lepi učki!!!! :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 03, 2011 10:38 am

Re: Naša zgodba: Gipsy, Gizmo, Pika in Pepa

Redek prizor pri nas doma, ko so vsi skupaj. Še Gipsy je pozabila, da je njen sovražnik tik ob njej, česar drugače sploh ne prenese. :)

Slika

Vlakec (Gipsy seveda manjka), v katerega se je vključila tudi frajerka Rokica (odhaja že danes :( ). Oblogo iz plute, na katero je kobila lepila lepe posterje, pa so muci malo redizajnirali.

Slika
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.