V središču

GiZO


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 6:39 pm

GiZO

Gizo je mucek iz legla štirih črnuhecov, ki so bili rešeni iz "hlevskih" pogojev letos spomladi.

Slika

Svoj topli kavč je našel pri meni še preden sem sam vedel za to, osvojil pa me je s številnimi superskimi lastnostmi, od nenadkriljive inteligence do mirne skuliranosti, pa tudi več mesecev me je hipnotiziral :rolleyes:
...tako da sva zajadrala v nov začetek

Slika

General Gizo je nekega dne rešil težko situacijo.Bilo je takole.
Kot skoraj ponavadi pridem jaz iz šihta, tam nekje okoli štirih in najdem kot ponavadi marsikaj razmetano naokoli-kot se za mlade muceke spodobi in med drugim je pod kuhinjskim pultom ležala na tleh brisača.Zgoraj na pultu pa je bila prevrnjena plastenka vode (brez zamaška, ker so mi ga mačkoti že zjutraj zmaknili) iz katere je izteklo skoraj pol litra vode po tleh.Gizo pa je rešil situacijo tako, da je iz kopalniške omarice privlekel sveže oprano brisačo in jo pustil direkt na luži vode, da se je vse popivnalo...S tem je rešil tudi svojo sestrico princesko cepetavko Gremlico, da si ni zmočila nohtekov!
Pustimo zdaj vprašanja kdo je prevrnil vodo, itd itd...

Včasih pa je Gizo tudi poreden in zadnje čase si je omislil kraspalnik na viseči tabli iz plute iz katere tudi pridno pipa pripenjalnike...
Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če sep 09, 2010 6:47 pm

Re: GIZO

To je eden od fuzbalerjev?

Bravo, Gizmo, za hipnotizerske sposobnosti in iznajdljivost :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če sep 09, 2010 6:54 pm

Re: GIZO

Joj, Gizo, oprosti za preimenovanje, lepotec črni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 8:47 pm

Re: GIZO

Gizo je itak najlepši in najboljši. :) Damir jutri te pa čaka en pomemben podpis, sem izvedela. :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 9:13 pm

Re: GIZO

Jutri = težek vzdih :( (ta žalostni smeško je videt tud mal jezen...bolj žalostne rabim !)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če sep 09, 2010 9:19 pm

Re: GIZO

:fool: Jutri se bosta v tvoji rezidenci, če bo vse po sreči in bodo oboji posvojitelji OK :lol: , podpisali dve pogodbi!
(Me prav zanima, zaradi katere ta globok vzdih? Gremline ali Gizotove? :rolleyes: )
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 10, 2010 7:11 am

Re: GIZO

Gizo je zelo iznajdljiv (poleg tega, da je lep in pameten + še kaj), ne pa poreden, ko je spremenil namembnost tabli iz plute! :praising:
Čestitam za posvojitev! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Pe sep 10, 2010 10:12 am

Re: GIZO

Hvala za čestitke.
Mimogrede, saj ne da se hvalim moram pa omeniti, da je Gizo že kakšnih 10 dni najpametnejši mucek na lestvici strani katere link prilagam...
Gizo sicer grdo gleda, ker nima rad takšne samohvale ;)

Link : http://www.liveclick.eu/iqcat/v1/index.asp?idx=2
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe sep 10, 2010 1:03 pm

Re: GIZO

Ooooo, čestitke :clap: :yahoo:
Btw: kakšne barve ima pa zdaj rep?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Pe sep 10, 2010 8:21 pm

Re: GIZO

Gizo je lesketajoče se črn z repom skupaj.Ima pa rep na konici zavihan, kar mi je kar nekaj časa pomagalo, da sem ga razlikoval od drugih zelo podobno črnih, s tem da sem mu šel z roko skozi rep in na koncu naletel na ovinek... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe sep 10, 2010 8:25 pm

Re: GIZO

Čestitam ob (končno) tudi uradni posvojitvi! :clap:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Pe sep 10, 2010 8:37 pm

Re: GIZO

Hvala ! Moj moj!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So sep 11, 2010 6:26 am

Re: GIZO

Tak ovinek na repu ima tudi moja Sarči (zdaj Indi). Tudi jest sem jo tako najlažje ločila od sestrice Blue in še ene črnuhinje Inke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So sep 11, 2010 2:16 pm

Re: GIZO

čestitke! :clap:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 9:35 am

Re: GiZO

Sem vam kar nevoščljiva za Gizota :) . Nikoli ne bo dolgočasno z njim :D .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Po sep 13, 2010 7:39 pm

Re: GiZO

248612 je napisal/-a:Sem vam kar nevoščljiva za Gizota :) . Nikoli ne bo dolgočasno z njim :D .


