V središču

Gremla


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So apr 16, 2011 8:57 pm

Re: Gremla

:good: :kiss: :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So apr 16, 2011 9:03 pm

Re: Gremla

Gremla, luštkano tutko so ti zrihtali striček D. in kosmatinci! :good:
Vse najboljše še z moje strani - saj za lepe želje ni važno, da so baš na "tisti" dan.... :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor To avg 23, 2011 8:45 pm

Re: Gremla

Hej!

Spet se vam po daljšem času javljamo z novicami o naši črnuhinji Gremi, ki je še vedno zlo radovedna, prijazna, crkljiva in brzinska, no, predvsem prvo zagotovo velja, ostalo pa seveda tut, pa zelo rada je v tistem prostoru, kjer je kdo, torej, da je med ljudmi, ker če bova skupaj v eni sobi, pa bom jaz šel v drug prostor, bo prej ko slej pricapkala :P za mano, no, tam ostane sam, če je res fuč in zmatrana, če spi, se pa itak takoj zbudi, ker je pozorna na vsak najmanjši šum in ni šans, da bi ji pobegnil, zihr si misli: nikamor ne grete brez mene, jaz hočem bit na tekočem, kaj se dogaja, tako da če jo moramo včasih samo pustit nam je kr hudo, ker ni rada sama, ali pa jo takrat pustimo, da je spodaj pri babici in dedku za tisti kratek čas, ko pridaš domov, pa že ko stopiš v garažo spodaj slišiš kako nekdo capka po stopnicah do vrat in takoj veš, da je ona (do vrat lahko gre samo, pa v garaži je tudi kdaj, kjer zelo uživa, sploh zdale poleti, ker je v spodnjih dalih hiše bolj hladno zdaj), ker te je slišala in te je prišla pozdravit, pa tudi, če boš prišel domov pozno zvečer ali ponoči, se bo vedno z vrha stopnic iskrilo v temi, še predn boš luč prižgal, dvoje svetlečih oči in čeprav je še napol v spanju-ker še malce zaspano gleda oziroma žmika, bo prišla in te pozdravila: seveda sem prišla, hočem vedat, kdo zdaj hodi po stopnicah, tko da zdaj vidm, da si ti, da je vse ok, ker te poznam, zdaj grem pa še mal zadremat nazaj-tako da mamo tudi ene vrste mačjo čuvajko =)

Res je, da se nam zdale poleti kar smili k ima ta dolgodlaki črni kožušček, pa še odvreči ga na žalost ne more kadar bi hotela in velikrat je kar na ploščicah, kjer raztegne vse štiri od sebe tako da hlad ploščic prida tudi do tistih predelov kože, ki je docela pokrit z dlakami, tako da se ob teh ekstremnih temperaturah, ki jih napovedujejo še cel teden na žalost :( čez dan kar zadržuje v hiši, pol zvečer, ko pa le počasi postane malo bolj hladno in začnemo luftat 300 na uro, pol jo pa peljem ven, da se zlufta in ohladi, pa še men tudi paše večerni hlad, malce prešnofa okol vrta, leži v listju in travi, tudi kakšen grižljaj trave si privošči in preži na morebiten plen, ki ga v večernih urah ni malo.

Včeraj smo jo peljali cepit in je bila v redi, sam ko smo tja k veterinarju prišli ni glih hotela it sama ven iz transporterja in sem moral malo pomagat, tako da bilo je zelo hitro zrihtano, injekcijo ji je dal v hrbet in ni niti pisnila al pa kaj. Še neki je no, če gremo na vikend in je v avtu v transporterju se začne med potjo na vikend (ponavadi nazaj domov pa ne), ki je 15 minut stran od doma, malo slinit, a ne za dolgo in pač ji slino z robčkom obrišem in prvič smo se res ustrašili, češ kaj ji je pa zdaj in smo pol veterinarko vprašal in je rekla, da se boji avta mogoče, sam po moje transporterja ne mara, ker če ji med vožnjo sam odpreš na široko vratca transporterja, pri čemer ne gre ven na sedaže v avtu, se neha slinit, sam da ve, da ni zaprta dol in se sprosti in useda lepo in te z zanimanjem opazuje ven in najbrž grunta: a nisi že prej tega mogu nardit, vam še ni jasn, da ne maram te kletke, že če je odprta mi je takoj bolš, pa tudi če sem not, pač ne maram bit zaprta z vseh 4 strani :P, tako da na vikendu kjer je narava okoli hiše ko jo peljem vse prekontrolira, ulovi tudi mušice, muhe, kobilice, zlo rada se špila z martinčki, ki se najbrž ko ona prida gor kar potuhnejo nekam-k jo že poznajo, ker ona se zlo rada igra z vsem kar miga in leze, skratka sam da se premika in men se takrat te žvalce kar zasmilijo, ker jim res ne da mira, ko pa vid, da so že bolj pri miru gre pa na nov lov.

