V središču

Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor So maj 12, 2012 1:15 pm

Re: Ziggy

gipsy je napisal/-a:Čudovita sta. :kiss: :kiss: S tem, ko si rešila zaplet z lulanjem na ta način, da sta zdaj dodobro okusila zunanji svet, si si seveda nakopala obvezo rednih izhodov, kar tako sama veš. Mislim, da ju imaš preveč rada, da ti glede tega ne bi zaupala in da sta res vedno pod nadzorom.

Mi je pravzaprav v veselje, da se lahko crkljam s psi, ovcami in mačkami skupaj, namesto da nas morata gledat skozi okno moje sobe,medtem ko mi uživamo na frišnem luftu. Fajn je tud, da lahko brez problemov počesem vso zverjad nekje na prostem, ker takrat pa dlake res letijo na vse strani, sploh ker se trenutno oba mačka intenzivno misita. Sta pa res pod 100% nadzorom, poleg tega pa je to ograda za ovce, sredi ograjene parcele, okoli pa travniki, njive in gozdovi in se še ni zgodilo, da bi sploh poštudirala it kam daleč stran od mene. Večinoma itak na drevesih visita, ta pa so visoka cirka dva metra - je res zanimivo videt mačka, ki ne zna dobro plezat :D

Mačja mama je napisal/-a:Brez zamere, ampak čez tisto meter in pol visoko žično ograjo lahko maček spleza v 0,5 sekunde.


Brez :) Grem stavit, da če bi danes Ziggyu prišlo na pamet it čez ograjo, bi si rajši odprl vrata kot pa splezal čez, majmun je naštudiral že čist vse patente pri naši hiši in res zgleda kot da jih odpira iz užitka in ne iz želje po svobodi :rolleyes:

Js sm car, majkemi
Slika
Se mi pa fuuuul dopade njegova dlaka, od začetka je bil cel štrenast zdaj se mu pa sveti bolj kot Ličiju in ga je na soncu res svetovno videt. Njegov nosek še pa vedno spreminja barvo, ko je mrzlo je bled, na toplem pa roza do rdeč :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So maj 12, 2012 6:32 pm

Re: Ziggy

Zakaj jima pa ne nardiš zunanji mačjak? Pol bi v bistvu bila zunaj, ampak še vedno "notri". Sicer se dobijo take ograje za mačke, ampak vse ogradit s tistim bi bla verjetno prehuda. Mogoče bi bil fajn vsaj tisti na noter obrnjen dodatek zgoraj na ograji, ki tudi precej otežuje, če že ne povsem onemogoči plezanje. Ker mački so take hecne zverine - so vedno bolj pogumni in prav počasi ampak sigurno se lotevajo novih podvigov.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So maj 12, 2012 6:47 pm

Re: Ziggy

Nika je napisal/-a:Na naslednjih slikah je Ziggy spuščen izjemoma za potrebe slikanja


A Liči je tudi spuščen izjemoma za potrebe slikanja? Čist tako iz firbca sprašujem.

Drugače pa - super fotke :clap: , čist nekaj drugega kot tiste naše, slikane na premalo ali pri slabi svetlobi. Saj si to želela doseč z objavo, ne? Pohvalo superskih fotk mačkov v zunanjem okolju. :good: Al kaj že? Ker da bi slučajno provocirala s slikami Ziggija, spuščenega zunaj, pa res res res tokrat ne smem pomislilt, ne. Ker to res res res ne bi bilo pravično do tebe :angel:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So maj 12, 2012 9:27 pm

Re: Ziggy

Meni se zdi super, če imaš možnost svojim živalim možnost omogočiti varno gibanje zunaj.
Je pa seveda tako, kot je Gipsy že napisala: to je potem takoj obveznost. In glede na to da sta že po
par izhodih hudo protestirala, se bo res treba držati urnika.

Tu pa se potem začnejo težave. Kaj v primeru, da greš ti na dopust, na primer,
in tvoji skrbijo zanju? Kdo ju bo vodil ven in pazil, da ne pobegneta?
Ali pa do si bolna, onadva pa bosta med pogrešanjem sprehoda norela po sobi?