:) Gizo je res fajni muc.In da ne bo čisto samo moj sva se dogovorila, da smem delček sreče deliti tudi
tukaj.
Z njim pa res ni dolgočasno in upam , da tudi njemu ne bo z menoj... :rolleyes:
Gizo in Vesoljski repeki pozdravljajo !
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če sep 16, 2010 7:48 pm

Re: GiZO

Ne bo mu dolgčas, ne bo. :praising:

(bo že MH poskrbela, da bo ostal zadovoljen in predvsem družaben muc :devil: :lol: )
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Če sep 16, 2010 8:40 pm

Re: GiZO

Slika
Kaj ta MH ima tudi hipnotizerske sposobnosti ? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če sep 16, 2010 9:00 pm

Re: GiZO

Seveda. :) Hipnotizerske in telepatske.
Najprej Gizotu telepatsko sporoči: "Hitr ga nasrački še za enega! ;) ", potem pa Gizo hipnotizira: "Damir! Dolgčas! Rabim novo mularijo za vzgajat, umivat, lupčkat, preganjat! Takoj zdaj! Pokliči Heleno! Pokliči!" :angel:
:D
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor To okt 05, 2010 1:14 pm

Re: GiZO

:)
Danes nimam kaj malat, tako da imam čas, da vam izdam kratko prigodo Vesoljskih repekov, ki mi jo je pred kratkim povedal Gizo 8) , ki redno prejema novice iz črnih prostranstev Vesolja.