Zdaj čez dan k je vroče ji vodo večkrat zamenjam, še raje gre pa kar na pipo in tam pirteče še najbolj hladna voda (kolikor hladna pač lahko) in se tam osveži, pa zjutri in zvečer. Par tednov nazaj smo ji dali tudi na probo neke brikete za vzorec, ki jih je priporočla veterinarka (Hill's) in ki so nekako boljši za jest gleda zob in jih je lepo pospravila :) zjutraj pa je še vedno med bolj zgodnimi pri nas za vstajanje in še vedno ji moraš najprej dat za jest zjutraj ko se vstaneš, če ne se kar na tebe uleže, ko si še v postelji in čaka zleknjena na tvojem trebuhu, kdaj bo hrana, pol se pa itak vstaneš in jo nahraniš :), ta njena prošnja k hrani pa zgleda nekako takole, gre do hladilnika in ob njem je stena in pol se nasloni kolikor je visoka z eno tačko na steno, z drugo pa proti tebi pokaže in te zelo lepo pogleda, tako kot znajo le mucke-hehe, ja, od njih se da marsikaj uporabnega naučit v življenju, z očmi pove: a boš prosim mi dal kaj za pod zob? :D -ja, je kar lisička tale naša črna kepica, ki ima zdaj okol 5 kg in kr ohranja fajn svojo linijo =)

Aja, pa mami je izumila novo besedo in smo jo kar vsi prevzel od nje, pač domači vplivi in sicer, če prida Gremi do tebe in se ti muza okrog nog in hodi okoli tebe sem in tja nekaj časa, ker itak, da bi nekaj rada ponavadi ali pa te ker ima rada, kar je tudi res, pol pravimo temu, da se mufka, tako da mucke so rojene mojstrice tega posla, pa še ponavadi po mufkanju dobijo kar hočejo, ker kako bi pa odklonu temu srčku k te tako milo pogleda, itak, da se začneš takoj topit :D

Če jo pa v naročje malo vzameš ji pač včasih paše bit malo pri tebi, včasih pa že kmalu nakaže, da bi rada šla po svoje in sicer čist na rahlo te začne praskljat s tačko po roki in točno veš koliko je ura, še zmeraj se najda tu pa tam kaka kepica njene dlake-hehe, sicer jo pa tudi češemo in pogledamo, če ima kdaj kak vozliček kje, čeprav ni velik pristaš krtačenja, ko pridaš do nje s krtačo jo proba jadrno popihat :D, pa rože imajo že kar neki časa lepo mir pred njo, pa tudi jaz sem vesel, da potem ni treba prevržene zemlje pucati po itisonu, ker takrat moraš itak uporabit sesalec, da počistiš in še preden je prižgan jo hitro ucvre drugam, ker se ga malce boji :)

To bi bil zaenkrat prispevek s terena (beri: iz Gremlinega doma) =), resda bolj poredko kaj objavim ampak takrat pa pač mal več, da izveste več podrobnosti o njenih dogodivščinah, ki jih ni malo in se vrstijo vsak dan, tako da Gremi torej uživa, mogoče se malo "pritožuje" čez tole vročino tako kot mi in čaka na jesen-hehe, lep mačji pozdrav od Gremi in od nas vsem bralcem foruma in ponosnim lastnikom luštkanih kosmatincev in kosmatink, pa tudi Renati, Damirju in Gremlinemu bratcu Gizotu, ki je najbrž še vedno tako navihan in prav nič bojazljiv ter seveda zdrav =), na svidenje do naslednjič! =) Brez skrbi-sledijo slike ;)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor To avg 23, 2011 8:49 pm

Re: Gremla

Lepa, lepa muca :kiss:
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor To avg 23, 2011 9:04 pm

Re: Gremla

Ravno nekaj dni nazaj sem mislil na vas in kako lepo bo brat ko boš spet kaj napisal :)
Kaj naj rečem...na obrazu mi je tisti smehljaj od ušesa do ušesa :) in nikakor noče stran...
Lep pozdrav tudi vam in pobožaj Gremlo še za mene...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 24, 2011 6:05 am

Re: Gremla

Jej, te je lepo brat, se prav vidi, kako rad(i) imaš svojo črnuhinjo s prelepimi učki. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr avg 24, 2011 6:27 am

Re: Gremla

Asladic, saj dihat med razlago ni prepovedano... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr avg 24, 2011 7:15 am

Re: Gremla

lej lej še ena vonabi črnuhinja :D . no, vsaj meni zgleda precej čokoladica. lepa je pa v vsakem primeru :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr avg 24, 2011 7:18 am