Moj predlog bi bil, da jima naredite zunanji mačjak, kjer bosta lahko
tudi brez nadzora oz. da vsaj del parcele ogradite tako,
da bosta lahko brez problema zraven zunaj (se pravi povišanje ograje in nastavki
pod kotom pod vrhom).

Ker več bosta zunaj, bolj bosta poguma. In če en enkrat samkrat ugotovi, da ti
lahko "sklizne", namesto da gre s tabo notri, bo hudič. :S

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne maj 13, 2012 12:47 am

Re: Ziggy

Je v planu mačjak, s tem da prvo je zdaj prišla na vrsto ograda za ovce, ker so prej te kar prosto lutale po parceli, občasno zašle v dnevno, še na svojem kavču so bile - http://media9.dropshots.com/photos/1792 ... 210129.jpg ;) In je bil že to kar projekt, ker nismo želeli pastirja ampak fiksno ograjo, zdaj pride na vrsto kopalnica, potem pa mačjak oziroma zamrežitev pesjaka. Ne moremo si privoščit vsega naenkrat in bodo v tem primeru mački morali malo počakat. Je fino narejeno da eno okno gleda direktno v pesjak in bosta imela prost prehod v in iz hiše, bo pa to verjetno šele naslednje leto. tako da ja, v primeru moje bolezni/dopusta ipd bosta zaenkrat omejena le na hišo, ker za starša vem da zunaj ne zmoreta shendlat dveh najstniških mulcev. Tud psi potrpijo tiste tahude dni, čeprav verjamem da so ob tem bolj pridni kot mački.

Me pa zanima glede naše zunanje muce - gipsy me je že na začetku vprašala, kako bom preprečila stike med mojima in našimi zunanjimi mucami, vendar vem da imajo nekateri sicer izključno notranje muce poleg tega pa še kakega padalca, ki takega bivanja preprosto ne more in mu zato dovolijo izhode ven. Glede na to da gre pri nas za sterilizirano, cepljeno in tretirano muco me zanima če moram stike zunaj preprečevati ali lahko dopuščam, da se povohajo in poigrajo? Do zdaj so se sicer gledali le skozi okno, tako da na videz se že poznajo. Moja dva jo sicer sploh ne opazita, ona je pa stalno v bližini in firbca kaj za eni mački so to na njenem teritoriju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 13, 2012 8:21 am

Re: Ziggy

S tem sistemom stikov tako ne moreš preprečiti, tvegaš pa kakšno mikrosporijo, drugega menda ne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne maj 13, 2012 9:21 am

Re: Ziggy

Če je tudi zunanja mačka sterilizirana, cepljena proti kužnim, ob sterilizaciji testirana in tudi redno tretirana proti zajedavcem (zunanjim in notranjim), verjetno ni za delati neke večje panike.

Bi pa jaz osebno mačko cepila tudi proti steklini, glede na to da je zunaj in lovi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne maj 13, 2012 10:28 am

Re: Ziggy

Poznam primer, ko so imeli eni 3 muce; od tega en izključno notranji. Zunanja sta prinesla kugo in vsi trije so umrli, kljub trudu, da jih rešijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne maj 13, 2012 10:52 am

Re: Ziggy

Trixi je napisal/-a:Poznam primer, ko so imeli eni 3 muce; od tega en izključno notranji. Zunanja sta prinesla kugo in vsi trije so umrli, kljub trudu, da jih rešijo.


Trixi, pa so bili vsi redno cepljeni proti kugi? :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne maj 13, 2012 4:13 pm

Re: Ziggy

Ne, verjetno ne. Gospa je kasneje postala odgovorna posvojiteljica črnega muca iz MH, se mi občasno javlja in za mucka, ki je izključno notranji, izredno lepo skrbi.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Po maj 14, 2012 4:19 pm

Re: Ziggy

Skuiki je napisal/-a:Če je tudi zunanja mačka sterilizirana, cepljena proti kužnim, ob sterilizaciji testirana in tudi redno tretirana proti zajedavcem (zunanjim in notranjim), verjetno ni za delati neke večje panike.