Vesoljski repeki : Srečanje

Tresoč se je Kraljevi lev planil na pot, zablestel od smrčka do repa s snovnim plamenom, motorji so renčali z obvladano močjo, ko so pridobivali hitrost, ognjena puščica se je zarisala na črnini absolutne ničle.
Catus Casa je hitro izginjala za ladijskim repom in vseh pet Vesoljskih repekov je čakalo več tednov dolgo potovanje do planeta Big Canis Hut v oddaljeni galaksiji Najtavečji pes.
Naloga odprave je bila preprosta le napol. Prvi del, »Ozaveščanje o S/K«, je bil mala malca in so ga imeli vsi prebivalci Catus Case v stranskem kremplju. Drugi del, »Koristnost uporabe vode za osebne-higienske namene« pa je bila ena težjih in že kar malo nevarnih predstavitev. Kljub temu so vsi verjeli, da bo njihova strokovna vodja Dremavka predstavitev izpeljala odločno in vsem razumljivo. Sploh so pa Pesjanarji, prebivalci Canis Huta , veljali za splošno prijazna bitja. Daleč naokoli so bili znani, ne le po svojem nekoliko premočnem vonju, pač pa tudi po vesoljno znanem vodilu: »Radost, ki ne mine!«
Zato si člani odprave niso delali prevelikih skrbi, le Dixi-boy, Dremavkin asistent, je nekam žalostno izvajal priprave, tako, da je dolgo strmel v lavor poln vode na nevarno kratki razdalji dveh metrov!
Polet je potekal mirno in brezhibno. Kraljevi lev je bil sicer transporter starejše izdelave in neprimerno počasnejši od Nebeškega leoparda, ki je bil odpravi prvotno namenjen. Ekipa serviserjev kozmodroma je v zadnjem trenutku oddala negativno poročilo stopnje »Se zgodi!«, kar je pomenilo, da so izgubili dva od štirih vpenjalnikov in Nebeški leopard je lahko samo še elegantno žalosten čakal na manjkajoče dele. Pozneje so ugotovili, da se je kar nekaj tehnikov prenažrlo fištuna, določeni pa so tudi hudo zlorabili pred dnevi zasežen tovor divjega catnipa. Kot zamenjavo za Nebeškega leoparda so odpravi skoraj že vrinili karton-box transporter Festina lente, zasežen tihotapcem že omenjenih opojnih substanc, a so na srečo ugotovili, da bi bila zamuda s takšno škatlo nedopustno prehuda.
Tako je Kraljevi lev tiho plaval mimo gostih zvezd.
Kapitan Jonesy je srebal Cat-O-Kavo z ladijskim pilotom Brzičem, medtem ko je Dremavka nadzirala trening Dixi-boya, ki se je lavorju približal že na en meter. V skladiščnih prostorih pa je vzdrževalec, mlad micek Šajo, pregledoval tovor letakov. Vsi člani posadke so bili pripravljeni na napore dolge poti, bili so potrpežljivi in vzdržljivi Vesoljski repeki in edini privilegij, ki so si ga enomjaučno izborili pred odhodom je bil postavitev dodatnih Cat-O-Kavomatov.
Čas je mineval v rutinskih opravilih, ker pa je bila ladja v celoti avtomatizirana, so Repeki večino časa prespali in Kraljevi lev je mirno opravil že več kot polovico svoje poti.
Drseli so skozi sektor X-PLJUC-Ničnedogajanikoli, ko jih je ladijski radar opozoril na oddaljeno aktivnost. Kapitan Jonesy se je dremavo pretegnil in z enim očesom na Cat-O-Kavomatom nejevoljno ukazal, da si zadevo pobližje ogledajo. Brzič je lastnošapno preusmeril ladjo
Slika
in v največji tišini so se približali objektu na nekaj šap blizu.
In osupnili!
Tam je kar ležal in kadil!
Seveda so ga takoj prepoznali. S Catus Case so že dolgo pošiljali najete slednike (kot najboljši so sloveli ravno Pesjanarji), ki so ga iskali po vseh kotičkih vesolja, a nikoli našli.
Sedaj pa je ležal le brk stran od njih, ves zasanjan. In ne samo to! Da bi bil bolj komot pri čik pavzi si je slekel svoje legendarne gate in si jih zataknil za pas! Od začudenja se je Vesoljskim repekom povesila spodnja čeljust in Dremavka si je s tačko prekrila oči.
Opazil jih je šele, ko je Kraljevi lev dvignil smrček v pozdrav kar ga je tako prestrašilo, da so še Repeki odskočili od začudenja. Začel je nekaj kričati, kar je Kraljevi lev prevedel kot: ...##$#%** ... ti mačke!...komaj sem našel ta kotiček!...kadit v miru!!...ken biliv maj super ajs !!!... Kapitan Jonesy ga je neuspešno poskušal pomiriti in v obupu mu je celo ponudil skodelico Cat-O-Kave, a ni nič pomagalo…
Ker ni kazalo, da bi se Superčlovek pomiril je Kraljevi lev za vsak primer dvignil opozorilni ščit in hkrati vključil tudi obrambno polje. To je Superčloveka razjezilo še bolj in kot ponorel se je začel zaletavati v obrambno polje :fool: , pri tem pa si je verjetno zlomil prst na nogi, ker je začel poskakovati na eni nogi in skozi stisnjene zobe je spuščal takšne glasove, da je se je Kraljevi lev odločil ta prevod zadržati zase. Nato se je očitno naveličal, ker preden si rekel uš je (malo omotično), švignil v črnino in čeprav so se Repeki stegovali na krempljih, ga niso več videli.
Tako se mu je mudilo, da je pozabil na gate, ki so mirno plavale v brezračju, kar pa ni nikogar več zanimalo.
Kapitan Jonesy, ki je bil sicer star izkušen Repek, s činom 3x5 krempljev kaj takega še ni videl. O srečanju je nemudoma obvestil Catus Caso, kjer pa so po vseh zbranih informacijah ugotovili, da ima Superčlovek še vedno dolgoletno pogodbo z Zemljomeričani. Na Zemlji, ki je zelo problematično območje, bi zelo potrebovali super tipa, ki bi opravljal zares koristno dobra dela. Upanje je švignilo v črnino.
Nč od nč!
Vidno pretreseni Repeki so brez besed srebali Cat-O-Kavo in si urejali misli.
Dixi-boy je nenadoma vstal in se brez besed vrgel v lavor mrzle vode.

In globoko v črno, črno praznino je drvel Kraljevi lev, namenjen na poslanstvo do večnih zvezd.
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.