V središču

Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To maj 03, 2011 12:09 pm

Re: Ziggy

Liči je bil kastriran.
Če kdo meni, da je še potrebno razpravljati o +/- plateh kastracije, lahko odpre temo v primernejšem delu foruma, npr. v mačkah. Jaz potrebe po takšni razpravi ne vidim, če pa se motim, nadaljujte kje drugje.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 12:38 pm

Re: Ziggy

LaliLoki je napisal/-a:Še predobro vem, kako potekajo te stvari na vaseh, kjer so ljudje pač prepričani v svoj prav in se jih ne da omajat, dokler ni prepozno :(


Sem iz vasi in še predobro vem, da se "take" stvari ne dogajajo le na vaseh. Ni lepo, da ljudje mislijo kako so kmeti zarukani in meščani visoko civilizirani. Pri nas imajo nekateri na kmetijah (!) kastrirane mačke, poznam pa tud "high society" ljudi z dvema brejima mačkama, ki se ju ne splača sterilizirat, saj ju bo itak pofuralo. Ena je celo levkozica, edina preživela v njihovem prejšnjem leglu. Mamo je povozilo. Težim težim težim, pa jim ne prebije.. V glavnem, povsod se najdejo debili in povsod ljudje na mestu.
Pa ne razlagam zdej to zato, da bodo spet nove in nove polemike, ampak res veliko ljudi misli, da "mučitelji" živijo le na vaseh, spregledajo pa une ki sred ljubljane fliknejo mladiča ven, medtem ko se peljejo na šiht. Pa sem našla enga mačka zadnjič, prehodla celo vas čigav bi bil, najdem lastnike, povem da bi bilo priporočljivo kastrirat in naslednji dan je že pičil na poseg. Je pa res hudo, ko naletiš na ljudi, ki se jih ne da omajat.. so pa res povsod, ne se omejevat zgolj na vasi.

Glede odprtih oken je pa itak jasno, da so odprta le pod nadzorom, ne glede na to a je mačk cel ali kastriran. Tud mačka mam po bajti odprta le ko sem jaz doma, ker tastarim še ne zaupam čist in bi se res lahk kak ups zgodil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 12:54 pm

Re: Ziggy

Meni osebno se nič od naštetega ni zgodilo, k sreči, poznam pa primere praktično vsega, in ravno zdaj se trudimo sosedovi mački olajšat še zadnje dni/tedne življenja, saj ji je jeseni lani izbruhnil aids :( Čeprav je bla sterilizirana, notranje-zunanja in precej samosvoja mačka, ki dolgo časa nobenmu ni pustla blizu, je bil očitno dovolj en pretep, da je staknila virus, ki ji bo zdaj precej skrajšal življenje, saj je stara še ne 10 let :(

Oba moja mačka sta S/K in izključno notranja, razen če sem zraven njiju na ograjenem vrtu, pa sta srečna, crkljiva, igriva, navezana name in drug na drugega, js pa ponoči mirno spim.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 12:57 pm

Re: Ziggy

Aja, pa nisem hotla rečt, da se to dogaja le na vaseh, ampak vem pa da, je tam precej pogostejša navada met pri hiši mačke, ki se potem šetajo po celi vasi, se pretepajo, množijo itd itd. Izjeme v pozitivno in negativno stran so povsod.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 03, 2011 1:09 pm

Re: Ziggy

Jaz bi pa kakšno slikco. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 1:18 pm

Re: Ziggy

Men je o izključno notranjem bivanju prebilo šele lani, ko sem se morala poslovit od fiv in felv pozitivnega muca. Do takrat sem bila proti, sploh ker "na žalost" živimo v zelo varnem okolju, o čemer priča naša 17-19letna mačka (se nikakor ne moremo zedinit o starosti), ki gre v petek na CT glave in operacijo nečesa notri in upamo na najboljše..
Me pa zanima nekaj glede nje - kot sem že napisala je na Friskies briketih že ohoho let, ker se drugega ne pritakne.. Dokler ji nismo dali kitten briketov za moja dva, to pa žre neobvladljivo. Zdej pa bom počasi z njima šla na adult varianto, s testerčki sem že oborožena, sam tastara se spet ne pritakne ničesat. Je za seniorja škodljivo jest kitten brikete?

