V središču

Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jan 19, 2011 1:28 pm

Ziggy

Pa ste dočakali :P Kaj več besed o njem kdaj drugič, mi namreč nekdo leži na tipkovnici, tako da trenutno uporabljam tipkovnico na zaslonu in sproti brišem odvečne črke.. Glavno, da je pismen 8)

Nima več modrih učk :clap:
Slika

Še vedno gospodar..
Slika

..usmiljenega srca :kiss:
Slika

Lepotca
Slika

Pa še video prikaz mirne (!) igre.. Buda tkole našpuka večkrat na dan, ko ga kar naenkrat nekaj butne iz spanca
http://www.dropshots.com/Nika#date/2005-10-16/18:57:38
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jan 19, 2011 1:34 pm

Re: Ziggy

:lol: lušna in zabavna.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 760

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:48 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 19, 2011 2:04 pm

Re: Ziggy

Ziggy in Liči :kiss: :kiss:
Vidim, da uživate na polno in da se mucka dobro razumeta. Uživajte in bodite še naprej tako kičasti. :D


p.s. Daj naj jih nekdo prestavi pod Mačjo hišo, ker so malo zgrešili kavč. :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 2:04 pm

Re: Ziggy

Luštna sta! Sploh tazadnja slika mi je zelo všeč! :kiss: :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 19, 2011 6:02 pm

Re: Ziggy

To ni maček, ki sem ti ga oddala, ne ni. Naš je bil mil in je talal buce. Tu pa zdaj gledam enega razigranega pubertetnika, v bistvu kar dva. :kiss: :kiss: Jao, kakšno štalo morata to početi. Ampak nič ni bolj prisrčnega od razigranih mulcev (in mul) in ta dva se očitno odlično razumeta. Da o psu ne govorimo, čeprav se raje drži bolj ob strani (pameten pes) :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe jan 21, 2011 5:38 pm

Re: Ziggy

Pretty in pink :)

Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 760

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:48 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jan 24, 2011 12:03 pm

Re: Ziggy

Ta lepi roza nosek. :kiss: :kiss: Polubčkaj ga še zame.

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 12:08 pm

Re: Ziggy

:lol: :lol: :lol: Kako super borba! Lisjak mali!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To jan 25, 2011 1:52 pm

Re: Ziggy

Fantek še vseeno zelo rad tala buce in oponaša papigo, se je pa specializiral tudi na zelo posebnem področju. Če ležim na boku, se mi vsede na vrat in s sprednjimi tačkami zelo natančno stopi na žilo, kar mi prepreči dotok krvi v možgane.. Sicer ne vem kak je njegov namen, ne morem pa verjet da čist vsakič trofi v nulo :O

Zgleda da se je zalubu v svoj roza povštrček :kiss:
Slika

Lunch time!!
Slika

Slika

..z obilo renčanja, čeprav imata vsak svojo.. Mulc je postal rahlo posesiven do hrane, pa ne vem če je to treba kaj korigirat in kako? Liči mu zdaj kar prepusti posodico in počaka, da se tamau naje, saj ga v nasprotnem primeru Ziggy kar zrine stran od hrane.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jan 25, 2011 2:03 pm

Re: Ziggy

A takole pri vas mačke hranite? :O
Srečna mucija! :nyam: :nyam:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jan 25, 2011 3:05 pm

Re: Ziggy

:scratch:
Hm, če skombiniraš tole:
Nika je napisal/-a:Lunch time!!
Slika

s tem:
Nika je napisal/-a:..z obilo renčanja, čeprav imata vsak svojo.. Mulc je postal rahlo posesiven do hrane...

in potem dodaš:
Nika je napisal/-a:... se je pa specializiral tudi na zelo posebnem področju. Če ležim na boku, se mi vsede na vrat in s sprednjimi tačkami zelo natančno stopi na žilo, kar mi prepreči dotok krvi v možgane.. Sicer ne vem kak je njegov namen...

:scare: Bi se kar malo ustrašila zate, če ne bi vedela, kak sonček je Ziggy. :mocking:

:kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jan 25, 2011 5:20 pm

Re: Ziggy

A jim res daš kar cel beder? :O
Jaz bi tudi, pa ne upam... :girlblush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To jan 25, 2011 5:42 pm

Re: Ziggy

Te slikce so pa kot iz kakšnega ZOO-ja v času hranjenja mačk... :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jan 25, 2011 8:57 pm

Re: Ziggy

Če ju hraniš kot leva, dobiš leva. :) Upam, da so ta bedra žrtvovana samo za potrebe slikanja, ker pa omenjaš Ziggyjevo posesivnost do hrane, ki je tu nismo poznali, mi da misliti, da temu ni tako in je surovo meso redno na jedilniku. Surovo meso vzbuja v mucu nagon plenilca, ki se seveda bori za plen. Tudi sicer ni pametno hraniti mladičev s takšno količino surovega mesa (piščančje kosti pa so za muce tudi nevarne, ker se razkoljejo v špice), ker tvegaš drisko. Tu in tam kakšen košček kot priboljšek ne rečem. Več o prehrani mladičev imaš v napotkih, ki si jih dobila. Naj imata vsak svojo skledico briketov, ki ju postavi malo bolj narazen, dokler se stvari ne umirijo. :)

Mogoče je zdaj tudi malo bolj jasno glede vratne žile - mali gotovo sanja, kakšno bedro bi si to lahko privoščil, če bi mu enkrat ratalo. :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jan 26, 2011 11:47 am

Re: Ziggy

renata je napisal/-a:::scare: Bi se kar malo ustrašila zate, če ne bi vedela, kak sonček je Ziggy. :mocking:


:lol: :lol: :lol:

Sej si ne bom upala spat zdej.. Kaj če me ponoči res ponesreči zadavi? :fool:

gipsy, tukaj izhajam predvsem iz pasje prehrane - mladiča je treba že kot mladiča navadit na raznovrstnost hrane, zato da kasneje ob uvajanju kakih drugih sestavin nima problemov s prebavo; surovo meso je v vsakem primeru boljše tudi od kakovostnih konzerv; če so osnovna hrana kvalitetni briketi, dodatki koristijo in ne škodujejo.. Vidim tud pri tastari mački, ki se je že ogromno let nazaj odločila le za brikete friskies in govedino, če torej tega ni na meniju se raje izstrada oz. živi le od miši kot pa da bi poskusila vsaj en kakovosten briketek. Sem imela akcije "navajanja" na boljšo hrano pa sem na koncu obupala in 17 letnico nehala hecat z odvzemom hrane. Če bi jo imeli le notri bi mogoče celo šlo, a ob obilnem viru zunanje hrane se pa res ne pusti prepričat. Ji pa zdravje super služi, čeprav je matošev proizvod.

Pojesta bolj malo, tole na sliki je že pravzaprav končevanje obeda pa se vidi, da so bedra še praktično cela. Skupaj ne pojesta niti 100g vrečke mokre hrane in tudi pri mesu pojesta ravno toliko kot jima paše. Na jedilniku je parkrat na teden, vedno ko Budi dajem še njima mal odrežem.. So pa drekci lepi in ritke čiste :D Mi je ravno to v veliko pomoč pri spoznavanju kaj jima paše in kaj ne - zaenkrat sta še vse prenesla z užitkom in brez prebavnih motenj ali kakih znakov alergij (kako so te sploh pogoste pri mačkah? Pri psih je v zadnjih letih ogromen razmah tega sranja..).

gipsy je napisal/-a:Mogoče je zdaj tudi malo bolj jasno glede vratne žile - mali gotovo sanja, kakšno bedro bi si to lahko privoščil, če bi mu enkrat ratalo.


Se mi zdi, da se je bolje najedel od piščančjih kot bi se pa ob mojih.. :girlblush:

Je pa mali neverjetno fizično sposoben. Sicer ne vem kako je pri drugih mačjih mladičih, a tale pride prav povsod. Če drugega ne, mi pri pripravljanju hrane brez problemov iz tal skoči na ramo in se seveda pridno oklene z vsemimi krempeljci. Ali pa sedi na kavču in rahlo drema, v naslednjem trenutku pa iznenada skoči na cca 2m oddaljeno mizo. Ni mi jasno, kako mu je ratalo priti na omaro še višjo od mene in zakaj je stropna luč nekako izven lege.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 26, 2011 6:17 pm

Re: Ziggy

Ohoho, tudi takšnih skokov direkt na ramo tu nismo poznali, čeprav se je po konstituciji že videlo, da bo to en atletski maček. Daj ti to tvojo prehrano malo na papir vrž, ker očitno deluje, še malo, pa bo mali za na tekmovanje mačji športnik leta. :good:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne mar 06, 2011 1:14 pm

Re: Ziggy

Ziggy pri nas prebiva že skoraj dva meseca in je v tem času že uspešno prerastel Ličija, čeprav so telesna razmerja še vseeno ostala enaka in je mali suha glista kljub ogromnim količinam hrane, ki jo spravi v sebe. Buda ga obožuje in ga včasih tko po frajersko "sej me nuben ne vid" poliže po glavi (al pa riti :bad: ), česar ta črnobeli žal ni deležen. Tale naslednja stvar bo mogoče malo za zgražanje, ampak Liči me je že nekaj časa nazaj milo prosil, če lahko obdrži svoje možate kohones, pa sem mu na dolgo in široko obrazložila da nekastrirani mački izjemno radi markirajo po praktično vsem in da tega pri nas res ne morem dovoliti.. Pa je obljubil, da se bo ful potrudil in dokler bo držal obljubo, se bodo jajčka držala njega :rolleyes:

Res, sem proti nepotrebnim posegom in menim, da si kot odgovoren lastnik notranjega mačka lahko privoščim takšen podvig. Mi je jasen pomen s/k pri mačji in pasji problematiki, a če lahko izbiram, bom imela "celega" mačka (in psa). In res upam, da ne bom zdej fejst kregana :girlblush:

Lupček pa.. lupček :lol:
Slika

Slika

Še tole.. Ziggy je poštudiral pomen kljuke, zato vrata zaklepam in ne kadim več na balkonu, ker obstaja resna nevarnost, da ne morem prit nazaj v sobo. Se je že zgodilo, na srečo so bili mati doma in me odrešili mrzlega lufta.. Je tud fejst begosumen in bom verjetno imela večne probleme pri vstopanju/izstopanju čez vrata. Zato sta obadva nadvse vesela ure, ko si luftam, ker takrat raziskujemo skrite kotičke naše hiše - Liči že prvi hodnik prevoha previdno in počasi, Ziggy pa v tem času že trikrat pregleda vse sobe v vseh štukih, največji žur so mu je pa po stopnicah laufat :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 06, 2011 1:17 pm

Re: Ziggy

:O

Priznam, se zgražam.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne mar 06, 2011 1:59 pm

Re: Ziggy

Kastracija ni nepotreben poseg v nobenem pogledu, če mu želiš dobro na dolgi rok, bosta to čimprej opravila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne mar 06, 2011 2:41 pm

Re: Ziggy

Sigurno ni Liči tisti, ki je prosil za jaj... In sigurno se dogovora ne bo držal. Slej ko prej se bo začelo markiranje! Poseg pa je vedno lažji, če se opravi zgodaj, pri mladem mucu.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.