Bi pa jaz osebno mačko cepila tudi proti steklini, glede na to da je zunaj in lovi.


Tudi jaz tako mislim (čeprav je pri nas tveganje za steklino pri mačkah pravzaprav minimalno, sploh v centralnem delu, nekoliko bolj tvegano je območje ob hrvaški meji).
Dogs have Masters. Cats have staff.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po okt 29, 2012 10:28 am

Re: Ziggy

Moj pubec & prvi sneg :kiss:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Smo zadnjič eno teto na sprehodu srečali in ker se ji je povorka zelo dopadla sva padli v lušten pogovor, med katerim se je ravno ob vprašanju "A pa mački zadost psom zaupajo da si upajo tkole zraven hodit?" Ziggy začel na polno bucat v Buda medtem ko je ta ravno eno travo vohal. Je teta kar solzne oči dobila :) Liči sicer v tehle jesenskih gobarsko/kostansjkih dnevih ni toliko zraven hodil, ker ga ljudje nervirajo, Ziggy pa mrtvo hladno hodi zraven v nabiralništvo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po okt 29, 2012 2:36 pm

Re: Ziggy

Cel pohodnik, tale Ziggy :)

Koliko približno pa prehodite na takšnem mačje-pasjem sprehodu?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 29, 2012 3:47 pm

Re: Ziggy

A dej no, saj se vede kot da bi bil tudi on pes. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po okt 29, 2012 7:11 pm

Re: Ziggy

Skuiki je napisal/-a:Koliko približno pa prehodite na takšnem mačje-pasjem sprehodu?


Uh, kako uro povprečne hoje. Se mi pri Ziggyu ravno to dopade kar gipsy ugotavlja, da je res kot pes - hodi zraven brez problemov, medtem ko Liči mora rinit v vsako trnje, grmovje...Tko da ko moram pse ven peljat grejo trije, ko pohajkujemo vzamem pa štiri :D Liči je dosti bolj presran, tudi če na daleč sliši kaj človeku podobnega začne kar proti domu vlečt in raje ne tvegam kake brezvezne panike sred gozda.

Se mi pa zdi da je dost težje navadit mačka na uporabo peska kot pa na uporabo narave.. Ni in ni jima bilo jasno, da se da lepo v zemljo zakopat in sta včasih prav not rinila ker ju je pritisnilo :rolleyes:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jan 09, 2013 8:42 pm

Re: Ziggy

Končno ratal slike iz telefona dobit :)

Pretegovanje na kavču
Slika

Slika

Slika

Na postelji..
Slika

Slika

Liči pa tud sam spi :P

Slika

Slika

Slika

Slika

In to tak da bogi pes nima kje pit :D

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 09, 2013 9:01 pm

Re: Ziggy

Tale Ziggy je pa posebna sorta, pravi multipraktik - hodi kot pes, obvlada gimnastiko in zavidanja vredne raztezne vaje na mehki podlagi. Liči glede razteznih vaj prav nič ne zaostaja, za razliko od mnogih ljudi ve, da se v bide ne iztreblja, zraven pa lahko ponudi še umetniško obarvane blazinice. Res lepa zbirka sposobnih mačkov (da o psih ne govorimo) :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jan 09, 2013 9:36 pm

Re: Ziggy

Se mi je neki zazdel, sem šla prečekirat in ugotovila, da imamo čez dva dni obletnico Ziggyeve selitve iz Ljubljane :)

gipsy sej verjetno se spomneš - takrat ste imeli v oskrbi eno res posebno želvovinasto muco, mislim da je bila povožena pa je mela celo šraufe v nogi. Kako je z lepotičko? Pa mi niso želvovinke neki spešl (fotr pa nor na njih), ampak una je pa res bila miss mačk.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 09, 2013 9:53 pm

Re: Ziggy

To je bila zelo verjetno Fergie, njena tema je tu: http://pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=69&t=2283&start=80

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jan 30, 2014 5:28 pm

Re: Ziggy

.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.