No, js si jih pa ne upam spuščat na ograjenem vrtu, kljub dejstvu da mamo res varno okolje. Se prestraši pa piči nekam in ga ni nazaj.. ne hvala. Smo tud doma zmenjeni, da lahko gresta čist povsod, razen v dnevno in v garažo ne, ker so tam vrata v zunanji svet. Pa se tega pridno držijo, sam mami ju/me kdaj heca "a gremo mal vn na luft?", ker ji za razliko od fotra še ni čist prebilo, da mačke res sodijo le noter.

In lej, kolonije prostoživečk maš praktično samo v mestih (ali?), kaj misliš od kod pridejo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:38 pm

Re: Ziggy

predvsem so kitten briketi zelo kalorični, medtem ko je poraba energije pri seniorjih dosti manjša. skratka obstaja možnost, da se bo začela redit. moje mnenje: če je mačka skoraj 20 zdravih let preživela s friskies briketi in drugih ne mara, potem naj ta čas, kolikor ji ga je še namenjenega, še naprej uživa v papici, ki jo ima rada. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:46 pm

Re: Ziggy

ja, slikice, lepo prosim :clap: Ziggija sem videla januarja - je bil videt točno takšen kakršna je sedaj moja Pepika - ena suha oranžna glistica. Me tolk firbec matra, kakšen je sedaj, ko je že velik fant :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To maj 03, 2011 1:51 pm

Re: Ziggy

taperverčki je napisal/-a:predvsem so kitten briketi zelo kalorični, medtem ko je poraba energije pri seniorjih dosti manjša. skratka obstaja možnost, da se bo začela redit. moje mnenje: če je mačka skoraj 20 zdravih let preživela s friskies briketi in drugih ne mara, potem naj ta čas, kolikor ji ga je še namenjenega, še naprej uživa v papici, ki jo ima rada. :)

Hipotetična možnost je tudi zmanjšana količina briketov (takšna, pri kateri se ne začne redit).
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 1:58 pm

Re: Ziggy

Ji sicer kaka dodatna kilca ne bi škodila, sam me glih to bega, kolk je že prebavni trakt navajen na le eno vrsto briketov in če bi maca slučajno bila v kakem stresu, če bi ji prehrano spremenili. Ima pa to kitten verzijo doooosti rajše kor friskas in je cela familija čist srečna, ker končno je nekaj zdravega. Je pa tud res, da ima vse krvne parametre čist ok, ledvica in jetra normalno delajo, tako da ji ta prehrana ne predstavlja nekih problemov.

Bomo naredil še kak fotosešn, zaenkrat lahk povem sam to, da je daleč od suhe gliste pa dlaka se mu je ful popravila. Ne da je imel prej slabo, sam bolj redka je bila in slabša na otip. Pa ime mu nekak ne paše več :girlblush:
(Spicy, če si mogoče zgrešila je na prejšnji strani slika, kjer se vidi da je Ziggy že večji od Ličija, čeprav je slednji par mesecev starejši)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To maj 03, 2011 2:07 pm

Re: Ziggy

Jaz bi na tvojem mestu začela z mešanjem briketov. "Naši" (dejansko nikoli niso bili naši, pritepli so se in ostali) zunanji mački so bili sprva tudi na junk briketih in precej trmasti, potem pa sem jim sprva vmešavala RC outdoor, nato povečevala količino, zdaj pa so zadovoljni RC jedci. :) Sem pa prej en kup drugih briketev poskušala, pa jih niso marali. Pri starih mačkih pa sem načeloma bolj za to, da imajo malo "rezerve", sploh ker pri morebitni odpovedi ledvic, ki se pojavlja pri seniorjih, teža konstantno pada in je rezerva dobrodošla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 2:22 pm

Re: Ziggy

Nika je napisal/-a:
No, js si jih pa ne upam spuščat na ograjenem vrtu, kljub dejstvu da mamo res varno okolje.