Re: Gremla

Kakšna lepota <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr avg 24, 2011 9:01 am

Re: Gremla

Kako rada gledam tole lepotičko! <3
Uživajte še naprej!
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr avg 24, 2011 9:05 am

Re: Gremla

Gremla, ti si pa čisto prelepa, da bi martinčke maltretirala... :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor So avg 27, 2011 9:33 pm

Re: Gremla

Kok je lepo tole brat :). Moram pa priznat, da bom ukradla tole besedo "mufkanje" ;) se tko fajn sliši. Upam da niso v igri, kakšne avtorske pravice :)
lp

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 8:20 pm

Re: Gremla

Lep pozdrav!
Po kar nekaj časa ze zopet oglašam, saj je pred nami vesel dogodek; naša Gremlica je danes namreč stara že dve leti
in kar hvaležni smo, da je lahko zadnje leto in pol preživela z nami :). Pozimi je postala en velik "zaspane", saj ni marala
hoditi ven na sprehode, ker res ne mara hoditi po snegu, saj je takrat le otresala tačke in si jih oblizovala.
Ampak sedaj, ko se je segrelo, jo zopet vodimo na sprehode; še posebej je vesela, ko jo peljemo na vikend, kjer ima
možnost preganjati razne stvari (martinčke), kot sem omenil v prejšnjem post-u. Potem, ko se dodobra natelovadi, pa
vedno rada skoči v avto, saj ve, da jo peljemo domov, kjer se bo lahko odpočila in nabrala moči za ponoven dan dogodivščin :D.

Za primer, kako se je spremenila, sta tu dve sliki; posneti sta leto in pet mesecev narazen in kot nalašč mi jo je drugič uspelo ujeti
na istem mestu kot v prvi in v podobni pozi:
Slika
Slika

Za nameček pa sledi še nekaj drugih slik, prva izmed njih je njeno počivališče na balkonu:
Slika

Tole je ena poza, ki si jo je izbrala za popoldanski spanec:
Slika

Na vrhu omare v dnevni sobi imamo škatlo od smrečice, na kateri ona vsakodnevno kraljuje:
Slika

V tale lonček smo posadili nekaj trave zanjo, vendar jo je le nekajkrat pozobala, nato pa našla drugo (udobnejšo) uporabo zanjo:
Slika

Večkrat se zavleče v kakšno odejo, in potem, če je kdo zraven, ima svojo lastno trdnjavo:
Slika

Tu je slika nje, kjer pregleduje naše položnice in račune (da ne bi kdo zamudil roka):
Slika

Ena izmed njenih prigod, ko sva srečala mačka, ko sem jo sprehajal; čeprav je ona bila veliko večja od njega, sta le čepela drug pred drugim in se opazovala
več minut, preden se me je drugi ustrašil, ko sem se premaknil, in pobegnil:
Slika

Tu sta sliki nje na moji šolski akti, saj ve, da se moram učiti in mi skuša pomagati :):
Slika
Slika

Tole je nastalo, ko je zlezla v prazen koš za perilo in tam počivala:
Slika

Ena, kjer se je spravila v prazno cvetlično korito:
Slika

Za konec pa bi rad v imenu vseh pozdravil Damirja, Renato in seveda Gizota, kateremu voščimo vse najboljše in še mnogo srečnih mačjih let :lol: .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 8:42 pm

Re: Gremla

:) Lepo, lepo si spet napisal , pravi užitek je brati Gremline dogodivščine . . .
Hvala lepa za čestitke Gizotu, tudi mi želimo zlati Gremlici vse najboljše in še veliko razburljivih dogodivščin :D . . .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Sr mar 21, 2012 8:55 pm

Re: Gremla

A ji je repek spremenil barvo in ni več srebr :O ?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 9:00 pm

Re: Gremla

Ja, ko je odrastla, je rep postal tako črn kot jih imajo njeni bratci in sestrice, vendar so njene dlake še vedno pepelnato sive pri koreninah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 22, 2012 12:30 am

Re: Gremla

Zaspana sem, da imam komaj oči odprte, ampak tole celo temo sem sedaj prebrala na dušek in lepše pravljice za lahko noč se ne bi mogla spomnit :) Kako simpatični opisi, iz katerih se vidi, kako jo imate rad :) super :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če mar 22, 2012 9:45 am

Re: Gremla

Vse najboljše, Gremlica! :kiss:
Bodi zdrava, vse ostale želje so se pa že uresničile, ko si Aleševa postala.

Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 22, 2012 10:52 am

Re: Gremla

Vse najboljše lepa maca :kiss: in res je, kot je napisala Renata glede želja. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če mar 22, 2012 11:10 am

Re: Gremla

Vse naj naj, Gremla! Še na mnoga zdrava in vesela leta! :yahoo:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.