Saj pravim, da ju peljem ven samo, če sem js z njima - to pomeni, da je cel vrt ograjen pa še js ju mam ves čas na očeh. Noben od njiju sicer ni do zdaj, v letu in pol, kar ju mam, izrazil želje po raziskovanju sosednjih parcel in dalje, ampak ne bom tvegala.. Pač gremo ven, malo na luft se igrat pa divjat, ponavadi za pol urce do urco, pol pa nazaj not.. Pa tud tu ni nekega ekstra prometa, je sam na sprednji strani hiše ulica, pa še to je začetek enosmerne..
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 2:25 pm

Re: Ziggy

Ja, sej zdaj ima oboje na razpolago in se po navdihu odloča, kaj bo jedla. Sam bi itak raje, da je kvalitetno IN njej primerno hrano.

Hm.. če bi mela samo enega, bi si ga verjetno upala spuščat tako kot ti, pri dveh pa ne tvegam. Če nekaj poči, enega že uloviš, sam medtem pač ne moreš lovit še drugega. Pa ni avtov, imamo za sosede sam srnice, lisičke in podobno zverjad..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 2:36 pm

Re: Ziggy

Mam pa še drugo varuško - fanta ;) no, pa včasih še njegovo mamo, ki je nora na najine mačke in komaj čaka, da greva na dopust, da lahko prideta mački na počitnice k njima :D
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor To maj 03, 2011 8:48 pm

Re: Ziggy

Ja seveda sem videla slike, ampak jaz bi še :girlblush: ko ima pa tako lep kožušček s pikami :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 9:06 pm

Re: Ziggy

Tko da, laliloki, če si drznem bit malo pikra, po tvojem mnenju preži večja nevarnost nekastriranim izključno notranjim mucom, kot kastriranim "ne pod fizičnim nadzorom" notranje-zunanjim?

Spicy, bo. Si še lohk zmisliš, v kaki pozi bi ga rada mela :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor To maj 03, 2011 9:16 pm

Re: Ziggy

:D ja itak da eno portretno, pa od strani, pa na tričetrt... :lol: dej mi no mal veselja, no. Veš, sem takrat od gipsy skor z Ziggijem šla, pa sem potem Spicy zagledala... pa ona ma tud pike, ampak po trebuščku (ga glih gledam) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 10:24 pm

Re: Ziggy

Nika je napisal/-a:Tko da, laliloki, če si drznem bit malo pikra, po tvojem mnenju preži večja nevarnost nekastriranim izključno notranjim mucom, kot kastriranim "ne pod fizičnim nadzorom" notranje-zunanjim?


Od kje si pa to pobrala? Ne da se mi še enkrat razlagat, zato te prosim, da si prebereš malo stvari za nazaj, sploh pa se js ne ubadam s tem, kaj je bolj in kaj manj nevarno, ampak poskrbim, da se tveganju pač čim bolj izognem oz. da poskrbim, da je mojim lupčkom čim bolj fajn.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr maj 04, 2011 11:04 am

Re: Ziggy

Za dober začetek dneva - minimalno en maček :D

Ne bom se js sliku, halo?
Slika

Bjutiful :kiss:
Slika

Ostale so pa take.. Je digitalc še vedno preveč zanimiv, da bi imeli krempeljčke pospravljene
Slika

Nova runda v kratkem, sam zmatrat ju morm mal. Ziggy pade dol po ene 3 urah neprestanega divjanja, Liči čez dan sploh ni pri miru in sploh ne spi. Perota ne upam velik uporabljat, ker se jima sfuuuuuuzlaaa čist mal preveč psihično, pa še po koncu igre 15min lutata in iščeta, kam se je skril. Se tud vidi da se jima odprejo oni čist prvinski plenilski nagoni. Če bi mela srce, bi redila bele miške in jima jih spuščala, sam to pa ni za mene, medtem ko nekateri to res delajo za zabavo ali pa kot del surovega prehranjenja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 04, 2011 5:03 pm

Re: Ziggy

Še lepši je kot je bil. :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.